Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Selejtes, aki nem szül 30 előtt? fórum

Selejtes, aki nem szül 30 előtt? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Selejtes, aki nem szül 30 előtt?

121. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 120. - 2e137fbcc7)
2015. jan. 18. 11:31
Jól is teszitek, éljétek az életeteket ahogy tetszik :) Gondolom, ti nem a kisgyerekeseknek beszólogató lenézös típusba tartoztok. És soha, SOHA nem szabad csak azért szülni mert a szülôk és egyéb megmondóemberek szerint itt az ideje. Abból nem sülhet ki semmi jó :/
2015. jan. 18. 11:20

Mi lassan 7 éve leszünk együtt, én 32 nemsokára, Ő 34. Nem akarunk gyereket, de nem is magyarázkodunk miatta.

Persze megkérdezik egyesek, mikor lesz, akkor megmondjuk, hogy nem tervezzük. Aztán vannak, akiknek meggyőződése, hogy majd úgyis meggondoljuk magunkat, elnézően mosolyognak, hogy láttak ők már ilyet, de majd ha az ösztön...

Nem foglalkozunk senki véleményével. Körülöttünk sokan babáznak, születnek a gyerekek rakásra, általában ez a szokványos.

Szerintem csak az foglalkozik mások véleményével, vagy rágja magát adott kérdésen - legyen ez bármilyen téma - akiben nincs tisztázva a dolog, vagy maga is elégedetlen az élete alakulásával.

Mindenkinek meg kéne tanulnia a saját szíve szerint élni, olyan sok dolog köt minket gúzsba amúgy is, legalább a magánéletünk folyása hadd legyen a magánügyünk.

Az emberek szeretnek kisbírót játszani, sommás ítéleteket hozni másokról, megmondani a frankót, úgysem tudsz megfelelni mindenkinek.

Az én környezetem halmozottan gyerekpárti, mégsem szorongok, sem pedig tüntetően hangoztatom, hogy nekem ez nem hiányzik.

Minket ez az élet tesz boldoggá. Tisztességesen dolgozunk, nem bántunk senkit, és tojunk a sok frusztrált majomra. :)

119. Pipi57
2015. jan. 18. 11:09

Miért lenne selejtes?

Rengeteg olyan körülmény van, amit egy kivülálló nem tudhat.

Betegség akár mindkét részről is,munkahely,stb...

Annál nincs nagyobb sértés, mint amikor a képedbe vágják,hogy neked miért nincs gyereked,vagy talán nem is akarsz?

Személyes tapasztalatból is mondom,persze hozzá kell tennem hogy van egy fiam ,aki 17 évre született ,annak ellenére hogy nagyon szerettük volna ,de az égiek közbe szóltak .

Bár mindig azt mondták ,hogy nincs semmi gond legyünk nyugodtan,majd lesz.Hát lett hál'istennek.

Nem tudom elmondani mennyire vártuk,és mennyire örültünk neki.

Tehát egy szó mint száz,senkit nem szabad elítélni.Mindenki a maga sorsát ismeri.

2015. jan. 18. 10:55
Nem olvastam el minden hozzászólást, de: senkinek nincs köze hozzá és nem ítélhet el egy nőt azért, mert 30, vagy harminc akárhány évesen nincs gyereke. Honnan tudhatják, mi áll mögötte? Igen, lehet, hogy szimplán nem szeretne még, vagy egyáltalán nem szeretne. Vagy ő szeretne, de a párja nem. Vagy anyagilag nem engedheti meg magának, mert nyakában mondjuk egy izmos lakáshitel ebben az igen "kiszámítható és stabil" magyar valóságban, és nem a segélyre meg a szükség szállásra apellálni, ha esetleg a bank vinné a lakást. Vagy túl van már néhány sikertelen lombikon. Esetleg van valami olyan betegsége, állapota, ami lehetetlenné teszi a gyerek vállalást. Saját élményem: munka miatt beszélgettem valakivel, akit addig nem ismertem. A lakásában voltunk: szépen berendezett lakótelepi lakás,nagyon ízléses, látszik, hogy béke, harmónia és anyagi jóllét van. Boldogan él a nő a párjával, mondja, hogy nem szeretnének gyereket. Akkor egy bevillant nekem egy gonosz előítélet, hogy miért nem hiszen, minden adott lenne hozzá..(Én 35 éves vagyok, nálunk azért nem lehet gyerek mert a párom nem akar még, anyagi okok és a saját rossz családi emlékei miatt sem. Én már akarnék nagyon...). Szóval, a beszélgetés végén derült ki, mondta a nő, hogy méhnyakrák miatt kivették a méhét. Ha ezzel kezdi a beszélgetést, bennem egyből sajnálat ébred, hogy ezt a nőt megfosztották az anyaság lehetőségétől. Ő nem akarta ezt a sajnálatot. Inkább azt, hogy egy kiegyensúlyozott, öntudatos nőt lássak, tudatos döntéseket hoz és boldogan éli az életét.
2015. jan. 18. 10:46

Még jó, hogy nem lehet és nem is kell választani. Senki nem selejtes mert "fiatalon vagy idősebben", "korábban vagy későbben" szült. És ezek marha nagy idézőjelben. Sőt, tovább megyek, még csak azt sem tartom annak, aki nem szül.

Van aki 20 évesen felelősség teljesebb, komolyabb, és meg vannak az egzisztenciális, anyagi, érzelmi és egyéb feltételei és ha még akar is, nosza, rajta szüljön. Akinek később adatik ez meg bármiért, az tegye akkor.

Az is lehet boldog akinek 40 felett húszon éves gyereke van és az is akinek 40 felett kisded, óvódás korúja van. Minden életkornak és szakasznak meg van a maga szépsége. Hála istennek:)

És persze mint mindennek az életben, mindkettőnek van "előnye" és "hátránya".

116. syria (válaszként erre: 1. - Zonne)
2015. jan. 18. 10:22

Ha választani lehetne, akkor inkább az selejtes, aki felelőtlenül szül a nagy büdös semmire tizenévesen.

30 felé egy nő már el tudja dönteni ezt a kérdést. És senkinek nincs joga elítélni ha nem szül, hiszen nem jár a cipőjében

115. 388b941089 (válaszként erre: 114. - 96e4cb8ca7)
2015. jan. 18. 07:57

Mindenkit el tudnak tavolitani ha akarnak. Megzsarolnak,rakenyszeritenek dolgokat az emberre,vagy ahogy irod is,athelyeznek mashova es a vegen sirva fogsz konyorogni h rugjanak ki.

Amugy te keresel masik helyet ha ennyire sz.rul erzed itt magad?

114. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 112. - 388b941089)
2015. jan. 18. 07:39
Még biztosan nem adták fel a reményt, hogy megszabaduljanak tölem... Amúgy olyan szerzödésem van, hogy nem rúghatnak ki csak úgy az utcára, de akit el akarnak üldözni azt el is üldözik. A legnépszerübb módszer, hogy áthelyezik egy olyan részlegre ahol 3-5 hónapnál senki se bírja tovább. Remélem egyszer nem arra fogok visszamenni, hogy kib.tak velem :/ mert elöre szólni az ugye nem divat.Másoknak persze azt is elnézik, hogy betegszabi címszó alatt nyíltan állást keresnek és csesznek bejönni két hétig. ÖK nem hagyják cserben a kollégáikat a munkakerülésükkel?! Nem, mert ök a szingli/gyerek nélküli szent tehenek...
2015. jan. 18. 07:34
Mondjuk én inkább azt tapasztalom ,azt szólják meg aki a 20-as évei elején szül.Nem tudom miért lenne mérvadó a mások véleménye. Majd szülsz ha minden egybe vág.Möndom úgy hogy két fiamat 21 23 évesen szültem. Ennyit változott a világ.A te életed.Volt osztálytársam( 45 vagyok) ma két kisgyereke van és nagyon boldog.És én is az egyetemista gyerekeimmel.Merd bátran vállalni magad,sőt ha valaki nem akar gyereket az is élhet teljes életet.
112. 388b941089 (válaszként erre: 107. - 96e4cb8ca7)
2015. jan. 18. 07:28

Sajnálom, de a lényeg, hogy csak maradhattál végül.

A mai világban foggal körömmel ragaszkodni kell a munkahelyünkhöz sajnos. Azt hiszem itt regényeket tudnánk írni arról, amiket el kell viselnünk annak érdekében, h legyen állásunk, fizetésünk. Nem te vagy az egyetlen.:)

2015. jan. 18. 07:26
ez jó zavaros lett és itt-ott elírtam, de remélem értetted a lényeget. fel a fejjel!
2015. jan. 18. 07:25

lemaradtam a fórum többi hozzászólásról,de a fórum indítónak üzenem, hogy manapság inkább fordítva ciki... karrier és ház nélkül szülni. Ne érezze magát rosszul, az én véleményem az hogy mindennek meg van a maga ideje (és ahogyan nem vagyunk egyformák így az idő sem jöhet el ugyan akkor)

Akik pedig esetleg bántják a miatt, hogy neki "még nem jött össze"... nem érdemlik meg, hogy foglalkozzon velük. Vannak emberek akiknek életelemük a bántás... ha túl szülsz túl korán, ha nem, akkor mikor már ha van otthonod és munkád miért előbb a karrier ha nem volt karriered otthonod akkor ingyen élő leszel és hova a gyerek... szóval nem érdemes másokra hallgatni. Persze van az a bizonyos biológiai óra ami ketyeg de az idő akkor is akkor jön el amikor neked ideális és ezt csak te fogod érezni-tudni, senki más!

2015. jan. 17. 23:36

Nem hinném hogy ez új tendencia.

Ponthogy inkább kitolódik a gyermekvállalás, az idősebb kor felé manapság, és ez egyre elfogadottabb.

Tény hogy biológiailag szerencsésebb 30 alatt szülni.

108. Cippora (válaszként erre: 98. - Eec25f5ded)
2015. jan. 17. 22:13

Nekünk kicsit speciálisabb a helyzetünk,mert van egy gyerekbetegsége amit olyan 5-6 éves korára kinő,de kicsit intenzívebben jön ki nála mint általában a gyerekeknél.Nem bírta a bölcsit,ki kellett venni,sokat voltunk kórházban,e mellett meg nem tudok dolgozni.Nemrég kezdte az ovit,próbálgatjuk mennyire bírja,még mindig sokat beteg,de eddig a kórházat megúsztuk.Jövőre reméljük még könnyebb lesz.

Én is a "megoldom,ha beledöglök is" elv híve vagyok,nem is panaszkodom,vannak nálam sokkal rosszabb,és nehezebb helyzetben lévők is,de van amikor az élet közbe szól.Nálunk egy betegség 2-3 hét gyógyulási idő,és akkor már csak ezzel is elmondtam mindent.

107. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 104. - 388b941089)
2015. jan. 17. 22:07

A ''gyerek az elso" alapbol igaz, de ha engem kirugnak, mibol adok enni a gyerekemnek ha a kutyanak se kellek mint munkaero? Szo szerint ehen doglenenk egy fizetesbol es gyesbol. A gyerekemet meg vinne a gyamhatosag.


En dolgoztam gyerekes anyakkal ugy, hogy gyerektelen voltam, de SOHA eszembe se jutott volna beszolni nekik amikor otthon maradtak a beteg kicsikkel, hogy "jaj, egyedul maradok a meloval mert te nem jossz be" Inkabb sajnaltam oket es remenykedtem, hogy megusszak kirugas nelkul.


De az ember nem azt kapja vissza amit masok fele ad, sajnos. Alig akartak visszavenni szules utan pedig mindig jo munkaero voltam, csak dicsertek az elozo fonokeim. Konkretan en vittem a hatamon a sok lusta barmot. Erre ide-oda "dobaltak" a csoportok kozott, mint egy darab rongyot, k.rvara megalazo volt. Vegul felvettek egy x-edik helyre ahol mar persze letszamon feluli voltam... Az volt a szerencsem, hogy az elottem felvett (szinten "hendikepes") no nem volt egy nagy koponya, ot konnyuszerrel lepasszoltak de rajtam nem tudtak fogast talalni igy maradhattam. Igy szuljon gyereket valaki aki olyan helyen dolgozik amit a nagykepu huszoneves szinglipi.ak uralnak...

106. Barát1 (válaszként erre: 1. - Zonne)
2015. jan. 17. 21:57

Tudom nehéz, de az előítéletekkel nem érdemes foglalkozni.

Szerintem nagyon jó a hozzáállásod.

105. timycat (válaszként erre: 97. - Eec25f5ded)
2015. jan. 17. 21:50

Nem értetted meg miért példálóztam egy nagy céggel. Ott több ember van, ha 1-2 kiesik át lehet szervezni a munkát. Nálam egyetlen ember van, ha ő kiesik akkor maximum pislogni tudok, nem átszervezni. Természetesen 1-2 nap, hét miatt nem dőlök a kardomba. Hisz bőven kiveszi a szabadságát, jár táppénzre, elkéredzkedik stbstb. És ezzel nincs is gond, de 3 év? Megoldhatatlan. A munkáját távmunkában nem tudja végezni, hisz azért ül ő ott, mert én nem vagyok ott. Azért akkor dolgozik amikor, mert akkor van nyitva hivatal, posta stbstb.

Én pl mikor szültem alkalmazásban voltam, 3 hónapot adtak a fiúk, oszt vagy visszajössz vagy mehetsz... visszamentem, picit sem bántam meg. Kreatívan kellett megoldani a dolgot, de sikerült, többnyire gyerekkel jártam dolgozni. Ilyen kompromisszumra -mármint körülmények biztosítása- én is hajlandó lennék mint munkáltató, na de az általános mentalitás miatt alig találnék olyan munkavállalót aki erre képes lenne értem, mint munkáltatóért.

Az én véleményem nem az adóterhekről, likviditásról szól, egyszerűen csak "ember kell a gátra".

Ezt vagy megérted vagy nem.

104. 388b941089 (válaszként erre: 103. - 96e4cb8ca7)
2015. jan. 17. 21:42
A cimmogas, pampogas mindig megy,en is ezt tennem,ha munkaltato lennek,vagy ha nekem nem lenne gyerekem es mas maradna otthon az ovevel,vagyis forditott helyzetben. De itt a gyerek volt a fo szempont,nem a munka,az csak munka. Nem az eletunk ertelme. Persze fontos,mert ezaltal tudjuk etetni a gyerekunket,de a gyerek marad az elso. Es ha ezt nem ertik meg akkor le is ut fel is ut. Egy munkaltatonak is befektetes a jo munkaero hosszutavon meg akkor is ha van gyereke. Vegigkinlodtunk kb. 4-5 evet,a gyerek megnott,nem kell mar vigyazni ra,engem nem rugtak ki,sot felmondasom utan visszahivtak es 8. eve itt dolgozom.
103. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 94. - Cippora)
2015. jan. 17. 21:27
A reszmunkaidorol annyit, hogy en kisgyerekeskent 6 oraban dolgozom, nem egyedulikent a kozvetlen kollegaim kozul. A fonokom nagyon rendes es korrekt, de impulziv ember leven neha rajon a panaszkodhatnek, hogy jaj ne mar milyen nehez ennyi 6 orassal megtervezni a muszakokat... Kozben egyedul nekem van valos okom arra, hogy reszmunkaidos legyek, ezt a multkor meg is mondtam neki burkoltan, azota nem panaszkodik a 6 orakra... Akkor kulonosen ellensegnek szamitok, amikor a gyerekem beteg mert "jajmileszittvelunk bele fogunk halni a munkaba" - ezt a draga kollegak mondjak - mintha kib...tt direkt csinalnam, hogy megbetegedjen a kicsi. Ezt igy meg is mondtam a kis pitsanak aki rinyalt az arcomba, nem tetszett neki :D Kozben a frissdiplomas pipike 2 hetig nem jon dolgozni, majd hozza a kamu tappenzpapirt, mondom: arrol is en tehetek? Kulonben meg lesz.rom, hogy nem szolnak / nem koszonnek, akkor is megmondom a magamet. Es mielott barki azt hinne, csak a nok ilyen rosszindulatuak, hat nem. A ferfi kollegak nemes egyszeruseggel atneznek rajtam (sot neha gunyosan vigyorognak ha felejuk megyek), meg az is aki kozvetlen mellettem csucsul, annyit nem vakkant kezdeskor, hogy jo reggelt, pedig koszonok neki, vagyis koszontem, eddig.
102. viva70
2015. jan. 17. 21:27
Dehogy selejtes. Manapság már egyre jobban kitolódik a szülés ideje. Amire valaki befejezi az iskolákat, megfelelő munkát, párt talál... Én negyven felett érzem már későnek a szülést, de selejtesnek azért nem mondanék senkit.
101. nyuszmó84 (válaszként erre: 1. - Zonne)
2015. jan. 17. 21:20

Nekem tetszett az ìrásod.

Èn is szerettem volna huszonèvesen szülni, de az élet másképp akarja. A körülmények sokszor átírják az ember terveit.

Sok sikert kívánok neked és párodnak! :-)

100. eec25f5ded (válaszként erre: 99. - 388b941089)
2015. jan. 17. 21:02
Ugyanígy látom.
99. 388b941089 (válaszként erre: 96. - Cippora)
2015. jan. 17. 20:59
Lehet kicsi, betegeskedő gyerek mellett is dolgozni, vannak azért rendes(ebb) munkáltatók is, csak ki kell fogni. Az enyém 4 éves volt mikor elkezdtem dolgozni, szegényke elég sokat volt beteg. Igaz, h nekem mindig gyomoridegem volt, h nem tudok bent lenni a munkahelyemen a betegségei miatt, de végülis nem rúgtak ki, dolgozhattam itthonról olyankor és valahogy elteltek ezek az évek. Érdemes keresgélni, tényleg soha nem lehet tudni.
98. eec25f5ded (válaszként erre: 94. - Cippora)
2015. jan. 17. 20:55
Tudom, hogy nem nyugtat meg, de egy ugyanilyen betegeskedő 4 évesem szuszog békésen a szobájában. Mégis megoldjuk valahogy, még ha nehezen is megy időnként. (Közel 3 éve dolgozom mellette és nincs beugró nagyi, szitter, takarítónő, mindenes stb.)
97. eec25f5ded (válaszként erre: 91. - Timycat)
2015. jan. 17. 20:53

Hát persze, hogy belelóg a kezem a csokisba :) Egy multinál aligha kell dolgozni, minden a dolgozók kényelmét és kénye-kedvét szolgálja, ezek a piszok multik tehetnek arról is, hogy a magyar kkv-k fudokolnak időnként. És igazad van, a leírtak alapján nem sok jót feltételezek a munkáltatói kvalitásodról, de azt is el tudom képzelni, hogy csupán azon károgók közé tartozol, akik itt névtelenül és arctalanul merik leírni véleményüket.

A kényelem "alám tolásáról" nem szállok vitába, nem véletlenül vagyok egy multinál kis gyermekkel és nem saját vállalkozásban bejelentve. Nyilván foglalmam sem lehet a te nagyszerű munkásságodról, mindennapi likviditási problémákról, fizetendő adókról és járulékokról stb. csak belebeszélek a nagyvilágba.

Nem az őszinteség fájó, az a felháborító, hogy anyukák maguk is tapsikolnak a pellengéres írásodnak. Valószínűleg én vagyok ufo-ból. Meg lehet nézni Nyugat-Európát, ott az édesanyák nem töltenek 3 évet otthon a gyermekeikkel, nem teszik ki magukat annak a kockázatnak, hogy ezzel kiesnek a munkaerő piacról és nem várják a szájukba a sült galambot. A munkáltatók is másként kezelik a betegszabadságot, a terhességet, a fizetett szabadságot és még folytathatnám. Alapvetően a kisvállalkozások sincsenek agyonnyomva mindenféle adóterhekkel.

Summa summarum: értelek, felfogtam a hátteret is, amiért írtad. Nem a miérttel van bajom, hanem a hogyannal. De tök mindegy...

96. Cippora (válaszként erre: 95. - 388b941089)
2015. jan. 17. 20:52
Igen,én is mindig ezzel nyugtatom magam :) addig meg lehet tanulni ezerrel,hogy addig is hasznosan teljen az idő :)
95. 388b941089 (válaszként erre: 94. - Cippora)
2015. jan. 17. 20:48
Majd megnőnek a gyerekek és lehet utána dolgozni ezerrel.:) csak pár év :)
94. Cippora (válaszként erre: 84. - Eec25f5ded)
2015. jan. 17. 20:38
Egyáltalán nem bicskanyitogató,ez az igazság,maximum neked nem tetszik.Én sem dolgozom jelenleg,teljesen tisztában vagyok vele,hogy egyenlőre nem én vagyok a munkáltatók álma,mert a 3,5 éves gyerekem minden második héten beteg,és ez már javuló tendencia,tavaly rosszabb volt.Én sem vagyok hibás,a gyerek se hibás,de a munkáltató sem az,ha nem venne fel vagy 2 hónap múlva kirúgna.Mindig mondom,hogy az otthoni munka,vagy a táv munka,részmunkaidő lenne a megoldás a kisgyerekes anyukáknak.Ez sem a munkáltató hibája,hogy nem nagyon van ilyen lehetőség vagy csak elvétve.
93. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 61. - Virino)
2015. jan. 17. 18:30
Mivel minden ember szabad lény, szabad akarattal, amit bölcsen felhasználhat a korlátokat figyelembe véve, SENKI NEM SZABHATJA MEG, HOGYAN ÉLJEN! Mert a lényeges dolgok belül dőlnek el. Mi köze ehhez a társadalmi elvárásoknak? Az ő életük? Mért kell valamit erőltetni? Ha valaki, valamiben jól érzi magát, akár egyedül, akkor hagyni kell. Ha zavarja, úgyis kap az élettől segítséget és tud majd változtatni rajta, ha elhatározza.
92. timycat (válaszként erre: 91. - Timycat)
2015. jan. 17. 18:27
mármint munkáltató

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook