Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Selejtes, aki nem szül 30 előtt? fórum

Selejtes, aki nem szül 30 előtt? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Selejtes, aki nem szül 30 előtt?

211. Miss Poppy (válaszként erre: 209. - Trapiti)
2015. jan. 19. 14:51
Legyen az,nekem aztán oly mindegy..
210. 31bc25d879 (válaszként erre: 166. - Boyocka)
2015. jan. 19. 14:47

Értem és köszi, hogy leírtad:)

A csütörtöktől hétfő hajnalig bulizós típus sosem voltam. Nekem nem ért annyit, hogy utána napokig szenvedjek, fáradt és kialvatlan legyek. És még egyszer megismétlem, az ég világon nem maradtam le semmiről, volt/van szórakozás, kirándulás, mozi, színház, nyaralás, egy jó könyv, film, sport, társaság, stb...ami számunkra fontos volt és megtehettük/megtehetjük megtettük/megtesszük.

Én is inkább azt érzem amit te, nekem is jobb volt ezeket a "nehéz éjszakákat" a tanulást, a pályaválasztást, a kamaszkort a lányomnál fiatalon megélni. Őszintén mondom, hogy visszatekintve semmiről de semmiről nem éreztem, hogy lemondtam volna, sőt!

Hétvégenként elkérem az unokáimat, hadd legyenek nálam....hát komolyan mondom már nem bírnám, pedig jól tartom magam és van erőnlétem. Igaz én a 40-es éveim legvégét járom:)

Nálam már a 20-as éveim elején bevillant az anyai ösztön, megtehettük, volt mire így mikor elterveztük, hogy jöjjön, 3 hónap után jött a gyerek. Nekünk szerencsénk volt. És most sem csinálnám másként.

Aki 30-40 fölött szül...szüljön akkor! Kinek mi köze hozzá. Nincs ezzel az ég adta világon semmi baj. Nem vagyunk egyformák.

209. trapiti (válaszként erre: 207. - Miss Poppy)
2015. jan. 19. 14:44
Na, legalább már tudom hol a helyem :) Röhejes...
208. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 204. - Ina87)
2015. jan. 19. 14:35
Drága állambácsinak mindig is a ki...ott mennyiség számított, nem a minöség. Azaz szüljél rakásra, szaporodjon a zember, aztán majd eltartod segélykébö' meg közmunkábó' ...vagy ahogy akarod. Ha erre nem vagy hajlandó, akkor csúnya, rossz állampolgár vagy és szét-adóztatnak.
207. Miss Poppy (válaszként erre: 206. - Trapiti)
2015. jan. 19. 14:32

Most komolyan kérdezed?

Naa..

Nem most jöttem le a falvédőről.

206. trapiti (válaszként erre: 201. - Miss Poppy)
2015. jan. 19. 14:29
Honnét tudod hogy én hova tartozom? ;)
205. Derya (válaszként erre: 182. - Zonne)
2015. jan. 19. 13:57
bizony, nem kene. :-)
204. ina87
2015. jan. 19. 13:55
szerintem az a selejtes akibe egy ijen kérdés egyáltalán fel merül,holvan az elö irva h 30 éves kor elött kell szülni miért az a megoldás h a mai világba az amugyis nehéz megélhetés melé szüljönek a nök mondjuk 2-3 gyereket vagy ép többet majd az állambácsi támogat és ugy tudják fen tartani majd a gyerekeket,vagy inkább ha késöbb vállalnak talán megtudják teremteni a kellö dolgokat és nem az állambácsi nyakán éljenek hanem a saját kis keresetböl.
203. Derya (válaszként erre: 172. - 4c1a787e8f)
2015. jan. 19. 13:53

"az 50 évesen szülőkre vonatkozik,"


nekem az a velemenyem, hogy ha egy no termeszetes uton teherbe tud esni es kihordani az egeszseges magzatat, akkor akar 50 eves is lehet, az teljesen normalis. :-)


ha a technika vivmanyait hasznalva sikerul megtermekenyulnie es kihordania magzatat, akkor sincs jogunk lebecsmerloen nyilatkozni rola, hiszen senkinek sincs joga elvenni akarmelyik notol is az anyasaghoz valo jogat.

es pont. :-)

2015. jan. 19. 13:30
Ez a kérdés komoly????
201. Miss Poppy (válaszként erre: 164. - Trapiti)
2015. jan. 19. 13:28

Azért,mert te nem tartozol közéjük,igen is vannak olyan 40évesek,akik,letagadhatnak,10-15évet:)



Ez nem hitegetés,hanem genetika.

200. Derya (válaszként erre: 164. - Trapiti)
2015. jan. 19. 13:18
aha jok a genjei valakinek es jo taplalkozik es sportol is, bizony elofordul, hogy akar 10-15 evet is letagadhatna, akarna. :-)
199. Zonne (válaszként erre: 196. - 4c1a787e8f)
2015. jan. 19. 13:07

Azért hangsúlyból és kísérő szavakból le lehet vágni, hogy valaki mit miért kérdez :-)

Egyébként elvileg normális ilyesmit megkérdezni, vagy érdeklődni, hogy azért nincs-e gyerek mert nem lehet. A fizetés összege sem titok.

198. trapiti (válaszként erre: 197. - 4c1a787e8f)
2015. jan. 19. 12:55
Vagy az ütemezés :) nálunk a nagyszülők dolgoznak így nem tudtak annyit segíteni. Viszont a gyerek előtt volt 7 év amíg én voltam a húzó ember a munkahelyen. Amikor jött a gyerek ha nem is tetszett, de elfogadták az "érdemeimre való tekintettel".
197. 4c1a787e8f (válaszként erre: 193. - Trapiti)
2015. jan. 19. 12:45

Köszönöm, hogy le merted írni.

Bizony, ez így van.


Ezért jelent nagyon sokat a nagyszülői háttér. Már annak, aki amúgy ügyes, hajtós. Mert azon gátló faktorok egy részét, amiről nem tehetsz ki lehet küszöbölni.

196. 4c1a787e8f (válaszként erre: 192. - Zonne)
2015. jan. 19. 12:44

Akkor remélem már te is érted a kérdést, és naiv voltál...


1. Valóban tudni akarta a főnök mire számítson.


2. Jó, lehet azt mondják, szüljél, de azt nem mondták, akár főnök, akár más, hogy utána - pláne nyugaton - munka szempontjából másodrendű lánypolgár leszel.


3. Nem olyan emberek tették neked a megjegyzéseket, akik ismerik a te kultúrális, családi, politikai hátteredet, akik tudják, hogy mit is jelentett és jelent magyarként boldogulni, összekaparni valamit.


Szóval egyik vélemény se releváns.


Itthon a kíváncsi 85 éves szomszédnénin kívül már nem gyakran kérdeznek ilyesmit az embertől.

195. michelle.r (válaszként erre: 178. - PradaAngel)
2015. jan. 19. 12:33
Szerencsére te nem vagy ilyen, te nem ítélkezel elhamarkodottan.
194. michelle.r (válaszként erre: 165. - 3a5c305959)
2015. jan. 19. 12:27

"nem hiszem hogy az en erdemem, egyszeruen nincs szetszolizva, szetdohanyozva es agyonsminkelve a borom, mint sok 20 eves lanynak itt."


yesssssss, ez tényleg a Holle anyó érdeme és nem a tied :o)))


Engem is néztek már a kölykeim bébisintérének ;) Mondjuk nem csoda, van hogy leveszem a blézeremet, lerúgom a cipőmet és bemegyek a fiam mellé ugrálni a trambulinra ;o))

193. trapiti (válaszként erre: 192. - Zonne)
2015. jan. 19. 12:04

Tudni akarta hogy mire számítson, ennyi.

Amúgy meg nem lenne senki álszent ha a nők részéről meg nem lenne elvárás hogy egyenlőnek tekintsék őket. Márpedig egy seggel két lovat egyszerre egyformán jól nem lehet megülni. Én is voltam gyerek nélküli munkavállaló és gyerekes is. Utóbbi esetben közel nem tudtam (és nem is akartam) ugyanazt a teljesítményt nyújtani mint előtte. A gyerek előtti életszakaszba még simán belefér hogy a munka az első. Utána már ha azt kell eldöntenem, hogy otthon maradok a beteg gyerekkel vagy feláldozom őt a munkahelyem kedvéért, ha csak lehet az elsőt választom. Vagyis munkavállalóként kevésbé fogom odatenni magam. Másrészt persze a kisgyerekes anyák pl. kevésbé ugrálnak egyik munkahelyről a másikra, többre értékelik a biztonságot mint a függetlenek, ez előnyös tulajdonságuk lehet munkavállalóként.

192. Zonne (válaszként erre: 189. - 4c1a787e8f)
2015. jan. 19. 11:54
Igen egyébként, pont ez a kettősség miatt csodálkozom a kérdésen, mert egy részről elvárás, hogy nyújtsd a maximumot a munkahelyeden, másik részről pedig maga a főnöknőm kérdezi meg, hogy mire várok még.
191. trapiti (válaszként erre: 186. - Zonne)
2015. jan. 19. 11:49

Valószínűleg azért kérdezik, mert úgy látják, a feltételek adottak. Pl. van olyan fizetés amiből tartalékolni lehet a gyerekvállalásra, nem fognak kirúgni azért mert terhes lettél.

Magyarországon ugyan olcsóbb az óvoda, viszont a tgyás 5 hónapja alatt maximum a fizetésed 70%-át kaphatod, de aki jobban keresett (és ezzel együtt több tb-t fizetett) az ennél arányaiban jóval kevesebbet. Utána a gyed már jelentősen kevesebb, a gyesről nem is beszélve. A harmadik otthon töltött év (de már egyre többeknek a második is) lassan már csak elméleti lehetőség. Óvodát pedig csak akkor kell fizetni amikor az anyuka visszament dolgozni és jövedelme van. Szóval azt gondolom, összessgében jóval gyerekbarátabb viszonyok között élsz mint aki Mo-on vállal gyereket, nyilván a főnök stb. csodálkozása annak szól, hogy a jó feltételek ellenére sem gondosz gyermekvállalásra. Szerintem ez is érthető azzal együtt, hogy nem sok köze van hozzá. (Bár a kérdés mögött akár jóindulat is feltételezhető, pl. rá akart vezetni hogy ha amúgy szeretnél, akkor nyugodtan vállalj gyereket, mert az anyagi, munka stb. részről a feltételek megvannak.)

2015. jan. 19. 11:48
Egyébként le akar merülni az elem a billentyűzetemben, azért ír össze-vissza.
189. 4c1a787e8f (válaszként erre: 186. - Zonne)
2015. jan. 19. 11:46

Ott azért más. Ott még ma is inkább egyéni döntés, mint anyagi kérdése.

De ha meg megteszed, ott se te leszel a mukavállalók gyöngye.

A barátnőmnek is egy gyereknél még nem szóltak, sőt örültek. A másodiknál már éle volt egy kicsit a dolgoknak. Két gyerek után is visszament becsülettel, hajtott, fizette az ovit.

Aztán ők terveztek harmadikat is, ők is hárman voltak, íg akarták.

Hát akkor már kapott hideget-meleget a nagy nyugaton is, nyugi.


Nálunk az osztálytársak nagy része kint van, mert kéttannyelvű voltunk, több nyelvet nagyon magas szinten beszélnek.. És mit tesz isten, nem is szülnek azok, akik mondjuk Brüsszelben jogászként dolgoznak...

Mert mondani lehet, de valójában azt sehol sem tűrik el, hogy Te hiányozzál, vagy ne nyújtsd a maximumot..


Nem bántás, de kicsit naivan látod még a dolgokat, és segítség nélkül bizony gondold meg a szülést. Persze, szülj nyugodtan, csak akkor viseld el, ha megsínyli a munkád, vagy nevelje a nagymama. Éppen elég az az idő, amikor beteg a gyerek... Egy bárányhimlő 3 hét. Még nyugaton is...


Ott se a gyerekes nők a munkaadól álmai.


Mi egyébként mehetnénk nyugatra, a férjem jelenleg is felemásan dologozik, sokat van kint. Hívnak, minket. Én pont ezért a kicsit álszent hozzáállás miatt nem megyek. Ott én "csak" anya lennék, és ha nyomulnék se értenék, miért teszem négy gyerek mellett.

Itthon legalább tudok az anyagiakra hivatkozni. Mert az itthon is egyre kevésbé értik, hogy azért akarok dolgozni, mert a lényemhez hozzá tartozik, és fejlődni, gondolkodni szeretnék...

188. Érdekes73 (válaszként erre: 183. - Zonne)
2015. jan. 19. 11:38
Szerintem olyan gyerekszűrös szemüveg van rajtad :) Ez foglalkoztat ezért veszed magadra stb...
187. Zonne (válaszként erre: 185. - Érdekes73)
2015. jan. 19. 11:37
Igen, ebben igazad van :-)
186. Zonne (válaszként erre: 184. - 4c1a787e8f)
2015. jan. 19. 11:35
A vicces az, hogy Nyugat Európában élek, ahol kőkemény pénzeket kell fizetni az oviért, szülési szabi max. 1 év, 6 hónap után fél fizetést kap az ember. Itt kérdezik meg, hogy miért nincs gyerekem, még a főnököm is. Hidd el, engem is meglep ez a hozzáállás és a kérdés, éppen ezért csodálkoztam én is rá egy kicsit a világra. Nem azért, mert elmaradott vagyok :-D
185. Érdekes73 (válaszként erre: 183. - Zonne)
2015. jan. 19. 11:32
Az általános trend mostanában hogy kitolódik a nőknél a szülés időpontja. Ha szeretnél gyereket tegyél érte :) Az ember később mindig azt bánja meg amit nem tett meg ...
184. 4c1a787e8f (válaszként erre: 182. - Zonne)
2015. jan. 19. 11:30

Mintha nem is ugyanabban a világban élnénk... Nagyon meglepő, amiket írsz.

Már tényleg bocs, de nem nagyon alacsony származású, vagy nagyon idős népek között mozogsz te??

Ma ilyenek normális embernek 60 éves korig eszébe se jut, hiszen már a szüleink generációja is sokszor egykézett, vagy max kettőt szült, és tudják, hogy nehéz mellette dolgozni, és a gyereküket kímélni akarják, nem szülésre "kényszeríteni". A kortársak meg tudják a mai trendet..


De bocs, nem akarok a szavaidban kételkedni, csak nagyon meg vagyok lepve, mint ahogy szerintem mások is azon, hogy te ezt kapod..

183. Zonne (válaszként erre: 181. - Érdekes73)
2015. jan. 19. 11:26
Persze, hogy szeretnék gyereket, és szerintem ezért is tűnnek fel egyre jobban az ilyen megjegyzések :-) vagy csak én vagyok körülvéve ezekkel az emberekkel, az is lehetséges...
182. Zonne (válaszként erre: 177. - 4c1a787e8f)
2015. jan. 19. 11:22

Onnan vannak a gondolatok, hogy sajnos kilógok a környezetemből és nagyon sokan már szemtől szembe is megkérdezték, hogy azért nincs-e gyerek mert nem lehet. Ezért tettem fel a kérdést, hogy miért gond az, ha valakinek éppen nem úgy jött össze az élet.

Bár lehet, hogy csak én kerítek túl nagy feneket ennek és nem kéne foglalkozni azzal, hogy más mit gondol :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook