Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek megoldást találni, vészhelyzet van, hogyan tudnék kölcsönt szerezni? fórum

Segítsetek megoldást találni, vészhelyzet van, hogyan tudnék kölcsönt szerezni? (tudásbázis kérdés)

2010. nov. 2. 13:19
Hát nem tudom, én OTP-s vagyok, és csak annyi a hitelkeretem, mint ami rámegy a számlára, 14 éve náluk van folyószámlám.
95. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 93. - 10ee523fed)
2010. nov. 2. 13:12
simán megvan annyi gyerek családija+ a gyes után,dupláját adják mint ami a számlára megy,van bank ahol még többet...otpnél ha jól emlékszem kb dupláját....és márciusig mint irta nála volt az összes gyerek...
94. bf5264a5b9 (válaszként erre: 93. - 10ee523fed)
2010. nov. 2. 13:12
Asszem a folyamatos jövedelem 3-szorosát adják, nem kell, hogy ennyi jöjjön be, elég ha a harmada jön munkabér jogcímen folyamatosan legalább egy évig.
2010. nov. 2. 13:08
Biztos, hogy az a "hitelkeret" hitelkeret? Nagyon sok a 280000. Egy darabig legalább ennyinek mennie kellett volna a számlára, hogy ilyen magas legyen a hitelkeret. 3 havonta felülvizsgálják, és csak annyi a hitelkeret, mint amennyi a számlára megy havonta. Kicsit zavaros a dolog!
2010. nov. 2. 13:05

Kedves Briell, Hoxás társak és gúnyolódók!

Mi lenne ha megpróbálnád a megyei újság segítségét kérni és leírnád a történeted, kijönnének és csinálnának pár fotót és a jószándékú emberek biztos segítenének, ha csak 1 db zsemlével, akkor azzal, de még én is szívesen segítenék kisruhával, vagy egyébbel, igaz pénzzel nem tudok! Vagy írnál vmelyik tv csatorna esti műsorának, ahol szintén elmesélhetnéd hova, milyen helyzetbe jutottatok.


És ,hidd el nem bántásképp írom:

felesleges volt addig picike életet világra hozni, amíg ilyen kesze-kusza helyzeted van és se munkád nem volt, de még a férjed se jó kereső. Mit fogtok annak a babának biztosítani? A szeretet sajnos édes kevés!

91. bf5264a5b9 (válaszként erre: 90. - A0c1361e44)
2010. nov. 2. 12:56
Hát de ha egyszer nem próbálja meg, mert valami mindig közbejön, akkor mit lehet tenni? Dobjuk össze kalapba és adjuk fel rózsaszín csekken, vagy mi?
90. a0c1361e44 (válaszként erre: 89. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 2. 12:45

Igen, tisztában vagyok ezekkel.

Tudom, hogy a bank elsősorban be akarja hajtani a kintlévőségeket. Én tisztába vagyok vele. A fórumindítónak kellett volna ezeket írnod! Én csak ötletelek, valamint leírom az ide vonatkozó jogszabályok lényegét.

Az egy dolog, hogy a bankot nem érdekli miből hajtja be, de akkor sem lehetne végrehajtás alá vonni sem a családit, sem az anyaságit.

Meglehet próbálni a részlet fizetést, és egyebeket, azzal nem veszít...

2010. nov. 2. 12:37

Sajnos a családban ugyanez van, hogy hitelt hitelre halmoztak, kölcsönt kölcsönre, nem fizették a számlákat, és most sírnak a rokonoknak, kunyerlának a pénzintézetnél.


Mi pl adtunk, mindig azt mondták megadják, mindig elsöprögették hogy majd majd, egy idő után pedig így nem ad az ember, ha tudja hogy nem kapja vissza (nem ezres, hanem tízezres nagyságrendről beszélünk). A bank persze nem ad hitelt, mert látja hogy nem fizetik az előzőeket sem, a családvédelmis meg várná, hogy tiszta ruha legyen a gyereken, ami nem 2 számmal kisebb, és legyen neki tisztességesen étel adva.


Az ember segít amíg tud ilyen helyzetben, de sajnos végleges megoldás ilyenkor nincs :(

88. bf5264a5b9 (válaszként erre: 86. - A0c1361e44)
2010. nov. 2. 12:34

Megteheti... el kellett volna olvasni a szerződést. A bank sajnos nem karitatív szervezet. Méltányosságból adhat engedményt, de nem köteles. Mivel profitorientált, és sok lejárt tartozás miatt a többi ügyfele pénze is veszélybe kerülhet.


A letiltás sem úgy van, hogy ha a GYED-GYES-CSALÁDI nem teszi lehetővé akkor elengedik, hanem úgy, hogy próbálják behajtani máshogy, ha nem megy, akkor vagy le kell dolgozni, vagy le kell "ülni", de a pénz, kamatos kamattal, munkadíjjal együtt mindenképpen behajtásra kerül előbb vagy utóbb.

87. bf5264a5b9 (válaszként erre: 84. - A0c1361e44)
2010. nov. 2. 12:30

Igen, de az nem minősül behajtásnak. Egyszerűen az történik, hogy nem végrehajtja a bank az összeget, hanem jóváírja ugyan a számlát, viszont a hitelkeret egy részét zárolta, így a minuszos rész visszatöltéséig nem lehet hozzáférni a pénzhez. Mikor eléri a minuszos határt, és pluszba megy át, akkor a pluszban lévő összeget szabadon fel lehet használni.


Ez a szerződésben feketén-fehéren benne van, és én mindig kaptam értesítést, hogy következő hónaptól csökkentik a keretemet, kérik, hogy amennyiben minuszabban van, tegyem lehetővé (gondolom ezt azt jelenti fizessek be rá pénzt) a problémamentes csökkentést.


Az a baj, hogy a kérdező nagyon durva adósságspirálban van, ahonnan (és ezt kellene már megértenie) semmiféle kölcsönnel nem lehet kimászni. Kölcsönt-kölcsönből törleszteni lehetetlen. Ha az egyiket nem tudja fizetni az ember, a másikat sem fogja tudni.


Itt az egyetlen megoldás vagy "ajándék", vagy segély, amit nem kell visszafizetni. Ha magánembertől kér, azt sem fogja tudni megadni sajnos. Ez nem feltétlenül az Ő hibája (hiszen a hitel felvételekor lehet hogy úgy állt a dolog, hogy röhögve fizette a részleteket), viszont az első elmaradásnál azonnal lépni kellett volna fizetési haladék ügyben, vagy részletfizetéssel (elmaradás esetén a gázszolgáltató is ad részletfizetési kedvezményt). A babérmelengetés nem megoldás.


Ha ő nem "mobil" a baba miatt, akkor a férjének kell otthon maradni szabin sajnos, mert ilyesmit gyerekre bízni nem szabad!!!

86. a0c1361e44 (válaszként erre: 85. - Briell)
2010. nov. 2. 12:29
Igen, de ezért a bankba szólni kell!!!!! Ezt nem teheti meg!!!
85. briell (válaszként erre: 84. - A0c1361e44)
2010. nov. 2. 12:28
Ez így van...sajnos.
84. a0c1361e44 (válaszként erre: 83. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 2. 12:22
Én is ezt mondtam. AZ egy más kérdés, hogy a számlavezető bank programja nem kérdez rá a jövedelem típusra és mégis levonja...
83. bf5264a5b9 (válaszként erre: 79. - E6f60b5a4f)
2010. nov. 2. 12:19
A GYES-t, GYED-et, családit védi a törvény. Abból nem lehet behajtani semmit, nem lehet belőle letiltani. Ezért van az, hogy akinek csak ilyen típusú jövedelme van, nem hitelképes.
82. a0c1361e44 (válaszként erre: 81. - Hkati2)
2010. nov. 2. 12:08

Igen a legjobb az lenne, ha törlesztene valamit. Azért javasoljuk, hogy ne menjen oda a pénze, hogy ne veszítse el az egészet. de ha van mód a részlet fizetésre, akkor alá kell írni a szerződést, és akkor nincs gond az utalással.

Az biztos, hogy a késedelmi kamat, és a végrehajtási költség elég magas. Ha nem tudsz visszafizetni 282 eFt-ot akkor, hogy fizetnél vissza 400 ezret?

Első a bank!

Második a haladék kérés a kiköltözésre!

Aztán sorba a többi.

81. hkati2 (válaszként erre: 67. - Briell)
2010. nov. 2. 11:53
A részletfizetés annyit jelent, hogy minden hónapban X összeggel csökkenti a hitelkeretedet.Tehát pl:most 260ezer volt a felhasználható összeg a jövő hónaptól pedig 260-x ez kb:20ezerrel lesz kevesebb.Szerintem ez egy méltányos dolog.Hiszen ha most valaki tudna adni 200ezret azt is hasonló módon kellene törleszteni.Tehát nem vesztett összeg ami a bankba jön! Feltéve ha szándékodban áll visszafizetni a számlahitelt.
80. briell
2010. nov. 2. 11:44

Lefoglalni sokmindent nem tudnak.. van egy autó amit válás során kaptam de nem tudtam még átíratni a nevemre...

[link]

Itt látható...

Na meg azok vannak dolgok, amiket megvettem aprádonként, mert a bútorok javát volt férjem kapta meg.

79. e6f60b5a4f (válaszként erre: 77. - Cremaster)
2010. nov. 2. 11:43
A végrehajtó a jövedelem azt hiszem 30%-ra ráteheti a kezét és rá is teszi + a mindenféle végrehajtási díjak meg kamatok, könnyen duplázódik az összeg...
78. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 77. - Cremaster)
2010. nov. 2. 11:37
azt nem fogják lefoglalni,apehos mondta legalábbis...nem eladható dolgok....
77. cremaster (válaszként erre: 75. - E6f60b5a4f)
2010. nov. 2. 11:36
És min hajtanak végre? Max. a bútorokat foglalhatják le.
2010. nov. 2. 11:36

Istenem,milyen helyzeteket produkál az élet!!!

Nagyon sajnálom,ami Veled történt.

2010. nov. 2. 11:34
Szerintem nem jó megoldás, hogy nem utaltat a számlára, mert az így vagy úgy, de kölcsön, amit vissza kell fizetni, ha nem fizetik vissza végrehajtásra adják az ügyet.
74. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 72. - Briell)
2010. nov. 2. 11:24
próbáld intézni briell amiket irtunk.elmenni az otphez egyezkedni,elmenni a gyámhivataléhoz segitséget kérni....most ők mondták hogy 2-3 hét múlva muszáj költöznötök?miért?tovább nem maradhattok míg nem jön össze pénz albérletre?elmenni az önkormányzathoz átmeneti segélyért,hátha,mindegy mennyi az....lakhatási támogatást kérni,önkormányzati bérlakásra igényt benyujtani akkor is ha nem azonnali dolog---átmeneti szálló lehetőség után nézni ha máshogy nem megy....megkérni a MÁK nál hogy postacímre utaljanak.....ha bebugyolálod a gyereket nem lesz baja ha kiviszed,jobb mintha tehetetlenül otthon sirsz....itt senki nem ad nyilván 200ezret max ötleteket.....elment végül a lányod?tudott valamit intézni?férjed nem tud valami másodállást vállalni valahol míg nem rendeződtök?
2010. nov. 2. 11:20
Most nem kötözködésből írom,de a netszámlán is tudsz spórolni...mert ugye az sem ingyen van. Inkább a telefonodon legyen pénz, mint netre menjen el, mert ha bármi gondod van, legalább telefonálni tudsz.
72. briell (válaszként erre: 68. - A25b44f6a3)
2010. nov. 2. 11:16
Igen láttam, és tudom is, nem is annyira szkeptikus írás volt ez... csak én már sírni sem tudok a saját sorsomon. Elkezdődött már régen ez nálam, már megszoktam, hogy nehéz az élet.
2010. nov. 2. 11:15
Ebbe az anyagi helyzetbe sajnos főként a saját hibájából került Briell. De most már itt a pici baba, ő meg túl egy szülésen, nem egyszerű. Elhiszem, hogy késégbe esett, főleg szülés után amúgy is hajlamosabb rá az ember, hogy érzelmileg kicsit labilisabb legyen. Hogy honnan lehetne kölcsönt felvenni ilyen gyorsan, fogalmam sincs. De kitartást kívánok. És szerintem a nagylányod biztosan tud valamit intézni vagy rá is bízhatnád végső esetben a picit(fejsz ki tejet előre a picinek) és te magad intézkedsz. Akkor akár 3-4 órád is lesz minderre és babát sem kell kivinned. Jobbat nem tudok.
70. a0c1361e44 (válaszként erre: 65. - Briell)
2010. nov. 2. 11:08

Sokan vannak rossz helyzetben. Én is voltam benne.

Ha a bank részletfizetésre tud lehetőséget adni, akkor miért menne el az összes pénzed?????? Megállapodtok, hogy havi x összeget fizetsz, és a többit nem veszik el. A hitelkeretet valóban nem kapod vissza, azzal már kár foglalkozni.

Mit tudnánk mi itt segíteni????? Nagyon úgy tűnik, hogy senki nem foglalkozik itt hitelnyújtással. Maximum ötletelünk. Most melyik gyerekedet félted? A legkisebbet a gyerek apjával neveled, nem? Nem fogják elvenni, hacsak nem olyanok a körülmények is. És itt nem a fűtésre gondolok. Egyébként nem hiszem, hogy baja lenne a kicsinek attól, hogy kiviszed. Ha nem lenne senki akkor nem is vásárolnál, hanem otthon éhen halnál? Tudom, hogy kisarkított...

69. a25b44f6a3 (válaszként erre: 65. - Briell)
2010. nov. 2. 10:49

És nem gondolod, hogy a nagyobbik lányodnak is jobb lenne, ha az apjával lenne, aki a 200.000 Ft-ból vígan eltartja?

Neked akkor csak a kicsit kellene eltartanod, attól még a Te lányod maradna és találkozhatnátok is, egy anyának néha áldozatot kell hoznia a gyermeke érdekében, még akkor is, ha az neki fáj. Nézd a lányod érdekét.

68. a25b44f6a3 (válaszként erre: 67. - Briell)
2010. nov. 2. 10:46
igen de lejjebb valaki azt írta, hogy "sírni kell", ő visszakapta így a pénzét. Én ebben voltam szkeptikus és igazam is lett.
67. briell (válaszként erre: 66. - A25b44f6a3)
2010. nov. 2. 10:43
Én nem sírok a bankban... most írtak az OTPtől is, nem tudnak mit tenni, max részletfizetést eszközölnek... de a hitelkeret így is úgyis ennyi lesz már vissza nem áll, tehát bármi jönne számlára, az vesztett összeg.. megy a bankhoz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook