Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek megoldást találni, vészhelyzet van, hogyan tudnék kölcsönt szerezni? fórum

Segítsetek megoldást találni, vészhelyzet van, hogyan tudnék kölcsönt szerezni? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
276. dogiz (válaszként erre: 275. - Homokóra)
2010. nov. 17. 19:44
Teljes mértékben egyetértek!
2010. nov. 17. 19:39

"A két nagyobbik lány csak ez év, 2010 nyarán kérte magát az apjához, nem briell-, hanem briell mostani férje miatt döntöttek így"

Nos..nekem ez is érthetetlen..de úgy tűnik, nem én gondolkodom helyesen. Vajon miért döntöttek a lányok így? S vajon mi vezethet odáig, egy család széthullásáig, hogy a gyerekek elhagyják az anyjukat?

S vajon mi késztet egy nőt arra, hogy a jelenlegi férjét válassza a gyerekei helyett?

Bocsánat..ismét csak magamban elmélkedem ezen..


Ezek a "márkás ruhák miatt mentek apjukhoz" című megmagyarázást sem értettem soha..én is neveltem egyedül a gyerekeimet, nekünk sem volt meg mindenünk..nem jártak márkás cuccokban a gyerekek..dolgoztam három helyen egyszerre, hogy megéljünk, tudjam fizetni a lakást, a rezsit, a megélhetésünket..de soha, egyetlenegyszer sem merült fel az a megoldás, hogy a gyerekeknek jobb lenne az apjuknál... s arról nem is beszélek, hogy én körmöm szakadtáig harcoltam volna..s tudod, miért? Mert egy gyereknek, legyen az fiú, vagy lány, mindig, és minden esetben az ANYA mellett van a helyük..még ha szegénységben élnek akkor is!!

S itt van vége az én okfejtésemnek, mert senki nem tud meggyőzni arról,hogy hogy amit briell tett, az helyes..és nem is kell meggyőzni, mert erre nincs elfogadható magyarázat!! Legalábbis számomra nincs!


Szép estét !

274. Miszti3 (válaszként erre: 268. - Homokóra)
2010. nov. 17. 19:37

"Hogy ki értékesebb és ki nem, azt az életviteléről lehet következtetni. ."

- hát ez nem egészen így van, de erről már nem nyitok vitát.

273. Miszti3
2010. nov. 17. 19:17

Mindenkinek egyben válaszolok.

(homokóra 268hsz) Igen, én itt mint egy fogadatlan prófétaként álltam a sarat, kérés nélkül -briell nem kért rá- csaptam föl védőügyvédnek, úgy, hogy valójában én sem akartam ebben a szerepben tetszelegni. Csak egyik beírás hozta a másikat, melyeket nehezen tudtam volna szó nélkül hagyni, főleg a rázúduló igazságtalan vádaskodások miatt. (Persze voltak jogos kritikák is, ezt egy percig sem vitattam.)

Briell azért hagyta itt a fórumot, mert nem hogy segítő szót, jótanácsot, megértést nem kapott, de helyette jól nekiestetek -tisztelet a kivételnek- sértő, bántó, rosszindulatú hidegzuhanyt kapott, olyat, amire most éppen nem lett volna szüksége.


(geranna 267) Te tényleg ennyire elvetemült gonosz anyának gondolod, akinek semmi jótulajdonsága nincs? Ez egy elég szigorú hozzáállás...


"Gyerekeit nem mind ő neveli. . tehát nem az ő érdeme ha rendben vannak. "

- ez nem rég óta van így: 2008 nyaráig az ex-el együtt nevelték őket, 2009 nyaráig egyedül a 4-et, akkor a bírósági végzés szerint Mira elment apjához (de ő is meg volt kérdezve, és kifejezetten anyagi megfontolásból -a márkás ruhák, ellátás kedvéért- választotta az apját, nem azért mert rossz anyja lett volna briell. Azóta leginkább a nagyanyjára van toloncolva apja által, és onnan napi rendszerességgel hazajár briellhez). A két nagyobbik lány csak ez év, 2010 nyarán kérte magát az apjához, nem briell-, hanem briell mostani férje miatt döntöttek így. (ez volt a legokosabb szerintem is, egyébként idén év elején esküdtek össze.) Összefoglalva, a közelmúltig briell gondoskodott valamennyi gyerekéről, végtelen odaadással, türelemmel és szeretettel. Még talán túlságosan is kiszolgálta, elkényeztette őket. Egymaga tette ezt, mert az ex amolyan "foteljéből -ujságolvasás közben- utasítgató" fajta volt.


"Él a más lakásába, halmozva az adósságokat, Beviszi az exe házába a legújabb pasiját. . .

A törvény szerint ehhez kell a tulaj hozzájárulása is. . ."

- mivel ezt a házat az ex férje hitelnemfizetéssel a bankra ruházta, - már emiatt az Ő tulajdona sem volt - Őt effektív egy fillér károsodás sem érte amiatt, hogy briell-ék lakták eleddig a házat. Ez addig volt, ameddig a bank az árverezést előkészítette. A bankokat meg nem kell sajnálni. A közművek sem voltak az ex nevén.


(homokóra 271) nem igazán van ideje hátradőlni, mindketten ezerrel azon dolgoznak, hogy megoldják a problémákat. (minden nehézség ellenére.)

272. homokóra (válaszként erre: 270. - Miszti3)
2010. nov. 17. 14:56
igen..általában az ilyen történetek nagyon hosszúak..és sosem lesz végük..
271. homokóra (válaszként erre: 266. - Miszti3)
2010. nov. 17. 14:54

Nem úgy van az, hogy az ember elhatározza, hogy új életet akar, majd hátradől, és megvárja, míg új élete bekopogtat az ajtaján..néha lépni is kell a cél érdekében, nem csak toporogni, az adósságot halmozni, és várni arra, hogy majd valaki megoldja a problémákat..

Mondd, hol van a mostani férj ebben a történetben? Mert nem sokat lehet tudni róla.

270. Miszti3 (válaszként erre: 268. - Homokóra)
2010. nov. 17. 14:52

Napokon belül albérletbe költözik. (szombaton)


Egyik hozzászólásában érintette, hogy miért lakik még ott. Egyébként ez egy nagyon hosszú történet...

2010. nov. 17. 14:48
Egyébként az ember nem az adott körülmények, hanem az általa választott hozzáállás folytán boldog vagy nem boldog:)
268. homokóra (válaszként erre: 266. - Miszti3)
2010. nov. 17. 14:46

Kedves Miszti..nagyon úgy tűnik, hogy te állod a sarat, a fórumindító pedig csak olvasgat.

Hogy ki értékesebb és ki nem, azt az életviteléről lehet következtetni..

Itt a fórum indítója sok baklövést követett el..egymás után..úgy tűnik nem tanulva hibáiból..és még mindig folytatja a pechsorozatot..

Te bizonyára jobban ismered őt..mért van még mindig az új férjjel, új gyerekkel,a régi férj házában? Hmm?:)

267. geranna7 (válaszként erre: 265. - Miszti3)
2010. nov. 17. 14:37

Pl.?????

Azzal tisztában vagyok,hogy tökéletes nincs..

De írj már valami jó tulajdonságát...

Gyerekeit nem mind ő neveli..tehát nem az ő érdeme ha rendben vannak.

Él a más lakásába,halmozva az adósságokat .

Beviszi az exe házába a legújabb pasiját...

A törvény szerint ehhez kell a tulaj hozzájárulása is...Na de nem sorolom...

266. Miszti3 (válaszként erre: 264. - Homokóra)
2010. nov. 17. 14:32

Azért vagyunk itt a Földön, hogy egyre kevesebbszer válasszunk rosszul, tanuljunk.


Van aki hétmérföldes tempóban halad, más sokszor ismétel, míg belátja-változtat hibáján. Egyik sem értéktelenebb a másiknál.

265. Miszti3 (válaszként erre: 263. - Geranna7)
2010. nov. 17. 14:26
Nem azt írtam, hogy briell egy tökéletes valaki. A hibái mellett viszont igaz, hogy vannak szeretetre méltó, értékes tulajdonságai is. Ezt így értsd helyesen.
264. homokóra (válaszként erre: 261. - Miszti3)
2010. nov. 17. 14:25
Az ember választhat.. És ha rosszul választ, akkor csak magát hibáztathatja, amikor szembesül a következményekkel...és ha sokszor választ rosszul..ott már el kell gondolkodni..ott valami hiba van a gépezetben.
263. geranna7 (válaszként erre: 262. - Miszti3)
2010. nov. 17. 14:06

Végképp nem értem..

Ezt te írtad róla:

""Valójában szeretnivaló, érző, jószándékú emberi lélek, ""Hogy van ez???????

262. Miszti3 (válaszként erre: 260. - Geranna7)
2010. nov. 17. 12:20

Bosszuálló? Nyegle? Emberi hitványság. Nehéz leküzdeni. Nem is sikerül mindenkienek...


"Megdoblak kővel"...

- Nem kevesen malomkővel akarják visszadobni. :-(((

261. Miszti3 (válaszként erre: 259. - Homokóra)
2010. nov. 17. 12:15

Igen, de nem csak briellre jellemző, sokan elkövetik ugyanazt a hibát többször is, mire tanulnak belőle.


A magam életéből is tudnék erre egy sor példát felhozni, mennyi keserű pirula, lecke kellett ahhoz, hogy belássam egy-egy hibámat, és változtassak rajta.

260. geranna7 (válaszként erre: 258. - Miszti3)
2010. nov. 17. 11:58

Ok!!!Ez rendben, de..

Bosszúállónak,nyeglének is kell lennie???

Volt itt egy fórum az -anyuka5- őt még most is segítjük mert szerény ,kedves és nem a férjét durván bántó anyuka volt.

Őróla érződött,hogy csak a gyerekei érdekét nézi.

2010. nov. 17. 11:55
A hiba, az hiba! Ha egy újabb hibát követünk el, abban sincs semmi kivetnivaló, de ugyanazt a hibát kétszer, vagy többször elkövetni, az már ostobaság...szerintem...
258. Miszti3 (válaszként erre: 257. - Homokóra)
2010. nov. 17. 11:51

Ez sok esetben valóban így van.


Ez azért is törvényszerű, mert a sok veszteséget elszenvedő gyakran beletörődik abba, hogy vele mindig csak a rossz és rossz történik/het, ezt alaposan bebetonozza az agyába, amely elvárás ott a képzeletének erejével akarva/akaratlanul ezt fogja megteremteni ujből, és újból.

Hogy ezt mindenki értse, annyit kell ehhez tudni, hogy a gondolat valójában a legnagyobb teremtő erő! Akinek szilárd -pozitív- elvárásai, céljai vannak arról, -nemcsak felszínesen, hanem tudatalatti mélységben is- hogy így, vagy úgy akarja alakítani az életét, és szilárd hittel a kiválasztott célt látja mindig maga előtt, az abba az irányba fog elmozdulni. Aki viszont beleássa magát a bajaiba, a sikertelenségébe, a kudarcaiba, azt nincs az a sárkányi erő, amely képes volna kimozdítaná onnan.

257. homokóra (válaszként erre: 255. - Miszti3)
2010. nov. 17. 11:10
Amikor a baj elér egy bizonyos szintet, már nem lehet javítani rajta, mert egyre csak rosszabb lesz minden...
256. briell (válaszként erre: 225. - Miszti3)
2010. nov. 17. 10:23

Szia Miszti, olvastam a soraidat, és így kénytelenül pár olyan hozzászólást is, ami egyébként nem érdekelt volna....Azokra két reagálás:

1. felsőfokú végzettség nem egyenlő azzal, hogy valaki okos is. Láttam már sok buta jogászt, és fordítva is, tanulatlan értelmes embert is.

2. Önszántamból és önerőből is elég sokszor elmentünk nyaralni a lányokkal...

Köszönöm amiket írtál :)Miszti!

Puszi neked. Újabb fotók vannak :) Polit tegnap fodrászoltam, de ismét cikk-cakkos lett kissé :) :) :) a fufru.

255. Miszti3 (válaszként erre: 252. - Homokóra)
2010. nov. 17. 08:46

"Sosem értettem, hogy lehet ennyi gyűlölet a nőben"

- Ez sajnos igaz, és ezt az atyauristenért sem tudtam benne, ezer érvvel sem megváltoztatni. (Gyűlöli az exet, amiért 200e a nyugdíja, amihez Ő segítette hozzá.)


Ez a felfokozott gyülölködés pedig erős mágnesként vonzza magához a negatív energiákat, visszahat rá, és tulajdonképpen ezt érzi, mikor azt mondja, hogy "meg vagyok átkozva".


Én sok minden baját arra a számlára írok, hogy nem volt meg benne a kellő mennyiségű kompromisszumkészség, békességre törekvés az ex-el szemben, hanem helyette sokszor a bosszúállás, a vélt -egyoldalú- igazságainak mindenáron történő "kiverekedése" vezérelte. Ez a hozzáállás - a válás, gyermekelhelyezés, vagyonmegosztás kapcsán - sok veszteséget okozott számára, de talán tanult belőle.


Ezek az igazi sarkalatos pontok a nehéz helyzetének kialakulásában.

2010. nov. 16. 21:42
Lesz bizony..ez csak átmeneti állapot:) A fiamnál is így voltam:)Elmúik:)
253. a0c1361e44 (válaszként erre: 252. - Homokóra)
2010. nov. 16. 21:30

Kicsit én is félek a leválástól, de fiam van, igy talán kitolódik egy kicsit. Azaz nem tolódik ki igazán csak azt hiszem más. Már nem velünk nyaral évek óta, nem velünk szilveszterezik, de ez van. Én sem a szüleimmel töltöttem már ebben a koromban a szabadidőmet:)


Ha nevedben nem is, azért bizom benne, hogy lesz még Baromi jókedved:))))


Igen, szerintem is lehetne békében élni, bár én csak úgy beszélek erről, hiszen nem váltam el sosem. Tehát lehet csak okoskodok. És a minta igen elkisér minket és gyermekeinket is. Amit mi adunk szüleinknek, nekik, azt kapjuk vissza tőlük....


Neked is szép estét:)

252. homokóra (válaszként erre: 247. - A0c1361e44)
2010. nov. 16. 21:05

Teljes mértékben egyetértek!

Valóban mostanság kissé alább hagyott a jókedvem..s tudod, miért? Mert sajna most kezd "leválni"rólunk a lányom is..ami nem baj, csak nehezen emészthető:)

Azt hiszem, új korszak kezdődik az életünkben, és az övében is:)


No, de a témára visszatérve..én is elváltam az apjuktól, de soha nem jutott eszembe, hogy bármi negatívumot mondjak róla nekik, mert tisztában voltam vele, hogy azzal őket is bántottam volna..hiszen bármilyen is volt, akkor is neki köszönhetem a két gyereket! Ezt tiszteletben tartottam,amit nem bántam meg, mert haláláig szerették és segítették az apjukat, ahogy mi is tettük a párommal.

Sosem értettem, hogy lehet ennyi gyűlölet a nőben,aki valaha szerette azt a férfit, akit a gyerekei apjaként tisztelhetne is!

S végszóul írnám, hogy igenis , felelötlenség és meggondolatlanság a fórum indítótól, hogy a gyerekeinek ilyen "hangulaban" kell felnőniük!!

Sajnálom...ám a bumeráng néha visszavág..

Valószínű, hogy a hölgy most bűnhődik azért, mert valaha ő is megalázott valakit, aki talán nem érdemelte meg..ha már a karmánál tartunk:)


És bizony, lehet békében élni akkor is,ha a szülőknek elválnak útjaik, csak egy kis szeretet és becsület kell..mert a gyerekeink viszik tovább a mi viselkedésünket a tőlünk vett minta alapján.

Szép estét mindenkinek:)

251. moonlight13 (válaszként erre: 250. - Miszti3)
2010. nov. 16. 19:32
Szerintem a többség itt elsősorban nem az anyagiakról beszél, hanem a gyerekek lelkéről! Látszólag az enyémnek sem volt semmi baja, majd miután felbukkant az apja, utána pedig újból eltűnt, érdekes módon folyamatosan orvosnál kötöttünk ki! Persze nem tudom bizonyítani, hogy az az oka.... Csak túl sok az egybeesés!
250. Miszti3 (válaszként erre: 237. - A0c1361e44)
2010. nov. 16. 19:25

Szívemből szóltál, abszolute egyetértek minden szavaddal. Azt hiszem nagyon jól átlátod a lényeget, nem csak a gazdagságban való nevelkedés szül értékes felnőtt embert. Sokan azért nem szülnek manapság, és azért fogy a népesség, mert "nem tudok neki mindent megadni". Na és???


Briell nagylányait személyesen ismerem, egyikőjük sem lelki sérült, és találkozgatnak így is egymással, hogy nem élnek együtt. Az, hogy az 5 gyerek 3 apától van, én ezt sem látom tragédiának. Még mindig jobb, mintha egy elromlott házasságban nőttek volna fel egy apától, képmutatás, veszekedések, gyűlölködő tányércsapkodások közepette...

249. a0c1361e44 (válaszként erre: 244. - Homokóra)
2010. nov. 16. 18:22
Mostanában nem vagy Baromi jókedvű?:))))
248. a0c1361e44 (válaszként erre: 245. - Moonlight13)
2010. nov. 16. 18:22

Nem azt mondta, hogy mindenki ezt teszi, de kevesen nem teszik ezt.


Nekem nem volt első, második, harmadik sokadik férjem. Csak egy van. Én sosem fenyegetősök válással, sosem szidom a gyerekemnek az apját. Igaz nincs is miért. A nagyszülőket sem szidtuk sosem. Nálunk ez nem divat. De akárki, akármit is mond, ez legtöbb családban nem igy van.

247. a0c1361e44 (válaszként erre: 244. - Homokóra)
2010. nov. 16. 18:19

Természetesen nem elfogadott részemről, de a hoxán sokaknak ebből áll az élete.

Bármilyen probléma merül fel rögtön el kezdik szidni anyóst, vagy az exet, vagy a jelenlegit. Én ezt ostobaságnak tartom, de sajnos ebből kiindulva rengeteg ostoba ember létezik.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook