Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek megoldást találni, vészhelyzet van, hogyan tudnék kölcsönt szerezni? fórum

Segítsetek megoldást találni, vészhelyzet van, hogyan tudnék kölcsönt szerezni? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. nov. 14. 21:38

Szóval... a fórum indítója 4 éve nem dolgozik, a legkisebb gyermek születése előtt 1 évvel volt munkahelye utoljára.

A szinte semmiből hogy lehet spórolni? Árulja el valaki, mert nekem a valamiből sem mindig sikerül!

215. silvercat (válaszként erre: 214. - Moonlight13)
2010. nov. 14. 21:37
A matek nem erőssége a csajnak.Igaz,a fikázáson kivül más sem nagyon.
214. moonlight13 (válaszként erre: 212. - A0c1361e44)
2010. nov. 14. 21:28
Ahhoz, hogy abból valami legyen 8 év múlva, legalább 2 x 20.000,- Ft-ot kellene félretenni neki és a férjének. Ez hogy lehetséges ilyen körülmények között? És akkor is csak hitellel tudnának valamit venni!
213. gerna (válaszként erre: 212. - A0c1361e44)
2010. nov. 14. 20:10
De hogyan gyűjt, ha egyszer semmije sincs :(
212. a0c1361e44 (válaszként erre: 208. - Moonlight13)
2010. nov. 14. 20:04
A jövőbeni lakás vásárlására akar gyűjteni.
211. homokóra (válaszként erre: 208. - Moonlight13)
2010. nov. 14. 19:45
Igen..kicsit zavaros...mint a fórum indító:)
2010. nov. 14. 19:44

"Nagycsaládos voltam, egészen március elsejéig. Akkor a 3 lányomat Mirabellát a volt szolgálati nyugdíjas férjem kapta meg magához, nem azért mert rossz szülő vagyok, hanem mert jobb anyagi helyzete stabilabb életkilátásai vannak mint nekem. Nagyobb lányaim a volt első férjemhez kérték magukat"


Na.. a lényeg az ez..nem azért mert rossz szülő vagy?

Akkor mért akartad az apukát feljelenteni, hogy sok nyugdíjat kap? Ha nem vagy rossz szülő..örülhetnél, hogy vannak még ilyen férfiak a földön...mert ha nem lennének, akkor a gyerekek már nevelőintézetben, vagy utcán lennének!

Lehet gondolkodni, hogy anya-e az ilyen?

2010. nov. 14. 19:38

"Nagyobb lányaim a volt első férjemhez kérték magukat, mivel úgy volt, hogy elköltözünk a Dunántúlra,

Végül nem mentünk el a Dunántúlra lakni sem."


Neked jó férjeid voltak....most gondold, el, ha nem ilyenek lettek volna...hova kerültek volna a gyerekeid? Az intézetbe? Inkább köszönettel tartozol nekik..és akkor még itt van a harmadik apuka..ha ő lép mellőled, akkor viszi ő is az övét? Mármint a gyerekét?

Elképesztő, és szomorú!

208. moonlight13 (válaszként erre: 206. - Homokóra)
2010. nov. 14. 19:35
Ezt a Fundamentát én sem értem! Mire is akarják használni? És mennyit tudnak arra költeni? Nekem most már az egész zavaros!
2010. nov. 14. 19:21

Azért rájöttem, hogy honnan jött az 5 gyerek...3 apától van, ha jól számolom...


Miről is beszélünk? Van-e itt tudatosság, előrelátás, vagy bármiféle felelősségtudat? Úgy gondolom, hogy nincs...élni a vakvilágba, ahogy lesz, úgy lesz, aztán majd az állam bácsi, vagy a volt "pedofil" apuka megoldja..hát kérem, ez az anyaság!

206. homokóra (válaszként erre: 199. - Briell)
2010. nov. 14. 19:13
Hogy mit? Miből??
2010. nov. 14. 18:58
De a gyerekeinek megvan mindenük.Valószínüleg azért akarják elvenni őket.Hazánkban,ahol a bíróságok tudvalévően anyapártiak.
204. silvercat (válaszként erre: 200. - Geranna7)
2010. nov. 14. 18:56
Az előrelátás és ez a nő nem említhető egy lapon.Már mielőtt megszületett ez a pici,már akkor tudta,hogy nem maradhatnak az ex lakásában.Tett valamit?Nem.Illetve dehogynem!Terhes lett és szült még egy babát.Most meg vad "ámokfutásba"kezd.Kapkod fűhöz-fához,kölcsönökért kuncsorog,minisztériumoknak irogat stb.Tegyük fel,hogy sikerül albérletbe mennie.Azt minden hónapban fizetni kell,hogy miből?Az a jövő zenéje...váratlan kiadások?Rezsi?Ugyan,majd azt is megoldja...annyi esze nincs,hogy ez egyedülállóként sem egyszerű,nem még ennyi gyerekkel.
203. geranna7 (válaszként erre: 199. - Briell)
2010. nov. 14. 18:41
Kölcsönből???
202. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 196. - Geranna7)
2010. nov. 14. 18:03
...ahol együtt éltek,még jó hogy nem dobta ki a lakásból a gyerekkel mikor lelépett....konkrétan a gyerekekre gondoltam nem a falra és bútorokra....
201. geranna7 (válaszként erre: 199. - Briell)
2010. nov. 14. 17:31
?????????
200. geranna7 (válaszként erre: 198. - Briell)
2010. nov. 14. 17:30

Butaságokat írsz!!Egy összeg mindig kellene,hogy maradjon "végszükségre".

De ne úgy élj,hogy halmozd a fizetnivalókat.....

Előre látás is kell,ha gyereket nevelsz...

199. briell (válaszként erre: 191. - A0c1361e44)
2010. nov. 14. 17:28
Elkezdjük a Fundamentát, az elég megtakarítás lesz mást nem tudunk kitalálni...
198. briell (válaszként erre: 192. - Geranna7)
2010. nov. 14. 17:26
Talán jobb lenne ha elinnám, nemde? Vagy vennék egy hifit, vagy nem tudom mit a gyereknek, hogy majd nagykorában tudja használni.. mivel most nincs szüksége semmire már, előre beruháztam mindenre.
197. briell
2010. nov. 14. 17:25

Szerintem én hagyom megint itt ezeket a fórumokat. Rég elkanyarodtak a hozzászólók a témától, és megint itt vannak azok akik unalmukban nem tudnak mást, mint kötekedni...

Egyébként "anyasági támogatás" és érdekes módon az Államkincstárnak leírtam levélben és én valamint a családsegítősök is elmondták, hogy albérlet miatt kell mielőbb a pénz, és nehogy a számlámra utalják- őket nem érdekelte hogy miért albérletre akarom költeni.. és tényleg a gyerekek is ott fognak lakni- APROPÓ, SEMMIBEN NEM NÉLKÜLÖZNEK SZERINTEM A GYEREKEIM.

196. geranna7 (válaszként erre: 194. - 5befd1ebc8)
2010. nov. 14. 17:13
Na és azok a hátterek az exe lakásánál vannak....
195. geranna7 (válaszként erre: 194. - 5befd1ebc8)
2010. nov. 14. 17:11
Írt ő már annyi mindent,hogy csak kapkodni lehet a fejünket...
194. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 192. - Geranna7)
2010. nov. 14. 16:38
írta hogy mivel a gyereknek mindent előre megvettek,tehát születésére be lett szerezve mindene az anyasági támogatást albérletre+kaukcióra szánja....ez miért baj???azért ne legyen már mindenbe belekötve ha megnézi az ember a képeit mindenhol szép és tiszta gyerekek vannak gondozottan,a picike is mindig szép minden képen,kinek mi köze mit vesz a szülésis egélyből??van aki sőt nagyon nagyon sokan a szülésorvosnak adják,arra szánják...az nem gond?csak ha a kezdő albérleti+kaukcíó díjat fizeti belőle??
193. e1641dee25 (válaszként erre: 192. - Geranna7)
2010. nov. 14. 16:22
És a gyerek nem fog ott lakni?? Ez az ő érdeke is, nem???
2010. nov. 14. 16:17

Albira való már megvan (anyasági támogatást most erre szánjuk)

Megáll az eszem!!!Hisz ezt is a gyerekért kapod....

191. a0c1361e44 (válaszként erre: 189. - Briell)
2010. nov. 14. 13:54

Ha meg van az albérletre való, akkor lehet költözni hó elején. A karácsonyt már töltsétek ott. Januártól kevesebb kiadásod lesz, el lehet kezdeni rendezni soraitokat. A nagy rezsitől megszabadultok, igy lehet részletekben fizetgetni.

Elhiheted Briell mindenki ezt teszi. Még én is pedig az exed nyugdija sehol sincs a fizetésemhez.

Voltam nagyon rossz helyzetben, már irtam. A lakásunkat el kellett adni, az összes hitelemet felmondták, volt, hogy karácsony szenteste az előző hétvégi rizseshúst ettük. Nem volt fenyőfánk, söti, üditő, ajándék, semmi. A gyerekem is túl élte és mi is. Mi is albérletbe éltünk 4 évet, idén sikerült ismét lakást vennünk, nyögjük a munkanélküliségünk miatti adósságokat, mellette a jelenlegi lakás hitelt, mert ugye kp-nk nem lett annyi, hogy úgy vegyük a lakást, tologatjuk a rezsiköltségeket, stb. És segitem a bátyámat, mert most ő került olyan helyzetbe, hogy segitségre szorul, előtte a húgomat támogattam, és elhiheted, hogy amikor én voltam bajba senki nem segitett. Mert nem volt miből. Amikor munkanélküli lettem, majd a férjem is senkit nem érdekelt mint már irtam, hogy mit adok a gyerekemnek enni. Nem járt senki a nyakunkra, mert amig jól ment sem mentem senkihez.

A saját életünkért mi vagyunk a felelősek, ha gond van, akkor nem mást kell hibáztatni, hanem meg kell próbálni kilábalni belőle. Most itt van a lehetőséged, hogy a pénzed nagy részét ne vigye el a lakhatásotok, talán kicsit könnyebb lesz. Tudom, hogy nehéz, mert ebben vagyok én is, de nem lehetetlen. Képzeld el, ha a siránkozással foglalkoztam volna a 4 évben, amig albérletben kellett élnünk! de én nem ezt tettem, hanem elmentem konyhalánynak úgy, hogy közgazdász vagyok nyelvvizsgával, stb. Nem derogált a munka. lenyelnem a sok esetben primitiv kolléga hülyeségét, mert kellett az a kevés pénz is. A férjem pizza futárkodott, és a fiam diákmunkét vállalt, hogy meg tudjunk élni. Ne hidd, hogy ez sok pénz volt. Mert ugye ez nem egy időben volt. Volt olyan, hogy csak a fiam diákmunkából bejövő pénze volt, ami max. 20 ezer volt, aztán volt, hogy én pincérkedtem, napi 4 ezerért, és kevés napot. nehezen de túl lettünk a legnehezebb időszakon, annak ellenére, hogy beteg is lettem közben.

tehát kapd össze magad, intézd az albérletet, aztán a többit.

190. silvercat (válaszként erre: 187. - Briell)
2010. nov. 14. 13:08
Azért ez már durva!Eddig csak az volt a bajod az exeddel,hogy több pénze van,mint Neked és,hogy ugye lelépett.Itt jegyezném meg,hogy talán oka volt rá?Tudod egy kapcsolat sem romlik el csak úgy.Ketten kellenek ahhoz!Benne volt abban a kezed Neked is rendesen,persze sokkal könnyebb csak a másik felet hibáztatni.De azert az nagyon visszatetsző,hogy most már pedofíliával kapcsolatban is emlegeted....Tanácsot nem tudok adni,szerintem minden normális felnőtt ember képes kell,hogy legyen arra,hogy az életét irányítsa.Azt a sok energiát meg,amit abba fektetsz,hogy gyűlölködsz,fordíthatnád másra is.
189. briell (válaszként erre: 188. - A0c1361e44)
2010. nov. 14. 11:48
Albira való már megvan (anyasági támogatást most erre szánjuk) de lenne az EON akció, amit jó lenne megvalósítani, mert most már ott is van egy nagyobb összeg, amit részletre adtak meg, hogy fizessem. Végül is dec 31-ig még belefér hogy gyűjtsünk pénzt. Csak ne lenne mindig valami váratlan kiadás.
188. a0c1361e44 (válaszként erre: 184. - Briell)
2010. nov. 14. 10:57

Provident?

Bár lehet, hogy irtad, hogy onnan nem.

Ha csak 25 ezer az albérlet, akkor azt valahogy csak megcsináljátok nem?

Fizetés előleg a férjednek? Aztán beszélje meg a főnökkel, hogy havi x összeggel törleszti.

187. briell (válaszként erre: 178. - Silvercat)
2010. nov. 14. 10:51
Silvercat te miből gondolod, hogy jobb helye lenne a gyerekem a volt férjnél? Egy szobát lakknak, a nagynénjénél. Nyugdíjas ebédet hordanak neki a hétköznapokon, hétvégén meg jön anyucihoz kosztolni. Talán ő szoptatta a kislányt 8 hónapos korig, vagy ő szokatta szobatisztaságra? Na meg pld orvoshoz mikor húzgáltam a város másik végére, és ügyeletes gyógyszertárba keróztam késő éjjel- akkor ő egy 55 éves cigány nővel hempergett Pécsen.. nos ő aztán jó apa. MÉg az is eszembe jut néha, hogy amilyen perverz, még a kislányokat meg is ronhatja.. volt már ilyenre példa.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook