Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítség a férjem válni akar! fórum

Segítség a férjem válni akar! (beszélgetős fórum)


111. 1a9f281d5b (válaszként erre: 108. - Rika)
2010. okt. 31. 08:22

És megbeszéltétek? Úgy értem, leültetek egymás mellé beszélgetni az érzéseitekről és ekkor elmondtad neki, hogy szerelemből házasodtatok s ezt megőrizendő te szeretnél vele közös programokat csinálni, mert szereted s mert ezért vagytok társak? S megkérdezted, ő mire vágyik?

Vagy csak "nyaggattad", ő meg elsiklott fölötte? Nagyon úgy látszik, ha ez így van, hogy nem kommunikáltok megfelelően vagy egyáltalán.

110. klenca (válaszként erre: 108. - Rika)
2010. okt. 31. 08:21
Pedig a golf jó buli! Tanulj meg te is golfozni.
109. rika (válaszként erre: 106. - Klenca)
2010. okt. 31. 08:20
ez a szemében bunkó válasz.
108. rika (válaszként erre: 104. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 31. 08:19
Nagyon sokszor kértem, hogy menjünk el valahova. Azt is mondtam, hogy (lehet hülyeség) régen randiztunk. De nem igazán mozdul. Kértem menjünk be a városba sétálni, erre közli, hogy nem szeret sétálni. A múltkor elmentem vele golfozni, de igazából nem mászkálhatsz csak úgy a golf pályán. Elmentem vele. De amikor én szeretnék programot az valahogy sosem jön össze.
107. kRISZTAL (válaszként erre: 103. - Rika)
2010. okt. 31. 08:18
Szeret hobbizni.Az jó!Erre a pénzt nem keresi meg?(akár másodállásban)
106. klenca (válaszként erre: 103. - Rika)
2010. okt. 31. 08:18

Rika, ilyen study-s esetben gratulálj neki, s mondd meg neki hogy természetesen mehet, s örülsz hogy ilyen jól áll anyagilag, hogy még ezt is meg tudja oldani, mert a közösből sajna nincs rá keret.

Ilyen egyszerű. Okosan válaszolj!

105. 1a9f281d5b (válaszként erre: 103. - Rika)
2010. okt. 31. 08:17

Még valami: ebből a hozzászólásodból úgy érzem, hogy nem vagytok partnerek.

Azt, hogy hogyan álltok anyagilag, mennyi bevételetek van és azt hogyan osztjátok be s mik a céljaitok anyagi értelemben (is), azt együtt döntöttétek el? Megbeszélve ezt? Mert akkor egyrészt nem értem a kérdését, hogy menjen-e az adott programra, de azt még kevésbé értem, hogy miért mégy bele te ebbe a buta játékba.

A helyes válasz ebben az esetben nem az, hogy "ne menj", hanem ez: " te is tudod, Pisit/Józsi/Attila, hogy hogyan állunk anyagilag s mit szeretnénk, ha úgy érzed, hogy emellé belefér, akkor csináld, hiszen felnőtt ember vagy, el tudod dönteni".

104. 1a9f281d5b (válaszként erre: 103. - Rika)
2010. okt. 31. 08:14

Érthető vagy. És ehhez képest te hogyan töltöd a napjaidat? Mert ha kizárólag az van, ami eddig lejött a a szavaidból, akkor az lehet probléma. Egy aktív ember nehezen viseli, pláne, ha még fiatal is, hogy a házsártos, otthonülő "anyja" várja odahaza, akinek semmi nincs az életében, csak a meló meg a mosogatás...


Én azt érzem, hogy zéró a kommunikáció köztetek, de ami még rosszabb, eszetekbe sem jut, hogy egy házasságon napi szinten dolgoznia kellene mindkét embernek, különben nem működik. És nem, a közös ágyban alvás és a "kimosomacuccait" az nem ezt jelenti.

103. rika (válaszként erre: 102. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 31. 08:10

Szerinte én érzelmileg terrorizálom, mert nem tetszik nekem, hogy amikor az összeg hobbiját űzi egyszerre az azt jelenit, hogy a heti 7napból 4et tuti elmegy. Ez általában úgy néz ki, hogy 3 este amikor egyedül fekszem le aludni, mert ő csak hajnalban jön haza és egy teljes szombat v. vasárnap ez időjárás függő. a múltkor kicsit kiakadtam, mert mehetett volna study túrára. De ezt úgy közölte, hogy már ment pestre egyik szombat reggel (melo miatt) és felhívott reggel 7kor, hogy átküldte a study ajánlatot az email címemre és olvassam el. A study utána való 7végén volt. Majd felhívott fél óra múlva, hogy elolvastam-e és, hogy menjen-e? Én tudom, hogy az ilyenen részt kellene vennie, ő meg tudta, hogy nem álltunk úgy anyagilag, hogy menni tudjon. (És ezt ő pontosan tudta)Ezért velem mondatja ki, hogy ne menjen. Én meg visszakérdeztem, hogy miért nem lehetett ezt előtte este megbeszélni, mert nekem nagyon szar érzés, hogy én mondjam azt, hogy ő ne menjen és ne képezze magát.


Nem tudom érthető vagyok-e.

102. 1a9f281d5b (válaszként erre: 96. - Rika)
2010. okt. 31. 08:02

Ne haragudj, nekem ez zavaros. Pontosan mi a baja a férjednek és neked mi nem tetszett a közös életetekben? Ugyanis itt túl sok az információmorzsa és nem teljes a kép, nem látom át.


Ezt a kis szegmenst sem értem. Miért ne lehetne egy felnőtt embernek kikapcsolódása?



Egyébiránt, ha valaki el akar menni, akkor menjen. Bezárni úgysem lehet. Pusztán annyit tehetsz, hogy egy viszonylag rövidre fogott beszélgetést eszközölsz, amiben nem esel neki, nem bőgsz, nem veszed elő, hogy "te bezzeg..." stb, hanem lemondod, hogy úgy tudtad, örökre szól a házasságotok s te szereted, ám ha menni akar, menjen. A tartásod az egyetlen, ami egy ilyen helyzetben megmarad, azt ne dobd el magadtól.

101. klenca (válaszként erre: 98. - Rika)
2010. okt. 31. 08:02
Én szépen felöltöznék, amikor megy el, megfognám a kezét, s mondanám, hogy megyek vele.
100. Nanaki (válaszként erre: 56. - Secret!)
2010. okt. 31. 08:01

Na, itt van a kutya elásva. A férfi és az ő kényelme.

Amikor a fórum címét megláttam, azt akartam írni, hogy segíts neki csomagolni.

De ez itt sokkal összetettebb.

Ne könyörögj. Kérdezd meg még egyszer, hogy valóban akar-e válni, ha a válasz igen, akkor tényleg vedd elő a bőröndöket, szerezz be dobozokat. Ha nem akar menni, de továbbra is csak azt mondja, hogy válni akar, akkor olyankor csomagolj neki össze, mikor a haverokkal olyan jól el van.

Miért bánt Téged még továbbra is?

Ha előléptetésre vársz, akkor van biztos munkád, jövedelmed. Nem vagy ráutalva.

Ha meg csak érzelmi fenyegetés volt a részéről, akkor még ő fog megijedni.

99. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 91. - Rika)
2010. okt. 31. 07:58

Semmi gáz, ha sírsz...sírd ki magad nyugodtan.

Ha lehet, menjetek el párterápiára, bár tudom, hogy a pasik nem szívesen vesznek részt ilyenben.

Lehet, hogy még megmenthető minden, ha nem, akkor ne kapaszkodj utána, annál rosszabb, annál inkább menni fog, ha akar.

98. rika (válaszként erre: 92. - F5848578d5)
2010. okt. 31. 07:57
Azért megy el itthonról 1 héten 3szor 4szer? Ha itthon is van leül játszani a gép elé. Vagy focit néz.
97. secret! (válaszként erre: 91. - Rika)
2010. okt. 31. 07:56
Sírni biztosan fogsz, de ne előtte tedd, ha nincs otthon mehet a bőgés. Legalább a feszültséget is kisírod. A csendes, kedves magatartást, ami nem a te alap természeted, felejtsd el, hagyd hogy kitalálja mit akar. te legyél továbbra is önmagad, persze a napi hisztiket, cirkuszokat felejtsd el. Éld az életed, és észre fogod venni a változást, mert az lesz!!!
96. rika (válaszként erre: 93. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 31. 07:56
Igen problémaként éltem meg, mert ez azt jelenti, hogy egyedül fekszem le aludni. Mert ő csak hajnalban ér haza.
95. rika (válaszként erre: 89. - F5848578d5)
2010. okt. 31. 07:55

Az egyetlen itthoni dolga a porszívózás.:)

De tegnap nem tudom mi történt, beszedtem a ruhákat leraktam az ágyra és amíg a másik szárítóról is leszedtem elkezdte összepároztatni a zoknikat és nem csak az övéit (mert eddig ez volt a módi) hanem az enyémeket is.

Plusz kiment este enni és a tányért meg a lábost reggel a mosogatóba találtam beáztatva. Ez is új.

94. f5848578d5 (válaszként erre: 91. - Rika)
2010. okt. 31. 07:54
Szerintem nem baj ha folynak a könnyeid, csak NE HISZTIZZ!!!
93. 1a9f281d5b (válaszként erre: 6. - Rika)
2010. okt. 31. 07:53

"Úgy értem, hogy nincs olyan hét, hogy minden estét együtt töltünk."

És ezt te problémaként élted meg?

92. f5848578d5 (válaszként erre: 84. - Rika)
2010. okt. 31. 07:53
Fogd be a tesódat is. Egyébként nem bántani szeretnélek de nem lehet, hogy a férjednek az a legnagyobb baj, hogy szeretne kettesben lenni veled?
91. rika (válaszként erre: 86. - Klenca)
2010. okt. 31. 07:52
Az egyetlen amitől félek, hogy sírni fogok. Nem szeretek gyengének látszani. Én mondtam neki, hogy meg szeretném menteni a házasságunkat, de ez egyedül nem megy.
90. f5848578d5 (válaszként erre: 87. - Rika)
2010. okt. 31. 07:51
HELYES a kondi bérlet, az angolla szerintem várj egy picit, hátha változik valami és akkor továbbra is ő taníthat. :)
89. f5848578d5 (válaszként erre: 81. - Rika)
2010. okt. 31. 07:50

A valahova lehet egy barátnő is, ahol fel lehet tenni a lábadat a kanapé előtti székre, hogy pihentesd. Ha szeretitek a teákat válogass párat, kóstoljatok különlegesebbeket. A beszélgetés max. 5%-a szóljon a pároddal kapcsolatos dolgokról, kivéve ha változik valami. Főzni több napra is lehet előre, legfeljebb egyik másik kaját a fagyasztóba rakod, hogy csak melegíteni kelljen.

Házimunkával kapcsolatosan, meg pl. minden második porszívózás esedékességénél mondd neki, hogy legyenszíves csinálja meg mert most Te szeretnél elmenni otthonról (próbál olyan napot választani amikor neki nincs programja). A barátnőm ezzel a módszerrel szoktatta rá a férjét a házimunkára, most már majdnem mindent felesbe csinálnak. Ja a legfontosabb a barátnőm szerint, hogy ha nem csinálja meg akkor viszont következetesen Te se csináld csak amikor legközelebb aktuálissá válna.

Nekem ez először elég fura volt, de azt mondta, hogy kicsit rátartással dolgozott, mert a heti porszívózást azt öt napos váltásra vette, mert a hét nap helyett a tíz nem volt akkora gáz.

88. 25e2302b4d (válaszként erre: 1. - Rika)
2010. okt. 31. 07:50

Én is egyetértek azzal,hogy ne erőszakold a maradást.

Viszont az érzelmek nagyon labilis dolgok,- biztos,hogy össze van zavarodva s attól,hogy mond mindenfélét,belül még talán fontos vagy neki...

Én elfelejteném a számonkérő, kioktató szavakat és a csendes,kedves,szolgálatkész MAGATARTÁSOMMAL mutatnám ki a szeretetemet...

Ha őszintén szereted,azt érzi,érti és visszatartó ereje van!!!

87. rika (válaszként erre: 85. - 10ee523fed)
2010. okt. 31. 07:47

Ejha, szép tervek:)

Én is kezdem összerakni a jövőmet. Ha mégsem megy ez a házasság megmentés (amit nagyon szeretnék): most egy diéta közepén tartok. Marad a diéta, de a jövő héttől visszamegyek tornázni. Eddig itthon próbálkoztam, hogy időd spóroljak, de kinek?

Elmegyek 1héten 2szer minimum tornázni, lehet, hogy egy kondibérletet is beújítok. Kezdjük szépen az új életet nem?

Plusz keresnek kell egy angol tanárt, mert akkor ezek után a férjem nem fog (vagy inkább én nem akarok tőle tanulni) tanítani.

Ez vicces, mert így ismerkedtünk meg. Angoltanárt kerestem és férjet találtam:)

86. klenca
2010. okt. 31. 07:44
Rika, végigolvastam. Úgy tűnik szereted a párodat. Ő is valószínű szeret téged, de ez a "válni akarok" kb szabad fordításban: Változtatni szeretnék az életemen, mert valami nem jó. Kérdezd meg tőle, mivel elégedett, miért jó hogy együtt vagytok, s mi az amiben változtatni szeretne. Legyen ez egy olyan teázós beszélgetés kettőtök között tv és egyéb nélkül. Minden mondatára figyelj, ha kell jegyzetelj... Kérdezd meg, miért szeret pókerezni, golfozni, milyen érzés amikor nyer, milyen amikor veszít. Sok-sok kérdéssel készülj. Most gyűjtsd össze a kérdéseidet, s nagyon bátran tedd fel neki. Fontos, hogy a beszélgetéseteket semmi se zavarja. Ha kérdezi miért, mondd el neki nyugodtan, hogy megbántott azzal, hogy válni szeretne, s te szeretnéd egy újabb kapcsolatban elkerülni a most elkövetett hibáidat. Szeretnél jobb társa lenni valakinek akit még nem ismersz, mint amilyennek neki sikerült lenned. Az egészet végigolvasva én is kommunikációs hiányokat látok csak. Ne félj kimondani a gondolataidat. Mi rosszabb következhet be, mint a válás? Légy bátor!
85. 10ee523fed (válaszként erre: 76. - Rika)
2010. okt. 31. 07:43
Mit fogok? Sajnos felénk nincs olyan munkahely, ahová eltudnék menni. Kértem a családomtól pénzt, és rendeltem egy csomó pelenkát. Eladom. Nem nagy pénz, de valami. Ólomüvegezni is szeretnék, mert nekem nagyon tetszik, az nem kis munka, de jó pénz, és tudom mindkettőt itthon csinálni. Ha beindul a gépezet, talán a saját vállalkozást is meg tudom csinálni, mire letelik a GYES.
84. rika
2010. okt. 31. 07:39
Mi 3an lakunk együtt. A testvérem is velünk lakik. nincs olyan nap, hogy ne arra ébredjek, hogy tele a mosogató, szétdobálva a ruhák. Naná, hogy csütörtök magasságában már nyűgös vagyok reggel emiatt.
2010. okt. 31. 07:39

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni vagyis inkább tanácsot....

A férjemet utálom, de van egy öt éves lányunk....Nála van, mert vidéken laktunk és pesten nem találtam neki ovit....

Viszont mivel engem utál, ez kihat a lányomra is.. Mi a fenét csináljak?

Beszéljek vele?

82. 10ee523fed (válaszként erre: 75. - Secret!)
2010. okt. 31. 07:38
Pontosan erről van szó. Nálunk is így zajlott. Reggel ágyba kávé, mindig frissen főzött ebéd, takarítás, gyereknevelés. Soha meg nem kérdezte, hogy nincs-e kedvem egy kicsit olvasni, vagy kikapcsolódni. Muszáj egy nőnek rabszolgának lenni? Szerintem mi semmivel se vagyunk kevesebbek egy férfinél, sőt... Bátorság, ez a nyitja mindennek. A szarból is ki lehet mászni, csak akarni kell.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook