Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítség a férjem válni akar! fórum

Segítség a férjem válni akar! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
291. Boléna
2010. nov. 9. 11:21

szia rika!


hú,te nagyon béketűrő vagy én már asztalt borogattam volna!!!


amit most mondok lehet h kemény lesz,de..

menj el és add be a válási papírokat. aztán szépen tedd le elé.


nos,2 verzió van: megkönnyebbül és elmegy-ami rövid távon neked rossz,de még mindig jobb most mint ha gyerekekkel hagyna ott- vagy ledöbben és észhez tér. ez is hosszú távon jó csak mert meg kell dolgoznotok a házasságért,de a lényeg:

TE mindenképpen jobban jársz ha a jövőt nézzük.


én most már sajnos nem tudom mi mást lehet tenni.


keményítsd meg magad,légy erős és határozott,higgadt és tárgyilagos. menj add be a papírokat minél előbb. addig ne is beszélj vele. ha szól hozzád legyél kedves,de hűvös. olyan amibe nem köthet bele.


el kell kezdened építeni és felvértezni magad,a jövőre,bárhogyan is alakul


remélhetőleg amikor látja h te is válni akarsz,átgondolja a dolgokat. hidd el láttam ilyet.


én fordítottat láttam,barátnőm hajtogatta a férjének,válni akarok,válni akarok!


egy szép nap a férj csendben azt mondta: rendben


a csaj alig kapott levegőt.. rögtön csinálta volna vissza de náluk már késő volt.


ha a férjed is visszacsinálná amiket tett és mondott,már rajtad fog mulni a jövő.


és így is.


legyél nagyon erős!!!!!!

290. b7a110b583 (válaszként erre: 287. - Rika)
2010. nov. 9. 10:31
Szia rika! Eddig csak nyomon követtem a fejleményeket itt a fórumon, de most mégis csak írok, mert annyira sajnállak... Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy a férjed már egyáltalán nem szeret téged. Az más mikor hírtelen dühből ezt mondja, de ő még akkor is válni akar, ha látszólag köztetek minden rendben. Szerintem a férjed összekeveri a szeretet azzal, hogy még ragaszkodik hozzád és nem akar megbántani, de ha ilyen sokáig el tudja képzelni hogy szétváljanak az útjaitok, akkor szerintem ezt ő elég komolyan gondolja és úgy érezheti, hogy jobb lesz az élete nélküled. Ha legalább néha elbizonytalanodna, akkor még lenne rá esély, hogy csak megingott, mert megijedt, vagy akármi miatt, de most úgy tűnik, mintha egyáltalán nem félne attól, hogy mi lesz vele nélküled, csak éppen azért kedves, mert mégiscsak 7 évig voltatok együtt, és nem utál, mert nincs miért, és ezért nem akar megbántani. De bárcsak ne lenne igazam!!
289. kRISZTAL (válaszként erre: 287. - Rika)
2010. nov. 9. 07:54
Ezek után miért szeretnéd ,hogy menjen veled?Miért alázod meg magad?Mi értelme van ennek?
288. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 287. - Rika)
2010. nov. 9. 06:56
Ne erőltesd. Tudom, nagyon nehéz, de nem tudsz mit tenni. El kell engedned...:((
287. rika (válaszként erre: 286. - 91d4989ab9)
2010. nov. 9. 06:30

Semmi. Anyós beszélt vele tegnap. Megkérdeztem délután, hogy még mindig válni akar-e? A válasz: "szerintem igen". És visszakérdezett, hogy miért mi változott? Én meg mondtam neki, hogy szerintem sok minden, de ha neki nem tűnik fel akkor nincs miről beszélni.

Lesz egy bál 20.-án szeretném, ha jönne. De szerintem nem fog.:(

2010. nov. 8. 18:36
na mi történt rika?
285. rika (válaszként erre: 283. - Etke75)
2010. nov. 8. 16:12
Azt hiszem az egyik kolleganőmnek megvan. Elkérem majd tőle.
284. rika
2010. nov. 8. 16:11

Írt ma e-mailt, hogy anyósom idézem: 1 órás szentbeszédet tartott neki.

Ebből számomra az jött le, hogy feleslegesen. De hát majd meglátjuk.

Említettem neki, hogy a nadrágom nagy, mert fogyókúrázom. Erre közölte, hogy akkor vennünk kell új nadrágot?

Még mindig többes számba beszél.

283. Etke75
2010. nov. 8. 07:49
Szia! Olvasd el Dr Csernus A NŐ című könyvét. Nagyon sokat lehet belőle tanulni, főleg magunkról.
282. rika (válaszként erre: 281. - Boléna)
2010. nov. 7. 19:04

Igen lehet, de én hivatalosan nem tudok róla, hogy anyu beszélt az anyósommal.

Anyósom azt mondta beszél a fejével.

281. Boléna
2010. nov. 7. 18:58
talán az lenne a legjobb-bár nem a legtisztességesebb-ha anyósod úgy kérdezősködne,mintha nem tudna semmit,és amit megtud átadná neked,ami meg téged bánt azt neki szóval közvetítenének köztetek úgy h ő nem tudja,hátha akkor történne valami...
280. rika (válaszként erre: 279. - Boléna)
2010. nov. 7. 18:42

köszi:)

Elkezdtem olvasni már a múltkor amikor belinkelted.

Nagyon gonosz dolgot tettem ma. Beszéltem anyukámmal erről az egészről ő pedig a férjem anyjával. Talán őrá hallgatni fog, hogy meg tudjuk oldani. Ha nem akkor pedig ennyi volt.

Kezdek belefáradni ebbe a játékba. Ha nem akar semmit tenni én egyedül képtelen vagyok. Akkor meg fog szakadni a szívem, de ki fogom rakni a lakásból is és az életemből is...

Lelkileg teljesen padlóra küld ezzel a játszadozással.

Nem akar semmit sem tenni a kapcsolatért, közben még mindig itt van. Közös a két fizetés, még az ágyunk is közös.

Anyósom teljesen ledöbbent. Azt mondta, hogy tegnap mikor ott voltunk ő észre sem vette, hogy valami baj van.

279. Boléna
2010. nov. 7. 18:12
ha pszichológus vagy mediátor lennék,ingyen elvállalnálak titeket.. :)
278. Boléna (válaszként erre: 277. - Rika)
2010. nov. 7. 18:11

ebben a férjednek van igaza, a szerelem nem elég. az elmúlik idővel. amíg tart addig kell az alapokat lerakni a többi időre. szeretet,hűség-nem csak,vagy nem elsősorban szexuális hűség-,tisztelet,elkötelezettség,odaadás.


ez úgy látszik neki nem ment.. lehet h neked sem úgy ahogy kellett volna mert ehhez meg kettő kell.


sajnálom nagyon..


azért csak kellene nektek egy párterápia.. :( sokszor egy kívülálló amikor megmondja ahogy ő látja az nagyon sokat szokott segíteni


ha ajánlhatom újra a házassági abc-t amit belinkeltem,még ha nem is vagytok vallásosak,szóval ha együtt esetleg elolvasnátok..


ha meg vallásosak vagytok,esetleg házas hittan?

277. rika (válaszként erre: 276. - Boléna)
2010. nov. 7. 12:34

Köszönöm a jó szándékot. Meg fogom fogadni. Már ha lesz rá esélyem, mert ő nem akar semmit tenni a kapcsolatunkért.

Azt mondta eddig ő is úgy gondolta, mint én, hogy ha szeretsz valakit az a legfontosabb. De most már nem hiszi, hogy csak a szerelem elég lenne.

276. Boléna (válaszként erre: 269. - Rika)
2010. nov. 7. 11:48

szia


ez csak sarkítás,írhattam volna más példát is


azért remélem talán segítehettem

275. e552983a4b (válaszként erre: 274. - Rika)
2010. nov. 7. 08:43

Hát, nem is tudom mit mondjak:(

Az jó, hogy igyekszel lefoglalni magad, míg ő is szórakozik valahol. Nem csak a nőkön, a pasikon sem lehet legtöbbször eligazodni:(

Mást mondanak, mit amit gondolnak, és egy harmadik dolog, amit csinálnak, nehéz ügy. Az idő, majd eldönti, mi lesz veletek, egyebet úgy látom, nem nagyon tehetsz. Azért, írj, ha valami történés van, érdekelne, mi lesz veletek:)

Üdv.

Out.

274. rika (válaszként erre: 273. - E552983a4b)
2010. nov. 7. 08:37

Szia!

Nem igazán. Beszélgettünk csütörtökön még mindig válni akar. A helyzet ugyanaz. Kedvesebb mint valaha.

Tegnap átmentem a barátnőmhöz az avonért, ő meg pókerezni volt. És hát milyenek a barátnők? Ott ragadtam:) Este 10kor jöttem haza, mert a barátnőmék mentek bulizni és ki kellett festeni. Be se léptem az ajtón már számon kért, hogy hol voltam ilyen sokáig. Mondtam neki, hogy a barátnőmnél és hogy említettem. Mire közölte, hogy valóban említettem, de nem gondolta, hogy ilyen sokáig ott leszek.

Továbbra sem kapok puszit és nincs fizikai kontaktus, de egy olyan ember aki nem tudja, hogy mi a helyzet észre sem venné a különbséget.

Kedves, nem morci, míg én elmosogatok ő lepakolja az asztalt. Tegnap este áthívott a másik szobába, mert pókerezett a gépen és döntő asztalra került. És odahívott, hogy segítsek befejezni a versenyt.

Szóval továbbra sem értem. De már nem is biztos, hogy akarom érteni. Kezd teljesen elbizonytalanítani.

2010. nov. 7. 07:43

Szép napot.

Azóta valami történés esetleg?

272. rika (válaszként erre: 270. - Tímejka)
2010. nov. 6. 22:17
A szegedi haverok nem gond, mert nagyon szeretem őket. Tényleg. Nagyon jó fejek.
271. rika (válaszként erre: 270. - Tímejka)
2010. nov. 6. 22:15
a kapcsolat elején ebből a sok hobbiból csak 1 volt. A többi szépen lassan jött hozzá az évek alatt.
270. Tímejka (válaszként erre: 269. - Rika)
2010. nov. 6. 19:03
Ez a fontossági sorrend nekem is rosszul esne. :( Egyébként a kapcsolatotok elején is ilyen volt? Akkoriban is előtérbe helyezett minden mást helyetted? Vagy mostanában vetted ezt észre?
269. rika (válaszként erre: 267. - Boléna)
2010. nov. 6. 17:41

Sosem mondtam neki, hogy bármi hobbija pénzkidobás, mert a hobbik már csak ilyenek. A gond az, hogy úgy érzem a következő a sorrend az életében:

gombfoci

póker

golf

pipaklub

szegedi haverok

motor

foci meccsek a tv-ben

én

Az ilyenek esnek rosszul, hogy közli decemberbe ki akar menni Németországba a kedvenc focicsapata meccsére. Ez nem is lenne baj, de a meccs a születésnapomkor van.

Nem hiszem, hogy ez másnak nem esne rosszul.

268. rika (válaszként erre: 266. - Boléna)
2010. nov. 6. 17:37

a lista amit írtam valami ilyesmi volt. Azokat a dolgokat írtam le ami szerintem jó volt. Pl. salamotorverseny horvátországban.

Nem gondolom azt, hogy ne menjen sehova, csak azt, hogy ne mindig.

267. Boléna
2010. nov. 6. 17:29

kezdhetitek kicsiben pl:


ő: sztem elkölthetek havi 10e ftot golfra

te: sztem pénzkidobás

megoldás 5e megy golfra


na jó ez tudom h nem old meg mindet de talán ha valahogy így próbálkoznátok.


vagy h ő heti 3x akar elmmenni ami neked sok,akkor menjen el 2x. mert ha ő elmegy 3x az neked rossz,ha nem megy egyáltalán az meg neki-és neked is mert kiállhatatlan lesz.

ég ez jutott eszembe

m

266. Boléna (válaszként erre: 264. - Rika)
2010. nov. 6. 17:27

azóta sokat gondolkodtam,és az jutott eszembe,h szereted és ő is téged,de nem jól. úgy értem ahogy ő szeret az neked nem jó,ahogy te szereted az neki.. találni kellene valami kompromisszumos megoldást.


hogy mi a megoldás? hát nem tudom.. mediátorhoz sem akar menni?


én úgy látom h az alapokkal van a baj. mindig ilyen gondok voltak? vagy csak mióta házasok vegytok? említetted,h azt monda olyan életet akar mint 2 éve. akkor házasodtatok ugye?


az is lehet probléma,ha ti ketten teljesen másképp gondolkodtok a házasságról. lehet h te úgy érzed ha már férj és feleség vagytok,töltse otthon az estéit. ő viszont úgy gondolja,azzal h házasok vagytok neki még nem kell begyöpösödni.


lehet h nem érzed elég értékesnek magad és ezért zavar h keveset van veled-bár nincs keveset veled időben sztem,csak minőségben


ezért is tulajdonítasz dolgoknak sokkal nagyobb jelentőséget mit ami van.


az is eszembe jutott h túlságosan ő van nálad fókuszban.


mi lenne ha írnál egy listát h NEKED mi volt jó?


és lehetne egy negatív lista is. talán ha ő is írna iylet. nekem már tanácsolták ha ha nem megy a beszélgetés,írjak levelet.


az azért is jó,mert a másik nem tud belebeszélni,nem hagy faképnél,plusz van időd mindent beletenni. és ő pedig többször elolvashatja.


amit nekem még tanácsoltak,h mindig pozitívan írjak,pl:


szeretlek téged,de fáj h..


mert ha úgy kezdi az ember h:már megint bunkó voltál-akkor nem vezet eredményre a dolog/ezzel nem azt mondom h te így beszélsz,ez egy sarkítás csak


ha valami még eszembe jut írok neked hátha segít...

2010. nov. 6. 15:59

Sziasztok!!

Nem is tudom, én mit tennék hasonló helyzetben?! Nekem is ilyen a természetem, mint Rikának...

264. rika (válaszként erre: 260. - Boléna)
2010. nov. 6. 15:28

Szia!

Nem bántottál meg, sőt azért indítottam ezt a topicot, hogy tanulni tudjak.

El fogok gondolkodni azon amit mondtál. Sajnos párterápiára nem akar menni. Még az anyja sem tudja, hogy válni akar.

A túl sokat agyalok részben van valami, de az a helyzet, hogy most nem agyaltam, nem mondtam semmire nemet és az eredmény: ma 6.-a van és nincs pénzünk. Nincs rezsi fizetve. Szóval ez érdekes hónap lesz.

Én nem akarok vele kiszúrni. És hidd el ha azt mondom, hogy szeretem a férjemet. 7 éve vagyunk együtt, nem pár hónapja. És nem tudom ki, hogy van vele, én nem tudok lehúzni valakivel 7 évet szerelem nélkül. Úgyhogy ezzel nem értek egyet. De a többi dolgon el fogok gondolkodni.

Amikor összeírtam a listát, hogy mi jó történt idén. Majdnem az összes pont róla szólt. Olyan dolgok okoznak örömöt ami neki. Pl.: mikor láttam mennyire örül az új motorjának amit vettünk...stb...

263. Boléna
2010. nov. 6. 01:22
" a legtöbb ember úgy házasodik,h azt gondolja, a házasság egy kincsesláda,amiben mindent megtalálunk,amire vágyunk. e helyett a házasság egy üres láda,amit nekünk kell telerakn,és vigyázni,h ne vegyünk ki többet,mint amit beletettünk"
262. Boléna
2010. nov. 6. 01:20
bocs a rossz helyesírásért,késő van
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook