Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
2013. júl. 8. 20:57
Az azelainsav jobban lemarja szerintem a megvastagodott bőrt mint a szalicilsav. Holnaptól azt hiszem elkezdem esténként kenni a gyulladt részeket Finacea-val. Már belenyugodtam hogy gyógyszeres krémek nélkül nem lesz szép a bőröm. Eddig az Aknerixodtól volt a legszebb. Olyan volt a bőrőm mint tízévesen. Csak hosszútávon nagyon öregíti a bőrt.
2013. júl. 8. 20:14
Ja így az is világossá vált hogy a halántékomon nem göbök vannak hanem apró miteszerek. Semmilyen hidratálókrémet nem visel el a bőröm ott mert aznap miteszeres lesz!!! Meg a faggyúmirigy-gyulladásos részekre sem kenhetek semmilyen hidratálót ami zsíros vagy olajos. Az sztk-s orvos meg épp hidratálót ajánlott. :-/ Az igazat megvallva ezeken a részeken nem is igényli a bőröm a hidratálást, csak akkor kellett bekennem amikor egymás után 2-3-szor megmostam ott kénes szappannal. Amit ma kipróbáltam és nem csinált miteszert, és nem pirosított ki, az az Alveola Aloe Vera Gélje. Kicsit állítólag serkenti is az Aloe Vera a kollagéntermelést, és vizet köt meg a bőrben. Nekem úgy tűnt hogy tonizálta egy kicsit a bőröm. Kisimultak a tág pórusok egy picit. Majd írok milyen a hatása hosszútávon. Először megmosom majd mindig szappannal, és aztán ezzel a géllel áttörlöm mint egy tonikkal. Kolbi mi a legjobb miteszerek ellen? Nem akarok hosszútávon Akneroxidozni mert összeaszalja a bőrt. A Finacea is hatásos miteszerre meg SD-re gomba ellen? Az azelainsav úgy tudom inkább sejtregeneráló az Akeroxiddal szemben ami meg kollagénpusztító.
2013. júl. 8. 19:55

Köszönöm Kolbi!

Hogy lebeszéltél a Roáról.:-)


Amúgy bejelentkeztem egy magánbőrdokihoz, és az elsö az volt hogy tudakoltam az izotretioninkúra felől, de ő is csak lebeszélt róla, mondván egy májkárosodást nem ér kockáztatni egy esztétikai hiba miatt. Egyenlőre telefonon csak annyit mondott látatlanban, (mivel csak jövő héten tud fogadni), hogy csakis a gyulladásos részeket szárítani kell. Ha lehet akkor naponta többször is (!) megmoshatom szappannal. Mégis jó lesz valamire a kénes szappan. A fejbőröm is azzal mosom kétnaponta és tényleg elég ennyi is neki. Köztelévő napon csak sima vízzel mosom meg. Aztán azt mondta ha jövő héten meg tud nézni akkor tud rá valami kencét is felírni majd. Ezek szerint gomba elleni krémek kellenek? Tudom hogy ez rosacea-topik, de már ideszoktam.:-)

857. 8f8f3a827e (válaszként erre: 848. - Vébarbi)
2013. júl. 7. 17:04

Segít, ősszel. Újra megtanítja az ereket az új rostképzés által összehúzódni.


Kolbi

856. 8f8f3a827e (válaszként erre: 849. - Mazsolás)
2013. júl. 7. 17:00

A szeborreás dermatitiszre nem jó a Roacutan, sőt ront rajta. A SD is faggyúmirigy betegség. A faggyú összetétele megváltozik, és a konzisztenciája, hogy egyszerűbben fogalmazzak, sűrűbbé, keményebbé válik. Képzelj el egy hűtőben tartott vajat, és kenj meg egy puha kalácsot. Összevissza fogja törni. Lesznek megvastagodott csomók és lesznek olyan helyek, ahová nem jutott vaj. Ahol megvastagodás jön létre, az megszárad, és korpa formájában lehullik. A megvastagodás alatt egy normálisan is jelenlévő gombafaj elszaporodik és gyulladást okoz. Ezt a gombafajt a kénes szappan, az Akneroxid karbantartja, de az okot nem szünteti meg.

Ahová meg nem jutott elég „vaj”, ott a bőr kiszárad, piros lesz, ég viszket.


A SD állandó kezelést igényel, vigyázni a saját zsírra, a gyulladást állandóan csökkenteni. A SD nem múlik el (ellentétben egy aknétól), állandó kezelést, de inkább ápolást igényel.


Bocsánat, hogy ilyet írok, de először a kórokot kell tisztázni, és csak azután lehet érdemben kezelni. Ez itt egy rozáceás fórum és már a második betegségről derül ki, hogy semmi köze a R-hoz. Tehát félrekezeljük itt a problémát közösen. Bármilyen rossz is a vélemény a bőrgyógyászokról, ők azok, akik ezt tanulták, ezzel foglalkoznak, ők az információ birtokosai.


Kolbi

855. 8f8f3a827e (válaszként erre: 845. - Vébarbi)
2013. júl. 7. 16:51

A Finecea heti egyszer nem sokat ér. A hozzászokás miatt kell azonban alacsony dózissal kezdeni a kezelést, pár hét, hónap után már lehet naponta használni.


Kolbi

854. 8f8f3a827e (válaszként erre: 840. - Aszilvia1)
2013. júl. 7. 16:50

Azt gondolom, hogy neked egy "sima" konglobált aknéd van. Ez egy súlyos, gennyes, beolvadó pattanásos állapot. Nem sok köze van az ér érintettség hiánya miatt a rozáceához.

Az a tapasztalatom, hogy ez a betegség nem egyik napról a másikra keletkezik, hanem évek alatt alakul ki. A páciensnek időközben több megoldást is felkínálnak a bőrgyógyászok- antibiotikum, külső kezelések, Roaccutan, sebészet, stb. Ha valaki 37 évesen ebben szenved, annak hosszú, vívódásokkal teli lehetett az élete. És ezen vívódások, töprengések nem múlnak el csak úgy, sokáig megmaradnak. Tehát én egy 37 éves hölgynek, akinek még nincsen gyermeke és a gyermekvállaláson gondolkoznak, nem ajánlom a Roaccutan szedését. Első, mindenek feletti a gyermek. Van 50 éves páciensem, aki csak most kezdte el aknéjára a Roa-t.


Kolbi

2013. júl. 5. 23:22

Igen. Az a probléma a szappanos mosakodással, amit Okoskolbi is írt, hogy a bőr természetes védőrétegét megbontja mivel nagyon zsírtalanít. A bőrnek ez saját faggyúrétege tkp az immunrendszere. De akkor a Detergens Sulfuratummal sem szabadna minden nap hajat mosni, hiszen SLS van benne ami pláne mégagresszívabb zsírtalanító. Azt mondta hogy 2-3 naponta elég szappannal megmosni, közte meg sima vízzel ha megizzadok. Én egyáltalán nem neheztelek rá, csak azt gondoltam hogy legalább felír valamit.:-D

De olvastam hogy errre a tünetre szinte csak szteroidos kencéket írnak fel, amit meg nem váltottam volna ki úgysem úgyhogy igaza volt. :-) Legszívesebben bevállalnék egy izotretionint. Lehet kapni kéz alól is. De túl nagy a kockázat úgyhogy marad a szalicilsav, kén, tejsav meg mindenféle maratás hogy tisztuljanak a faggyúmirigyek. Kozmetikai BHA-s hámlasztásra is gondoltam. Az komolyabb mint a kereskedelmi hámlasztók.

852. vébarbi (válaszként erre: 849. - Mazsolás)
2013. júl. 5. 22:39

Én még épkézláb bőrgyógyásszal nem találkoztam... tisztelet a kivételnek...de hol az a kivétel???

Mit jelent az, hogy a faggyúmireket ingerli a kénes szappan? Faggyútermelésre ösztönzi őket?

Én még használom, bár a kezdeti igen látványos javulás után már visszatértek a göbök. De csak nem ártok vele...

851. Hamil (válaszként erre: 849. - Mazsolás)
2013. júl. 5. 22:21
Szégyen,hogy ilyen orvosok praktizálnak,és biztos elküldtem volna melegebb éghajlatra.
2013. júl. 5. 16:24
Arcot is ritkábban mossak? 2-3 naponta? :-D
2013. júl. 5. 16:20

Voltam dokinál, az a diagnózis nálam hogy: seborrhoeás dermatitis k.m.n.

Ami azt jelenti, (mivel velem nem közölte ezt, csak a papíron vettem észre ezért utánanéztem), hogy faggyúmirigyes bőrgyulladás. Eddig annyit olvastam róla hogy kiválthatja gombafaj is, meg a faggyú összetétele is!!! :-/ Ezért van az hogy miután megmosakszok kifehéredek, de 2-3 óra múlva már rózsaszín vagyok. Ha letörlöm papírtörlővel az arcom, megint halványabb. Na erre mit mondjak? Semmit nem írt fel! Ismétlem semmit! Vagyis de, ugyanazt a Biodermás érzékeny bőrre való krémet ajánlotta mint tavaly, ami 5 e ft volt és néhány használat után a kukába landolt.:-D

Nem is tudtam végig elmondani a tüneteket. A hajam a fülem mögött egy foltban kihullt. Van is ott egy kis piros folt. Nem érte el az ingerküszöböt nála hogy valamit felírjon rá.:-D Pedig most olvastam hogy ez is a seborrhoeás dermatitis egyik tünete. Azt mondta mossak ritkábban, 2-3 naponta hajat. Nem értem azért hogy mégjobban begyulladjon? Szerinte a faggyúmirigyeket nagyon ingerli a kénes szappan és azért volna jobb ritkábban. Jól van kipróbálom.:-/ De ha kihullik a hajam...?:-D

848. vébarbi (válaszként erre: 827. - 8f8f3a827e)
2013. júl. 4. 22:22

Kedves Okoskolbász! :)

Az én arcom piros. Állandóan. Ezt már úgy megszoktam, hogy nem is veszem észre. Viszont tele van ici-pici göbökkel. Van róluk képem a galériában.

A kénes szappan hatására teljesen eltűntek. Olyan sima volt a bőröm, mint gyerekkoromban :) De visszatértek.

Na tőlük szeretnék megszabadulni.

Mit gondolsz a lézer kezelés segít ezen??????

Mert ha nem, a pirosság nem zavar annyira, hogy rááldozzak ennyi pénzt.

Valamint a lézer elpusztítja az ereket, nem újraépíti az érfalat. Vagy rosszul tudom?

Köszönöm a választ!

847. vébarbi (válaszként erre: 818. - Hamil)
2013. júl. 4. 22:09

A kénszappan hatása jelentem nem tartós. Újra itt vannak a kis göbök.

Na de volt néhány jó hetem :)

Egyénként lehet tartósabb lenne a hatása ha nem sportolnék minden nap,vagy nem innék sört... mert vagy az egyiktől, vagy a másiktól minden nap kipirulok.

2013. júl. 4. 22:05

Igazad van végülis ha nagyon sok faggyút termel a bőröd akkor önmagában nem lenne neked való a hidrofil, de ha ahogy írtad hogy rögtön utána Lubexyl-el is mosakodsz akkor nem lesz gond szerintem mert kiszedi az ásványolajat a pórusokból a Lubexyl. Nálam jelenleg a legelső fázisban van ez a tünet, ugyanis kis időre volt enyhe kettes fázisban is sajnos. (Állandó pirosság) Jelenleg annyi látszik, hogy labilisek az érfalak izmai. Vagyis hirtelen tudom változtatni az arcszínem.:-D

Van egy-két látható erecske az orcáimon, azokat meg kell tanítani újra összehúzódni. Meg kell keresni itt a lakóhelyem környékén komolyabb IPL-es kezelést. De azt majd csak ősszel. Az hogy annak ellenére hogy nálad kívülről nincs láthatóan se gyulladás se kis erecske, nem tudom miért rosacea, de akkor valószínű a bőr mélyebben fekvő ereivel van a gond, vagy estleg attól a katyvasztól fertőződött el a bőröd. Rosacea-nál pang az anyagcsere. Mozogj, sportolj minden nap. Napi 10-15 perces futás is felfrissítheti, kicsit felgyorsítja az anyagcserét a bőrben.

845. vébarbi (válaszként erre: 835. - 8f8f3a827e)
2013. júl. 4. 22:04
Heti 1x is elegendő használni a Finaceat???
2013. júl. 4. 15:17
Mazsoláska! :)) Neked vannak látható hajszálerek az arcodon? Vagy miben nyilvánul meg nálad a rosacea?
843. aszilvia1 (válaszként erre: 842. - Mazsolás)
2013. júl. 4. 14:59
Az a baj (illetve dehogy baj), hogy az arcomon nincsenek látható hajszálerek, így szerintem nincs is mit szétrobbantani. Az orrom tövében van egy szerteágazó kis, lila ér, de olyan még a páromnak is van. Szerintem ha csak Lubexillel mosnám, nem jönne úgy le a szennyeződés, ezért szoktam előtte még azzal eltávolítani a sminket. Lehetséges, hogy igazad van, és nem kéne használom, majd kipróbálom az a patikai hidrofil nonionos krémet. Te használtad? Én utána olvastam, és sokan mondták, hogy elég nehéz, zsíros krém, ezért nem vettem még meg, mert félek, hogy még zsírosabb lesz, az amúgy is zsíros arcom.
2013. júl. 4. 14:48

Szilvi szerintem nálad először az ereket kellene szétlőni. Az fontosabb lenne, de Kolbi okosabb.:-)

Csak azért írok mert nekem gyanús az a házi katyvasz. Főleg hogy egy hétig (!) tárolod? Simán csak a Lubexillel nem tudnál arcot mosni? Pl. a gyógyszertári mosakodókrémet is használják smikleszedésre. Lehet az is jobb lenne. Az ilyen gyógyteák nem olyan nagy tisztaságúak ám mint egy gyógyszertári ellenőrzött mosakodókrém.

2013. júl. 4. 13:07
Egyébként nekem is piszkosul zsíros a bőröm, szerintem olyan faggyú túltermelésem, vagy túlműködésem van, hogy az ritka. Ezért nem tudom csak sima vízzel mosni az arcom, hiába mondja mindig anyu, hogy sima vízzel mossam. Nem jön le róla a szennyeződés, és a zsírréteg, úgyhogy én csináltam magamnak egy lemosót, amivel a sminket mosom le. Főzök kamillateát, vagy citromfűteát, és teszek bele almaecetet. Gondolom az tartósíthatja, mivel egy-két hétig tudom használni. Van egy flakonom, abban tárolom, és a Lubexil előtt azzal mosom le az arcom, úgy, hogy teszek vattára, és letörlöm vele a sminket. A szememről pedig olivaolajjal mosom le a sminket. Szóval nem használok káros lemosókat. Mégis csúffá váltam, pedig olyan szép kis bőröm volt még négy éve.
2013. júl. 4. 12:42
Köszönöm a választ mindkettőtöknek. Egy olyan kérdésem lenne még Okoskolbász, tőled, mint orvostól, hogy ha jól értelmeztem, akkor egy életmódváltással, méregtelenítéssel, tiszta kozmetikumok használatával (vagy nem használatával) van esély arra, hogy a bőr fellélegzik és az erek elkezdenek újra dolgozni ahogy kell, így akár a rosaceás tünetek is szépen mérséklődhetnek? A másik pedig, hogy mivel ez elég sok idő, és az én bőrőm, nagyon rettenetesen néz most ki (két hete szedem a Tetralysalt- még két hétig kell), ha nem lesz jobb az antibiotikumtól, én bizony elgondolkodom a Roaccutan kúrán. A baj ezzel csak az, hogy négy éve próbálkozunk a párommal, mert gyereket szeretnénk, de nem jön össze. Nagyon ódzkodtam ettől a kúrától, mert magzatkárosító, viszont most már annyira csúnya lett a bőröm, hogy úgy néz ki mindenképpen szednem kell, mert így még teherbe esést sem javasolta a nőgyógyászom, mivel azt mondta, hogy lehet, hogy csak rontani fog az egyébként is súlyos tüneteken. Tehát meg kell oldani előbb a problémát, és úgy érzem már csak az fog segíteni. Viszont félek, hogy még sokáig nem lehet majd próbálkozni. Igaz az, hogy a kúrát követő egy hónapon belül kiürül a szervezetből a Roaccutan, azaz lehet próbálkozni tovább a teherbeeséssel, vagy ennél sokkal több idő kell? 37 éves vagyok, eleve problémás a teherbeeséssel, és még ha erre áldozok egy évet, félek kicsúszom az időből, de sajnos odáig jutottam, hogy ez már nemcsak esztétikai probléma.Köszi a választ, előre is, és az eddigieket is köszönöm Nektek.
2013. júl. 3. 21:35
Ja amúgy egy jó tipp szerintem azoknak akiknek pirosodik a bőrük a Finacea-tól vagy Akneroxid-tól: először kell a hidratálót felkenni, és csak utána a gyógykrémet, így is ugyanúgy hat, viszont nyugodtabb marad a bőr. Ezek mellé a gyógykrémek mellé úgy is kell mindenképp hidratálni is.
2013. júl. 3. 21:15

Igen emiatt is hálás vagyok hogy megosztottad ezt itt a fórumon, mert a tanácsaid sokat segítettek.

Sajnos nekem is voltak ilyen törölközővel való dörzsölés meg egyéb rossz megszokások, amiket hála neked elhagytam. :-) Pl. régen szerintem egyszerre túl sok krémet is használtam. Ilyenkor kb. 5 percig kellett maszírozni mire beitta. Ez is vérbőséget csinál meg jó sok vegyianyag kerül a bőrbe.

Most egy kozmetikus szerint egészséges színe van az arcomnak. Voltam bőrgyógyászaton de a szabadságolások miatt ritkábban van rendelés. :-/

Kérdeznék valamit de privátban.

2013. júl. 3. 16:19

Bármilyen kívülről felvitt IDEGEN anyag (krém, pakolás, smink,lemosó, stb.) méregként szerepelhet. Tehát a saját zsírfilmre kell vigyázni, ami azt jelenti, hogy az arcmosás kíméletes legyen. Mindig vizes alapon, előre bevizezett arcbőrön induljon.


A rendelőben ki van készítve egy teljes lemosó garnitúra, és itt a páciens előttem lemossa az arcát, úgy mint otthon (ezt kérem). Ha látnátok, milyen dörzsölés, digicselés, csak úgy a koronggal neki esve történik. Aztán a lemosó a legtöbb esetben rajtamarad az arcon. Teljes káosz.


Mindig leírom, a rozáceás beteg is tehet arról, hogy idáig jutott.


Okoskolbász

2013. júl. 3. 13:34
Nekem bevált a Finacea minden nap kenhettem és nem okozott gondot. Akkor folyamatos volt a pirosodás valamitől és jól lehúzta a pírt. Viszont ha nincs folyamatos pír, akkor nem kell kenegetni semmivel a bőrt ugye? Legalábbis én úgy gondolom az a jobb neki ha nincs maszírozgatva meg kemikáliákkal telenyomva.
2013. júl. 3. 10:55

A Rozex nem sokat ér, de általános ápolónak enyhe esetben megfelel. A Skinoren és Finacea az elején nagyon csíphet, éget, begyulladhat a bőr. Sok páciensem úgy jön, hogy ne is írjam fel, mert már próbálták. Először heti 2x-kedd, péntek-, majd később sűrűbben kell használni. Van olyan betegem, aki mindennap használja panasz nélkül, míg mások csak heti 1x.


Kolbi

2013. júl. 3. 10:52

Sajnos a rozácea és akne keveredhet, van külön neve is - acne rosacea. Ez lehet például Szilvinek is. Sajnos, a sebész mindig vág, ha gennyes gócot lát.

A hormonális változások az egész életünket végigkísérik. Vannak időszakok amikor szépen, alig láthatóan, fokozatosan, csendben történnek az események és vannak amikor hegyomlásszerűen (pubertás, terhesség, klimax). Erre is való, hogy a hölgyek évente-kétévente elmenjenek nőgyógyászhoz átbeszélni az életüket.


Kolbi

2013. júl. 3. 08:41
A háziorvost is győzködni kellett a Finacea-ért. :-D
2013. júl. 3. 08:38
Milyen érvet mondjak hogy kiírja a doki? :-D
2013. júl. 3. 08:06
Nagyon köszönöm a választ. Biztos nem mindenkinek ugyanaz a recept válik be. Nekem pl. (szerintem) olyan mértékű a faggyútermelés az arcomon hogy amit eddig megfigyeltem hogy a legjobb neki ha nem kenek rá semmilyen hidratálót és olyan szerrel mosok arcot ami nem is szárítja túl és nem is irritálja. Emiatt félretettem a Nadin szappant és ezt az olajos (Clean & Clear) szaliciles mélytisztitót használom megint. Sajnos a kénes szappan mellett még az én bőröm is hosszútávon kiszárad hidratáló nélkül. Viszont amikor hosszútávon csak víz érte az arcom, néhány órára ment le csak a pirosság, mert megfogyeltem hogy a bőröm saját faggyúja is elkezdte irritálni a bőröm. Ugyanez a kis gyulladás jelentkezett egy ideje a mellkasomon is. Nem pattanásos, hanem mintha ingerelné valami a faggyúmirigyeket. Apró kis piros pontocskák vannak még a gyomorszáj körül is. 35 évesen fokozódhat hormontermelés? Emiatt gondoltam gyógyszerre, mert ezt kenőcsökkel nem gondolnám hogy el lehet elmulasztani. Mindenesetre ma elmegyek bőrgyógyászhoz és megtudakozom hogy mi lenne a legjobb megoldás.
❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook