Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rend és tisztaságmanias a férjem! fórum

Rend és tisztaságmanias a férjem! (beszélgetős fórum)


94. andi6020 (válaszként erre: 89. - Channa*)
2016. jan. 2. 18:18
A te vasalási szokásodtól az összes hajszálam égnek áll. :D
93. andi6020 (válaszként erre: 92. - Timycat)
2016. jan. 2. 18:17
Régen én is mindent vasaltam. Én kb egy éve csak inget vasalok. Azt is csak felvétel előtt. Qrvára nem hiányzik.
92. timycat (válaszként erre: 89. - Channa*)
2016. jan. 2. 18:16
Fúúúj a vasalást de rühellem. Régen én is vasaltam, mindent, még a zoknit is. Most inkább igyekszem olyan ruhákat venni, úgy teregetni, hogy ne kelljen vasalni. Karácsonyra kaptam vasalódeszkát, mert a régit nyáron kidobtam, de rohadjak meg azóta se hiányzott :)
91. andi6020 (válaszként erre: 90. - Timycat)
2016. jan. 2. 18:14
Ezért is vett neked macskát :D
90. timycat (válaszként erre: 80. - Forrest2010)
2016. jan. 2. 18:13
Nálunk is csak az étkezőasztalnál lehet(ne) enni, de én kemény vagyok és simán eszek az ágyamban, az enyém. Az én ágyamba mondjuk a cicók is bejöhetnek (és be is jönnek, rendszerint mind az 5 velem alszik). Emberem ettől is ki van borulva, mert ez szerinte borzalmas, élhetetlen és nincs is rá szó.
2016. jan. 2. 17:55

Nem értem mi a probléma azzal, ha valaki szereti a rendet és tisztaságot....Nálunk mindkettőnkben van egy kisfokú rendmánia, és jól el vagyunk doki nélkül is?D

Az én férjem a barátnőmnél is ellenőrzi, hogy poros e valami:DDDD Felmegyünk hozzá, akkor a barátnőm csak annyit mond, hogy a porrongy a fürdőben van kikészítettem:DDDD

Ha a férjem tehetné, akkor a kocsiba csak váltócipőbe lehetne beszállni:DDDD Ezen is sokat nevetünk. A kocsit állandóan vikszolja, illetve otthon is állandóan port törölget:D

Az anyukája egy fokkal rosszabb volt, mert szőnyegvédő szőnyegje is volt, és amikor ezt kevésnek találta, akkor a szőnyegvédő szőnyegre terített egy nylont is:DDDD

Ha úgy érzem, hogy a férjem túlzásokba esik, akkor megkérdezem, hogy felterítsem e a szőnyegvédő szőnyeget?

Persze, mivel én is kicsit mániás vagyok, ezért én is kapok. Karácsony előtt megkérdezte, hogy miért akarok takarítani, amikor mindenhol rend és tisztaság van?

Én inkább szeretem az ilyen pasikat, mint a trehányakat.

A fiúnk pont olyan, mint mi. A szekrényében szín szerint tökéletesen összehajtva pakolja be a ruháit. Természetesen minden kivasalva, még a boxerek is:D Na jó, a vasalás az én mániám:DDDD

Szerintem nem kell doki. Ha valami zavarja, akkor csinálja meg. Gond akkor van, ha csak elvárja, hogy patyolat tisztaság legyen, ha ő is tesz érte, akkor nem kell doki:D

88. globus (válaszként erre: 84. - Forrest2010)
2016. jan. 2. 17:55

Kramanc :)

[link]

87. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 85. - Ab61752c45)
2016. jan. 2. 17:55

Grabanc... ruha;

Szokták mondani, hogy elkapták a grabancát.

86. andi6020 (válaszként erre: 84. - Forrest2010)
2016. jan. 2. 17:53
kacat esetleg?
85. ab61752c45 (válaszként erre: 84. - Forrest2010)
2016. jan. 2. 17:51
biztos grabanc akart lenni,vagy tájszólás?
84. forrest2010 (válaszként erre: 81. - Globus)
2016. jan. 2. 17:46
? mi a kramanca ?
83. forrest2010 (válaszként erre: 56. - 2ab16d5612)
2016. jan. 2. 17:45
Régen , mikor porszívóztam a konyhát a férjemnek az se tetszett , pedig a söprű csak felkeveri a port , ma már ő is porszívózza , ha olyanja van .
82. Channa* (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2016. jan. 2. 17:44
Szerintem is csak a kupit nem szereti:D
81. globus (válaszként erre: 80. - Forrest2010)
2016. jan. 2. 17:43
Enyém soha nem használja a gépet. Nem is tudja, mire való :) Egész szobát bitorolhatok. Mivel ezt egyéb célra nem használjuk, megengedem, hogy néhány kramancát itt tárolja.
80. forrest2010 (válaszként erre: 63. - Globus)
2016. jan. 2. 17:41
Az én férjem leordibálja a fejemet . ha a gép előtt eszem ! az ágyon ülve is szeretek enni , de allergiás rá , ha valaki a szobába mer , rajtam kívül senki nem is kockáztat ! :)
79. timycat (válaszként erre: 11. - Heli81)
2016. jan. 2. 17:35
Ez szerintem normál... utcai cipővel nem megyünk be a házba, undorító dolog a kihullott hajszál, meg bármi ami a talpamra tapad, én is mezítláb lófrálok, nyáron még az udvaron is. Imádok mezítláb a pázsiton lépkedni. Az udvar az emberem feladata, minden fűszál egyforma hosszú és vigyázzban áll :) mondjuk ezt tényleg imádom
2016. jan. 2. 17:28

Az enyém is az. De engem nem zavar, ő is takarít, hétvégén én is takarítok és hétközben 2-szer jön a takkernő is (mondjuk utóbbi takarítása az olyan amilyen).

Én voltam régen rend- és tisztaságmániás. Az sokkal durvább dolog mint a fórumindító férje. Fertőtlenítettem mindent (még akkor is ha az adott dolog ettől idővel tönkrement), mindenki után, még magam után is. Tönkre vágtam a kezemen a bőrt a folyamatos takarítással (mert kesztyűben nem lehet takeszolni) vegyszerezéssel és kézmosással. Képes voltam kézmosás után is kezet mosni. Mostan a házat kívül-belül, még az udavron a díszkövet is ahogy időjárás engedte heti egyszer tuti felsikáltam. Na de ennek szépen fokozatosan vége lett, mihelyt egyre több állatkánk lett, aztán jött a gyerek, majd beindult a munka is. Egyszerűen nincs időm rá.

Azért most is rend, tisztaság van (simán lemehetsz hófehér zokniban twistelni a pincénkbe, a zokni tuti hófehér marad)

És tök jó hogy emberem takarít, bevásárol, tartja a rendet. De a mindent (szó szerint mindent) elpakoló és/vagy kidobó mániájával az őrületbe kerget, nem egyszer hajított ki fontos papírokat is (mert minek van ott, ha fontos lenne nem ott lenne), abból azért volt cirkusz, így a dolgozószobából ki lett tiltva. Ne keverjen ott nekem.


Szóval kedves fórumindító ha nagyon mániás a férjed akkor az csak annyit jelent hogy túl sok szabadideje van (ahogy az enyémnek is)

77. 3d787b167a (válaszként erre: 74. - Júliusi)
2016. jan. 2. 17:07
Mikor meghalt a neje, utána lett "beteg". 😊
76. 3d787b167a (válaszként erre: 72. - Fincsi5)
2016. jan. 2. 17:06
Öt perc mikróban. 😊
2016. jan. 2. 17:03

Altalaban a Szuz,es a Bika jegyuek tisztasag es rendmaniasok...

En nem vagyok az,a kosz nem esz meg,de nem en vagyok a lakasert,a lakas van ertem...feszelyezve erzem magam ott,ahol kinos rend van...

Lehet,hogy megorulnek egy ilyen ferjtol...

Az elet tul rovid ahhoz,hogy allandoan nezzuk,mikor esik le egy morzsa,meg hol van egy porszem...

Aki ennyire szeret takaritani,menjen el vallalkozokent takaritani

...( de lehet,hogy akkor megutalja,ha muszaj neki x even takaritania) vagy otthon mar nem lesz hozza kedve...

74. júliusi (válaszként erre: 73. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 2. 16:53

Monkot szerettem,bar neha idegesitett...:)meg forumot is nyitottam anno rola...

Akkor is az volt a fo kerdesem,vajon hogy volt egyutt a felesegevel,az olyan "tisztatalan" dolog...:) elotte - utana feloraig suvickolta mindenet???:)

2016. jan. 2. 16:41
Monk jutott az eszembe :D
72. fincsi5 (válaszként erre: 68. - B1dbc250b6)
2016. jan. 2. 16:27
A fogkefét hogy tisztítod, akarom kérdezni; hogy sterilizálod? Segítsünk egymásnak. D
71. 3d787b167a (válaszként erre: 69. - Heli81)
2016. jan. 2. 16:17

Ne haraguj, de a vezérhangyád beteg.


Hol is dolgozol?

70. heli81 (válaszként erre: 64. - Andi6020)
2016. jan. 2. 16:16

En is csak ezt szeretnem elerni,hogy ne ez legyen a központi dolog itthon.A lakas legyen ertünk ,igy van!!!

Amugy az a durva ,ha elmegyünk nyaralni,ott pl az apartmanba ki be jarkalunk cipovel,siman mezitlab jarkal ,pedig nem.figyelunk oda semmire,es erdekes hogy az marhara nem.zavarja.Na ezt ti ertitek?

Szerintem nala " az en hazam ,az en váram " szolas érvényesül.

69. heli81 (válaszként erre: 66. - 3d787b167a)
2016. jan. 2. 16:11

Csak az a bibi,hogy ezeket nem.azert teszi hogy nekem jofejségből segit,hanem mert őt zavarja.

Persze az jo dolog ha az ember mikor hazaer nem.kell azzal foglalkozni hogy hop kezdje a takaritast,pakolast.De ez is az agyara tud menni az emnernek higgyetek el.

2016. jan. 2. 15:49

Csak lazán...

Én szeretek mosogatni, a nejem nem tud..a nejem viszont takarítani tud(le a kalapot) én nem..a szobámban van macska..mármint pormacska...de a sok elektronika miatt nálam inkább nem takarít. Mondjuk egyszerűbb nálam, mert itt nincs semmi étel-ital, egy pók éhendöglene..

a nejem viszont szeret ágyban enni, ami nálam elképzelhetetlen. A szobájában ott eszik, ahol kedve tartja. Övé a ház tisztántartásának joga fejmagasságig, az enyém e fölött, és a ház körül, valamint a kert. A kertben csak pihenhet, még egy fűszálhoz sem nyúlhat. Viszont minden termésből övé az első kóstolás joga..

Most a központi porszívón agyalok, mert az nem hallható, és nem a lakásba fúj vissza, még ha csak vizenszűrt levegőt is..


Totál gyökér vagyok a mosáshoz, viszont meg tudok javítani a lakásban bármit. Életében nem tankolt, nem mosott autót, csak leakasztja a kulcsot, és megy. Tank tele, tiszta belső..a barátnői nem fanyaloghatnak..


hát így élünk kéremszépen..

mint pasi, két dologra igenis mániákusan kényes vagyok..a bidére, és a mindig steril fogkefékre(ez az én feladatom)..

én sem vagyok hiba nélkül...

2016. jan. 2. 15:12
Én is rend-és tisztaságmániás lennék, ha ráérnék.De kevés időm van, emiatt folyton frusztrált vagyok, hogy mennyi mindent kéne még megcsinálnom a lakásban, aztán meggyózöm magam, hogy nemcsak pénzkeresetről és takarításról kell szólnia az életnek. Talán ne legyen semmilyen programja az embernek, mert még itt vagy ott nem ragyog a lakás ? Az élet örökös kompromisszumokból áll.
66. 3d787b167a (válaszként erre: 50. - Heli81)
2016. jan. 2. 14:40

Benned bizony!



Örülj, hogy segít!


Te hol dolgozol?

65. andi6020 (válaszként erre: 63. - Globus)
2016. jan. 2. 14:39
Így van. :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook