Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rend és tisztaságmanias a férjem! fórum

Rend és tisztaságmanias a férjem! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. jan. 3. 18:18
Remélhetôleg senki nem takarít otthon benzinnel :(
243. vacsa (válaszként erre: 240. - Andi6020)
2016. jan. 3. 18:15
Egyszerre olvassuk Z-vel, jókat derülünk :)
242. vacsa (válaszként erre: 186. - 2ab16d5612)
2016. jan. 3. 18:15
Engem is a melóban zavar. Minden spray-t megforgatok, egyformán álljanak. Cipőfűző nem lóghat, igazgatok állandóan. Bezzeg itthon...
241. gyöngy:) (válaszként erre: 163. - Fincsi5)
2016. jan. 3. 18:14
Na, nálam biztos nem táboroznál le a függöny mellett! Annak precízen kell állnia!:D
240. andi6020 (válaszként erre: 239. - Vacsa)
2016. jan. 3. 18:12
Mondtam (írtam) én, hogy szuper lett ez a fórum :)
239. vacsa (válaszként erre: 174. - Andi6020)
2016. jan. 3. 18:10
Kész vagyok :))
238. vacsa (válaszként erre: 147. - Heli81)
2016. jan. 3. 18:05
Sírok:) Király fórum :)))
237. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 235. - Heli81)
2016. jan. 3. 15:58

Egyszerû a megoldás: nincs takarítás a gyerekszobában.

Lakásban szeretek élni, nem fertôtlenített patikában.

236. gribedli*** (válaszként erre: 235. - Heli81)
2016. jan. 3. 14:50
Hozzánk is jönnek, bár van egy játszószoba, ott azt csinálnak amit akarnak. De ha félti valamijét, elég megmondani, hogy ehhez és ehhez nem szabad hozzányúlni, vigyázni kell, stb. A gyerekek csak gyerekek, nem hülyék. Megértik, ha elmondják. És ez amúgy rajtad is múlik, mert te is szülő vagy, találj rá megoldást, ne itt sírj emiatt, hanem neki kell megmondanod. 18 év alatt ennyi komunikáció nem volt köztetek, hogy itt panaszkodsz, neki meg nem mered megmondani, hogy mi a bajod? Biztos, hogy ki lehet alakítani egy zónát vagy hogy csak a gyerekszobában legyenek, és nem lesz baja semminek.
235. heli81 (válaszként erre: 232. - Gribedli***)
2016. jan. 3. 11:41
Nem,ő azert nem szólingat ha peldaul nem porszivozok ki vagy törlök fel(mikor ő gondolja).Hanem sokszor olyan mintha frusztralt lenne vagy ideges ,ha a gyerkőc mondjuk nem ugy csinalja a dolgokat ahogy ő azt elképzelte.Nyilvan egy 10 eves gyerek nem ugy csinalja mint egy felnőtt,ez termeszetes.De őt ez nem érdekli.Azert az durva,hogy sokszor azert nem jöhetnek at a baratai,mert az apja azt mondja,hogy nem lehet mert most lett kitakaritva.Szerintem iszonyuan felti a dolgait.De mit varok el ,ha az anyoseknal a 40 evvel ezelotti kanape van a nappaliba, és sértetlen.
234. gribedli*** (válaszként erre: 210. - Globus)
2016. jan. 3. 10:03

:DDD


Én gyakran viszem az enyémeken kívül más gyerekeit is, úgyhogy szép rend van, kell a hely, a csomagtartóban is az iskolatáskáknak, balettcuccnak, röplabdacuccnak, stb. de pl a hátsó ablakon ujjlenyomat, vagy a szőnyegen fű, kavics. Kirázom, egy perc. Szinte semmit nem hagyok a kocsiban, mert egy napszemüveg vagy mp3 lejátszó miatt képesek feltörni egy kocsit.


Kocsit mosni itthon a slaggal szoktam, inkább hetente meglocsolom, vagy a férjem, így be sem koszolódik annyira. 1 hetes koszt még levisz a slag, többet nem, ahhoz komplett mosás kell.

233. gribedli*** (válaszként erre: 218. - Andi6020)
2016. jan. 3. 09:54

Minket le is rúgnának az ágyról, úgyhogy nem és nem!:D


A 4 méteres díványon is úgy kucorgunk egy sarokban mi ketten, ők meg szétterülve mint 2 anyakoca...


Hálószobákba/hálórészbe kutyák nem, de csak mert a mieink olyanok, hogy mindent egyből lehúznának, zúznának, nem tudnak viselkedni. Mi már megszoktuk így, este letakarom a fehér díványt egy slafrokkal, aztán bejöhetnek játszani (úgyis egyből oda ugranak, az az "övék", mars mindenki el), és a díványnak így semmi baja nem lesz, a szőrt meg reggel kirázom, ennyi. Nappal nem bejáratosak.


De csak emiatt, hogy finnyásak vagyunk, nem hoznánk egy bichon frisét (jól írtam-e?), nekünk a bassett hound a maga csufiságával tökéletesen megfelel:DDD


Pici kutyust én is beengednék az ágyunkba, mert elfér, vagy cicàt, de ezeket a 45 kilós rozmárokat inkább nem:)

232. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Heli81)
2016. jan. 3. 09:44

Visszaolvastam egy részét a topiknak, hát én ezekben nem találok semmi furcsát. Az én férjem is rendmániás és teljesen örülök neki, sőt, így szerettem bele!:)


Apropó porszívózás, vegyetek egy kisrobotot, az annyiszor porszívóz fel, ahányszor akarod, napi szinten (mert szerintem is kevés a heti 1, legalábbis a konyhában stb. kevéske). Mi sem eszünk sehol, csak a konyhában és nincs kajával mászkálás, utálom a hangyákat, kertes háznál muszáj ilyenekre is figyelni. Maga a morzsa a díványon eltüntethető ugye porszívózással de a hangyák a mikroszkópikus morzsákra is jönnének úgyhogy jobb így.


Engem még benti cipőn keresztül is idegesít a morzsa a talpam alatt, vagy ha zsírtól csúszik vagy serceg a morzsától a padló, ezt tök megértem, nem hiszem, hogy betegség, mindennap robotporszívózás, plusz főzés közben a cipőm talpa alá teszek egy nedves törlőkendőt és úgy főzök, így tiszta marad alattam a padló mert közben "felmosok". Ezen eleinte nevettek a többiek de megszokták:D viszont mi cipővel is bejövünk mert nincs szőnyegünk sehol és itt az időjárás nem lucskos, sáros, meg bejönnek a kutyák is este szóval inkább nem tartunk szőnyeget és gyakrabb a törlès, de be lehet jönni cipővel.


Aminek örülök pluszban, hogy egy rendszerető férj rendben tartja a cuccait maga, ezért szerintem te még nem fogtad fel, hogy milyenek azok, akik nem, ha 18 éve vele élsz, nyilván nem sok összehasonlítási alapod van, de valószínű, hogy most a pici baba miatt zavar jobban, sok dolog van egy 9 hónapossal de nekik is jobb, hogy tiszta környezetben legyenek, nem? A mi gyerekeink szintén eltanulták tőlünk, bevallom, örülök annak, hogy nem kell utánuk pakolnom, ha azt mondom rakjanak rendet maguknál, nem néznek furcsán, hogy hol kezdjék, hanem van már egy koncepció és tudják egyedül. Ez rengeteg terhet levesz a vállamról, neked is azt tanácsolom, hogy vészeld át ezt az időszakot, mindenki (te is!) nyer rajta és nagyon örülsz majd, hogy milyen keveset kell mások után takarítani, ha eleve mindenki teszi!:)))

231. Channa* (válaszként erre: 225. - Timycat)
2016. jan. 3. 08:14
Ez az!:DD
230. Channa* (válaszként erre: 224. - IzaHold)
2016. jan. 3. 07:57

Nem, nem úgy, ahogy gondolod:D

Fekete a feketére, kék a kékre, fehér a fehérre, stb., majd a szekrénybe pakoláskor, alul a legsötétebb és szépen világosodik felfelé. Ha csak 7 színről 7 pólóról beszélünk pl. akkor alul a fekete, rajta a barna, majd a kék, a zöld, a piros, a sárga és végül a fehér. Én nem hordok sok színt, csak feketét, fehéret, szürkét, kéket, kekit, így nekem ennyi kupacom van, de ezeken belül is mindig a legsötétebb van alul:D

229. Channa* (válaszként erre: 212. - Timycat)
2016. jan. 3. 07:51

A mi kocsink is ilyen:D

Csak a rendszám és a kmóra mutatja a korát:D

Állandóan csillog-villog, illatos. Pedig még garázsban sem tartjuk:DDD

Ha a férjem beül egy kupis autóba, akkor a kocsi tulajdonosa számíthat a "kioktatásra":DDD

Az ismerősök körében ez már elfogadott, de egy idegen....

2016. jan. 3. 07:24
Én is az vagyok.
227. bowie
2016. jan. 3. 07:00
Tegnap úgy belém hoztátok a "görcsöt", hogy ki kellett súrolnom a konyhát. :DDD
226. andi6020 (válaszként erre: 224. - IzaHold)
2016. jan. 2. 23:52
Nekem gardróbszobám van, végig polc meg fiók.
225. timycat (válaszként erre: 224. - IzaHold)
2016. jan. 2. 23:51

2 db gardróbszoba van + a gyerekszobában egy 3 ajtós ruhásszekrény.


Meg a színek szerintit úgy értsed, hogy egy polcon alul a feketék és felfelé világosodik. Nem túl ésszerű, mert inkább sötétebb cuccokat hordok így az egész stósz ruhát átmozgatom, de valahogy úgy hogy a feketék felül vannak optikailag nem tetszik, de tény praktikusabb

224. IzaHold
2016. jan. 2. 23:43
Aki színek szerint hajtogatja a szekrénybe a ruhát, annak hány szekrénye van?:) Mert én úgy nem férnék el, pedig szép nagy a szekrény.:)
223. timycat (válaszként erre: 216. - Heli81)
2016. jan. 2. 23:19
Egyébként a szőrözés -szerintem- nem olyan vészes. Engem az elhullott hajak jobban kiborítanak. Szerintem fajtafüggő melyik hogy szöszöl, nálunk a cicák sem egyformán hullajtanak, régen volt westiem nem emlékszem hogy tragikusan hullott volna a szőre.
222. timycat (válaszként erre: 218. - Andi6020)
2016. jan. 2. 23:16
Nálam a Zafír a takaró alatti macska, mondjuk most épp sálként alszik a nyakamban... rettentően kényelmes.
221. forrest2010 (válaszként erre: 218. - Andi6020)
2016. jan. 2. 23:14
Ez aranyos !
220. andi6020 (válaszként erre: 216. - Heli81)
2016. jan. 2. 23:14
Van olyan kutya, amelyik nem szőröz jobban, mint egy ember. Sőt.
219. forrest2010 (válaszként erre: 216. - Heli81)
2016. jan. 2. 23:13
Nálunk is csak addig lehetett bent a tacsi , míg nem volt fűtés a kutyaólba , ma + azért jöhet be az egyik , mert már öreg , ő alhat a kandalló előtt .
218. andi6020 (válaszként erre: 215. - Forrest2010)
2016. jan. 2. 23:12
Az enyém eb a takaróm alatt alszik, szorosan hozzám bújva.
217. forrest2010 (válaszként erre: 88. - Globus)
2016. jan. 2. 23:11
de jó ! még sose hallottam ezt a szót , köszi . :)
216. heli81 (válaszként erre: 215. - Forrest2010)
2016. jan. 2. 23:07
Nalunk se kutya sr macska nem tehetné be a lábát,mert az szőröz stb.Pedig egy kutyat ugy szeretnenk a fiammal.
215. forrest2010 (válaszként erre: 90. - Timycat)
2016. jan. 2. 23:04
Valamikor , az egyik tacsinkat pici korába felraktam az ágyam közepére aludni / mikor a férjem hozta , néhány napig az ágyam mellett aludt dobozba , mert sírt az anyja után , ha nyafogott lenyúltam , megsimiztem és aludt is tovább / persze megszokta , h neki szabad az ágyon , v a fotelba , mikor a férjem lelökte onnan , utána , mikor meghallotta , h jön valaki magától is gyorsan leugrott , okos kis jószág volt / de van akinek a kutyus az ágy végébe aludhat . /
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook