Pilates (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
27. 8da8a563b7 (válaszként erre: 25. - Csillag75)
2007. máj. 22. 08:20
Pesti vagyok, az nekem picit messze van :D
26. bb2f4e28dd (válaszként erre: 25. - Csillag75)
2007. máj. 21. 16:11
Írnál kicsit részletesebben róla? Hol van, mikor, mennyibe kerül? (akár priviben is)
25. Csillag75 (válaszként erre: 24. - 8da8a563b7)
2007. máj. 17. 13:31

Esztergomban

Lehet, hogy máshol is.

Majd megérdeklődöm

24. 8da8a563b7 (válaszként erre: 22. - Csillag75)
2007. máj. 17. 13:07
Hol tart órákat?
23. 8da8a563b7 (válaszként erre: 21. - ML)
2007. máj. 17. 13:07
nem igazán az én stílusom az otthoni torna, úgyhogy nehezen szánom rá magam.
2007. máj. 17. 11:22

Sziasztok!

Nos én személyesen is voltam már az Ági óráin:))

Igaz csak egy párszor, mivel van két picurkám és jóanyámnak gerinc problémái, így vagy Ő megy vagy én(a férjemnek egyszerre sok a két gyerek:))/de neki van rá jobban szüksége.

Az alpja inkább jóga.Mindenkinek akit érdekel csak ajánlani tudom a lentebb ajánlott oldal áttekintését. Ott le van írva a lényege. Sajna jelenleg nincs sok időm tornászgatni(mert megvan a dvd-je)de aki rendszeresen használja, vagy jár órára és diétázik is mellette, ill.egészségesen táplálkozik szép eredményeket ért el.Mindenkinek csak ajánlani tudom.(főként a túlsúllyal rendelkezőknek, hisz kíméli az izületeket, a gerincnek kifejezetten jó)

(az akinek meg nincs túlsúlya, hanem teljesen "jó súlyban van", csak nincs megelégedve az alajával annak is kíváló)

21. ML (válaszként erre: 20. - 8da8a563b7)
2007. máj. 17. 11:10
KB 3 hete csinálom az Ági félepilatest, és nagyon tetszik. Sokkal jobban érzem magam szellemileg és fizikailag is azóta. A hasszobrász gyakorlatok még nekem sem mennek rendesen, de hiszek benne, hogy kitartó edzés mellett sikerülni fog.Te most hogy haladsz vele?
2007. ápr. 24. 07:11
Az Ágiba, a has gyakorlatokat szeretném egyszer végig csinálni :DDDDDDD ha eljutok oda, megírom. Nagyon kemény szerintem. Nekem az a gyengém.
19. ML (válaszként erre: 18. - Kikelet)
2007. ápr. 23. 16:06
Melyik Pilates DVD-ről gyakorolsz? Nekem az Ági féle van meg. Egy hete csinálom,csak nem tudom hogy mikor léphetek a kezdőről a haladóra.Mennyi idő múlva érezted, hogy változik a tartásod és nem fáj a hátad?
2007. ápr. 23. 14:43
Ki kell mindekinek próbálni, aki nyugis tornát szereti.Én is gyakorlom otthon DVD-ről és nagyon hatásos.Sokat panaszkodtam hátfájásra (ülő munka)azóta panaszmentes vagyok.
17. 8da8a563b7 (válaszként erre: 7. - ML)
2007. ápr. 23. 14:01
az időnként mondja. De jobb tényleg személyesen, mert ott az edző rád szól, megmutatja a helyes test tartást és a légzést folyamatosan mondja. legalábbis ahova én jártam...
2007. ápr. 4. 10:30

Én jártam Mammutba Golds Gymbe pilates órákra és nekem picit fura volt, főleg hogy addig mindig csak súlyzoztam is futottam és úgy mentem be az első órára hogy egy kemény súlyzós edzés után. Nem tudtam rendesen széttenni a lábam, mert annyira be volt merevedve, olyan érzésem volt mintha csak velem foglalkozna az edző egész órán át, de tök szépen formályja az alakot, és télleg hangsúlyozom, hogy formálja, fogyni nem hiszem hogy annyira lehetne tőle.

Viszont semmi sem tudna helyettesíteni egy élő edzőt, én is azt ajánlom, hogy legalább egyszer-kétszer el kéne menni élő órára, mert hiába mondta és mutatta a csaj mit kell csinálni, és azt hittem hogy jól csinálom, mégsem volt jó, mindig odajött és kijavított.

15. ML (válaszként erre: 14. - Jnka)
2007. ápr. 4. 10:01
Mióta csinálod? Én még most fogom elkezdeni. A kardiopilates miben különbözik a másiktól? Azt is meg kell vennem hogy eredményeket érjek el? Ugyanis a karbantartás is rámfér és fogyni is szeretnék pár kilót.
14. jnka (válaszként erre: 7. - ML)
2007. ápr. 3. 11:05
De mondja, nekem az van meg, (kezdőknek és a kardio pilates), mindkettőt nagyon szeretem. Többször figyelmeztet gyakorlat közben, hogy vegyél levegőt, fújd ki, és hogy húzd be a hasad, mert ez is fontos.
13. Reenee (válaszként erre: 12. - ML)
2007. ápr. 3. 10:40
Most néztem meg a neten van egy oldal olvasd el. agipilates.hu
12. ML (válaszként erre: 11. - Reenee)
2007. ápr. 3. 09:36
Annyit én sem.Sajnos a városban ahol lakom, nincs lehetőség megtanulni, mert nincs edzőterem sem pedig hozzáértő edző. Ezért kell megpróbálnom DVD-ről megtanulni. Meg is fogom próbálni, mert tetszik amit írtatok róla. A Callaneticset már próbáltam az is jó, csak tényleg unalmas.
11. Reenee (válaszként erre: 5. - ML)
2007. ápr. 3. 09:14
A tv-ben valamelyik shop műsorban. 10-15ezer Ft-ot kérnek érte. 3 v.4 cd-t kínálnak. Ennyit nem igazán adnék ki érte.
10. szika
2007. ápr. 2. 17:50
hasonló picit, de ami nekem fontos, hogy nem kván akkora hajlékonyságot, és nem kell oylan sokat ismételni. :)
2007. ápr. 2. 17:49
Nekem is tetszik, ami hallottam rola, bar meg nem probaltam. Szerintem ez is a Callaneticsen alapszik, mivel a melyizmokat dolgoztatja meg.
2007. ápr. 2. 17:36

Nekem az eredeti Pilats dvd csomag van....amin az a hollywood-i edzőnő okítja a népet.

Az igaz, hogy tizenezer forint volt. Viszont így i lehet vele váltani a edzőtermet. A bevezető dvd csak azzal fogalkozik, hogy melyik gyakorlatnál hogyan kell tartani a tested, hogyan kell levegőt venni, milyen ütemben...mindent, ami az alapozáshoz kell és még a gyakorlatok könynítését is, helyesen. Ezt kb 30 percben.

Aztán van egy 22 perces gyors edzés, és egy 58 perces komoly. Felkészültségtől és időtől függ, hogy melyiket csinálja az ember lánya.

Én mindig a gyorsat szoktam, nekem az is bővel elég. Így is érzem az izmaimat utána. Ott is, ahol nem is sejtettem, hogy van olyanom.


Én mindenesetre nagyon szeretem. És kifejezetten jó dolognak tartom. Főleg azért, mert én pufi vagyok, és nekem sem okoz indokolatlan megterhelést és nehézséget, hogy végigcsináljam, s mivel rövid, nincs kifogás a napi torna ellen.

7. ML (válaszként erre: 6. - 8da8a563b7)
2007. ápr. 2. 16:25
Az Ági féle Pilates sem mondja?
2007. ápr. 2. 13:53
dvd-t csak akkor vegyétek meg, ha már jártatok legalább 5-6 pilates edzésen. Meg kell tanulni a gyakorlatok helyes elvégzését, a helyes légzést hozzá. Ezt csak felügyelettel lehet, a filmen nem mindig mondja.
5. ML (válaszként erre: 2. - Reenee)
2007. ápr. 2. 13:09
Mennyibe kerül és hol láttad a DVD-t? Amiről én olvastam, az 4000 ft+postaktsg.
4. Reenee (válaszként erre: 3. - Bige)
2007. ápr. 2. 10:45

Majd írd meg légyszi, hogy milyen volt.

Kiváncsi vagyok...

3. bige
2007. márc. 30. 19:30
ha összejön én jövő pénteken kezdek járni. a mélyizmokat tornáztatja, erősíti. nincs ugrálás, izület-kipurcanás. sok apró mozdulatból áll
2007. márc. 30. 18:20

Nem próbáltam még, de amit a tv-ben láttam, az biztató. Minden korosztály végezheti.

Kicsit sokallom a dvd árát.

1. ML
2007. márc. 30. 13:32
Van-e valakinek tapasztalata a Pilates tornával kapcsolatban? Nekem tetszik amit olvastam róla, de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook