Pilates (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
87. Zelma
2008. jan. 22. 15:05
Cincanak írtam :)
86. Zelma
2008. jan. 22. 15:05
Remélem, egyedül is végig tudod csinálni. Nekem, azt hiszem, szükségem lesz a közösségre hozzá:) Igaz, hogy nem kell sokszor ismételni egy gyakorlatot?
85. Cinca (válaszként erre: 84. - Zelma)
2008. jan. 22. 15:02

Sziasztok!

Tescoban nagyon olcsón vettem Real Isacowitz féle pilatest, (DVD) és nagyon jó! Eddig nem igazán tornáztam, bár sokszor elhatároztam, de ez most annyira bejött, teljesen rászoktam :-) Kezdővel, ami 26 perces, indítottam, mindjárt sikerélménnyel indult, mert végig tudtam csinálni, de már a haladó 50 perces is megy. Szóval én DVD-vel kezdtem, de szerintem elég jól elsajátítható így is. Persze, hogy mit szólna hozzám egy tanár, azt nem tudom.

84. Zelma
2008. jan. 21. 22:17
Pilates-tornázik valaki? Én most szeretném elkezdeni. Milyen személyes tapasztalataid vannak? Hatásos?
83. sasi27 (válaszként erre: 82. - Márti1971)
2008. jan. 16. 10:45

a lelkesedés mindig jó.

óvoda ügyében én nem vagyok kompetens, még nem jött el az ideje

de amennyiben aromaterápiával kapcsolatos kérdése van bárkinek abban tudok segíteni

Sasi

2008. jan. 15. 19:41

Szervusz Sasi

Cskata feltételezése ellenére nem vagyok bennfentes, csak lelkes. Gyesen lévő jogász anyuka vagyok két picivel. Bár nem ide tartozó téma, de jó óvodát a 3ik kerületben tud valaki saját tapasztalatból ajánlani?

81. sasi27 (válaszként erre: 79. - Márti1971)
2008. jan. 15. 18:21

Szia Márti

én megnéztem a weboldalt, lenne egy kérdésem, amennyiben te bennfentes vagy...

80. cskata (válaszként erre: 79. - Márti1971)
2008. jan. 15. 08:38
egy kis ingyen reklám sosem árt a cégnek, mi..?;))
2008. jan. 14. 23:40

nagyon tetszik a fórum, rengeteg érdekes információt tudtam meg, örülök Nektek.

én is szeretnék Veletek egy hasznos infót megosztani, találtam egy csodálatos kis Pilates stúdiót a II. kerületben. Rendkívül felkészült srác tartotta az órát, nagyon jó kiszolgálást kaptam. kaptam névjegyet amin van weboldal. Mindenkinek ajánlom


www.pilatesplus.hu

2008. jan. 13. 09:45

Sziasztok!

Rengeteg magyar és itthon nem kapható külföldi ingyenesen letölthető tornavid itt:


[link]


Megéri benézni! Jó tornázást mindenkinek!!


Ja, és ez nem reklám, hasznom nincs belőle, csak ajánlom, mert nekem nagyon hasznos volt. Az oldal ingyenes.

2008. jan. 5. 17:35
Én kb fél éve írtam ki a Winsor pilatest DVD-re magyar nyelven (egy bevezető+20perces gyakorlat+50perces)jelen pillanatba most hogy ajánlgattam nem találom, csak spanyol nyelven a 20 percest.
76. d8908b786a (válaszként erre: 75. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 31. 18:14
Kb. 60 oldalt hozott ki. Gondoltam így egyszerűbb...
75. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 74. - D8908b786a)
2007. dec. 31. 17:54
Nem mukodik a keresod?
74. d8908b786a (válaszként erre: 73. - Madam Rekamé)
2007. dec. 31. 16:49
Elküldenéd priviben a pontos címet? Már mint a Windsor Pilates magyar nyelvű változatát. Köszi.
2007. dec. 31. 15:13

Üdv!

Én gyakorlok DVD-ről több órányit le lehet tölteni a youtube.com-ról tök ingyen pl.winsor pilates (megyar nyelven), find your spot,ten minutes pilates(angolul), egyszerűen ird be a PILATES szót a keresőbe és pár perces csak egy gyakorlatot mutató anyagtól félórásokig minden időtartamút találsz (sajnos magyar nyelvű elenyésző).Ezen kívül járok Győrbe a Dallos Fitness-be is csoportos órára,hogy néha javítsák a hibáimat és szint vigyek az edzéseimbe.

72. soters
2007. nov. 26. 15:37

Én azt gondolom, hogy ez (is) nagyon egyéni dolog. A stúdióban, ahova jártam, úgy használtuk a súlyzót, hogy a pilates gyakorlatok közben "csak" meg kellett tartani. Nekem ez azért tetszik, mert az egyik, ami engem ebben a módszerben megfogott, hogy szinte észre sem veszem (csak másnap :) ), hogy mennyi izmom dolgozik egyszerre. A súlyzó használata (haladóknál és csak 1/2 kg-os) 1-1 gyakorlat közben egy olyan plusz lehetőség, amivel még több izmot foghatunk munkára.


A másik fontos dolog az, hogy nem vagyunk egyformák. Van, akinek kell az, hogy valamivel még jobban lekössék a figyelmét. Van, aki csak így tud figyelni, vagy akár így tud kikapcsolni. A lényeg, hogy a testünk és a lelkünk egyformán örüljön annak, amit csinálunk.

71. pucsok (válaszként erre: 70. - Soters)
2007. nov. 24. 07:59

Kedves soters,

Nem az eszközök használatáról van szó, azzal teljesen egyetértek. Ajánlatos, sőt néha elengethetetlen azok használata. Igen ebben egyetértünk. (Bár szerintem sokan átesnek a ló túloldalára, és csak az eszközök kedvéért használják azokat, de ez egy másik téma.) Viszont úgy gondolom, hogy súlyzó használata semmiképpen nem segíti sem az előre haladást, sem a gyakorlatok megérzését. Az már kondi óra és elveszik a Pilates lényege vagy valamit nem jól csinálnak - akár az alapelvek nem megfelelő alkalmazása. Szerintem te is tudod, hogy elég kemény edzés ez, más célokkal, hosszú éveken át anélkül, hogy súlyzót használjunk.

70. soters
2007. nov. 20. 12:08

Kedves Pucsok,

sztm ne ítéljünk elsőre. Szerencsére sokszínű az élet, így a pilates "iskolák" is. Valóban vannak erősebbek, és gyengébbek, de nem gondolom, hogy ez abból megítélhető, hogy használ -e eszközt, vagy sem. Ahogy Te is írtad, a technika a lényeg, tehát megtartani az "alapelveket" a gyakorlatok során, de ez nem zárja ki azt, hogy akár könnyítés vagy nehezítésképpen, akár az órák színesebbé tétele végett ne lennének használhatóak különféle eszközök. Én szeretem használni, és sok esetben kell is ahhoz, hogy ráérezzünk a gyakorlat lényegére.

Remélem ebben kiegyezhetünk :)

69. pucsok (válaszként erre: 68. - 4c12775fdc)
2007. nov. 17. 22:35
Bp-i igen. Sokat jártam külföldön, most otthon is edzővel is gyakorlok, valamilyen rendszerességgel pedig lemegyek az Oxygénbe - csak a csoportos hangulat és a kontroll miatt.
68. 4c12775fdc (válaszként erre: 66. - Pucsok)
2007. nov. 14. 10:23
Szia! Te hová jársz? Bp-i vagy?
2007. nov. 14. 10:20
Nekem a Simonfi Ági féle pilates dvd van meg.Mindkettő.Sajnos nekem nincs lehetőségem pilates órára járni,pedig ott biztos jobban meg lehet tanulnin oktató segítségével.
66. pucsok (válaszként erre: 64. - 200a1d39d3)
2007. nov. 4. 10:10

kedves tutu28,

Értékelem a lelkesedésedet és a TECHNIKÁBA (nem tornába) vetett hitedet, de nekem a leírásodból úgy tűnik nem jutottál túl magas szintre a Pilatesben, nem jó oktatóval dolgozol vagy nem igazán esett le a dolog lényege.

Nem tudom mióta gyakorlod a Pilates technikát de ha te bokasúlyokkal!!! és kézisúlyokka!!! végzed akkor kondi órán vagy nem pilatesen. Ugyanis, ha rendesen gyakorolnád, megfelelő végrehajtással és megfelelő oktatóval, akkor még több évnyi (akár 5-10) év után is keményen megdolgoztatnának a saját testeddel, megfelelően végrehajtott és összeállított gyakorlatok. így ahelyett, hogy badarságokat beszélsz össze a neten, rossz tanácsokat adva fogalomzavarral küszködve, inkább menj és gyakorolj!!

65. 200a1d39d3 (válaszként erre: 61. - Icus)
2007. okt. 14. 21:30

Kedves Icus!

Csak azt a gyakorlatot végezd el,ami jólesik testednek-lelkednek.Ha nem tudod,hogy vajon fájdalmad lesz-e az adott gyakolattol,akkor csak egyetlen egyszer csináld meg inkább,mint szenvedj napokig a fájdalom miatt.Fő a fokozatosság.Hiába írják,hogy 10x kell végrehajtani,mert mindenkinek önmagára figyelve kell meghoznia döntését,hogy mennyit tud belőle elvégezni,és ha nem biztos a dolgában,akkor inkább 1x végezzen az adott gyakorlatból.Mondd,keményen vagy puhán gördültél?Mert lehet,hogy a puhán nem lett volna belőle fájdalom.Azért továbbra is kitartást kívánok bármilyen sportot is űzz!!!

2007. okt. 14. 21:24
Én is pilatest tornázok,lényegesebben jobb lett a tartásom tőle.Az izmaim kitartóbbak,tényleg lehet érezni,hogy belülről erősíti az izomzatot.Biztosan jók lehetnek a géppel végzendő gyakorlatok is,hatásosabbak,mint a talajgyakorlatok egy idő után,bár itt is lehet jócskán nehezíteni kézi-illetve bokasúlyokkal.Én jelenleg a talaj és a fit labdás gyakorlatokat végzem súlyokkal,mert azok nélkül már meglehetősen könnyűek lennének a gyakorlatok.Mindenkinek kitartást a tornához,űzzön bármit is,mert megéri a bele fektetett energia.Megtérül idővel..Szép napot mindenkinek!!!
2007. szept. 29. 14:07

Sziasztok hallot már valaki a reduce fat fast ról?

ez egy fogyi tabi esetleg valaki próbálta már? ha igen irjon h milyen. köszikee

2007. szept. 26. 21:41

Tud valaki pilates oktatót, vagy helyet Bp-en az Örs környékén? Lehetőleg ne 1000 Ft/óra áron, mert azt nem tudom megfizetni.

Köszi!

61. Icus
2007. szept. 26. 17:11
Nekem nem jött be. A fiam szedte le az internetről. Kipróbáltam, de pl. a gördüléstől megfájdult gerincem. Szerintem ezt nem igazán lehet elsajátítani dvd-ről. De, amúgy meg nagyon drága!
60. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 59. - Nesta)
2007. szept. 26. 17:05

???

Szerintem az enyém jó, hatásos, a többit nem ismerem, így nincs összehasonlítási alapom!

59. nesta
2007. szept. 26. 10:58

Sziasztok!


Tudnátok segíteni h a sok DVD közül melyik a legjobb, leghatásosabb?

58. adame
2007. szept. 26. 10:36

Sziasztok!

Örüülök, hogy Ti is lelekesedtek a piláteszért. Én annyira megszerettem, hogy már oktatom is. Ha szeretnél egyéni órát, és budapesti vagy, írj.

Minden jót!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook