Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Petőfit nagyon gyenge költőnek tartom. Van rengeteg jó... fórum

Petőfit nagyon gyenge költőnek tartom. Van rengeteg jó... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
188. 71ddaa07fa (válaszként erre: 187. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 17. 13:32
Én az ereszcsatornákat, főleg esős időben. :)
187. dfc04c70e4 (válaszként erre: 171. - Globus)
2023. febr. 17. 13:31

Ez is egyénfüggő. Ki milyen témájú könyveket szeret, ki milyen csatornákat néz, milyen az érdeklődési köre.


Egyébként igazad van. Ha valami nem tetszik, nem kell olvasni, nem kell nézni. Semmi nem kötelező.

186. dfc04c70e4 (válaszként erre: 172. - Channa*)
2023. febr. 17. 13:23

Jó, rendben van. Csak akkor nem azt kellett volna írni, hogy „Itt mindenki azt feltételezi a másikról, hogy azt sem tudja mi is az a biblia.”

Mert szó sincs mindenkiről.


További egymásra mutogatások megelőzése miatt írtad elsimító hozzászólásként - ez is furcsa nekem, mert - megint csak szerintem - nem volt egymásra mutogatás. Véleménykülönbségek voltak.

Viszont ha úgy érzed, hogy bárki is mutogatott, akkor ezzel én be is fejeztem, elfogadom, hogy te úgy érzed. Még akkor is elfogadom, ha nem értek vele egyet.

185. Channa* (válaszként erre: 165. - Csemár)
2023. febr. 17. 13:01

Na, ez a lista már sokkal közelebb áll hozzám. Sokkal több általam kedvelt regény kapott benne helyet.


És persze, vannak benne olyanok, amik létezését sem értem, de ha már léteznek, akkor azt nem, hogy hogyan kerülnek egy ilyen listára?


Ez csak költői kérdés volt;)

184. Channa* (válaszként erre: 181. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 17. 12:44

Na ugye!

És ott van Jézus születése, keresztre feszítése, feltámadása, stb. (Jézus Krisztus szupersztár.


Noé bárkáját rajzfilmben is megnézheted és nincs benne ilyen vonal. Potyautasok a bárkán a címe.

183. timycat
2023. febr. 17. 12:44
Már itt is túlteng az üldözési mánia 🤦‍♀️
182. 71ddaa07fa (válaszként erre: 180. - Channa*)
2023. febr. 17. 12:42
Persze, tudnék felsorolni néhány nevet és részletet.
181. 71ddaa07fa (válaszként erre: 179. - Amaunet)
2023. febr. 17. 12:39

Noé történetét is hallottam, sőt képeket is láttam, csak azt nem értem, két hím oroszlánnak, hogyan lettek utódai...

Illetve Jónás története is megmaradt bennem, aki a bánatát halban mondta el. :))

180. Channa* (válaszként erre: 178. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 17. 12:36

Azért ennél biztos többre emlékszel, ha nem is tudod, hogy melyik fejezetben volt és esetleg nem emlékszel a "szereplőkre" sem.


Nem sorolok fel "történeteket", de biztos vagyok benne, hogy te is ismered az úm fontosabbakat...

179. Amaunet (válaszként erre: 178. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 17. 12:35
+ gondolom a minden évben, minden egyházi ünnepre legyártott filmek, amibe csak belenézeget az ember.
178. 71ddaa07fa (válaszként erre: 164. - Globus)
2023. febr. 17. 12:27

József történetét ismerem, úgy nagyvonalakban, mert még középiskolás koromban megnéztük a József és a színes szélesvásznú álomkabát című musicalt.


Valamint gyerekkoromban valamilyen jeles napra az egyik nagyszüleimtől megkaptam a Képes Biblia című könyvet, amiből aztán esténként olvastak történetet nekünk, de nem sok marad meg belőle számomra.

177. Channa* (válaszként erre: 171. - Globus)
2023. febr. 17. 12:26
Pedig, hamarosan ezek fognak klasszikusnak számítani és nem azok, amik mi a korosztályunknak...
176. Channa* (válaszként erre: 170. - Timycat)
2023. febr. 17. 12:26

Igen, valószínű, hogy sokan ezt tettük, azaz nem úgy olvastuk, mint egy regényt, hanem bele-bele olvasgattunk.


Én is ezt tettem és ez alapján mondom a véleményemet és azt is mondom, hogy nekem az ótestamentum jobban tetszett.


Amikor úgy gondoltam, hogy most jött el az idő, hogy kicsit nagyobb rálátásom legyen, akkor beleolvasgattam, de soha nem úgy, ahogy te írod: "Élethelyzettől is függ mit olvasol ki belőle"

Annyira nem ismerem a bibliát, hogy tudjam, a jelenlegi élethelyzetem Mózes 5. könyvét kívánja meg.

Azt sem tudom, hogy van ilyen, azaz tudom konkrétan, mert vagy sokat hallottam vagy volt rejtvényekben, de a tartalmáról jelenleg semmit nem tudnék mondani.


Illetve, én nem is akarom értelmezni a bibliát. Beleolvasok, és valamit akkor olvasás közben gondolok, de túltolni sosem fogom.


És igen, valahol tudomány is van benne. Ott van a Vörös tengeres átkelés, amit ugye nem az Úr tett lehetővé, hanem a természet inkább...

175. Amaunet (válaszként erre: 170. - Timycat)
2023. febr. 17. 12:17

Szabadság van. Mindenki azt gondol a bibliával kapcsolatban amit akar.:)



(Velem kapcsolatban is. (csak ez nem érdekel))

174. Channa* (válaszként erre: 166. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 17. 12:02

Igen, oda sorolják, és ugye sulikban is része az irodalom óráknak, és ugye akit jobban érdekel a téma, az járhat hittanra, misékre, stb.


Ami kell az általános műveltség szintjéhez, azt az iskolák biztosítják, illetve a családunk hozzátesz még, ha fontosnak tarják.

173. Channa* (válaszként erre: 162. - Globus)
2023. febr. 17. 11:59

Persze, hogy nem a 100 legjobb, hiszen sokan azért szavaznak egy könyvre, mert sznobok és sosem vallanék be, hogy a hosszú hideg téli estéken a kandalló előtt ülve nem a Gyertyák csonkig égnek című könyvvel kapcsolódnak ki, hanem inkább pl- egy Agatha Raisini könyvet olvasgatnak, amin nem kell sokat gondolkodni, ellenben roppant szórakoztató....


Ez csak egy példa könyv volt! Én szeretem az írót és a könyveit, másnak nem kötelező, hogy ugyan így gondoljon rá;)

172. Channa* (válaszként erre: 161. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 17. 11:54

Nem, nem fogok nevet/neveket írni. Pont ezért nem célzottan írtam valamit, valakinek, kicsit kiszínezve;)


Itt hagytam egy hozzászólást és mindenki gondoljon azt amit akar;)


Velem kapcsolatban is, mindenki gondoljon azt amit akar, semmit nem változtat az életem, senki gondolata;)


Vegyétek úgy, mint egy elsimító hozzászólást a további egymásra mutogatások megelőzésre...

171. globus (válaszként erre: 169. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 17. 11:41

Szerintem Harry Potternek, Legyek urának, Gyűrűk urának, Star Wars-féle meséknek semmi keresnivalójuk nincs a klasszikusok között. Még Umberto Ecoé is mesés kategória, ez pont megvan nekem.

Sajnos évtizedek óta ilyen vonal megy a tv-ben is. Amazonok, szörnyek, kitaláció a köbön, nem véletlen, hogy a fizetős csatornák felé hajlott el mindenki. Mondjuk nekünk nincs, nem nézem, azt'jónapot.

Ez nem kritika, amit leírtam most, hanem státusz, röviden szlenggel: evvan 🙂

170. timycat (válaszként erre: 158. - Amaunet)
2023. febr. 17. 11:34

Én olvastam belőle, sosem sorrendben, mikor éppen mi "kellett". Leszögezem nem is ismerem igazán. Csak sejtem hogy tudom mit olvasok.


Szerintem a Biblia messze több mint egy mesegyűjtemény. Egyfajta zsinórmérték, életviteli tanácsadás, önfejlesztés, önmagad felfedezése. Az önmagamba vetett hit és a Biblia csodásan megállnak egymás mellett.


Élethelyzettől is függ mit olvasol ki belőle, én pl nem rég világosodtam meg a bűnbeeséssel kapcsolatban. Nem mostanában olvastam, de valahogy hirtelen teljesen új értelmet nyert az én szememben.


Persze egy mese annak aki csak egymás után olvassa a szavakat, főleg kezdeti előítéletekkel fűszerezve, de ha elgondolkodik rajta, értelmezi akkor megkérdőjelezhetetlen alapigazságok szerepelnek benne.


Biblia olvasás, pláne az értelmezés egy külön tudomány, az nem egy haladós munka. Ha az ember haladósan olvassa az tényleg csak egy mese, időtöltés.

Ha jobban megismeri az ember a Bibliát rájön, hogy a tudomány és a Biblia (ne keverjük be a vallást) között nincsenek éles ellentmondások.


Ha valaki én igazán a racionalitás talaján állok, de nem tekintem abszolút mesének a Bibliában foglaltakat. A vallások más tészta, azok a Biblia értelmezése, sokszor direkt és szándékos kicsavarása.

169. dfc04c70e4 (válaszként erre: 168. - Globus)
2023. febr. 17. 11:16

Pont erről írtam. Ha úgy vesszük, én is sötét vagyok.

Vállalom. 🙂

Inkább, mint bármi áron okosnak akarjak tűnni.

168. globus (válaszként erre: 166. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 17. 11:13
Nem zavar, ha emiatt sötét maradok 🙂
167. dfc04c70e4 (válaszként erre: 165. - Csemár)
2023. febr. 17. 11:10
Igen. Ez is szavazatok alapján állt össze.
166. dfc04c70e4 (válaszként erre: 164. - Globus)
2023. febr. 17. 11:08

Pedig valamilyen szinten az általános műveltséghez tartozik az ismerete. Nekem kevés az ismeretem, ezért inkább csendben maradok. Inkább, mint sületlenségeket beszéljek.


Minden ember másban jártasabb. Mást olvas, más érdekli. Mindenkinek vannak erősségei és gyengeségei.

Az biztos, hogy véleménykülönbségek mindig voltak, vannak és lesznek is. Nemcsak olvasás terén, minden téren. Elég olvasni itt, a Hoxán a fórumokat.

165. csemár (válaszként erre: 162. - Globus)
2023. febr. 17. 11:03

Meglepődtem, hogy van ilyen is:

[link]

164. globus (válaszként erre: 163. - Dfc04c70e4)
2023. febr. 17. 11:02
Nálam is van Biblia, még sosem éreztem olyan hangulatot, hogy belenézzek...
163. dfc04c70e4 (válaszként erre: 162. - Globus)
2023. febr. 17. 10:57

Több lista van, általában szavazások útján áll össze a lista. Vannak szűkebb listák is, mondjuk a 10 legjobb könyv. Vagy ami mondjuk 2000-ben volt a 100-as listán, nincs a 2023-asban.

De sehol nincs utalás arra, hogy ezeket kellene elolvasni.

162. globus (válaszként erre: 156. - Channa*)
2023. febr. 17. 10:50

Szerintem a 100-as lista nem feltétlenül a 100 legjobb, hanem a világon legismertebb.

Én nem tudom, hogy mik vannak ezen a listán még, de biztos vagyok benne, hogy zömük abszolút nem érdekel.

161. dfc04c70e4 (válaszként erre: 156. - Channa*)
2023. febr. 17. 10:45

Ki mindenki? Néha nem értelek. Nem olvastam itt arról, hogy bárki feltételezte volna a másik fórumozóról, hogy azt sem tudja, mi is az a biblia. Arra sem találtam utalást, hogy bárki azt mondta volna, hogy te vagy más nem olvasta el vagy nem olvasott legalább bele. Tényleg áruld el, konkrétan kire gondolsz, aki ilyeneket feltételezett itt, ebben a fórumban? Ki az a feltételező, aki nem olvasta el, és magából indul ki?


Veled kapcsolatban néha azt érzem, ha valaki nem ért egyet veled, akkor kezdesz ilyen általánosításokba: ”Itt mindenki...”

Attól, hogy a Biblia fent van a 100-as listán, mint a legjobb könyvek egyike - nem azt jelenti, hogy ezt vagy bármelyik 99 másikat mindenkinek el kellene olvasni.

Egyébként több lista is van, nem feltétlenül ugyanaz az ajánlás.


Igen. Mindenki olvasson azt, amit akar, ebben igazat adok. Az értelmezés is lehet egyéni, de azért van olyan, amikor tényleg nagy félreértelmezések vannak. Ebből aztán adódnak a viták.


Nem támadásnak szánom ezt a véleményemet, csak tényleg néha nyomát sem látom annak, amit te belelátsz dolgokba.

Persze ha konkrétan megírod, hogy ki mindenki feltételezte itt másról, hogy azt sem tudja, mi is az a biblia - akkor elnézést. Én nem olvastam ilyet.

160. Amaunet (válaszként erre: 159. - Csemár)
2023. febr. 17. 10:44
Mindegy...
159. csemár (válaszként erre: 158. - Amaunet)
2023. febr. 17. 10:25

Értem.

Véletlen egybeesés, amit a 127-es hozzászólásban írtál.

BOCSÁNAT!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook