Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Petőfit nagyon gyenge költőnek tartom. Van rengeteg jó... fórum

Petőfit nagyon gyenge költőnek tartom. Van rengeteg jó... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
38. timycat (válaszként erre: 25. - C914d3c5e9)
2023. febr. 13. 09:20
Nálam is az oroszok az abszolút kedvencek, kivéve Csehov, csak néhány művet olvastam tőle, csak a kötelezőket, az ő nihilizmusától hidegrázást kapok.
37. Channa* (válaszként erre: 36. - Timycat)
2023. febr. 13. 09:17

Pontosan!

Épp ezért nem értem, hogy még miért is ezek a kötelező olvasmányok.

36. timycat (válaszként erre: 24. - Channa*)
2023. febr. 13. 09:14

"Tüskevár, Kincskereső kisködmön, Pál utcai fiúk, Légy jó mindhalálig"


Ezek pont azok a művek, amik csak elveszik az ember kedvét az élettől, a gyerekét pedig az olvasástól.


Sokan ide sorolják a Kőszívűt is, én azt szerettem, de megértem hogy sokan azt se bírják.

2023. febr. 13. 08:20

Tipikusan az a fórum, amit figyelembe sem kellett volna vennetek, nemhogy vitázni rajta.

Persze, lehet így hétfőn reggel, a hét első munkanapján, jó levezetni a feszültségeteket. :)))

34. csemár (válaszként erre: 25. - C914d3c5e9)
2023. febr. 13. 08:17

"A magyar irodalom - kevés kivételtől eltekintve - mondjuk ki: provinciális."

Krhm, krhm...

De a mienk!

33. csemár (válaszként erre: 18. - Boldogzokni)
2023. febr. 13. 08:13

"Szenvedős?!" Ez enyhe szó rá.


Nekem Az ember tragédiája tetszett mint rajzfilm. Ismered?

32. Channa* (válaszként erre: 30. - C914d3c5e9)
2023. febr. 13. 08:10

Ki mondta, hogy hülyék a fiatalok?


Azt mondtam, hogy nincs meg ahhoz az eszközük, ami segít abban, hogy elképzeljék, hogy miről szól a könyv.

Már nem olyan világot élünk. Már megváltozott a környezet, a használati eszközök és minden.

Már az én korosztályomnak is nehéz volt elképzelni azt, hogy jó dolog egy vénemberrel tölteni magányosan a vakációt, vagy azt, hogy hogy néz ki egy bánya, sőt egy kemencét sem tudtunk elképzelni, ahogy a grund focit sem. A mai fiataloknak még annyi eszköze sincs mint nekünk...

31. Channa* (válaszként erre: 27. - Boldogzokni)
2023. febr. 13. 08:01

Senki nem mondta, hogy kevesebb bárkinél.


Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy sz.ar a csirkepörkölt.

Mese nincs, sz@r és kész. És aki ilyet eszik az is...

30. c914d3c5e9 (válaszként erre: 24. - Channa*)
2023. febr. 13. 07:58

Egy irodalmi alkotásnak nagyon sok értelmezési szintje létezik, feltéve, ha jelentős alkotásról beszélünk. Egyszer egy idősebb hölgy is ugyanezeket írta le, amiről te beszélsz, hogy a mai gyerekek nem értik meg a könyveket, azért nem olvasnak, mert így, meg úgy, meg amúgy. Felhoztam neki a Bűn és bűnhődést, mennyire nehéz és cizellált az a mű, mire egyből jött a kontra: Hát ő olvasta, meg is értette. Visszakérdeztem: mi a véleménye Raszkolnyikov nihilizmusáról? Csak pislogott; ezek a művek úgy vannak felépítve, hogy az írójuk rengeteg filozófiai eszmére is reflektál bennük. Aztán csodálkoznak, ha nem értik meg szerencsétlen középiskolások...

Az a helyzet, a legtöbb gyereket ezek a régi alkotások már nem érdeklik (nem azért, mert buták lennének). Miért nem lehet kortárs szerzők műveivel megszerettetni az olvasást? Azt se felejtsd el, hogy a tévé, fotográfia megjelenése előtt az írók a környezetüket jóval szemléletesebben festették le. Az megfelelt az akkori embereknek, de a mostaniak közül sokan már unalmasnak találják. Ugyanúgy, ahogy egy régebbi filmet lassúnak.

2023. febr. 13. 07:55

Ez most komoly?:)

Szerintem kimondottan jó a János vitéz.

28. Channa* (válaszként erre: 22. - C914d3c5e9)
2023. febr. 13. 07:55

Miért pont őt?


Nem vagyok kimagasló minden téren, de vannak olyan területek, ahol nem vagyok rossz...

27. boldogzokni (válaszként erre: 24. - Channa*)
2023. febr. 13. 07:49

Még mindig nem érted. SZÁMÁRA gyenge a költő.

Én értem, amit a kiíró mond. És elfogadom. Ettől ő még se nem több, se nem kevesebb, mint te vagy én, vagy bárki. Én ezt szerettem volna csak elmondani, de tovább már nem ragozom. Aki akarja, felfogja, aki nem, az meg nem. :) Sziasztok!

26. csemár (válaszként erre: 15. - Timycat)
2023. febr. 13. 07:48
A "tankönyvverseiben" igen, sok másik versében - nem. (Pl. Vándorélet, Az apostol, Az őrült, Egy goromba tábornokhoz, Az éj. Stb., stb.)
25. c914d3c5e9 (válaszként erre: 23. - Boldogzokni)
2023. febr. 13. 07:48

Pont most akartam ezt leírni, amiről írsz. Igen, a Fórumnyitó a saját, szubjektív véleményét fejezte ki ezzel.


Az orosz irodalom nagyságához számomra nem fér kétség, kedvenc szerzőm Dosztojevszkij, a legnagyobb művének A Karamazov testvéreket tartom.

A magyar irodalom - kevés kivételtől eltekintve - mondjuk ki: provinciális.

24. Channa* (válaszként erre: 20. - Boldogzokni)
2023. febr. 13. 07:44

Nem, mostanában nem, de régebben többször is.


Tudom, hülyeség, de én időnként még a kötelezőket is végig olvasom;)

Ezért is tudom, hogy már egyik sem lehet érdekes a gyerekeknek, hiszen már el sem tudják képzelni, hogy milyen volt akkor, így számukra értelmetlen is.

Tüskevár, Kincskereső kisködmön, Pál utcai fiúk, Légy jó mindhalálig, Kőszívű ember fiai, stb.


Az összes kötelező túl régen "játszódott" ahhoz, hogy a mai fiatalok megértsék.


De attól, hogy a mai gyerekek nem értik, mert a fantáziájukban nincsenek meg azok a képek, helyek, stb., amik kellenek ahhoz, hogy elképzeljék a teljes történetet, attól még nem gyenge a költő.

23. boldogzokni (válaszként erre: 21. - Channa*)
2023. febr. 13. 07:42

Szerintem az egyes szám első személyű ige alkalmazása ("tartom") pontosan azt jelenti, hogy ő a saját véleményét fogalmazza meg, nem egy általános kijelentést tesz. Azt pedig bárkinek szabad.


Én sem szeretem Petőfit. A János vitéztől a hideg rázott, minden gyerekemmel újra és újra előkerült és nem sikerült megszeretni. De ettől még olvasott ember vagyok, sok más költőt nagyon szeretek. Fiatalabb koromban az orosz irodalommal szórakoztattam magam, nem romantikus regényekkel. Szerintem az embernek lehet véleménye, ki is mondhatja. Azzal nagyobb baj van - szerintem -, hogy ha valaki vállal egy olyan véleményt, ami a tömeges véleménnyel szembe megy, akkor rögtön megkérdőjelezik az intelligenciáját, iskolázottságát, sőt, azt, hogy vannak-e emberek, akik szeretik és emlékezni fognak-e rá. Ezt már túlzásnak tartom egy ilyen vallomásnál.

22. c914d3c5e9 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2023. febr. 13. 07:37

Szerintem a Fórumnyitó van annyira intelligens, hogy megért egy Petőfi verset. Ezek mindig gyenge érvek szoktak lenni, amikor nem ért az egyik fél egyet a másikkal, elkezdi kétség bevonni az értelmi képességeit.

Ha te annyira intelligens és kimagasló személyiség vagy minden téren (mint ahogy azt próbálod sugallani a hozzászólásaidban), javaslom T.S Eliot Átokföldje c. költeményét. 😊

21. Channa* (válaszként erre: 17. - Boldogzokni)
2023. febr. 13. 07:35
Ha azt mondta volna, hogy neki nem tetszenek a Petőfi versek, mert nem mondanak neki semmit, nem érzi azt, amit a költő közvetíteni szeretett volna, stb., akkor lett volna egy személyes vélemény és elfogadható, ne de ő a költőt minősítette gyengének, ami meg nem igaz.
20. boldogzokni (válaszként erre: 19. - Channa*)
2023. febr. 13. 07:33
Te olvastad mostanában a János vitézt?
19. Channa* (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2023. febr. 13. 07:32

Igen, én is így gondolom.

Gondolom el sem olvasott egy versét sem, idézni sem tud egyből sem az, hogy megértse már túlzott elvárásnál lenne.

Ezek mellett azt mondja, hogy gyenge...


Érdekes;)

18. boldogzokni (válaszként erre: 9. - Csemár)
2023. febr. 13. 07:31
Az is elég szenvedős, inkább megnéztük színdarabban. :)
2023. febr. 13. 07:30
Szerintem nem kell szétszedni, egy személyes véleményt mondott, nem Petőfi köteteket égetett. :D
16. c914d3c5e9 (válaszként erre: 15. - Timycat)
2023. febr. 13. 07:26
Ezen okból kifolyólag lett felkapva Moldova György is, nem az írói tehetsége miatt.
15. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 07:24
Én sem vagyok Petőfi-fan, de nem mondanám hogy nagyon gyenge. Ő az a fajta költő, aki könnyen érthető, hozza a nép egyszerű gyermeke "elvárást".
14. cicosz
2023. febr. 13. 07:23
Barom
13. c914d3c5e9 (válaszként erre: 8. - 55Judit)
2023. febr. 13. 07:21
Nyilván nincs amögött ideológia, véletlenül sem, hogy ő lett felkapva. A kommunizmus alatt azért kapták fel, mert jól bele lehetett illeszteni a kommunisták értelmezési keretébe Petőfi eszméit. A jelenlegi tankönyvek pedig mind a mai napig ezt a marxista szemléletet közvetítik, úgyhogy mi ezen a meglepő? Sok jelentős költő, író stb. van, akikről a fiatalok nem is hallanak, iskolában nem említik őket, vagy éppen csak érintőlegesen.
12. 55Judit (válaszként erre: 10. - Channa*)
2023. febr. 13. 07:18
Tapasztaltam sok esetben, hogy a legprimitívebb emberek bírálnak olyanokat, akikkel őket egy lapon se lehet említeni.😀
11. csemár (válaszként erre: 3. - Cc7a88f96d)
2023. febr. 13. 07:14
Istenőrizz, hogy megpróbálja! :-D
10. Channa* (válaszként erre: 8. - 55Judit)
2023. febr. 13. 07:13
Röhej, ugye?
9. csemár (válaszként erre: 7. - Boldogzokni)
2023. febr. 13. 07:13
Én ezt az erőltetettséget akkor éreztem, amikor A helység kalapácsát olvastam. :-)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook