Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pesterzsébeti anyukák, apukák! fórum

Pesterzsébeti anyukák, apukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. febr. 4. 23:38

Szia!


Mi van Veletek?Bence jobban van már?Vagy miatta nem vagy neten?

2010. jan. 31. 19:10
Te szoktál felmenni olyan oldalakra ahol dalok, mesék vannak összegyűjtve?
887. tappancsmama (válaszként erre: 886. - Tixtina)
2010. jan. 31. 19:08

Szia!


Ma mi is voltunk kint kétszer is.Délelőtt jobb volt az idő, így azt jobban élvezték a gyerkőcök is meg mi is.De délután meg apa csinált hókunyhót,így utána be sem akartak jönni,csak már fagyott a kesztyűre a hó,így be kellett jönnünk.

A szánkózást a mi kis porontyaink nem igazán élvezik.Árisz egyáltalán,Árven sem maradt rajta sokáig.


Mi jól vagyunk,a gyerekeknek jön a foga nagyon,mind a kettőnek,nekem meg fáj.Ha addig kibírom,akkor ha jön a jó idő elmegyek a fogorvoshoz.


Áriszt leszoktattam a napközbeni ciciről.Nagyon rosszul érintette a dolog szegényt.Még mindig szopizott a déli alvás közben egyszer.Egy hetet szenvedtünk,de most már átalussza és sokkal többet alszik így egybe.Most megvárom, hogy kijöjjenek a fogai, aztán jön az esti és az éjszakai.Korához képest még mindig rengeteget szopizik és nem azt látom, hogy le akarna állni róla, hanem, hogy inkább egyre többet szeretne.

Este 8-kor lefektetjük őket,aztán 10-kor cicizik,éjfélkor,3-kor,6-fél 7 körül.És bármikor szopna, ha adnék Neki.Már előre félek az esti és az éjszakai leszoktatásról.A nappali is egy hetes síró rohammal történt,akkor az estikkel mi lesz?????????Jesszuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuusssssssssssssssssssssssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

886. tixtina (válaszként erre: 885. - Tappancsmama)
2010. jan. 31. 15:32

Szia!


Szerencsére mára jobban van-elmúlt a hányása tegnap délután:)


tegnap egész nap lapátoltam-ma is kellett:(

Megyünk szánkózni nemsokára.


Remélem Ti jól vagytok:D)

2010. jan. 30. 16:16

Szia!


Bence jobban van már?

884. tixtina
2010. jan. 30. 09:36

Szia!


Bocsánat,hogy nem jelentkeztem-minden bajunk volt,van,stb...


Gyerekek taknyosak,Bence ma reggel óta hány.

Nem tudom,mi baja lehet.Nem fújja az orrát.úgyhogy elképzelhető-a sok váladék felgyülemlett.


Korizni voltunk pár napja,mikor a barátnőm esett-lánya magával rántotta-másnap a sebészeten kötöttünk ki-a legalsó csigolyája-5 millivel elmozdult,lehet műteni kell,ha pár hónap elteltével nem javul.Fájdalomcsillapítót kapott.


Húú,mennem kell ,mert Bence nyavajog-még visszajövök ma,ha időm lesz.

Havat kell kotornom,mg főzni,takarítani,jajjj ....

2010. jan. 27. 18:54

Szia!Az elmúlt napok olyan olyan olyan....................................Na mindegy!!!


Pénteken Árisz délután belázasodott a foga miatt,meg szombaton is lázas volt.Majdnem 39 fokos láza volt és a hűtőfürdő is csak kb fél órára vitte le a lázát.Jön szegénynek a foga,egyszerre 8.Négy rágó,meg felül 2 rágó,alul meg kettő a meglévő 4 mellett egy egy oldalt.Ennyiről tudok,de nem biztos,hogy nem bujkál még valahol valamelyik.Tehát egyáltalán nem csodálom a lázat.Na meg a nyűgit sem,amik vannak.Éjjelente rengeteget fent voltunk az elmúlt napokban.

És állandóan a nyakamon csüng.


Közben próbálok a maradék szabad időmben kitalálni és utána járni,hogy mivel foglalkozzak amivel itthonról pénzt lehetne keresni.A múltkor a használt ruha eladásban gondolkodtunk,de azt nem érdemes csinálni,mert sokan új ruhát pár száz forintért raknak fel,meg rengeteg ruha van fent.Így kicsi az esély,hogy pont az én linkemre fognak kattintani sajna.


Most van kb 40 bizsu ékszerünk,ez direkt eladásra van,azt felrakjuk a zsibvásárra.Bár tudom,hogy a vatera,meg a teszvesz az jobb,de ott a felrakásért is kell fizetni,meg ha eladok azért is,és a zsibvásáron meg nem kell.Még.

Egyszerűen semmi értelmes gondolatom sincsen,hogy mivel foglalkozhatnék itthonról.Olyannal,amivel 2 éven belül egy egész fizetésre fel tudom duzzasztani a bevételemet./Bármilyen ötletet szívesen fogadok ám:))))/


Te, hogy állsz a munkáddal?Tudod már mikor kezded el?


Jól vagytok?Lajos jár már a rehabilitációra?


Ja és utálom a telet és még mindig nem látok reményt a tartós enyhülésre:(((((((((((((((

882. tixtina (válaszként erre: 880. - Tappancsmama)
2010. jan. 22. 09:31

Enikő is most ragaszkodóbb lett -időnként van ilyen korszakuk.

Ma,pl nem akart bemenni a bölcsibe:(


Jajjj overál-Tegnap Lajos ment Bencéért,és rossz overál alsót hoztak el.

Szép,és jó,csak nem a mienk-és egy számmal kisebb-mint amit Bencének vettem.

Úgyhogy most megyek vissza az ovodába-elindulok megkeresni.

Ilyenek gyakran elfordulnak.

Kiviszik őket az udvarra,és mikor bemennek-felteszik száradni a radiátorokra,ruhaszárítókra-stb.néha szanaszét hevernek.

Volt olyan nap,hogy negyedórát kerestem a gyerek kesztyűjét,sapkáját-csizmáját,stb.

Múlt héten az egyik jó kesztyűje el is veszett.

Úgyhogy felkészülhetsz az ovira.

881. tixtina (válaszként erre: 880. - Tappancsmama)
2010. jan. 22. 09:25

Szió!


Nekem is virág formájú van-azzal sütöttem vagy 3 órát.

Ugyanolyan lassan megy ,mint a hagyományossal sztem.

Bár a fodrászom hajtogatta,hogy pik-pak megvan.

Nem is tudom,tán egy nagy teljesítményű-ipari sütővel-amibe nem érdemes beruházni,mert kb 100 ezer körüli összeg,és pár embernek megteszi a kicsi is.

Aztán van olyan is,ami dupla -nekem szimpla van.

De azzal is több,mint egy óra .


Sajnos Bence is sok idétlen mesét néz.

Mostanában a Scooby-ra van rákattanva.

Oviban a kis barátnőjének az apukája csinált neki két lemezre,vagy 8 filmet.

3 napja azt nézi .

Sajnos szellemek is vannak benne,és Enikő megijed tőle-nem engedem ,hogy nézze-de nem lehet teljesen kiküszöbölni.

2010. jan. 21. 21:02

Szia!



Mi van Veletek?Hogy vagytok?


Én is hamarabb sütök amcsi palcsit,mint gófrit.Hamarabb meg van,bár mind a kettő nagyon finom.Legutóbb amikor sütöttem akkor azon gondolkodtam,hogy be kéne ruházni egy virág formájúra,mert nekem a hagyományos kocka van,hátha azzal gyorsabban készen lennék.De azt hiszem láttam már Mickey egeres formájút is valahol. :)))

Árven biztosan nagyon örülne neki,bár a Mickey egeres meséről letiltottam,mert a múltkor megnéztem egy részt belőle és valami nagyon butító mesének találtam és még beszélni sem tud egyik sem benne rendesen.Aztán mondtam Neki,hogy akkor ezt többet nem nézheti.Nem volt belőle gond szerencsére.Megkérdezte,hogy miért nem nézheti és elmondtam Neki,hogy azért,mert nem tudnak beszélni benne és most Neki meg Árisznak pont nem jönne jól beszéd tanulás és helyes kiejtés tanulása közben,hogy ilyen beszédhibás mesét nézzenek.Elfogadta.Azóta csak mindenkinek elmondja ha eszébe jut,hogy Ő azt a mesét nem nézheti.:)))))

Ma annyit nevettünk Árvennel délután amíg Árisz aludt.Pedig sokszor olyan komoly a kis csaj.Nagyon élveztem.Aztán később Árisszal lebirkóztak:)))á


Áriszka egy pár napja borzalmasan anyás lett,de egyúttal végre elkezdte utánozni a szótagokat.

Ha elakarok menni valahova és nem látja kikészítve az overálját akkor húz és tép az overáljáért és addig nem hagy békén amíg nem veszem le Neki.Ezt hétfőn csinálta először,pedig bankba meg postára kellett mennem és gondoltam egyedül gyorsan megjárom,de vinnem kellett magammal.De teljesen kétségbe esett már attól,hogy a nyanyi felvette amíg én felvettem a kabátomat,olyan keservesen zokogott,mert azt hitte,hogy itthon hagyom.És csak akkor nyugodott meg,amikor átvettem nyanyitól. :)))

Most nem tudom eldönteni,hogy ez csak azért van e csak mert jön szegénynek vagy 6 foga egyszerre,vagy most ez lesz az új felállás.Majd kíváncsi leszek rá.

879. tixtina (válaszként erre: 877. - Tappancsmama)
2010. jan. 18. 10:24

Lajos megvan.

Háát,a hétvégén ettem édességet sajnos:(-gofrit sütöttem,és finom lett:))

Sajnos 3 órámba telt kisütni-iszonyú lassan ment-pedig azt hallottam,gyorsabb,mint a palacsinta.

5 után kezdtem el,és 8 után fejeztem be.

Így lehet,nem sűrűn fogok sütni-mert nem lesz időm rá órákig sütögetni.


Vaterán én is gyakran vásárolok,meg a teszveszen.

múlt héten Ben 10-es pizsamát vettem Bencének,2 ezer 300 ft-ért-eredeti angol-külföldről van.

A boltokban jóval 3 ezer felett van az ára.

Muszáj volt,mert minden pizsamát kinőtt a gyerek-1 volt neki,de az is el van szakadva.

878. tixtina (válaszként erre: 876. - Tappancsmama)
2010. jan. 18. 10:19

Szia!


Igen,már nagyon régóta-tán már az idei évet is pelenka nélkül kezdtük.

A nyáron bilizett,és szeptemberben már nem adtam rá pelát-csak éjjelente,de már éjjel is anélkül van.

Nem pisil be-csak nagyon ritkán.

2010. jan. 18. 00:01

Hogy van Lajos?A fogyókúrád könnyebben megy már?


Pénteken vettem Árvennek egy Micimackót a Vaterán,remélem olyan jó,meg szép,mint a neten volt.Árisznak meg a csacsit vettem meg a Micimackóból.De nagyon jó áron vettem,igaz a maci használt de újszerű,azt 400-ért vettem,a Fülest meg 340-ért,az pedig teljesen új.Szerintem jó vétel volt.Most még a többieket kell begyűjtenem Nekik,mert rajonganak az új Micimackóért.:)))

876. tappancsmama (válaszként erre: 873. - Tixtina)
2010. jan. 17. 23:55
Akkor a pelenkát már el is felejtettétek végleg?
875. tappancsmama (válaszként erre: 874. - Tixtina)
2010. jan. 17. 23:55

Szia!


Akkor nem sokára szülinapotok lesz:)))

Nem tudom miért emlékeztem arra,hogy decemberben lesz a szülinapja.

874. tixtina (válaszként erre: 870. - Tappancsmama)
2010. jan. 14. 14:36

Enikőnek február 5.-én van a szülinapja,egy napon születtünk :))

Bencének pedig rá másfél hónapra,március 24-én:))

873. tixtina (válaszként erre: 869. - Tappancsmama)
2010. jan. 14. 14:35
Persze,már régóta pisil kakil bilibe,meg fent a tetőtérben a vécére is rá tud ülni.
872. tixtina (válaszként erre: 869. - Tappancsmama)
2010. jan. 14. 14:34

Igen,Ljos is sokkal nyugodtabb-Előtte nagy frásza volt-félt,nehogy lebénuljon.


Állítólag,ha vigyáz magára,és egy évig nem jön elő újra,akkor akár korcsolyázni is mehet-orvosa mondta.


Egy hét múlva kiveszik a varratokat,és a kórházba fog bejárkálni gyógytornára-Így nem kell felköltözzön Budára.

871. tixtina (válaszként erre: 868. - Tappancsmama)
2010. jan. 14. 14:31

Szia!


Sikeresen hazaért,és nagyjából elvégeztem,amit elterveztem.

A könyveit nem raktam el,mert ahoz a egítsége kell-hogy mit,hova rakjak,stb..


Vaterán vettem egy gofrisütőt,meg nem mondom,mi a neve.októberig garanciális,azt tudom.


Ma diktálta le a receptet a fodrászom,úgyhogy -lehet este megsütöm,mert gulyáslevest főzök-és mellé jó lesz:))

2010. jan. 13. 21:21
Enikőnek nem decemberben volt a szülinapja?
869. tappancsmama (válaszként erre: 863. - Tixtina)
2010. jan. 13. 21:20

Nagyon jól sikerült a műtét akkor.Ez megnyugtató egy ilyen veszélyes műtét után :))))


Már jó ideje megakartam kérdezni,hogy mi van Enikővel mostanában, de így már tudom és örülök,hogy rendeződött szegénynek.A pelenkát le tudtátok már tenni?

Jaj képzeld pár napja Árisz ráül a bilire.Pelenkával,nadrágban,de Árven is így kezdte egykoron.:)))



Én szeretem a Te társaságodat is,ha csak ennyi jut nekünk:))

868. tappancsmama (válaszként erre: 867. - Tixtina)
2010. jan. 13. 21:07

Szia!


Hogy van Lajos?Sikeresen hazaért?Ki tudtál takarítani mire hazaért?


Milyen gofrisütőt vettél?Nekem van gofrisütőm,mi is nagyon szeretjük,csak ritkán jut az eszembe, hogy csináljak :)))


Akkor tegnap csináltál is vele gofrikat?

867. tixtina (válaszként erre: 862. - Tappancsmama)
2010. jan. 11. 13:17

Szia!


Lajost holnap kiengedik.Valszínű a délelőtt folyamán.

Úgyhogy most megyek is pakolni,takarítani,mert fut a szobája.

Hétvégén 3 gyerekkel voltam -és bizony rendesen felforgatták az egész lakást.


Most jöttem haza-egy gofrisütőt vettem-nem volt még,és Bencéék imádják a gofrit.:))

866. tixtina (válaszként erre: 865. - E27d5a6391)
2010. jan. 11. 13:15

Szia!

Köszi szépen-neked is szép napot.

Mit csináltok ebben a szép napsütéses időben?

2010. jan. 11. 12:57

Sziasztok lányok merre jártok?

Remélem mindenki jól van! Szép napot mindenkinek!

864. tixtina
2010. jan. 10. 22:33

Ja a válla az fáj még,de nem annyira,hogy elviselhetetlen legyen.


Majd lesz még egy műtéte,akkor az is megoldódik.

Remélhetőleg----azt még nem tudjuk,mikor esedékes.

Állítólag rehabillitációra fog menni hamarosan,Budára-jó messzire másfél hónapig.


Fiatal a doki,40-45 közötti korosztály.

Nagyon ügyes,remek orvos.

863. tixtina (válaszként erre: 862. - Tappancsmama)
2010. jan. 10. 22:26

Szia!


Nem tudom pontosan,Lajos mondta,hogy valami ajándékot -mert pénzt nem adnak,mivel a keresztfia barátja,és nem fogad el .

Állítólag egyáltalán nem érez fájdalmat a lábaiban,csak kissé gyengék a lábai,de ez természetes a műtét után-megkérdezte.

Nem fáj semmije-fájdalomcsillapítót sem kért.

Szóval,úgy tűnik-sikerült a műtét.


Itthon is volt székrekedése mielőtt bevonult a kórházba,adtam neki a Leavolac szirupból.

Szerencsére délután megoldódott ez a problémája is,mert kapott kúpot a nővérektől.

Sajnos,Ő gyakran küzd székelési problémákkal,egész életében ilyen volt.


Enikőnek már nem kell adnom ,elég régóta beállt neki-kétnaponta,de előfordul,hogy naponta többször is van széklete.


Igen,eltűntek:(-látom ,ketten tartjuk a frontot.

862. tappancsmama (válaszként erre: 861. - Tixtina)
2010. jan. 10. 22:05

Szia!


Örülök,hogy jól sikerült a műtét.Milyen csomagot állított össze a fia a dokiknak?A válla még mindig fáj,vagy az is enyhült a műtét miatt?Mennyire nem fáj a lába?Semennyire?Mert akkor jobban sikerült,mint gondoltátok,meg mint ahogyan az orvosok mondták.Fájdalom csillapítót sokat szed a műtét miatt?Hát azért ez egy nagy megnyugvás számotokra,hogy sikerült a műtét.Mégis csak veszélyes dolog a gerincnél piszkálódni.


Ja a székrekedés a műtét után nem szokatlan.Nekem is volt minden egyes műtétem után.



Árisz ínyecskéje még mindig ugyan úgy van,nagyon elő akarnak bújni azok a fogak.


Ezek az új csajok jól el tüntek.:((

861. tixtina
2010. jan. 10. 13:32

Szia!


Voltam a Lajosnál.

Jól van,lába nem fáj.

Széjrekedéssel küzködött-szegény órákig ült a budin-de most hívott,hogy ez a problémája is megoldódott.

Levente a kisebbik fia volt bent nála tegnap,és mondta,hogy összeállított egy csomagot az orvosnak.

Remek doki,de ott mindenki szuper jó-Lajos mondta.


Remélem,Ti jól vagytok-Mentek jövőhéten ovit nézni?


Áriszkának fáj még az ínye ?

860. tixtina (válaszként erre: 858. - Tappancsmama)
2010. jan. 9. 22:30

Sajnos ma nem tudtam bemenni hozzá,mert 3 gyerekkel voltam-mivel Bettinát itthagyták még egy napra,csak holnap tudok bemenni-de Attila-a barátnőm férje bevisz-


Jól van-lábában nem érez fájdalmat.

Előbb kellett volna megműteni-de halogatta,félt nagyon .

Kedden,vagy szerdán hazajön-aztán valamikor megy rehabilitációra-nem tudom hova,és mennyi időre.

Szerintem még Ő sem tudja.

Lényeg,hogy fájdalmai elmúltak.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook