Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pesterzsébeti anyukák, apukák! fórum

Pesterzsébeti anyukák, apukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
709. tixtina (válaszként erre: 708. - Tappancsmama)
2009. okt. 16. 22:11

Szia!


Háát,nem haladok úgy,ahogy kéne.

Nem tudom,hányan leszünk.

Kb 10 felnőtt,és 6 gyerek-ha mindenki eljön.


Holnap megcsinálom a fasirtot,megveszem a salátát-délelőtt megsütöm a linzert-aztán kész.

Veszek valami italt-üdítőt.

vasárnap délelőtt elkészítem a szendvicseket.

Kb 60 darabot.

Gondoltam,hogy rendelek parti szendvicseket-de 180 forint darabja,és miniatűr-két harapás az egész.

12 ezerre jönne ki-és ha én csinálom,akkor harmadából megvan-és több anyagot teszek bele-nagyobbak a kenyerek.

2009. okt. 16. 22:02

Szia!


Mi van Veletek?Lajos hogy van?Te hogy állsz a takarítással?Tudod már nagyjából,hogy hányan lesztek vasárnap?Jól sikerült a hajad?


Tegnap mire le tudtam volna ülni este a gép elé a Tomi lefeküdt aludni,mert a héten nagyon fáradt volt és a gépünk itt van az ágy mellett,úgy,hogy az ágyból lehet gépezni.:))Megindult a szezon a Tomi munkahelyén és rengeteg áru érkezik,plusz a szezonális dolgokat hozzák fel folyamatosan a pincéből,ja meg valami állványok pakolásznak már hetek óta,fel a pincéből,le a pincébe.Így nagyon elfárad estére,plusz még a héten kétszer vagy háromszor még a sparba is be kellett mennie munka után.


A baba készül.Megvan a teste,kezei,lábai,össze is vannak már varrva.Majdnem készen van a feje belseje.Ma éppen az arcpofi dudort próbáltam csinálni,meg az állát hegyesíteni.Az orrára már nem jutott időm,de azt nem is tudom,hogy a fedőanyag alá,vagy fölé rakjam majd.Mert attól félek,hogy ha alá teszem nem tudom szépen,feszesen felhelyezni a fedőanyagot az arcára.Szóval vannak még munkák vele,de jól halad.Lassan már csak a ruhát kell megvarrni rá.:))Árven mondjuk nem nagyon foglalkozik azzal,hogy nincs feje,mert már elvitte magával,hogy Ő azzal alszik.:)))Ha készen lesz rakok fel képet róla,pláne akkor ha jól sikerül:))


Végre nem fáj a fogam sem:))Már két napja.Nagyon örülök neki:))Pedig ma ettem csokis amcsi palcsit is és az sem fájdította meg.:))Ez a buta szeles idő durrantotta be ennyire.Hiába nem mentem ki a lakásból,csak megérezte a fogam.:(

707. tixtina (válaszként erre: 706. - Tappancsmama)
2009. okt. 15. 17:28

Szia!


Beszéltem vele-nem mondott semmi konkrétumot.

Annyi,hogy hetente,majd havonta kell az urológiára járjon-ellenőrző vizsgálatokra.

Ezen kívül,nem említett mást.

Gondolom a mintavételt bevizsgálják-aztán többet tudunk.

Csípi a hólyag környékén,de nem fáj neki sehol.


Hogy haladsz a babával?


Megjött az Apeh-tól az illeték összege az erzsébeti házra.

Marha szerencsénk van,mert csak a 20 milla feletti összegre vetettek ki adót-így csak 118 ezret kell befizetnem.

Mégsem-6-800 ezret.

A félretett pénz,jó lesz a lakás törlesztő részleteire.

2009. okt. 15. 10:47

szia!


Csak gyorsan elszöktem a gyerekektől egy mondatra,hogy megkérdezzem,hogy tudsz e valamit Lajosról?Aztán megyek is vissza mielőtt összevesznek:))

705. tixtina (válaszként erre: 701. - Tappancsmama)
2009. okt. 14. 23:15

Nagyon szuper lehet.

Ha majd lesz időd,és elkészült-légyszi fotózd le,nagyon kíváncsi vagyok rá.:)

704. tixtina (válaszként erre: 700. - Tappancsmama)
2009. okt. 14. 23:13

Persze-igazad van.

A helyedben,én is várnék-ha nem muszáj,akkor ne szedjen ez ember-ha szoptat.

Sajnos nekem muszáj volt-mert begyulladtak a tejcsatornáim,és elkerülhetetlen volt az antiobiotikum szedése.

703. tixtina (válaszként erre: 699. - Tappancsmama)
2009. okt. 14. 23:10

Ez jó ötlet,én is gondoltam rá korábban-de kerítenem kell tálaló edényeket hozzá.

Már eszembe is jutott,hogy nagyanyáimtól maradt ránk sok porcelán tálaló-kínáló tál.

Utánanézek holnap.


Igazad lehet:Lacival is beszélek,miután Lajossal is beszéltem.

Bár,szerintem Laci mindent elmond Lajosnak,ahogy ismerem-és Lajos is nekem.

Megbeszéltük már régebben,nem lesz titkolózás,mert nincs értelme.

702. tixtina (válaszként erre: 698. - Tappancsmama)
2009. okt. 14. 23:05

Szia!


Na,most sikerült gép elé ülni-mert nagyon nehezen aludtak el a gyerekek.

Bence,10 perce ,Enikő egy órája alszik.

Volt egy kis cirkusz az ágyban-

Enikő nem hagyta Bencét lefeküdni-ütötte,rugdalta,kitúrta.

Akkor felküldtem a tetőtérbe a fiamat-de egyedül nem alszik el-meg kellett várni,amíg Enikő lent nagy nehezen bealszik.

Szóval,rendesen leizzadtam a végére:))


Lajosnak ki volt kapcsolva a mobilja,fél 9 körül próbáltam hívni,de lemerülhetett,és elfelejtette töltőre tenni-itthon is néha megfeledkezik róla.

Majd holnap délelőtt újra próbálkozom.

2009. okt. 14. 23:00
Alakulóban van a baba.Megvarrtam és kitömtem a két kezét és a testét.Az egyik kezét már félig rá is varrtam a babára,csak aztán felkelt Árisz és lőttek a babacsinálásnak:))De kiszabtam a lábát is,már csak meg kell varrnom és kitömnöm.Holnap meg a Tomival hozatok fonalat a hajához és ha holnap is olyan jól haladok mint ma hamarabb megleszek vele,mint gondoltam:))
700. tappancsmama (válaszként erre: 694. - Tixtina)
2009. okt. 14. 22:55
Nekem is el kéne mennem fogorvoshoz,csak addig amíg szoptatok nem akarok,mert antibiotikumot kell szednem minden beavatkozás előtt és után,mert a ketyegőmet védeni kell.És nem akarom,hogy Árisz agyon anitibiotikumos tejet egyen.Lehet,hogy ez hülye felfogás,de én így gondolom.:))
699. tappancsmama (válaszként erre: 695. - Tixtina)
2009. okt. 14. 22:50
Ha álló fogadásos rendszert csinálsz akkor nem zavaró,hogy nem tudsz leültetni mindenkit,csak úgy kell megcsinálnod a hamikat,hogy állva is kényelmesen meg tudják enni,vagyis kicsi adagokra felszeletelve a húsit.:))
698. tappancsmama (válaszként erre: 697. - Tixtina)
2009. okt. 14. 22:47

Szia!



Na sikerült beszélned este Lajossal?Vagy Lacival nem jobb lenne?Ő biztosan többet tudna mondani,csak nem biztos,hogy Neked mondhat.Nem tudom,hogyan működik ez így családon belül.

697. tixtina (válaszként erre: 696. - Tappancsmama)
2009. okt. 14. 19:42

Szia!


Most kerültem gépközelbe,mert itt van Bettina,és játszottak a géppel a gyerekek.


Lajos jól van-túl van a műtéten.

Még kába volt,mikor beszéltem vele-3 óra körül.

Nemsokára visszahívom,mert csak két percet beszéltünk,és megpróbálom kihúzni belőle,mit mondott az orvos a Lacinak.Mert a fiának mindent elmondott.


Még sehol nem tartok a takarításban-rengeteg a melóm,és délután már nem tudok dolgozni,ha a gyerekek itthon vannak.Most Betti is itt van,mert Évi angol órára ment.


Holnap fodrász,úgyhogy a délelőttömnek annyi:((


Este viszajövök még-remélem nem alszom el:))

Nagyon fáradt,és álmos vagyok.

Szombaton engedik csak ki.

2009. okt. 14. 14:18

Szia!


Na tudsz már valamit Lajosról?


Bence ugye nem lett beteg?Gyerekek hogy viselik apjuk hiányát?


Majd este írok még,csak a gyerekek éppen alszanak és varrom a híres babát,mert csak ilyenkor tudom:))

De kíváncsi voltam,hogy tudsz e valamit Lajosról,meg hogy mi van a gyerekekkel,meg Veled.

695. tixtina
2009. okt. 13. 22:06

Lajos kapott beöntést,véralvadás gátlót,és antibiotikumot.

Holnap 11 körül műtik,előtte ketten vannak.

Ideges vagyok nagyon-nehezen tudok aludni.


Keresztanyám hívott,nem tudnak eljönni a keresztelőre,mert Füredre utaznak holnap.

Ezért mondtam,nehezen kiszámítható a létszám.

Az is baj,hogy itthon nincs elég székem,mert ugyan a konyhában az étkezőgarnitúra körül hatan le tudnak ülni,de a szobában a franciaágy van csak-meg fentről le tudok hozni két fotelt-aztán kész.

Most azért nem veszek ülőgarnitúrát.


Még töröm a fejem.

Iparkodnom kell,mert ma nem nagyon haladtam,és több száz könyvet el kellmég pakolnom.


Remélem,Bence nem lesz beteg,mert elalvás előtt panaszkodott,hogy melege van,és fáj a hasa.

Ilyenkor szokott felmenni a láza.

Néztem a homlokát-nem volt meleg-Inkább az lehetett,hogy befűtöttem,és a szobába beszorult a meleg-nem szellőztettem ki .

694. tixtina
2009. okt. 13. 21:59

Remélem,a fájdalmaid enyhültek-iszonyú rossz a fogfájás-sajnos tapasztaltam párszor.


Két éve voltam utoljára a fogászaton,de megint esedékes lenne menni,mert érzékeny bizonyos helyeken-és néha fáj is.

Például,az egyik gyökérkezelt fogammal nem tudok rágni,mert nagyon fáj.

Ezért a bal oldalon rágom a kaját,ami nem egészséges.

Megmondta a doki,hogy ha továbbra is fáj,akkor ki kell húzni,mert már kiölte az ideget-és nem tud vele mást kezdeni.

693. tixtina
2009. okt. 13. 16:25

Ma a teraszt csináltuk Évivel.

Csütörtöktől,már tud segíteni egész nap-addig ügyeket intéz.


Keresztanyámnak írtam egy levelet,hogy meghívjuk vasárnapra-nincs csengőjük,nehéz bejutni hozzájuk.

Gondolom megsértődött,hogy nem jelentkeztem korábban,de sok bajom van-senkihez nem mászkáltam.

Barátnőmet sem látogattam meg,mióta megszült-nagyon szégyelem magam,annál is inkább,mivel ők bent voltak mindkét gyerekem születésénél.

692. tixtina (válaszként erre: 689. - Tappancsmama)
2009. okt. 13. 16:22

Szia!


Azt még nem tudom,mikor műtik a gerincét-még vizsgálatokat végeznek előtte.

Hát,jó lenne,ha Pesten találnának egy orvost,mert

oda lemászkálni-nehéz lenne.


Ma reggel bevitte a Laci Zalaegerszegre,mert szóltak,hogy feküdjön be.

Úgy volt,este megy-de már kapott kórtermet.

5 személyesbe került,mert csak az van.

7 után hívom,hátha tudja,holnap mikor műtik pontosan.

2009. okt. 13. 14:28

Tegnap este mire Tomival tudtunk volna egy picit beszélgetni a gyerekektől,addigra elaludtam,mint a bunda:)

Pár napja fáj a fogam.Jön a negyedik bölcsi fogam és iszonyatosan fájt az elmúlt 2 napban.Olyannyira,hogy én évek óta nem szoktam gyógyszert bevenni,max homeopátiát,azt is csak ritkán,de tegnap kénytelen voltam gyógyszerhez nyúlni.


Ma kénytelenek voltunk begyújtani.Reggel 19 fokra hült le a lakás,így muszáj volt.

690. tappancsmama (válaszként erre: 687. - Tixtina)
2009. okt. 13. 14:09

Jól el fogsz fáradni vasárnapra.Azt hittem,hogy most csúsztatjátok a keresztelőt Lajos műtétje miatt.


Az étellel így,hogy nem tudod pontosan ki az aki megy így tényleg talán egyszerűbb,ha Te csinálod.Bár ki tudja.


Hát sok kitartást Neked.


Lajost holnap műtik?Már a kórházban van,vagy csak holnap fekszik be?Hogy érzi magát a fiánál?És mikor engedik haza?

689. tappancsmama (válaszként erre: 686. - Tixtina)
2009. okt. 13. 13:57

Szia!


Hát ezek nem túl jó hírek:(


Mikor műtenék a gerincét?És ott vidéken,vagy azt már itt Pesten,hogy tudjátok látogatni,mert azért hetekig egyedül lenni az nem jó egyikőtöknek sem.

688. tixtina
2009. okt. 12. 17:42

Gondooltam étteremre is,de nem tudom a pontos létszámot.

13,és 20 fő között leszünk.

Itt van a Halásztanya vendéglő-jók az árai,és finom a kajájuk.Vasárnap van 25% kedvezmény is.

Bence keresztelőjét is ott tarottuk 2003-ban.

Csak most már az utolsó napokban nehéz asztalt foglaltatni-meg tényleg nem tudom biztosra-kik jönnek.

Olyan is volt,hogy a keresztelőre eljöttek,de az ebédre nem.


Mind

687. tixtina
2009. okt. 12. 17:38

A vasárnapi keresztelőre úgy néz ki Leventéék is eljönnek-Lajos kisebbik fiáék.

Kb olyan max 20 főre lehet számítani-a szűk családi kör-gyerekekkel együtt.Laciék nem jönnek,mert ügyel a kórházban.



Most egész héten takarítani fogok.

Sütnöm kell lekváros linzert,és almás-túrós pitét.

Erre a pénteki napom totál rámegy.

Szombaton pedig sült húst készítek-fasírtot,és salátákat-de lehet,hogy a salátákat hozatni fogom.

Attól függ,mennyire leszek kész.

Végül is 130 négyzetméterem van csak-plusz a terasz,amire megkért Lajos,hogy pucoljam ki-az kb 25 négyzetméter.

686. tixtina
2009. okt. 12. 17:33

Szia!


Beszéltem Lajossal.

Megnézték MRI-vel,és mindenképpen műteni kell,mert két csigolyája totál mozdulatlan,ami az idegekre nagy nyomást gyakorol.

Pár hét a rehabilitációja-az agysebész műtené.


Polipja biztosan van,ezt az urológus mondta még a múlt héten a Lacinak-de Lajosnak akkor nem említette.

Nos,a szövettan mad rávilágit a pontos diagnózisra.

Laci nyugtatta Lajost,hogy-ha rossz indulatú,akkor se keseredjen el,mert nagyon könnyen kezelhető rákfajta-de reméljük nem lesz rossz.

685. tixtina (válaszként erre: 684. - Tappancsmama)
2009. okt. 11. 18:29

Hááát,igazából már elkellett volna kezdenem dolgozni,mert Lajosnak ugyebár csak decemberig jön a fizuja,aztán már csak a nyugdíj marad-és addigra már vendégkört kellene kiépítenem magamnak.

A barátnőm fodrász-de mivel most szült-csak decembertől fog kezdeni-bár elképzelhető,hogy előbb is elkezdi,mivel neki is otthon van az üzlet-az jó lenne,ha ott tudnék kezdeni,mert akkor lenne egy csomó vendégem.

Meglátjuk.Még beszélek vele úgyis erről,csak eddig nem volt időm átmenni hozzá.


Mi van az otthoni munkával?

Mintha a múltkor valamilyen vállalkozást említettél volna?

Sikerült intézni valamit?

2009. okt. 11. 18:14
Te hogy állsz az üzlethelyiségeddel?Mikor kezdesz dolgozni?
2009. okt. 11. 18:11

Jaj én meg nem tudom,hogy tudod e,de szemüveges vagyok.

Egy pár hónapja találtam egy oldalt a neten,hogy meg lehet gyógyítani a szemet tornával.Hát ezen belelkesedtem és megszereztem hozzá a könyvet.El is kezdtem.Javult is a szemem,de azért csak vissza vettem a szemüveget amikor fájt már.Meg volt amikor nem volt erőm,vagy időm,kedvem tornázni így nemrég óta már akkor is fájt ha levettem,meg akkor is ha felvettem.Így csütörtökön nem vettem fel reggel csak délután,addig bírtam,pénteken egész nap nem volt rajtam meg szombaton sem és ma sem :))Ma bírom a legjobban.Azért az első napokban gyakran éreztem úgy,hogy feladom és vissza veszem a szemüveget.Ma még ilyen érzésem nem volt.Most úgy akarom csinálni,hogy egy pár napig még így leszek aztán elkezdem a tornát megint és remélem szabályosan.:))De most nagyon büszke vagyok magamra. :))

682. tappancsmama (válaszként erre: 680. - Tixtina)
2009. okt. 11. 17:53
:)) Hát nem semmi élete volt akkor.És nagyon szereti az az őrangyal.
681. tappancsmama (válaszként erre: 676. - Tixtina)
2009. okt. 11. 17:50

Hát megnézem milyen anyag maradt és mennyi a múltkori baba anyagából.Aztán ha valamilyen kell akkor elmegyek venni hozzá itt valahol a közelben.Fonalat a hajához mindenképpen kell vennem,mert olyan színűm nincs,mint a Dalma haja.

Kézzel varrom,mert van gépünk,de azt csak Tomi tudja használni,én nem tudok géppel varrni.

Majd egyszer megtanít,azt ígérte.

Tomit meg nem kérem meg,hogy varrja meg,mert az sokáig tartana,mert hetekig elszöszöl vagy hónapokig egy egy kérésemen.Így gyorsabb lesz,ha én varrom meg kézzel.Ha kedvem van hozzá,akkor nem tart olyan sokáig.a ruhája megvarrásával nagyobb gondban leszek szerintem,mint a babáéval.Mert addigra mindig elmegy az energiám és a lelkesedésem.:))

680. tixtina
2009. okt. 11. 17:45

Aztán még nagyon sok minden történt vele-amiket nem mind mesélt el,mert nagyon szörnyű dolgok.


Például,mikor boxerrel kiverték a fogait-a securite

Romániában.

Szerencsére mindig volt valaki,aki segített rajta.

Mintha lenne egy Őrangyala.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook