Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pécsi kismamák fórum

Pécsi kismamák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
65. Tikky30 (válaszként erre: 64. - Bd26c38c2f)
2012. szept. 22. 07:55

Elvileg kutyától-macskától el lehet kapni, de macskától jobban. Arra is azt mondják, terhesen kerülni kell az alom takarítását. Az a baj, kaksival terjed és a macska összevissza nyalja magát, szóval a szőrén is ott van. A kutya meg szereti benyomni a macskakaksit, tehát abban is ott lehet. Én nem vagyok macskás, nekünk kutyáink vannak, mégis voltam toxoplazmás, nem tudni mitől. Anyóséknak van macskájuk, de nem szoktam vele haverkodni.


Mi még a papagájainktól is megszabadultunk, mikor terhes lettem annó.

64. bd26c38c2f (válaszként erre: 63. - Tikky30)
2012. szept. 22. 07:51
Tényleg nagy a csend. Én ma lettem 14 hetes :) 2 hét múlva jön a 2.genetikai vérvétel, újabb 2 két hét az UH-ig. Már látszik a hasam is, vettem kismamanacit. Majd lesz ilyen toxoplazma vérvétel, most addig nem simizhetem a cicát? Vagy mivel van, nem valószínű hogy baj lesz? Na, kutyát simizni azért lehet, ugye? Szép napot
2012. szept. 21. 18:30
Hú, de csend van errefelé! :))))
62. Tikky30 (válaszként erre: 61. - Bd26c38c2f)
2012. szept. 20. 09:24
A klinikán van most, de remélem én is, hogy nem találkozom vele újra. Tavaly láttam, el is fogott a hányinger, mikor a vizsgáló felé közelített, de szerencsére nem oda jött. Ha oda jött volna, elmentem volna onnan, az tuti.
2012. szept. 18. 18:16

Húú, lányok ezzel az idiótával hol lehet összefutni, mert elkerülném ha lehet. Nekem az UH-t a Kovács csinálja mindig, de majd kell mennem valami magzati szívUH-ra októberben (még messze van), azt ki csinálja?

Én a 13 hetet töltöttem, a hasam meg hirtelen megnőtt, mi lesz később :)

60. Serina
2012. szept. 18. 16:37
Igen most már rémlik, hogy írtad. Hát isten ments tőle a kórházban vagy UH-n. többiek merre és, hogy vagytok?
59. Tikky30 (válaszként erre: 58. - Serina)
2012. szept. 18. 14:22
Elég hosszú a sztori, szóval csak a lényeget! A paraszt stílusáról ne is beszéljünk... nála voltunk legelőször, még a kezdetek kezdetén kivizsgáláson, hogy miért nem jön össze a gyerek. Férjem eredményét lerakta elém és csak nézett... kérdeztem, hogy ez most jó vagy rossz vagy mi? Mintha nekem ezt tudnom kéne... erre benyögi, nekem ettől a pasitól sosem lesz természetes úton gyerekem. Inszeminációra van szükség... akkoriban még nem vágtam a témát, így könnyen hülyére tudott venni. Volt 3 inszeminációnk úgy, hogy nem kaptam tüszőrepesztő szurit, utána progeszteron pótlást, stb. Már az asszisztense javasolta, hogy ezekre kérdezzek rá... aztán a 3. inszemre elfelejtett eljönni, felhívták, azt mondta, ő már nem jön be, várjunk 1 hónapot, vagy csinálja meg más, őt nem érdekli... és ez csak röviden a lényeg, mondom a stílusáról inkább nem is írok... elcsesztünk fél évet az életünkből erre a bu*ira. Nagyképű pöcs! Ja, azt le sem írtam, hogy engem ki sem vizsgált, van-e elzáródás esetleg vagy egyéb bibi. Azt mondta, azt majd ha az 5. inszem sem sikerül. Azt tudni kell, összesen 5 inszemet áll a TB, legalábbis akkor még így volt, most nem tudom. Szóval a véleményem az ürgéről, hogy egy hatalmas kontár, aki csak annak tud nyalni, aki jó sokat perkál, de az se számítson nyalós stílusnál többre, mert a szakmájában is csak a pénz miatt van és nem ért az szarhoz sem. Ismerősöm mesélte, hogy az egyetemet is épphogy csak kettesekkel csinálta meg, jó ebből nem tudom mi igaz, de a tapasztaltak alapján még igaz is lehet. Ja, és ez csak a fő része volt a dolognak, voltak még olyan apróságok is, hogy baktériumos fertőzést gombásnak kezelt, aztán nem értettük, miért lett egyre rosszabb. Barátnőm cisztáját nem akarta megműteni, pedig akkora fájdalmai voltak már a csajnak, hogy nem bírt felkelni, de ő csak azt hajtogatta, majd elmúlik magától... és még sorolhatnám a vele tapasztaltakat!
58. Serina
2012. szept. 18. 14:07
A doki egy tajparaszt volt. Előszőr, hogy mikor volt az utolsó mensi, mondom április, mit keresek akkor itt? mondom tessék? A 18. hetit nem itt csinálják, mondom 12. hetesre jöttem, meg kellene nézni a papírt, ja akkor feküdjek fel. Közölte, hogy gerinc ép, végtakor rendben, majd elkezdett basszusoni kétszer-háromszor, én meg mondom baj van?, igen vastag a hasam ezért nem tud mérni. . . . És a pofámba ásított. . . Csak másnap reggel esett le, nem tudom minek a hatására, hogy ott megállt bennem az ütő és azt hittem Picurral van valami baj... Nem baj sikeresen elérte, hogy párom nélkül többet nem megyek UH-ra. Sőt épp mostanában mondta,hogy reméli nem találkozunk vele össze ultrahangon mert, lehet, hogy beszól neki, esetleg leüti (bár utóbbit úgy sem tenné meg, mert a munkájába kerülne....) Az biztos, hogy a beszólást nem úszná meg, ő sem egy vékony alkat. Veled mit művelt?
57. Tikky30 (válaszként erre: 54. - Serina)
2012. szept. 18. 13:51
Veled mit művelt az a pénzéhes kontár?
56. Tikky30 (válaszként erre: 54. - Serina)
2012. szept. 18. 13:50
Tavaly nekem a borsai csinálta! Hát... lehet, hogy jó orvos, de semmit nem mutatott, nem mondott... a lába közti kérdésre csak annyit mondott, majd megtudja szüléskor...
55. Tikky30 (válaszként erre: 54. - Serina)
2012. szept. 18. 13:49
A hartmann a legutolsó szemét g*ciláda, paraszt, bunkó, akivel valaha összehozott az élet! Remélem soha többet nem látom a pofáját! Ha ő lesz ügyeletben, mikor szülök, inkább más kórházba megyek!!! Tavaly is ez volt az első kérdésem, mikor beértünk a kórházba,hogy ugye nem ő van, különben megyünk tovább!
54. Serina
2012. szept. 18. 13:37
Milyen érdekes... Mikor én kértem időpontot azt mondták, hogy a 18. hetit megvan, hogy ki csinálhatja, és az a Vizer, a Labrossa vagy a Borsai... Na remélem a Hartmant nem fogom ki ismét....
53. Tikky30 (válaszként erre: 52. - Serina)
2012. szept. 18. 12:26
Varga Tamás volt aznap az UH-os. Azt mondták a Bózsa lesz, de mégsem. Mondjuk a Varga doki is nagyon rendes volt. Mindent megmutatott, magyarázott... de sajna a lába közét nem mutatta egyértelműen. Azt mondta a doki szó szerint, hogy nincs túl nagy dolog a lába között, tehát még lehet bármi. Szerintem ha fiú lenne, az már a 18. hetin egyértelműen látszott volna... legalábbis ezzel vigasztalom magam. Lányt szeretnék... a fiamat is Virágnak hívtuk a 27. hétig, akkor derült ki, hogy fiú... :)
52. Serina
2012. szept. 18. 10:37

Sziasztok!


Szia Szilva! Én nem hallottam a dokiról. Sógornőm is citromos vizet ivott, sőt anyósom is a gyomorsavára, meg a sógornőm a terhesség alatt valamilyen teát.


Mi jól vagyunk, Törpike még nem mozog, és jövő pénteken UH. Jó lenne ha megmutatná magát :D Tikky neked ki csinálta az UH-t?

2012. szept. 18. 10:03

Ja, pénteken voltunk 18. heti UH-n, de nem látszott egyértelműen, hogy mi van a lábacskák között... :(


Üdv köztünk Szilva! Én sem hallottam még a dokidról...

50. Tikky30 (válaszként erre: 49. - Bd26c38c2f)
2012. szept. 18. 10:01

Én is meglepődtem, mikor a citromról kiderül (számomra), hogy lúgosít, de tényleg jó! :)

Hogy vagytok amúgy? Babókák mocorognak?

2012. szept. 17. 17:43

Akkor még bőven ráérek a 4d-vel.

Tikky a citromos vizet én is olvastam, csak nem mertem eddig kipróbálni, hiszen a citrom maga savas. Az a baj, semmi savas jelleget nem érzek, csak akkora a torkom mintha lenne benne valami nagy gombóc, de már nagyon fáj, mintha torokgyuszim lenne.

Üdv Szilva :) Én sajnos nem hallottam róla, de sokakról nem. Ő hol rendel, mármint Te hova jársz?

2012. szept. 15. 14:41
Sziasztok!Erősiteném a tábort.Én 6hetes és 3napos kismama vagyok...:-)Van már egy 7 éves nagyfiam és májusra várjuk a kitesót...Egyébként én sem a fiatal kismamák közé tartozom a 32 évemmel...:-)Olvasgattalak benneteket és érdekes volt Koppán Doki nevét nem emlitette senki,van olyan köztetek aki ismeri?
47. Tikky30 (válaszként erre: 45. - Bd26c38c2f)
2012. szept. 15. 14:19

Mi Danival a klinikán voltunk, az 10.000 Ft volt és adtak egy dvd-t, ja 16 perc volt.

Idén a DaVincibe megyünk, az alap csomag ára szintén 10.000 Ft, de itt szerintem tovább tart. Meg nekünk fontos, hogy délután , inkább estefelé mennénk, és itt 16:00-tól adnak időpontot szerdánként. Legalábbis az alapcsomagos UH-ra. Ja, és ugyanaz a csajszi csinálja az UH-t, aki a klinikán.

Nagyobb csomagokról nem tudok egyebet, ott már dokik UH-nak.... mindegyik doki jó, de nézd meg a weblapot, szerintem ott fent van.


Ja, gyomrodra próbáld meg a citromos vizet (citrom lúgosít). Gyomorsavra az nagyon jó... esetleg még a tej. Nekem a kezdetektől gombóc van a torkomban, szerencsére a hányinger már csak ritkán jön rám. Érzem is mondjuk, hogy sok a savam, Reni szintén nem használ.

46. Serina
2012. szept. 14. 17:22

Sziasztok!


Én élvezem, hogy lehűlt az idő, csak ezt a nagy szelet nem.


Nekem mindenhol azt mondták, hogy 4D-re igazán a 23-28. hét között érdemes menni. A klinika árait nem tudom. A Da Vincibe van 10.000-ért nem szakorvosi lelettel, a képek ebben nem tudom hogy vannak. 17.500 Ft szakorvosi lelettel komplexebb, 22.500-ért a Dr. Vizer ez genetikai vizsgálatos. Lehet ep kártyával fizetni. A védőnő Mohácson ajánlott valakit 10.000 Ft képeket is ad, a neten is jót olvastam róla, és még Szentlőrincen mondtak valakit.

2012. szept. 14. 15:57

Jujj, én amatőr vagyok, hány hetesen lehet látni a nemét? 4d-re mikor érdemes menni és hova és mennyibe kerül? Bocsi a sok bugyuta kérdésért.

A hűvös nagyon jól esik, a gyomrom már kevésbé, akkora gombóc van benne evések után, mintha lenyeltem volna egy teniszlabdát. Állítólag gyomorsav, lehet benne valami, evés után jön ki. Már sokszor eszek keveset, kerülöm a paradicsomosat, sajnos a csokikat is, a Reni meg nem használ. Van valami tippetek? Azt mondják ez az utolsó harmadban jön elő, nem az első végén...

2012. szept. 13. 11:59
4D-re mikor mentek, ha mentek?
2012. szept. 13. 11:59

Hogy vagytok ebben a szép időben? Babák mocorognak? :)

Végre eső, komolyan mondom, ez most olyan jóóóóó! Igaz így nem tudunk sétálni menni Dani fiammal, de 1-2 napot kibírunk.

42. Serina (válaszként erre: 41. - Tikky30)
2012. szept. 11. 09:38
De jó nektek, nekem már csak 2,5 hét :D Mi is szeretnénk tudni ha megmutatja magát, de ugye semmi nem biztos, és ami furcsa, ezt az időpontot a párom is azonnal megjegyezte és ő is nagyon várja. :D
2012. szept. 11. 09:24
Mi pénteken megyünk UH-ra... nagyon szeretném megtudni a nemét! :)
40. Serina
2012. szept. 10. 13:22

Sziasztok!


Mi újság?


Nekem megvolt az AFP-s vérvétel megspékelve egy terheléses cukorral amit túléltem. 28-a lesz az UH nagy napja, remélem Törpikénk megmutatja magát :D

39. Tikky30 (válaszként erre: 38. - Bd26c38c2f)
2012. szept. 7. 13:42
Mondjuk megértelek! Elég durván hangzik... De ha egyéb eredmények, integrált teszt, UH jókat mutat, akkor nem kell megcsináltatni. Én a kombi teszttel voltam így, ha a 12. heti UH jó lesz, nem kell. Inkább megyek abból a pénzből majd 4D-re. :) Én most 30 vagyok amúgy, van egy gyerekem, a védőnő is azt mondta, szerinte nem indokolt.
38. bd26c38c2f (válaszként erre: 37. - Tikky30)
2012. szept. 7. 13:21

Nekem azt mondta a genetikus a klinikán, még nem leszek 37 a szülésnél, nem ajánlja fel, csak ha olyan az eredmény. Na de átbökni a hasfalat....jesszus...brr...a gondolattól összeesem. tudom a szüléshez képest semmiség

A kombinált nekem ingyenes mert öreg vagyok, de a párom ragaszkodott az integrálthoz.

37. Tikky30 (válaszként erre: 36. - Bd26c38c2f)
2012. szept. 7. 13:07

Én a fiammal voltam tavaly, de az kombinált volt. Tavaly még ingyen volt, idén nem csináltattuk meg.

Magzatvízvételt 35 év felett mindenkinek ajánlják, aztán vagy él vele az ember vagy nem.

Ne félj tőle szerintem, sokan átesnek rajta és semmi probléma nem történik.

2012. szept. 7. 10:50
Bedobok egy újabb kérdést: volt valaki down szűrésen? Vagy csak én vagyok ennyire öreg? Nekem integrált lesz, de nem tudom... ez amolyan becslés, de a magzatvízvételhez nem vagyok öreg, csak ha majd ezek a becslések olyanok. Attól meg parázok, annak is van vetélési kockázata...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook