Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pécsi kismamák fórum

Pécsi kismamák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. nov. 7. 20:00

Sziasztok Kismamák!


Mizu Veletek, hogy vagytok? :)


Mi voltunk 18 hetes ultrahangon a klinikán, ahol még csak a picúrt sem láttuk, mert a doki csak maga fele fordította a monitort..de mindent rendben talált. :) Amúgy elég bunkó volt, rákérdeztem, hogy meg lehet-e tudni a gyermek nemét, és ő azt vágta oda, hogy majd megtudom, amikor kibújik a két lábam között.. :( Nagyon elkeseredtem..valahogy nem erre számítottam, hogy ilyen lekezelő és nemtörődöm lesz a doki, aki csak úgy le akarja tudni a kötelességét és már ki is rak minket. :( Így felkerekedtünk és elmentünk egy 4D-s ultrahangra is. :) Csodálatos élmény volt, nagyon tudom ajánlani mindenkinek! Fél órán keresztül kivetítve mutatták a kisbabánkat, ahogy mocorgott a pocakban, és a vizsgálat végén megkaptuk az egész anyagot dvd-n, így láthatjuk akármikor a picúrt. :) 4 db képet is kaptunk róla. :) És..megmutatta magát, úgy néz ki, hogy kislányunk lesz! :) A 26. héten még tervezünk menni egyszer, akkorra az arcvonásai is olyannyira fognak látszani, hogy felfedezhetjük miben kire hasonlít. :) Tényleg, ha tehetitek menjetek el! :)

94. Tikky30 (válaszként erre: 93. - Harmony86)
2012. okt. 19. 15:02
Na, igen! De a Tes...o-ban szoktak lenni nagyon jó kis leárazások és a ruhák is nagyon jó minőségűek, ott érdemes nézelődni. A bababoltokban kapható ruhák aranyáron vannak! Szokott lenni majdnem minden hónapban a vásárcsarnokban bababörze, ott érdemes nézelődni, mert sok jó cuccot árulnak tök olcsón. Majd ha legközelebb lesz, szólok előtte. Pont múlt 7végén volt.
93. harmony86 (válaszként erre: 89. - Tikky30)
2012. okt. 19. 14:12

Jaj de szerencsések vagytok! Akkor tényleg alig kell most valamire költenetek! :) A második babánál már mi is könnyebben leszünk, csak most tűnik olyan soknak az egész.


Mi is kiságyat, pelenkázót, babakocsit, kis kádat és apróságokat tervezzük venni újonnan (január környékén), a ruhákat lehet tényleg érdemesebb használtan venni, mert épp elnéztem az árakat..és komolyan egy 62-es rugdalózó többe kerül, mint egy 6 éves gyerkőcre való kabát. Kiakadtam nagyon mikor megláttam..arra mennek a boltosok, hogy a kis méretet úgyis muszáj megvenni, és ezért arra nagyobb árat tesznek. :(

2012. okt. 19. 14:06
A Mecsek kínaiban múltkor láttam farmert, 4200 Ft volt. Nekem kabát kellene télre...
91. harmony86 (válaszként erre: 88. - Bd26c38c2f)
2012. okt. 19. 14:04

Mi akkor nagyon egyszerre leszünk a finish-ben. :) Én március 29-ére vagyok kiírva. :)


A kismamanacit több boltban is keresgéltem, de végül a Kereskedők Házában találtam egy kismama ruhaboltban. 7000 Ft-os áron vettem, de nekem szempont volt, hogy vastag anyagból legyen, mert elég fázós vagyok és az egész telet ki szeretném bennük húzni. :) Így kordbársonyt vettem, egy barnát és egy feketét. Márciusra talán veszek egy vékonyabbat is. :)

2012. okt. 19. 14:03
Ja, eladni meg tök nehéz, mert senki nem akar annyit adni érte, amennyiért eladnád. Ha meg olcsóbban adod el, tök sokat buksz rajta, mert fele annyit sem adnak érte, mint amennyiért újan vetted.
2012. okt. 19. 14:00

Sziasztok! Gyerekorvos? Mi akihez körzetileg tartozunk, ahhoz mentünk, és nem bántuk meg, mert nagyon aranyos és jó szakember. Lázár Anette a neve és a Rókus utcában rendel. Csak annyi bajom van vele, hogy a rendelési időkelég rövidkék és mindig akkor kéne mennünk, mikor pont nincsen, ez miatt már 3-szor is az ügyeletre kellett mennünk.

Nekem van 2 kismama farmerom még a korábbi terhességből, csak kicsit nagyok, de nem akarok újat venni.

Mi sem vettünk még semmit. Szerintem ruhákat és ágyat kell csak vennünk, minden más már megvan. Fiamtól megörökli a fürdetőt, pelenkázót, meitai-t, járókát, kompot, járókat, babakocsit.... stb. Na, meg az apróságokat kell mg megvenni, mint cumik, fürdetők, pelus...

Én ma vagyok 24 hetes, 2 hét múlva megyek dokihoz legközelebb, aztán terheléses cukira... Danival volt cukrom, remélem most nem lesz... utáltam a diétát terhesen! :)


Ja, amúgy használtan érdemes megvenni a dolgokat, szerintem legalábbis, mert úgyis mindent tök hamar kinőnek. Mi az ágyat, bele a matracot és a fürdető-pelenkázót vettük újan, de utóbbit megbántuk, mert csak pár hónapig kellett.

88. bd26c38c2f (válaszként erre: 87. - Harmony86)
2012. okt. 19. 10:19

Hú, Te mikorra vagy kiírva, csak mert nekem is 25,-én kellett volna menni 18. hetes Uh-ra, de ugye most a beavatkozás miatt nem kell, ill. nézték. Én márc 23.

Egyébként a kismamanacit hol vetted? Én egyet vettem eddig, mert a sima nadrág gombjai pont rossz helyen vannak, s én nem vagyok egy szoknyás típus.

A babának még semmit nem néztem, vettem, nemcsak a mostani eredményvárás miatt. Gondoltam, majd jövőre elkezdem.

2012. okt. 18. 17:05

Örülök, hogy rendben sikerült a vizsgálat! :) És biztos az eredmény is nagyon jó lesz! :)


Én holnap megyek AFP-re, és 29-én lesz a 18 hetes UH. Remélem megmutatja magát a picúr, és kiderül a neme! :)


Megvettem életem első két kismamanaciját! :) Ultra kényelmes, téli időszakra jó meleg, és ebbe aztán nőhet a poci! :) Először idegenkedtem tőle, hogy nem fog tetszeni, de levenni sem akartam, olyan könnyed érzés volt benne lenni, és még csinos is, amit korábban nem hittem volna.. :)


Ti miket szereztetek már be a babócának? Mi még egyelőre nem vásárolgattunk, majd a 6. hónaptól, de nézelődni már nézelődtünk! :) Sajna minden horror áron van.. :( Fogalmam nincs honnan a legérdemesebb beszerezni a dolgokat..

86. bd26c38c2f (válaszként erre: 85. - Harmony86)
2012. okt. 18. 09:31

Hát túl vagyok rajta. Azt nem mondom repetáznék, de nem fájt egyáltalán. Tényleg két profi doki csinálta. Eredmény 3-4 hét múlva. Azért most pihennem kell, talán megbírkózom ezzel is :)

Egyébként ki hogy van, s ki hol tart? Annyira nagy a csönd itt :(

2012. okt. 16. 20:57

Malnaszamoca! Mikor esedékes a vizsgálat? Ne izgulj, minden rendben lesz! Utánaolvastam a neten egy kicsit jobban, nagyon minimális az esélye, hogy bármi baj legyen ettől a vizsgálattól (0,5-1,5% esély). Itt Pécsett hozzáértő orvosok vannak, biztosan fognak Rád/Rátok vigyázni!


Tikky! Majd számolj be feltétlen a 4D-ről!! Annyira izgi lehet!!!! :)


Gondolkodtatok már gyermekorvoson? A védőnőm azt mondta, hogy hamarosan választanom kell, így érdeklődjek utána ki kit ajánl. Valakiről van jó tapasztalatotok? Vagy kit szoktak dicsérni?

2012. okt. 12. 12:28
Csajok, tudok ajánlani egy nagyon pörgős fórumot, ott nincs olyan, hogy valamilyen kérdésre nem kapunk választ..nagyon segítőkészek a csajok. Minden nap fent vannak. Igaz, az ország minden részéről vannak ott, de annyi és annyi tapasztalatot cserélnek, amiből nagyon sokat lehet tanulni! Én már több ötletet is gyűjtöttem tőlük. És saját albumotok is lehet! :) Akit érdekel, annak priviben szívesen megírom az elérhetőségét! :)
83. Tikky30 (válaszként erre: 82. - Bd26c38c2f)
2012. okt. 11. 12:42

Én nem... de ne izgulj, minden rendben lesz!


31-én megyünk 4D UH-ra a Davincibe! Már alig várom! :)

2012. okt. 10. 17:28
Lányok, volt valaki magzatvízvételen? Tiszta para vagyok....
81. harmony86 (válaszként erre: 80. - Tikky30)
2012. okt. 9. 08:45

Én is pont erre gondoltam Tikky! :)

A környezetünkben nincsenek olyan párok, ahol kisbaba lenne, és azért jó lenne a picinek a gyerektársaság. Meg nekünk is jó lenne olyanokkal összejárni, akik hasonló életmódot élnek, és nem csak a bulizgatással vannak elfoglalva, mint a korunkbeli ismerősök. :)

80. Tikky30 (válaszként erre: 79. - Harmony86)
2012. okt. 9. 08:32

Én nem, sajnos nem lenne rá időm a fiam mellett! Így is alig tudok elszabadulni mellőle, ha pl. bevásárolni kell menni. Azért nem hagyhatom mindig a mamára. :)

Viszont annyira bánt, hogy nincsenek játszópajtásai, erre felénk nem túl barátkozósak az emberek, vagy csak mi nem futottunk még velük össze, nem tudom. Abból a szempontból jó már idejében elkezdeni ismerkedni, hogy majd esetleg lehet jövőbeni pajtikat szerezni a babának! :)

79. harmony86 (válaszként erre: 78. - Bd26c38c2f)
2012. okt. 8. 12:33

Akkor az nagyon jó, köszi! :)


Dehogy vagy öreg, anyum is 33 volt, mikor hugommal terhes lett, és nagyon szuperül viselte a terhességét! :) Egyik volt kolleganőm pedig 41 éves volt, és neki se volt semmi gondja! :) Az orvosok csak a biztonság kedvéért végeznek több vizsgálatot, de minden csodás lesz, majd meglátod! :)


Ti jártok/járni fogtok kismamatornára, vagy hasonlókra? Én gondolkodom rajta, már csak amiatt is, hogy sok kismamával találkozhatunk, tapasztalatot cserélhetünk így. :)

78. bd26c38c2f (válaszként erre: 76. - Harmony86)
2012. okt. 8. 12:18

Ha hétfőn mész hozzá, és kiállítja a beutalót, akkor már akkor mész vérvételre amikor akarsz, ill. tudsz. Nekem 6 kémcsővel vettek, igaz nekem az integrált teszt 2. vérvétele is volt (öreg vagyok)egyben, meg a toxoplazma. Ja és lehet előtte enni-inni.

18. heti UH nekem kettő lesz egymás után, egy sima UH, utána időpontos genetikai rendelésen magzati szívUh.

Egyébként én se tudok semmit, pár éve vagyok én is pécsi, első baba és csak sodródom meg jegyzem az isőpontokat.

77. harmony86 (válaszként erre: 73. - Tikky30)
2012. okt. 8. 12:01

Köszi szépen a kedves szavakat! :)

Olyan jó, hogy itt tudok Tőletek segítséget kérni, csak 1 éve költöztem Pécsre, így eléggé rászorulok! :)

2012. okt. 8. 11:52

Hú, köszi a segítséget, akkor ebben lesz még egy kanyar. :)

Én is magánrendelésre járok, 27-én 13 hetesen voltam utoljára nála, akkor nem adott semmilyen beutalót rá, csak mondta hogy mikor lesz esedékes, és hogy a 18. heti UH-ra kérjek időpontot a klinikán. Azt meg is tettem..de erről valamiért nem esett szó. Legközelebb pedig a 17. héten kell hozzá mennem.

Ha jövő hétfőn elmegyek hozzá beutalóért, akkor még ugye arra a hétre kapni fogok időpontot? (Nehogy lecsússzak a 16. hétről.) Sajna nem tudom hogy megy ez..előre is bocsi a buta kérdésekért.. :)

75. bd26c38c2f (válaszként erre: 71. - Harmony86)
2012. okt. 8. 11:32
Szia! Én is a klinikára járok, igaz magánrendelésre. Nekem a dokim adott rá beutalót vagy mit, amivel mehettem a vérvételre, pont múlt héten voltam.
74. Tikky30 (válaszként erre: 73. - Tikky30)
2012. okt. 8. 10:26
Ja, az sztk-ba kellett beutaló vérvételre, szerintem itt is kell valami, amit a laborban leadsz, ami alapján vért vesznek!
73. Tikky30 (válaszként erre: 71. - Harmony86)
2012. okt. 8. 10:26

Szia! Üdv köztünk! Sajnos nem vagyunk túl sokan és elég ritkán írunk, de ha kérdésed merül fel, nyugodtan írd meg és megpróbálunk segíteni. Ha nem is írunk sokat, de figyeljük, hogy van-e mozgás itt. :)

Én konkrétan ebben a kérdésben nem tudok segíteni, én az sztk-ba járok, de remélem más majd ír Neked! Boldog babavárást! :)

2012. okt. 8. 10:10

Ja, látom téma volt a kutya-macska babóca mellett. Találtam erről nemrégiben egy cikket:


[link]


:)

2012. okt. 8. 10:08

Olyan kérdésem lenne, hogy én a klinikára járok, és jövő héten lenne esedékes az AFP vizsgálat. Arra elég ott időpontot kérnem, vagy beutaló szükséges? Mert akkor még meg kell látogatnom a dokimat is. :)

A 18. heti UH-ra már kértem időpontot, oda nem kellett beutaló.

Köszi előre is a segítséget! :)

2012. okt. 8. 09:17

Sziasztok!

Úgy örülök, hogy rátok találtam, csatlakoznék én is hozzátok! :)

Most vagyunk a 15. hétben, március végére várjuk a picit. :)

26 éves vagyok, az első törpikénket várjuk, eddig úgy néz ki minden rendben van velünk. :)

Az első 3 hónapot végigszenvedtem, hányásokkal, émelygésekkel, de a 4. hónaptól mintha elvágták volna. Nagy megkönnyebbülés! :)

A hasam csak egy picit nőtt, kb. úgy nézek ki, mint egy jóllakott napközis. :) Alapból nagyon vékonyka vagyok, előtte lapos hasam volt, így aki jobban ismer, annak azért feltűnik a változás. :)Alig várom már, hogy érezzem a mocorgását! :)

2012. okt. 5. 13:07
Ezt én is épp kérdezni akartam, hogy ki hogy van. Mindenki eltűnt velem együtt. Én most voltam az integrált teszt 2. vérvételén. A közérzetem kezd visszaállni :)16.hétnél tartok.
2012. okt. 4. 08:33
Sziasztok! HOgy vagytok?
67. Tikky30 (válaszként erre: 66. - Bd26c38c2f)
2012. szept. 22. 17:41
Ha van friss toxoplazma fertőzésed, azt kezelik gyógyszerrel a baba miatt. Neked nem lesz tőle bajod, nem is érezhető, hogy van, de a babában okozhat csúnya dolgokat. Ha már voltál, akkor elvileg védett vagy. Ha még nem voltál, kerülni kell a macsekokat!
66. bd26c38c2f (válaszként erre: 65. - Tikky30)
2012. szept. 22. 07:57
Buta kérdés, de miben merül ki hogy az ember az? Kerülni kell őket, vagy kezelik is valamivel?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook