Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pécsi kismamák fórum

Pécsi kismamák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. nov. 20. 09:33
Szisztok! Én holnap töltöm a 18.hetet. Na tegnaptól kezdve aztán van rugdosódás rendesen!! Mondták,hogy a második gyereknél gyorsabban megy, vagyis előbb megérzi az ember...hát ezt nem lehetett volna nem érezni!!! :) Na viszont ettől,hogy nem lehet szülésznőt fogadni sokkot kaptam!!! Remélem van valami kiskapu, mert nem "dobnék ki" százezret az ablakon!
124. Tikky30 (válaszként erre: 123. - Bd26c38c2f)
2012. nov. 19. 12:40
Később? Imádni fogod minden mozdulatát! :)
2012. nov. 19. 09:04
Lányok, 22 hetes vagyok, s egy hete mozog a baba, de hétvégén belehúzott rendesen a kiscsaj... mi lesz később?
122. Tikky30 (válaszként erre: 119. - Bd26c38c2f)
2012. nov. 15. 12:58

Daninál én is minden miatt aggodalmaskodtam. Pici görcsöm volt, már rohantam az orvoshoz. Most meg... néha meg is feledkezem róla, hogy terhes vagyok. :)

A mozgolódás miatt ne aggódj. Nekem is kb. 2 hete erősebbek a rúgások, most 27 hetes vagyok. Pár hét múlva meg már a bordáimon fog zongorázni, iszonyat gyorsan növekszenek innentől!

121. Tikky30 (válaszként erre: 118. - Tücsi84)
2012. nov. 15. 12:55

Tegnap kaptam az infót, hogy a pécsi klinikán mostantól nem lehet szülésznőt fogadni, csak ha van fogadott orvosod! Rohadt mocskok! Hát én ezért nem fogok egy orvosnak százezret fizetni, vagy többet. Kutya kötelessége a szülést levezetni. Gondolom egyre több ilyen eset volt, hogy csak szülésznőt fogadtak az anyukák és a dokik elkezdtek zúgolódni és most ez miatt hozták ezt a "rendeletet". Szemétség!!!!

Amúgy nekem is van egy ilyen rossz érzésem, hogy valami gond lesz. De remélem velem és nem a babával...

2012. nov. 14. 11:46
Nálam az elsőnél nem volt semmi, nem is terveztük. Akkor eszembe sem jutott,hogy valami bak lehet...és szerencsére nem is lett! Most is elvileg ok nélkül aggodalmaskodok, de azért néha vannak olyan görcseim, persze csak 1-2,hogy ilyet nem nagyon éreztem, csak a szülőszobán. Persze,hogy aggódok, deát én már csak ilyen vagyok! :) Az,hogy alig érzed,hogy rugdos, nem jelent semmit, első terhesség....nekem is ezzel magyarázták, és én is csak fekve éreztem és kizárólag tévé nézés közben! :) Sok a hasonlóság nálunk :)
119. bd26c38c2f (válaszként erre: 117. - Tücsi84)
2012. nov. 14. 10:16
Hát az aggódásnak sosincs vége. Előszőr majd 3 évig azon aggódtam most sikerül-e, aztán jöttek inszemináció, lombik...aztán sikerült, volt aggódás az UH-ig a 7. hétig, aztán a 12. hetinél aggódtam megvan-e (sosem lehet tudni, de megvolt a pici), aztán jött a Down "veszély" vérből, aztán paráztam a magzatvízvételtől, most hogy van eredmény és volt UH, picit megnyugodtam, de meddig kérdem én? A picim olyan gyengéden rugdal, s csak akkor érzem ha fekszem.
118. Tücsi84 (válaszként erre: 108. - Tikky30)
2012. nov. 14. 08:51
Én is csak szülésznőt fogadok, szerintem ő az aki megérdemli a pénzt, mert ő van ott végig. Az,hogya doki oda jön 10 percre....na az nekem nem éri meg!!!
117. Tücsi84 (válaszként erre: 109. - Bd26c38c2f)
2012. nov. 14. 08:50
De jó,hogy te már tudod!!!! Én alig várom a 30.-át, és persze reménykedem, hogy nem áttaL LESZ A DRÁGA!!!!! A szüléstől nem félek, már tudom mire készüljek, mondjuk az elsőnél sem féltem és viszonylag jól viseltem, persze az "epi" csodákra volt képes!!!! :) Ne gondolj a szülésre, elég ha majd ott leszel!!! Én most folyamatosan attól félk,hogy valami baj lesz! Nem tudom megmondani az okát, de valamiért rettegek,h beüt valami!!!
116. Tikky30 (válaszként erre: 115. - Bd26c38c2f)
2012. nov. 13. 16:14
Dehogy vagy! Én sem akarok annyira szenvedni, ha nem muszáj. A gátmetszést nem is tudom mikor csinálták! :) Mikor összevarrták, azt már éreztem, de nem volt vészes!
115. bd26c38c2f (válaszként erre: 113. - Tikky30)
2012. nov. 13. 14:28
A gát vágása, varrása? Az epit én is tuti akarom majd, nem érdekel a természet csodája. Lehet fura vagyok....
114. Tikky30 (válaszként erre: 113. - Tikky30)
2012. nov. 13. 13:54
Arra a fájdalomra nem emlékszem, mikor kibújt végre 45 perc "nyomás" után, mert már alig voltam észnél és arra figyeltem, hogy a dokit lerúgjam magamról...
113. Tikky30 (válaszként erre: 112. - Bd26c38c2f)
2012. nov. 13. 13:52
Fájdalom eleinte nem vészes, aztán semmihez sem hasonlítható... de ha nem lett volna epi, én belehalok az tuti... főleg mikor a hátamon jött ki a doki könyöke, és közben azt mondogatták, tartsd bent a levegőt és nyomj... ordítva löktem le magamról a dokit, hogy ne akarjon már kinyírni. Utána még 1 hétig fájt és lila is volt a hasam. De ez azért volt, mert pindurkámat folyton visszahúzta a köldökzsinór és valahogy ki kellett préselni belőlem. Azért ez nélkül is éppen elég rossz, de nem is maga a szülés, hanem a vajúdás. Igaz én majdnem 12 órát szívtam, remélem a kövi már rövidebb lesz. Kéjgáz sz..rt sem ért (nekem), viszont kaptam a hátsómba egy szurit, amitől 2 fájás között jókat aludtam. :)
112. bd26c38c2f (válaszként erre: 111. - Tikky30)
2012. nov. 13. 13:33
Azt hiszem nem akarom tudni.... vagy mégis? Idő? Fájdalom?
111. Tikky30 (válaszként erre: 109. - Bd26c38c2f)
2012. nov. 13. 13:14
Most, hogy már van tapasztalatom, jobban félek, mint az elsőnél!
110. Tikky30 (válaszként erre: 109. - Bd26c38c2f)
2012. nov. 13. 13:13
Azzal én is úgy voltam Daninál, hogy majd ha ott leszünk, ráérek ezzel foglalkozni, addig nem idegesítem magam!
109. bd26c38c2f (válaszként erre: 105. - Tücsi84)
2012. nov. 13. 12:50
Szia! Én is Uránváros, első baba hosszas küzdelem után, tuti kislány. 21 hetes vagyok.Én is sokat kérdeztem az elején, kezdek képben lenni.... na a szülést leszámítva, arra még gondolni sem merek a félelemtől
108. Tikky30 (válaszként erre: 107. - Tücsi84)
2012. nov. 13. 07:01
Szia! Nekem a Banó, de nem fogadott, csak hozzá tartozom körzetileg. Dani fiammal is hozzá jártam, szülésre pedig szülésznőt fogadtam és szerintem ez most is így lesz...
107. Tücsi84 (válaszként erre: 106. - Tikky30)
2012. nov. 12. 14:02

Szia!

Nincs fogadott orvosom, nem akartam végig járni azt a tortúrát mint az első gyereknél (na jó, ezt azóta mondom, mióta a kiszemelt doki közölte,h nem vállal már szülést sajnos) az első babánál is csak kidobott pénz volt, nincs jó tapasztalatom sajna, akkor a Borsay volt a dokim. Most meg aki épp ott van a hónap első szerdáján. Nem csinálom végig újra, azért,hogy közöljék nem tudnak bejönni a szülésre! Április vége, pontosan nem merem mondani, mert változnak a napok mindig! Az utolsó számolás szerint, szerdán töltöm a 16. hetet. (az első u, szerint a 17.-et, de variálnak!)De jó, most kislányotok lesz! Én is szeretném,h a össze jönne!!! A 12 hetes uh-on azt mondta a doki, h kitárt lábakkal van, nem lát semmi kezdeményt! De majd hiszem ha látom! :) Neked ki az orvosod?

106. Tikky30 (válaszként erre: 105. - Tücsi84)
2012. nov. 12. 13:44
Szia! Üdv köztünk! Én deindoli vagyok, második babónkat várjuk, aki úgy néz ki kislány lesz. Van egy fiam, ő 15 hónapos. Most vagyok a 27. hétben. Ki az orvosod? Mikorra vagy kiírva?
2012. nov. 12. 13:14

Sziasztok!

Becsatlakoznék én is, mert elég kevés pécsi kismamát ismerek, aztán az első terhességemet is végig kűzdöttem egyedül, most a másodiknál már azért olvasgatok, mert ugye nincs két egyforma terhesség.... Hát tényleg! Nálam minden más, mint az előzőnél!

28 éves vagyok, uránvárosi, van egy 3 és fél éves kisfiam, és most 16 hetes terhes vagyok!(vagyis leszek szardán :)) Kislányra vágyunk, remélem össze jön, ha mégsem, akkor legalább már meg van a rutin! Van valaki a környékről?

104. harmony86 (válaszként erre: 103. - Tikky30)
2012. nov. 10. 11:49

Legközelebb már mi sem kérünk képet, egy programmal lehet a kapott dvd-ről is fotózni. :)

Anyukáméknak fontos igazából, hogy legyen kép, állandó jelleggel mutogatják az első unokát az ismerősöknek. :)


Hú..hát ha nem tudok enni akkor, amikor akarok, akkor az nekem is nagyon rossz tud lenni..el se tudom képzelni, hogy milyen nehéz lehet kibírni ezt a diétát! :( Aztán ki tudja nálam is mi lesz később..


Nekem mostanában ilyen gyomorégés-szerű tünetem van..a torkomban is szoktam érezni..rájöttem, hogy a zöld teától van, így abbahagytam, és azóta csak vizet merek inni, mert akkor nem jelentkezik a probléma.

103. Tikky30 (válaszként erre: 102. - Harmony86)
2012. nov. 10. 10:11

Danival volt szerencsém a Borsai dokihoz. Amúgy nagyon jó orvos és UH-os... csak legyél a betege (fizess). Nekem is egy nagy csalódás volt akkor az az UH, de párom mindent látott, ő a monitorral szemben megállt és nézte. Akkor látott ilyet először, úgyhogy teljesen fel volt dobva. :)


Közérzetem elég rossz, de inkább elviselnék még egy kis hányingert (bár van, de nem vészes), minthogy megint diétáznom kelljen. Terhesség alatti diéta.... pffffff...... rohadt cukor, miért nem tudott 7,8 alá menni.... Pont most vagyok éhenkórász fázisomban és nem ehetek, egész nap a kaján jár az agyam... :(


Nekünk nem is mondták, hogy lehetne képet is kérni, én azt hittem, az egy nagyobb csomag része. Na, de nem baj, ennyiért nem is kértünk volna! :)

2012. nov. 9. 15:56

Nekem sincs még hatalmas pocakom, de már én is néha bajlódom bizonyos mozdulatokkal. De eddig az oldalt alvás a legnagyobb kihívás nekem..világ életemben csak hason bírtam aludni. :) Háton meg esélytelen.. :( Majdcsak sikerül ezt is megszokni.. :)


A közérzetem nekem is egyik pillanatról a másikra szuper lett..a 13. héttől semmi rosszullét és hányás. :) Most még élvezem a terhességet (19.hét), de szerintem hamarosan megint egy kellemetlenebb/kényelmetlenebb fázisba lépünk mi is... :)


Tikky! Eltaláltad, a "kedves" Borsai doktorúrhoz volt "szerencsénk"..csak nemhogy Neked is hasonlóak a tapasztalataid vele?


Hú..a 4D-s ultrahangon tényleg nem jár kép az alapcsomaghoz..el is felejtettem, hogy ezer valahányszáz forintot kellett fizetnünk, ha kérünk 1 db képet is mellé. Mi 1-et is kértünk, de a szonográfus nőci valamiért 4-et készített, így azt mondták, hogy akkor azt grátiszba megkapjuk. :) Így jól jártunk. :) De nem hiszem, hogy ebből rendszert csinálnának.. :)


De jó, úgy látszik ez a csajok éve lesz! :)


Ne aggódj Tikky! Már fogynak azok a hetek! Azért amikor csak tudsz, pihenj sokat! Kitartás!!!

101. Tikky30 (válaszként erre: 100. - Tikky30)
2012. nov. 9. 09:18
Ja, és úgy mozgok, mint egy 70 éves reumás öregasszony! Minden fáj....
100. Tikky30 (válaszként erre: 97. - Harmony86)
2012. nov. 9. 09:17

Mi is voltunk a DaVinciben, de mi nem kaptunk képet, csak DVD-t, pedig ugyanazt a csomagot kértük! :(

Úgy néz ki, nekünk is lánykánk lesz! :)

Terhességgel már nagyon tele van a bugyrom. Danival imádtam, most alig várom, hogy kint legyen! Reflux, visszér, terhességi cukor.... van itt minden, amit csak akartok! :( 27 hetesek leszünk holnap, még messze a vége... nem tudom, hogy fogom kibírni... muszáj lesz!

99. Tikky30 (válaszként erre: 95. - Harmony86)
2012. nov. 9. 09:13
Csak nem Borsai doktorhoz volt szerencséd?
2012. nov. 9. 07:28

Ó, köszi az infót. Szerdán megyek UH-ra, aztán ha nem leszek elégedett, lehet benevezek egy ilyenre én is.

Kislány lesz.

Mostanra jól vagyok, a gyomorégés majdnem megszűnt. Félidő van, a hasam még nem nagy, de azért látszik. Nem is értem a sok sörhasú férfi hogyan tudja bekötni a cipőfűzőjét minden reggel, nekem akkor kezdi nyomni a térdem a pocakom :)

97. harmony86 (válaszként erre: 96. - Bd26c38c2f)
2012. nov. 8. 21:13

Szia Malnaszamoca!

A Da Vinci Magánklinikán voltunk, többféle csomag közül lehet választani, mi az alapot kértük, ami 9900 Ft. Hétfőn mentünk kérni időpontot, és már arr a hétre szerdára be is írtak minket.

Szerintem ahogy van hely, már fel is veszik az embert. :)


Neked kisfiad vagy kislányod lesz? Hogy viseled a várandósságot jelenleg?

96. bd26c38c2f (válaszként erre: 95. - Harmony86)
2012. nov. 8. 15:39
Szia! Megkérdezhetem hol voltatok 4D-n? Mennyi időre van időpont? Igaz én a magzatvízvételből megtudtam a nemét.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook