Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Parlare italiano fórum

Parlare italiano (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
142. Manuel
2007. jún. 23. 01:35
Intanto vi leggo per imparare un po la lingua ;)
141. Manuel
2007. jún. 23. 01:29

Ciao a tutti.

Rimini è piena di vita ma molto costosa.

Se vuoi informazioni Vronie, chiedi pure.

Faccio i complimenti a tutti per come scrivete.

Spero di non disturbare ma io sarei interessato a sapere nomi di locali che diano musica hip hop R'n'b' a Budapest dove andro' in vacanza quest'anno e ristoranti non turistici :)

Spero mi aiuterete

140. vronie
2007. jún. 22. 08:06
Finalmente é venerdí... :-D
2007. jún. 17. 14:34
Sí...dove siete???
138. vronie
2007. jún. 15. 14:56
Dove siete ragazze?
2007. jún. 13. 18:55

Hú, a ci sono-val igazad van. Nekem is furcsa volt ahogy írtam, olyan kevésnek tünt, de ez nem jutott eszembe.

A potere, viszont szerintem nem rossz. Persze a riuscire is ok, de én ezt 1 olasz lektortól tanultam és pont azért írtam ezt a példát is a leckével, mert mi mindig így mondtuk nála, de az elején mi is sapere-t mondtunk és akkor üvöltött velünk, szóval ezt jól az eszünkbe véstük, mialatt tanított.

Nem tudom, hogy Te olaszország melyik részén élsz, de nagy különbségek vannak nem csak a kiejtésben, hanem a nyelvtanban is. (2 hete vizsgáztam pont ezekből a különbségekből)

Köszi szépen és örülnék, ha máskor is elmondanád a véleményed/kijavítanál, ebből csak tanulhatok.

136. vronie (válaszként erre: 127. - Molneremma)
2007. jún. 12. 09:50

Hm! Hai tante cose da fare, veramente. :-O

Panarea é una delle Isole Eolie. Si trova accanto a Lipari e Stromboli (queste sono le piú conosciute).

Anch' io ho rapporti buoni per quanto riguarda questa familia italiana. Ho passato 2 mesi 3 volte in Italia dalla stessa familia. Se non hai deciso ancora quale lavoro sceglierai, ti posso raccomandare di andare a baby-sitter. :-)

2007. jún. 11. 18:36
meg egy dolog, gha azt akarod mondani, hogy "itt vagyok" (pl cset kozben, akar ezen a forumon, stb. igy mondod: ci sono. ha akarod mondani, van itt valaki? c'è qualcuno? kerdezed: itt vagy? = ci sei? pl ha telefonban beszelsz es nem tudod, lerakta -e a masik stb... szoval forum kozben is..: io ci sono!!
134. 4b9f1d9f0c (válaszként erre: 117. - Molneremma)
2007. jún. 11. 18:31

szia!!

komolyan, nem okoskodni akarok, temyleg-tenyleg, csak tenyleg segitek szivesen olaszban. egyebkent epp gyereket szulok majd itt, meg dolgozom. ezt irtad:


pl: Non posso fare il compito di casa (di matematica) Nem tudom megírni a (matek)leckém.

ez igy azt jelenti, nem irhatom meg a leckemet, ha azt akarod mondani, nem tudom megirni, "non riesco a fare....."

vagy pedig: non ce la faccio a fare... (ez azt jelenti inkabb "nem birom megirni" pl. faradt vagyok nem birom megcsinalni..

tehat a potere "-hat -het", amit nem tudok csinalni, az riesco vagy ce la faccio esetleg meg sapere is.

en is nagyon sokaig a posso-t hasznaltam.

133. emily (válaszként erre: 132. - Molneremma)
2007. jún. 9. 23:28
Grazie! :-)
2007. jún. 9. 09:00
Ho visto le foto di Emily, che bella e carina ragazzina :D
131. emily (válaszként erre: 121. - Molneremma)
2007. jún. 8. 21:18

Da secoli... :-DDD


Néha belelendülök, aztán abbamarad kicsit. Egyszer baba, aztán suli-ott angolul kell tanulni, közben Emberem német, itthon csak a kislányommal beszélek magyarul...néha már azt sem tudom, hány nyolc kalács...De most majd TI megtanítatok vééééégre!!! :-)))) (Bocs, hogy nem olaszul, de sose értem volna a végére... :-DDD )

130. emily (válaszként erre: 122. - Molneremma)
2007. jún. 8. 21:08
Io abito accanto Balaton! A piedi 20 minuto... :-)
129. emily (válaszként erre: 122. - Molneremma)
2007. jún. 8. 20:58
Azt jelenti, ha jól tudom, hogy a tojáshéj még a fenekén van. :-DDD
2007. jún. 8. 17:12
Non quell' isola vado fra un anno, bensí a lavorare.
127. molneremma (válaszként erre: 125. - Vronie)
2007. jún. 8. 17:09

Ah sí, Italia é troppo costoso. P.e.: 1 anno fa a Roma in un piccolo bar ho mangiato 1 pizzeta per 3,5 euro, pff..

Avevi un buon rapporto con quella famiglia?

Sí, anch'io ho possibilitá di andare in Italia a lavorare. Potrei scegliere di essere baby-sitter, cameriera o cogliere le mele(almát szedni-nem biztos, hogy így mondják), perché mia zia lavorava molte volte in Italia e ha rapporti buoni :) Ma quest'estate non ci vado, perché fra 1 settimana cominciamo a costruire la casa e vorrei seguire la costruzione.

Vorrei anche fare l'esame di lingua inglese, cioé devo studiare ancora tanto, adesso quest' é piú importante per me...

Dove si trova quest' isola? Non l'ho ascoltata mai.

Forse ci vado fra 1 anno. Sarebbe buono. :)

2007. jún. 8. 16:04
si,ho parlo italiano un po'
125. vronie
2007. jún. 8. 15:59
No, si trova in Emilia-Romagna :-) Questa é la prima volta che andiamo insieme con il mio amore in Italia. Lí ero giá tre volte, ma come baby-sitter. Con la famiglia italiana siamo andati a Panarea, SanRemo, PuntaAla, Luca. Ma non conosco piú bel posto dell' isola Panarea, hmmm. Purtroppo é troppo costoso di passare una settimana lí :-(
2007. jún. 8. 14:07
A Rimini? Si trova in Puglia, no? Hmm, anch'io andrei... A Roma siete giá state?
123. vronie
2007. jún. 7. 16:25

Se tutto va in ordine, quest' estate vado in Italia, a Rimini con il mio amore - finalmenteee!!!

Azért persze az én írásaimat is kéretik kijavítani, ha hibázom :-) Az előljárószavakat tutira elrontom - majdnem mindig :-(

2007. jún. 7. 08:41

Jaj, most látom. Azt az olaszországot egyben akartam írni.


Io vado in vacanza a Balaton con il mio amore :D

e se tutto va bene, facciamo le vacanze anche al mare. :D

Mio ragazzo ha progetto una gita anche a Dunaföldvár :D

Cioé, per fortuna quest'estate non sará noiosa :)



Emily! Scusami, non capisco il tuo 120. messaggio.

121. molneremma (válaszként erre: 119. - Emily)
2007. jún. 7. 08:22

Persze, hogy megértem :D

Da quanto tempo studi la lingua italiana?

(mióta tanulsz olaszul) Sei brava, sul serio! :D


sapere: ez a tudást fejezi ki. Pl ha vki kérdez tőled vmit, de Te nem tudod a választ.


Per esempio:

-Anita (sono io) chi é il piú famoso calciatore in Italia? (ki a leghíresebb focista olasz országban?)

-Non lo so, non m'interessa il calcio.

(nem tudom, nem érdekel a foci)

120. emily (válaszként erre: 118. - Vronie)
2007. jún. 6. 20:51
Io vado no in vacanze quest'estate, perché mio figlia ha ancora il latte sui denti! :-DDDDDDD
119. emily (válaszként erre: 117. - Molneremma)
2007. jún. 6. 20:36

Perfetto! Grazie tante!


Quando posso usare verbo: sapere? :-)

Puoi scrivere un esempio?


Ez így jó lesz! Én írok vmit, amit jó esetben megértesz, aztán javíthatod ki! :-DDDD

118. vronie
2007. jún. 6. 08:00

Ciao a tutti,

finalmente un foro, dove possiamo "parlare" anche in italiano.

Dove andate in vacanza quest' estate?

2007. jún. 5. 16:51

Che brava sei Emily! :D

Ma purtroppo hai qualche errore:

a sapere rendhagyó ige:

-io so

-tu sai

-lui/lei sa

-noi sappiamo

-voi sapete

-loro sanno


Ebben az esetben, amit írtál potere-t használunk, ami szintén rendhagyó:

-io posso

-tu puoi

lui/lei puó

-noi possiamo

-voi potete

-loro possono


Ezt az igét használjuk, ha arról beszélünk, hogy mire vagyunk képesek v képtelenek.

pl: Non posso fare il compito di casa (di matematica) Nem tudom megírni a (matek)leckém.


Posso cucinare bene. Jól tudok főzni.


Akkor is ezt használjuk, ha azt akarjuk kifejezni, hogy mit szabad és mit nem.

pl:

Posso aprire la finestra? Kinyithatom az ablakot?


Non posso andare con voi, perché mia mamma mi ha detto di pulire la mia camera. Nem mehetek veletek, mert anyukám azt mondta, hogy takarítsam ki a szobám.


(a potere hasonlít az angol can-re)



Ha az van, hogy vmilyen nyelven beszélni, akkor kell a nyelv elé az 'in':

in italiano

in ungherese


Remélem érthető :D

116. emily (válaszként erre: 115. - Molneremma)
2007. jún. 4. 22:10

Bouna sera!


Io sono anche, soltanto io non sapo italiano chiacchierare... :-(

Szótárból raktam össze...helyes???

2007. jún. 4. 14:48

Buongiorno!

Io sono, voi non venite chiacchierare...

(én itt vagyok, ti nem jöttök trécselni)

114. emily
2007. jún. 3. 21:59

Ciao tutti!

Dove siete?????????

Így sosem fogok megtanulni olaszul!!! :-DDDDDDDDD

2007. jún. 1. 12:13

Si dice che tutti sono i "latin lover"...io ancora non ho esperienza, ma forse voi? :D

(Azt mondják róluk, hogy olyanok, mint 1 latin szerető...nekem még nincs tapasztalatom, esetleg ti?)

1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook