Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


851. Felicita77 (válaszként erre: 847. - 2f1a582432)
2010. nov. 3. 12:21

én szója izoflavont szedek,női szerveim erősítésre, most vettem omega 3 kapszulát a dm-ben, azon kívül c vitamint és kolloid ásványi oldatot szedünk a párommal

most szeretnék d vitamint venni még

850. Felicita77 (válaszként erre: 841. - 2f1a582432)
2010. nov. 3. 12:20

október eleje óta, szintén zenész szénhidrátfüggés, azon felül másnaőpra mindig bedagadtam, ha kukoricát, borsót, babot, ilyesmit, kenyeret ettem.Én nagyon élvezem, rengeteg dolgom egváltozott, amióta csinálom. Sokkal jobb a kedvem, energikusabb vagyok és vidám. Elkezdtem sportolni, látom, hogy ezzel lehet kezdeni valamit. És nem utolsósorban lehet gyümölcsöt enni, amit az atkinsnél nem, és nekem mindenem a gyümölcs, a nélkül nem tudok élni. MIndent el tudok hagyni, csak azt nem

Sok sikert és kitartást, üdv a klubban

849. 2f1a582432 (válaszként erre: 848. - F60ebb6099)
2010. nov. 3. 12:05

Szia!


Épp most olvastam, hogy mivel glutén nincs benne, ezért néha, kis mennyiségben lehet fogyasztani.

2010. nov. 3. 11:09
Sziasztok! Tudna-e nekem segíteni valaki? Eddig nagyon kentem-vágtam mit lehet enni a paleolit étrend szerint de most megtorpantam. Nem tudom, hogy az amarant-ot lehet-e ebben az étrendben fogyasztani?
847. 2f1a582432 (válaszként erre: 844. - 31de70d585)
2010. nov. 3. 10:34

A mai napra én is tonhalsalátát tervezek. A tejtermékeket is elhagytad?


Szedtek valamilyen vitaminkomplexumokat?

846. d2999878ca (válaszként erre: 844. - 31de70d585)
2010. nov. 3. 10:25
Ha "csak" ennyitől elmúlt, akkor te szinte biztos, hogy te tényleg allergiás lettél a gabonák valamelyik összetevőjére. Végülis mindegy is, hogy melyikre, mert ha nem is hiányzik, jól megvagy a mostani étrendeddel, akkor ezt bármeddig folytathatod. 40 kiló alá menni már tényleg brutális. Általábosban lehettem annyi:)
2010. nov. 3. 00:29

Sziasztok!

Nokedlit készítettem zabpehelylisztből,csirkepörkölthöz.Szürke színű,de finom lett.

844. 31de70d585 (válaszként erre: 843. - 2f1a582432)
2010. nov. 2. 22:13

Kórosan fogyni kezdtem, és hólyagok nőttek a lábfejemen. Diagnózis nincs, de a gabonák elhagyásával meggyógyultam. Mindig is savanyúnak éreztem a kenyeret és ragacsosnak. A tésztákat sem szerettem. Nem hiányzik.

Továbbra is a halakra szavazok a húsokat tekintve. Minden másnap fogyasztom. Annyi elkészítése van! :)

Szépségeket!

843. 2f1a582432 (válaszként erre: 842. - 31de70d585)
2010. nov. 2. 11:51

Köszi :)


Elsősorban egy jó módszert kerestem, ami megoldás lehet a szénhidrátfüggőségemre és mellette egészséges is maradhatok hosszútávon.


Te anno miért kezdtél bele?

842. 31de70d585 (válaszként erre: 841. - 2f1a582432)
2010. nov. 2. 11:25
Három éve!!! Isten hozott! Sok sikert hozzá! Miért akarod csinálni?
2010. nov. 2. 09:54

Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni hozzátok! Már régebb óta szemezek a paleoval, de most hétvégén határoztam el igazán magam.


Ti mióta csináljátok?

840. 31de70d585 (válaszként erre: 839. - D2999878ca)
2010. nov. 1. 21:47

Igen. Ezen a fórumon nehéz megfelelni.

A csudába is, hát ne én szeretek élni. Szeretek enni.

Ráadásul nem félek a kajáktól.

Úgy nehéz élvezni az ízeket.

Azt gondolom, elég a legjobb tudásunk szerint táplálkozni.

Sok ügyfelem azt mondja, minek tegyen bármi egészségeset magáért, ha még a víz és a kaja is ócska.

Ez a reménytelen nézőpont.

Az embereken látszik, akik vigyáznak magukra. Szép a bőrük, szép a testük, jobb a hangulatuk.

Számít még bármi más! :)

839. d2999878ca (válaszként erre: 838. - 31de70d585)
2010. nov. 1. 11:06
Tudod, mindenre lehet találni valamit, hogy miért nem jó a szervezetnek...
2010. nov. 1. 05:02

Volt itt néhány jó kis hsz. a hússal kapcsolatban, meg a hőkezeléssel.

Na, a Drágám meglepett házilag készített pácolt heringgel! Nyers hal! A házi nem büdös. És isteni finom! Betoltam az egészet! Nyamm!

Veszek iziben én is egy halas receptkönyvet! Nehogy már beelőzzön a Drága finomságban!

837. d2999878ca (válaszként erre: 836. - Borcsok1)
2010. okt. 31. 14:10
Én azt úgy szoktam megfogalmazni, hogy "ehetnékem" van. Gyakorlatilag a legtöbben ilyenkor hízunk, mert nem a tápanyagszükségletünknek megfelelően eszünk, hanem az ízek élvezete miatt.
836. borcsok1 (válaszként erre: 835. - D2999878ca)
2010. okt. 31. 00:10
köszönöm szerintem ez vajmi kevés,de ne menjünk bele( ha akarod bele mehetünk:) jó éjszakát gyanánt egy érdekes mankót olvastam mi a különbség az éhség és az étvágy között.biztos Ti is voltatok már úgy hogy éhesnek gondoltátok magatokat,de az igazi éhség az úgy mérhető állítólag,ha a barátod éhes és panaszkodik akkor kináld meg egy salátával,ha azt mondja á igazából Én csokit ennék,akkor Ő nem éhes mert ha az lenne megenne bármit,tehát ha éhesnek érzitek magatokat tegyétek fel ezt a kérdést,ha igen a válasz akkor egyetek:) jóéjt!
835. d2999878ca (válaszként erre: 834. - Borcsok1)
2010. okt. 30. 23:55
Az anyatej és a vér hasonló élősejteket, immunfaktorokat tartalmaz.
834. borcsok1 (válaszként erre: 833. - D2999878ca)
2010. okt. 30. 23:46
remélem:) amúgy szerintem a vérhez a klorofill hasonlit a legjobban ott csak aközponti atom más megnézium és a vas a különbség,kifejtenéd mi a rendkivüli hasonlóság a tej és a vér között( olyan érzésem van mint a maygar és a finn nyelvel hogy mivel rokonok vagyunk sok közös szavunk van,aztán mégsem:)
833. d2999878ca (válaszként erre: 832. - Borcsok1)
2010. okt. 30. 23:33

Más állatok az internetet sem használják. A tehéntej attól nem ártalmas, hogy más állat teje. Más állat vérét is megesszük, a tej leginkább a vérhez hasonlít...


Biztos, hogy fehérjét akartál írni?

2010. okt. 30. 23:19
Ugye a sajtnak azt tartják a legnagyobb erényének hogy sokkal jobb fejérje forrás mint pl a növényekben lévők.Csak a fő probléma az hogy ez igazából nem fontos jelentéktelen tök mindegy,mert nincs szükségünk rá még gyerekkorba sem mert a tényleges szükséglet nagyon alacsony,hogys zinte bármit eszünk megkapjuk.az anyatej ami a leggyorsabb növekedési időszakban kapunk az is csak kb 6%-ot tartalmaz csak.WHO is 8%-ot ajánl testsúly kilogramonként csak az meg a növényekben is bőven meg van.Tehát haszna nincs viszont a túlzott fehérje bevitel meg annyi gondot okozz hogy beszarás,egyedül a B12 vitamin van meg ami a növényekben nincs meg.etc etc de nem ragozom utána lehet nézni bárkinek.
831. borcsok1 (válaszként erre: 830. - 3265084553)
2010. okt. 30. 23:11
Az ókorba is ismerték már a sört az alkoholt,volt ott minden homoszexualitás vérfertőzés stb stb,tehát ez nem annyira szempont szerintem:),hogy akkor mi volt.nem tudom ha megnézzük hogy készül és ez mennyire természetes akkor azért csak elgondolkodtató szerintem,nincs ismert élőlény aki a anyatejen kivűl az elválasztás után tejet/tejterméket fogyasztana,más állatól de nem akarom Én itt osztani az észt csak azt mondom a természet a legnagyobb támaszunk,aztán mindent meg lehet magyarázni,franciák állítják a vörös bor egészséges kis mértékben ez kb akkora füllentés.
830. 3265084553 (válaszként erre: 828. - Borcsok1)
2010. okt. 30. 22:00

A sajt ,ár az ókortól kezdve világszerte ismert és kedvelt, egészséges tejtermék. A világon több száz féle sajtot gyártanak.

Semmiféle bizonyíték nem támasztja alá hogy az egészségre káros lenne bármelyik is.

829. d2999878ca (válaszként erre: 828. - Borcsok1)
2010. okt. 30. 21:50
Ennyi erővel húst se lehetne enni, csak azokat, amiket természetes helyükön levadászunk. A többiről mindenféle teóriákat gyártanak, hogy miért nem jók (degenerált fehérjék és hasonlók...)
828. borcsok1 (válaszként erre: 826. - 31de70d585)
2010. okt. 30. 18:22
Most mondok neked egy nagyon meglepőnek tűnöt,:)a sajt az egyik legegészségtelenebb dolog azt feletsd el és akkor már sokkal beljebb leszel.a sajt természetes módon sehol sem fordul elő,és kórokozó baktériumok rohasztásának az eredménye,a tejet( azaz a kazeinjét)különféle baktérium tipúsokkal,kultúrákkal megrohasztjuk és ennek a mellékterméke a sajt,ebbe a sajtban ilyenek vannak: rothadó fehérjék,erjeszettt szénhidrátok,avas zsírok,csak a moder eszközök tárolók segítségével tudunk előállítani sajtot,kutya köze nincs az embernek hasznos táplálékhoz sajna:(
827. d2999878ca (válaszként erre: 826. - 31de70d585)
2010. okt. 30. 10:41

Elvileg egyszerű, de mégsem. A pangasius például édesvizi hal és tenyésztik azokat, amik boltba kerülnek. Sajnos a vietnámi szállítmányokkal többször volt probléma korábban. Manapság már Európában is tenyésztik őket (picit szabályozottabban, talán).


Sajnos sosem lehetsz biztos, hogy mennyire vegyszermentes, amit eszel. Még akkor sem, ha a saját kertedben terem, hisz a környéken szórhatnak ki olyan vegyszert, amit a tiédre fúj a szél, az eső tartalmát, a talaj minőségét se ismerjük (korábbi tulajdonosok által oda borított vegyszerek ismeretlenek..).

826. 31de70d585 (válaszként erre: 825. - Borcsok1)
2010. okt. 29. 23:39

Hát nehéz dió, az biztos.

Ha valaki elkezd először tiszta kajákat enni, semmi készterméket, előbb-utóbb tudni fogja, mi kell neki. Érzi. Tisztákat enni, inni. Az világos, hogy a nyers zöldség az jó. A gyümölcs jó! Magamon érzem a szénhidrát minimális igényét, amire saját megoldásom van gabonamentesen. A húsok közt a hal biztosan előnyösebb, mint a többi. A pangasiusnak szaga sincs, és ezer a módja az elkészítésnek. Tiszta sajt, tojás engedélyezett! Arany életünk van! :)

Holnap erdei gombás pipicici lesz a hami! Én szedtem a gombát!

Ó és el kell menni új zsákmányért!

Jó éjt! :)

825. borcsok1 (válaszként erre: 823. - D2999878ca)
2010. okt. 29. 22:31
Uff én sem tudom mi a frankó:) ezért olvasgatok tájékozódom semminek nem vagyok az elkötelezett híve próbálom mindenből ellesni ami tényleg jó,és hát ugye saját magán kell az embernek kipróbálni mi működik.de nem lehet fejünket a homokba dugni ha esetleg van valami ami nem teszik az általunk szentnek hitt dologba.nehéz dolgunk is van laikusként amikor évekig azt hallotuk a tej egészséges aztán nem aztán megint.tojással,sóval cukorral,hússal mindennel ez volt a helyzet.igazodjon el ebben egy laikus,nem könnyű ezért kell először szerintem az emberi testet felépítését működését megismerni mi miért hogyan van,akkor talán közelebb kerülünk.egy biztos a természetes dolgokhoz kell közeledni és a mai konyhai flikk-flakkok nem nekünk valóak,persze kényelmesebb azt mondani hogy mindent lehet enni,de ezek a dolgok nem az egyik napról a másikra derülnek ki hanem m int egy erózió lassan hatnak etc etc etc:)
2010. okt. 29. 22:25
igazság szerint szeretnénk a fehérje tartalmú ételekből a legtöbb tápanyagot kinyerni,de az a baj hogy pl ha megfőzzünk valamit( pl ugye a húst) akkor már az aminosavak denaturálódnak és egy oylan kötést( enzimrezinsztens) hoznak létre ami lehetetlenné teszik hogy ezek a fehérjék teljesen lebomoljanak,így használhatatlanná válnak.Tehát ha a fehérjék nem bomlanak le egyszerú aminosavakká a szervezet nem tud mit csinálni vele:(
823. d2999878ca (válaszként erre: 822. - Borcsok1)
2010. okt. 29. 22:22

Off. Nem értek egyet semmilyen vegán törekvéssel, de ezt tényleg ne itt vitassuk meg.:)

Szerintem a természetnek vagy bárki természetfölöttinek oka volt mindenevő fogazatot "telepíteni" a szánkba. Az arányokat meg mindenki találja meg magának, mert az nagyon egyéni, hogy kinek, mi a jó...


Pl. ez a Paleo diéta is nagyon jó tud lenni sokaknak és hiányos másoknak vagy éppen elfogadhatatlan másoknak.


Ha nem bigott módon követi az ember, mint ahogy a lányok sem teszik itt (ahogy én kivettem, mindenki egy kicsit magára szabja), akkor hasznosabb tud lenni mindenképpen a korábbi (valószínűleg) rendszertelen étkezéssel szemben.

822. borcsok1 (válaszként erre: 820. - D2999878ca)
2010. okt. 29. 22:10

Ó ezen a témán nagyon sokáig eltudnánk szerimtem beszélgetni,de azért ezt a fórumot nem biztos hogy előre vinné:)de azért egyet megjegyeznék:


Ehhez előbb tisztázzunk valamit. Fehérje és aminosav: mik ezek?


Mondjuk az aminosav a tégla, a fehérje meg egy épület.


A téglából sokféle épület építhető. Ha kapunk egy épületet, hogy abból építsünk magunknak olyan házat amilyet akarunk, akkor előbb le kell bontanunk a meglévő épületet. A bontás során sok fel nem használható hulladék is keletkezik.


Tehát sok hulladék, energia és munka, amíg a kapott épületből felépítjük a saját igényünk szerinti házat.


Mennyivel jobb lenne egy rakás téglával dolgozni!


Az állati fehérje egy kész épület. A növényi aminosavak pedig egy téglarakás.


Így talán kicsit „kézzelfoghatóbb” a különbség a kettő között.:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook