Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


3731. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3727. - Mellitus.filia)
2011. okt. 17. 16:42

Igazából azt kell nézni mi a közös. Gabonák és tej nem szerepelnek egyikben sem (kivéve Mark Sisson fogyaszt fermentált tejtermékeket - na meg tesztoszteron injekciót ajánl a sportolóknak (még ha nem is legális) mikor már nem tudnak teljesíteni az alacsony szénhidrát bevitel következtében. Szendi G. a Dr. Cordain féle irányzatot követi, persze belecsempészte a kemény sajtokat (ami szerintem ugyanúgy nem paleo)....

Cordain ezen k kívül solancae fóbiás, tehát ha valaki ezt is szeretné betartani, akkor necsak krumplit ne egyen, hanem paradicsomot és paprikát sem. De még padlizsán is rokonuk.

Kurt Harris doki irányzata szinte állati eredetű termékekre alapul, és igen szédhidrátfóbiás. Van irányzat ami egészen a ketogén étrendekig elmegy.

Az irányzatok másik vége eszik édeskrumplit, (kitavai természeti népek szintén).

Én amihez inkább közel állok, az a sok-sok gyümölcs alapnak. Aránylag sok zsír, és kevés fehérje. Semmi bajom a húsokkal, de igazán hasznosítani akkor tudnánk, ha nyersen ennénk, erre meg finnyás vagyok. (füstölt sonka és szalonna még belefér). Bár a tojást többnyire nyersen fogyasztom, így nem teszem tönkre hőkezeléssel a vitaminjait, és nem oxidálom a benne lévő koleszterint, ami így haszontalanná válik a szervezetnek építkezés céljából.

Denise Minger által képviselt irányzat lenne szerintem a legmegfelelőbb, feltéve ha nem abból indulunk ki, hogy alkalmazkodtunk ehhez az égövhöz. (szerintem nem alkalmazkodtunk, tűz és ruházat nélkül még a telet sem élnénk túl. Tehát szerintem éppúgy téves feltevés abból kiindulni, hogy az ősember a mi égövünkön csak savanyú ecetes almához hasonló gazokat ehetett, ezért kerüljük az édes gyümiket.)

2011. okt. 17. 16:17

Paleo beigli... Karácsonyra


[link]

3729. Berillke (válaszként erre: 3725. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 17. 15:36
sztem is egyforma, ezért sem értem, hogy miért van a nem javasolt, "tiltott" listában olajként szerepeltetve
3728. mellitus.filia (válaszként erre: 3725. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 17. 15:17
Kókuszzsír és olaj ugyanaz...
3727. mellitus.filia (válaszként erre: 3721. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 17. 15:16
Igen, eléggé szerteágazóak a paleo irányzatok. Én a Szendi Gábor féle irányzatot próbáltam, csinálom, attól lettem sokkal jobban, így azt követem. No meg idő hiányában a többiben nincs is időm elmélyülni.Lehet, hogy nem a leghelyesebb út, hanem a számomra legismertebb és kipróbált jó. De akkora lenne az eltérés a különböző irányzatok között?
3726. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3722. - Berillke)
2011. okt. 17. 14:24
listát nem láttam, de az alap, hogy tejfehérjék és szénhidrátok együtt hevítésekor keletkező anyagok függőséget okoznak akár a cigifüst. Aztán akkor is ezzel tömöd magad mikor valóban nincs szükséged energiára. A gyártóknak meg ugye csak a profit fontos.... (legalább fogynak a fogyasztószerek is)
3725. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3723. - Berillke)
2011. okt. 17. 14:21
Kókuszolaj meg kókuszzsír az ugyanaz. Miért lenne tiltott? Miről maradtam le?
3724. tuksy (válaszként erre: 3715. - Kitty1975)
2011. okt. 17. 13:37

Mozgok, de nem fitness teremben, hanem a kertben, az erdőben. Családi házban lakom,van hozzá 2300 m2 es telkünk amin megpróbáljuk megtermelni amit megeszünk. Ásás, kapálás, metszés, etetés, favágás..... befőzés, aszalás, savanyítás..... Mellettünk van egy szép nagy erdő, naponta néhány km-t sétálunk és egyben gyűjtögetünk. Most éppen csipkebogyó, som, galagonya, máskor meg gomba, gyógynövény.....

Számunkra eddig is fontos volt, hogy amit megtermelek az ingyen van és tudom, hogy miből van. Amióta paleózunk azóta ez fokozottan igaz.

3723. Berillke (válaszként erre: 3720. - Mellitus.filia)
2011. okt. 17. 13:10

Nagyon köszi a listát.

Egy kérdésem van: az utolsó listában olajokról van szó és a tiltott résznél szerepel a pálmaolaj és a kókuszolaj is. Mi a helyzet akkor így a pálmazsírral és a kókuszzsírral?!

3722. Berillke (válaszként erre: 3720. - Mellitus.filia)
2011. okt. 17. 13:03
durva egyébként, hogy nagyon sok dologba "csempésznek" gabonát is....
3721. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3720. - Mellitus.filia)
2011. okt. 17. 11:48
Miből gondolod, hogy épp Szendi G. által átvett és módosított irányzatot kell követni? Kicsit szerteágazó az irányzatok felsorolása [link] , hát kösse fel a gatyáját aki szeretné a "leghelyesebb" utat megtalálni.
3720. mellitus.filia (válaszként erre: 3719. - Falena)
2011. okt. 17. 11:07

Tej, búza, sok féle gabona, hüvelyesek, stb. Ezt hosszú így leírni.

Vedd meg Szendi Gábor paleotáplálkozásos könyvét. Illetve email-en tudok egy 4 oldalas irományt küldeni.

3719. Falena
2011. okt. 17. 10:18
Hogyan "kell" belevágni a paleo táplálkozásba? Mik a szigorúan tiltott dolgok?
3718. mellitus.filia (válaszként erre: 3697. - Tuksy)
2011. okt. 17. 06:55

Tuksy!


Gratulálok! Most te fogsz nekem erőt adni!!! waoooo, ügyi vagy! :-)

3717. mellitus.filia (válaszként erre: 3696. - Berillke)
2011. okt. 17. 06:51
az édesség utáni vágyat a króm is csillapítja...
3716. mellitus.filia (válaszként erre: 3682. - Berillke)
2011. okt. 17. 06:48
A paleo táblázat 4 oldal, email-ben tudom elküldeni.... De nem receptgyűjtemény, hanem alapanyag kigyűjtés...Írjátok meg priviben az emailcímet és küldöm... :-)
3715. Kitty1975 (válaszként erre: 3697. - Tuksy)
2011. okt. 17. 05:59

Gratulálok!

Ez igazi eredmény! Mozogsz is mellette?

3714. Lillus-M (válaszként erre: 3709. - 03e8385f6c)
2011. okt. 16. 19:55
Nem egészséges az a sok ember aki olyanokat eszik mint egy disznó. Mióta találkoztam a paleoval egy rakás ismerősömben látom, hogy mi az amit rendbe tehetne magán ezzel az étrenddel. Csak első hallásra nagyon drasztikusnak tűnik, hogy ennyi fajta ételféleséget kerül az ember. Ha már megértjük a miértjét, hogy mi okunk van kerülni bizonyos dolgokat könnyebb betartani a "szabályokat". Ha pedig eredménye is van a "diétának", akkor pláne van is értelme betartani. És az ember nem azért retteg, hogy nehogy olyat egyen ami nem paleo, mert idegbeteg, hanem tapasztaltuk, hogy nem jó. Én ma vendégségben voltam és a hagymás krumplisalátát nem hagytam ki kóstoltam belőle. Na ilyenkor mindig érezni miért nem jó
3713. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3709. - 03e8385f6c)
2011. okt. 16. 09:45

Talán mert az ember nem csak testből van. Persze a testi dolgokat a legkönnyebb kielégíteni, mint táplálkozás, tisztálkodás, sport stb. De van többek között érzelmi intelligencia is, de a hideg fej racionalitása is megér egy nekifutást. Ezt szokták sarkítva "kiforgatni", hogy boldogan hamburgert zabálva lehetsz egészségesebb mint besavanyodva stresszesen enni a "paleo" vagy bármilyen más "irányzat" étkeit azon izgulva, hogy mikor mivel ártasz magadnak. Másik kérdés, hogy ezek a mérgek egyeseknél elég gyorsan, míg másoknál akár évtizedek alatt fejtik ki hatásukat.

(gondolok az autoimmun pajzsmirigypusztulásra és más finomságokra)

Tehát visszakanyarodva a témához. Szerintem a testi igények kielégítése a legegyszerűbb, mint megfelelő odafigyelés, kaja, mozgás, tisztálkodás stb. Az érzelmi dolgok ápolása bizony több munka, és több fájdalommal jár mint lemondani egy kis csirizről vagy tejszínről. Nekem csak az a "pici" bajom van az ilyen irányzatokkal, hogy hajlamos a "zember" leragadni a testi dolgoknál, és ebben látni valami "önmegváltás" szerű állapotot. (bár egy picivel még mindig jobb mint akik a média manipulálásánál (akár női magazinok vagy pasiknak kitalált autós pecázós vadászós újságok stb. világánál ragadnak le).


Van 2 dokumentumfilm, mindig ezeket szoktam ilyenkor felhozni további eszmefuttatás céljából:


[link]


[link]

3712. f1fee9d062 (válaszként erre: 3709. - 03e8385f6c)
2011. okt. 16. 09:43

Megmondom.


Amikor valaki elkezd életmódot váltani, gyakran már átesett azon, amin azok az "egészséges" mindenevők csak fognak.


Ezek megrázták magukat és úgy döntöttek, maguk kezébe veszik a sorsukat, azokat meg olyan fórumokon keresd, ahol műtétekről, gyógyszerekről írnak, meg elhízásról.


Sarkítva ez a véleményem.


Igen, itt is van szó néha olyanról, hogy fáj valami, mert hoztunk pár kórságot a mindenevő múltunkból.


Ez ennyi.

3711. f1fee9d062 (válaszként erre: 3708. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 16. 09:06
Nyàron mèg pàr gombóc fagyit is ettem. Mindig megbàntam, de nem mentem el gyónni.
3710. f1fee9d062 (válaszként erre: 3708. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 16. 09:03

Nem. Arról van szó, hogy megpróbálok kilengeni, aztàn megbànom.

Amúgy meg èn is bűnõzok rendszeresen ès szàndèkosan.

A tejföllel màr nem. ;)

2011. okt. 16. 08:30

Az elmúlt két évben kipróbáltam többféle étkezési szokást és ezeket most inkább nem nevezném diétának, a paleot sem meg a vegan étrendet sem.


Ellenben azon gondolkodom, hogyan lehet valaki makkegészséges, amikor annyit és olyat eszik mint egy disznó és miért idegbeteg és betegségektől nyűglődő a sok "egészségesen" táplálkozó ember?

3708. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3602. - F1fee9d062)
2011. okt. 16. 07:53

Bocsi, de ebben a 2 írásodban látok némi ellentmondást:


"Négy éve vagyok paleo. "


Augusztus 30-án még ezt írtad:


"Hm. . . Mondom tegnap, mégis, mit képzel ez a Szendi-gyerek, majd ő fogja megmondani, ehetek-e tejfölt vacsorára?! NEEEEEEEM!!! Én fogom megmondani! "


Nem inkább arról van szó, hogy 4 éve gluténmentes vagy, és szeptembertől paleo?

3707. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3615. - Berillke)
2011. okt. 16. 07:35

Ez egy elég kényes téma. Ha teljesen megállná a helyét a szénhidrát démonizálása, akkor olyan "extrém" étrenden mint a 801010 nem javulhatna egyetlen cukorbeteg állapota sem. Pedig náluk is olvasható pár gyógyulástörténet. 80% masszív szénhidrátbevitel ellenére is! Ráadásul megfelelő menyiségű kalóriát gyümikből csak úgy lehetséges bevinni, ha az alapot banán, szőlő, datolya és más hasonló édes gyümik alkotják. (ezeket pedig ostosbaság lassan felszívódónak nezezni) Almából már napi szinten több kg-ot kellene megeszegetni, zöldségből pedig képtelenség hozzájutni elegendő kalóriához. Abból napi 1 talicskát kellene pusztítani, viszont ennél a mennyiségnél már komoly gondot okozna a cellulóz tartalma.


A durumtészta szerintem a lehető legrosszabb választás, uganis a WGA nevű lektin az egyik kiváltója az inzulinrezisztenciának. (dokik erről nem szeretnek tudomást venni, lesöprik az asztalról azzal, hogy "nem bizonyított"


[link]


Nyáron nagyon megközelítettem a 801010 étrendet, ez kb 70% szénhidrátot, 10% fehérjét és 20% zsírt jelentett. Persze nem vegánkodtam, mert minimális husi és sok nyers tojás az megvolt napi szinten. Mégis az alábbi cikkben olvasható "házi" teszt szerint javult az inzulinérzékenységem, és csökkent az inzulintermelésem. Sajna errőt "tudománosabb" bizonyítékokkal nem szolgálhatok, csak saját megfigyeléssel, hogy igenis lehet tetemes mennyiségű gyümievéssel erősnek és energikusnak lenni. (pedig valamikor egy nagyobb CH bomba után aluszékony és fáradt lettem, annak idején ezért kanyarodtam a nagyobb zsírbevitel irányába). Tehát lehet "normálisan" működni szénhidráton (7-8 banán egy evésre) is, de semmiképp nem gabonákon.


[link]

3706. HViki
2011. okt. 16. 01:07

Akkor újra, mert szórakozik a gép. :)

Sok újság nincs, csak hirtelen sok lett a meló, de a paleó az töretlen.

3705. HViki (válaszként erre: 3694. - Szikati)
2011. okt. 16. 00:55

Szia! :)

Sok újság n

3704. Lillus-M (válaszként erre: 3701. - Buddha8)
2011. okt. 15. 19:03

Buddha, a hasi fájdalom az neked milyen? A következők miatt kérdezem:

Nekem is fáj időnként bal oldalon (köldök és medence közötti részen) a hasam. Néha napokig fáj, utána eltűnik hetekre. Ha lefekszem az tesz neki jót. Sőt egyszer kínomban kitaláltam rá a Smecta port. Ez bevonja a bél nyálkahártyáját. Úgy érzem ez segít. Azóta ez a gyógymódom. Háziorvos próbálkozott már gyógyszerrel, elküldött gyomortükrözésre (közölte biztos kisugárzik a fájdalom)vérképem is teljesen normális. És ezzel már öt éve együtt élek. Azt kaptam orvostól ukásznak hogy tanuljak meg vele együtt élni. Ott nem fájhat semmi.

Hozzáteszem nyáron derült ki (csak biorezonanciával) hogy gluténérzékeny vagyok. Tehát a glutén akármi cirkuszt is művelhetett belül. Csak nem tudom mit. És 3 hónap fokozatosan bevezetett paleo után még mindig nem múlt el. Múltkor napokig kínlódtam vele.

3703. Berillke (válaszként erre: 3697. - Tuksy)
2011. okt. 15. 18:15
Gratulálok!
3702. tuksy (válaszként erre: 3701. - Buddha8)
2011. okt. 15. 14:04
Csak annak tűnik nehéznek aki nem csinálja. Aki elkezdi az hamar rájön, hogy nem nehéz. Az elején sokan csináltunk ilyen olyan pótlékokat (pl paleo kenyér)de pár hónap után után már egyre ritkábban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook