Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


3821. HViki (válaszként erre: 3809. - F1fee9d062)
2011. okt. 21. 06:22

Megpróbálom újra ajánlani az oldalt, de eddig már kétszer törlődött a hsz-em, nem tudom miért.

Szóval mindenféle földi jó, pl. madártej, piskóta, müzli, stb. paleósított receptje megtalálható a paleovital oldalon. Nézelődjetek, érdemes.

Mi pl. tavaly nagyon finom szaloncukot gyártottunk a gyerekekkel, így erról sem kellett lemondanuk a paleo miatt.

2011. okt. 21. 03:35

Sziasztok!

Lenne egy kerdesem. 2 hete csinalom a paleo dietat es nem fogytam semmit. Egeszseges vagyok csak fogyni szeretnek szules utan.Szoval ha van valakinek valami otlete, azt szivesen fogadom.

Koszi!

3819. szikati (válaszként erre: 3805. - Berillke)
2011. okt. 20. 21:48

Ez tényleg gáz.

Nekem 2009-ben diagnosztizáltak csontritkulást, gyógyszert is írt rá a doki, amit nem szedtem be, de még a kalciumot se.

Helyette rendszeres torna, januártól a paleolit diéta, és D vitamin. Nyáron voltam kontrollon, és jelentősen javult az eredményem, a doki meg volt elégedve, hogy hatott a gyógyszer, és most már nem is kell szednem. Nem homályosítottam fel, hogy eddig se szedtem, szerintem goromba lett volna velem. Mondtam, hogy tornázok is, erre csak legyintett, hogy ártani nem árt.


Az a baj, hogy sok doki tudását lekörözte a tudomány fejlődése, és ők ezt észre se vették.

A prof., akinél a pajzsmirigy alulműködésem miatt voltam, szerencsére nem ilyen, állati jó fej volt, abszolut naprakész a legújabb dolgokat illetően is, és ami ritka, hogy holisztikus szemléletű, nem olyan, aki nem látja a fától az erdőt.

3818. panna anyuja (válaszként erre: 3811. - Lillus-M)
2011. okt. 20. 21:25

Szia a kókusztejes-kakaós ötlet tetszik, gondolkodok ezen a baonti dolgon.

A könyvet nem olvastam. Mindössze egy éjszakát töltöttem el avval, hogy mindent el ovastam amit a témáról találtam A Sz. G. blogját vagy oldalát vagy mijét is.

Igazából felkészültnek érzem magam annyira hogy elkezdjem, aztán majd alakul még.

3817. panna anyuja (válaszként erre: 3815. - Berillke)
2011. okt. 20. 21:12
Mai reggelink: Mézes dió, alma, sült tök, mézes tea.
3816. Lillus-M
2011. okt. 20. 21:03
Én pl. mostanában szőlő, füge, banán. De ezek nekem nem tartanak soká, visszatérek a tojáshoz. Pl szalonnával, vagy kolbásszal, zöldséggel. Vagy ha nem megyek el itthonról eszek ruszlit. (Lehet hogy van cukor a levében, vagy tartósító ezt nem tudom)Én bírom reggelire is az ilyen tömény cuccokat. Ha van hideg sülthús maradék akkor az is jó zöldséggel. Hát ilyeneket. Először én is a reggelitől féltem a legjobban. Nem tudtam mivel fogom felváltani a Nestlé fitnest és a tejet
3815. Berillke
2011. okt. 20. 20:51
ti miket szoktatok reggelire enni?
3814. Berillke (válaszként erre: 3812. - F1fee9d062)
2011. okt. 20. 20:49
akkó jó :-)))
3813. Lillus-M
2011. okt. 20. 20:14
Reméltem, hogy a paleo megszabadít attól a bőrbajomtólis, hogy az ujjaim végén időnként bereped a bőröm. MIóta 3 hónapja elhagytam a glutént nem történt ilyen. Most viszont az egyik ujjamnál úgy fáj, nem tudok vele semmihez hozzáérni.
3812. f1fee9d062 (válaszként erre: 3810. - Berillke)
2011. okt. 20. 19:57
Vicc volt. :)
3811. Lillus-M
2011. okt. 20. 19:57

Hát ha madártejet nem is, de pl valahol olvastam, hogy a kókusztejbe egy kis kakaó és olyan mint a bounty csoki. És ha a gyerek szereti a kókuszt akkor tovább lehet kísérletezni.

Emlékeztek arra a sütire, amikor piskótát bele kellett mártani olvasztott vajjal kevert csokiba, és utána kókuszba? Az a kókuszos csokis maradék az finom. Végülis a vajat is látom használják, vagy helyette a ghi-vel is lehet ilyen édességet kraálni. Szegény Panna, legyünk kreatívak!

Kókusztejet a tescoban vettem kék konzervdobozban. Van egy pici polc mindenhol, ahol külföldi cuccok vannak. Pl tortilla, salsa szósz, üvegtészták, és ott van a kókusztej is.

Egyébként a Paleolit szakácskönyvnek is van egy olyan fejezete, hogy paleo gyermek.

Egyébként P.anyuja te olvastad a Szendi Gábor Paleolit táplálkozás c. könyvet? Csak mert a 3826 hsz. alapján nem vagyok benne biztos. Ha nem akkor ne hagyd ki!

3810. Berillke (válaszként erre: 3806. - F1fee9d062)
2011. okt. 20. 19:52
he?
3809. f1fee9d062 (válaszként erre: 3807. - Panna anyuja)
2011. okt. 20. 17:55

Ah, nekem olyan emlékezetes volt az életem utolsó madárteje, hogy egyáltalán nem álmodozom róla. Pedig gyerek koromban a kedvenc eledelem volt.


Biztos lehet valamiből csinálni, ami tutira nem adalékolt gané! Hm?! Legalább a gyerkőcök miatt:)

2011. okt. 20. 17:41

Különben utálatos ez a tukmálás. Nővérem a középső lányát nem tudta szoptatni, csak négy hónapig. Jó vidéki csóró megoldásként a tehén tejet kapta a kicsi a továbbiakban. Mondtam neki hogy ez nem jó.....

Most a kislány 8-9 éves, 60 kg és asztmás. A másik két gyerek sem kicsike, de normális alkatúak, Azokat szoptatta. Nem tuti az összefüggés és régen is a tehéntej volt a megoldás. Kétségtelen hogy a régi paraszti világban sokan köszönhették az életüket a tehén tejnek. De ki tudja hányan köszönhették az egészségügyi problémáikat szintén ugyan ennek. És van ez ma is így.

Különben én azt olvastam valahol, hogy a tej fehérjét mivel bonyolult, mi nem is tudjuk lebontani és a benne lévő kalcium ehhez a fehérjéhez kapcsolódik, így azt nem tudjuk hasznosítani.

3807. panna anyuja (válaszként erre: 3805. - Berillke)
2011. okt. 20. 17:34

Na igen ez az ő véleményük, hát szerintem propaganda szöveg, de tiszteletben tartom a tejivók véleményét és elképzeléseit. Már régen ittam egy jó madártejet úúúúú. Lehet hogy most jön a sóvárgásos időszak. Nagymamám főzte tejbegríz, Tejfölös kolbászos nagy szelet fehér kenyér, túrógombóc, meleg csokipuding, forralt tej, aminek én imádom a fölét........


Ha nem kéne Pannával folyton diétáznom valami módon, már 100 kilós lennék :D

3806. f1fee9d062 (válaszként erre: 3805. - Berillke)
2011. okt. 20. 17:15
Sajnos én nem tudok olvasni...
3805. Berillke
2011. okt. 20. 16:15

na ezt figyeljétek! ha nem ittatok eddig tejet, majd most fogtok! :-) (micsoda fenyegetés...nagyon gáz ez a cikk).


[link]

3804. Lillus-M
2011. okt. 20. 16:00

Van egy allergén adatbank:


[link]

3803. f1fee9d062 (válaszként erre: 3802. - Panna anyuja)
2011. okt. 20. 15:43
De gáz!!!
2011. okt. 20. 15:20
Szóval egy évig semmi, majd 3 hétig kemény terhelés.
2011. okt. 20. 15:19
A terhelés minden évben 3 hét.
3800. panna anyuja (válaszként erre: 3799. - F1fee9d062)
2011. okt. 20. 15:16

Az a magyarázat, hogy ezek kinőhető allergiák. Minden alkalommal egy évre állapítják meg a gyerek "tartós" betegségét. Most például mi késve kezdtük el a folyamatot, így az ovi aggódik, hogy nincsen éppen olyan papírunk, ami kell nekik.

Szóval: Vér vétel után hónapokig kell várni az eredményre, majd megkapod az orvostól azt a papírt, amit bemutathatsz mindenhol és igazolja az allergiát. Ezt az orvos nem állíthatja ki csak úgy. Most az oviban bent van egy tavalyi ilyen hivatalos papír és egy sima orvosi igazolás az allergiáról, hogy ha jön az ÁNTSz, az oviba tudják igazolni, miért van a hűtőben kaja az egyik gyereknek külön. Mert ez szabálytalan különben. Így is para hogy ezt el fogadja e az ÁNTSZ, hiszen a tavalyi már lejárt, de hát csak tudják, hogy ezek a papírok nem gyorsan intéződnek.

3799. f1fee9d062 (válaszként erre: 3797. - Lillus-M)
2011. okt. 20. 14:16

Hát ezt én nem értem! Naív p... vagyok?! Miért kell etetni ilyenekkel???

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!

3798. Lillus-M (válaszként erre: 3791. - Tuksy)
2011. okt. 20. 14:11

Na majd ezt én is megnézem, még tán nem vettem észre?


Láttam olyat, ami 99%-os. Másik 1% édesítő. És természetesen aszpartámmal édesítenek.

3797. Lillus-M
2011. okt. 20. 14:00

Nekem folyamatosan az jár az eszemben, hogy etetni kell évente a gyereket három hétig az allergiát okozó cuccal.

Szerintetek ez nem egyenlő azzal, hogy sérül a kisgyerek egészséges élethez való joga???? Ez ellen még nem léptek fel? Annyi egyesület meg miegymás létezik a táplálékallergia jegyében is, miért kell ezt elszenvedni egy kisgyereknek?

3796. panna anyuja (válaszként erre: 3784. - F3000dc5ef)
2011. okt. 20. 13:59

Igen hát lehet. Ha már egészségesen kajálunk, miért ne hagynánk ki a cukrot is, ha annyira egészségtelen. Én úgy gondoltam, nekünk ez az egyetlen olyan élelmiszer, amit nem szabad, de néha azért lehet, mint másoknál a tej, paradicsom, néha egy szelet kenyér.Mi semmi mással nem tehetünk kivételt, mindent szigorúan kell tartanunk, ha javulást szeretnénk elérni. Szóval így gondoltam én a cukorra. Nálunk ráadásul elég nehéz lenne beszerezni a xukrot. Na de eddig sikerült elkerülni. Nem tettem cukrot semmibe és nem is hiányzott.

Mi a zsírral sem spórolgatunk. Ha kell belerakom a kajába és kész. Kislányom 3 és fél éves és csak 11 és fél kiló.

Én kicsi vagyok, és az apja is. Ezért nem aggódtam sokáig, de hiába tartjuk be a szója tojás mentes diétát egy éve nem szedett fel kilóra semmit. A gyerekorvos nem aggódik, mert engem is még gyerekkoromban ő kezelt. Miattam folyton aggódtak és kivizsgáltak, de nem találtak semmit. Most 152 cm vagyok ( Még emberi méret)

Szóval most már aggódom. Meg kell találnom a megoldást. Az orvosokat én nem hibáztatom, segítség hogy van teszt, vérvétel, szakértelem stb. Csak szerintem még nem tartunk ott hogy mindent tudjanak. Marad az anyai ösztön és az internet. :)

3795. f1fee9d062 (válaszként erre: 3794. - Panna anyuja)
2011. okt. 20. 13:47
Igen, a levesek engem is felvillanyoznak mostanság, főleg mióta szereztem egy kuktát. Azt a leveskockát én inkább csirkeaprólékkal helyettesíteném. :) Megpusztulok hús nélkül.;)
2011. okt. 20. 13:35

Találtam egy finom levest. Nagyon bejött. Átmásolom és mindenki úgy alakítja, ahogy akarja. Dupla adagot készítettem és rakok a fagyasztóba. Nekem ez a megoldásom arra, ha hirtelen kell kaja. Csak kiolvasztom és kész.


ZELLERLEVES:


Hozzávalók


* 1 db zellergumó (nagy) +

* 1 fej vöröshagyma +

* 1 db sárgarépa +

* 1 db petrezselyem +

* 2 db húsleveskocka +

* 1 késhegynyi őrölt fehér bors +

* 1 ek. étolaj +

* 1 késhegynyi morzsolt tárkony +

* 1 kk. bazsalikom +

* petrezselyemzöld +


Minden hozzávaló a bevásárló listámra

Elkészítés

1

A hagymát nagyon apróra vágom, kicsit megdinsztelem az olajon, majd hozzáadom a felkockázott zellert, sárgarépát, petrezselyemgyökeret és rövid ideig dinsztelem. A fűszerekkel megszórom, kicsit még párolom, majd felengedem kb. 1,5 liter vízzel és hozzáadom a leveskockákat. Kb. fél órányi főzés kell, mire a zöldségek megpuhulnak. Ha a leveskockától nem elég sós, utánasózom, ízlés szerint.

TIPP: Tálaláskor levesgyöngyöt adok hozzá.

3793. panna anyuja (válaszként erre: 3788. - Lillus-M)
2011. okt. 20. 13:32
Igen. Köszönöm a segítséget.
3792. f1fee9d062 (válaszként erre: 3791. - Tuksy)
2011. okt. 20. 11:38
:) én múlt héten szedtem egy kosár gesztenyét! :) Nem árulom el, hol találtam a fát, mert mind itt lesnétek jövő októberben az érést! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook