Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


3671. ujlany (válaszként erre: 3668. - Buddha8)
2011. okt. 13. 20:39

Azert azt nem artana tudni, hogy mitol alakult ki.


Nekem pl. azon az ejszakan jott elo (csak akkor meg nem tudtam, hogy ez a reflux) amikor meg tudtam, hogy meghalt az apukam. Aztan honapokig ment az, amit itt te leirtal. "Állandó hányinger, gyomorfájás, nyelőcső fájás, mellkas fájás. "

(akkor paleozhattam volna, amennyit akarok, nem segitett volna)


Aztan egy nap rajottem, hogy most vagy rendet lakok a lelkembe, vagy beledoglok, amitol mar nem is voltam olyan messze, mert folyamatosan azt erezte, hogy fekszem a foldon es nincs erom felallni.

De az, hogy ilyen gyorsan vegeterhet az elet, segitett abban, hogy felalljak.

Persze a reflux mar kialakult, de nem mindegy, hogy mennyire erosen tombol.


Szoval erdemes lenne megnezni, hogy mitol ennyire durva neked ez a reflux es valtoztatni rajta, mert a paleo segithet a fizikai reszen, de a tobbin nem...

3670. f1fee9d062 (válaszként erre: 3669. - F1fee9d062)
2011. okt. 13. 20:38

Még az jutott eszembe, a paleo nem egy gyógyszer, ami elnyomja a tünetet, hanem az a cél, hogy visszaállítsa az eredeti állapotokat. Az nem megy egy nyeletre.


Nézelődtél a szendi-oldalon a témában?

És a könyvet lapoztad? Nézz utána alaposan.

3669. f1fee9d062 (válaszként erre: 3668. - Buddha8)
2011. okt. 13. 20:32

Egy éve így élsz, és három nap alatt nem volt változás?


Nekem ez nagyon erős kontrasztnak tűnik!

Csináld és légy kitartó! Olvasd vissza a többieket, vagy írj privit olyanoknak, akiknek hasonló problémájuk volt idefent és gyógyultak.

Nagyon szigorúan tartsd a diétát az elején. Figyeld, milyen élelmiszertől vagy legjobban, menni fog, kimászol belőle!

3668. buddha8
2011. okt. 13. 20:23

Sziasztok!:)


Kedves , hogy reagáltatok páran:)


Nekem 1 éve van ez a bajom, és 24 órásan érzem.

Állandó hányinger, gyomorfájás, nyelőcső fájás, mellkas fájás.

Szóval nekem elég durva.


Akkor ezek szerint megnyugodhatok, hogy 3 nap után még nem érzek változást?


Ráadásul nálunk ma jégeső volt és ugye az időjárás is hatással van a refluxra...legalább is nálam nagyon.


Eddig ti hogy tudjátok minden refluxos meggyógyult a paleolit étrend mellett?


Nem értetlen vagyok, hanem erősen kétségbe esett, mivel 1 éve nem igazán élet ez így:(


És 3 napja csinálom és még semmi.


Kérlek írjatok:)

3667. f1fee9d062 (válaszként erre: 3666. - Szikati)
2011. okt. 13. 19:42

Ahhh! Sütőtökös-mákos?!

Naggggyon kíváncsi leszek! Majd írd le, ha sikerül, kérlek! :)

3666. szikati
2011. okt. 13. 19:37

Szóval a gyümölcsleves: Vízet forralok, bele a fűszereket, xilitet, amikor felforr, elkeverek benne egy kis kókusztejszínt, és ezután teszem bele a gyümölcsöt. Csak egy kicsit főzöm a gyümit, hogy ne menjen szét, és ropogós maradjon. Néha málnát, szedret, áfonyát is rakok bele, de ezeket a legvégén, éppen csak megrottyantom. Ha sűríteni akarom (nem mindig szoktam, mert nekem anélkül is ízlik), akkor a gyümikből (nem az aprómagvasból) kiszedek egy keveset, és összeturmixolom, aztán vissza a levesbe. Ennyi.


Hétvégén, ha lesz kedvem, kipóbálok egy sütőtökös-mákos sütit. Egy ismerősöm sütött ilyet, piskótaszerűnek nézett ki, igaz nem kóstoltam, mert liszttel készült, de én paleósítom majd.

2011. okt. 13. 19:08

Elalélok! :) Ez naggyon finom! :) Ma szelíd-geszetenye szedése közben egy májgombára találtunk. Ez valami gyönyörűség! Egy szép szelet sült tarja mellé zöldpaprikával megsütve! Hát, kész vagyok!


Nekem most senki ne merjen azzal jönni, hogy a gomba nem is paleo! ;) Finom, tehát nyilván paleo!


Ha holnap nem jövök, nem májgomba volt. Vagy nem gomba... :-/

3664. wencus (válaszként erre: 3658. - Lillus-M)
2011. okt. 13. 17:24
A szőlő engem is hizlal pedig hetente 1 kg az ami elfogy ha azt 7 napra osztva számolom nem sok.
3663. ujlany (válaszként erre: 3660. - Buddha8)
2011. okt. 13. 17:22

szia! nekem par nap alatt elmult.

Azota gyogyszert sem szedek. (elotte Nexiumot)

3662. Lillus-M (válaszként erre: 3660. - Buddha8)
2011. okt. 13. 17:03
Én is azt olvastam, hogy a reflux az viszonylag gyorsan helyrejön rendeződik
3661. qcumen
2011. okt. 13. 14:25
pár hét
3660. buddha8
2011. okt. 13. 12:22

Sziasztok!


Új vagyok köztetek:)

Nekem reflux problémám van.

3 napja teljesen paleo étrendet csinálok.

Kérdésem az volna, hogy sokan vannak köztetek, akik refluxal küzdöttek és már nem "betegek"?

Mennyi ideig kell paleo étrenden enni, hogy elmúljanak a reflux tünetek?

Gondolom azért nem 1-2 nap.


Nagyon megköszönném, ha írnátok nekem:)

3659. Berillke (válaszként erre: 3636. - Lillus-M)
2011. okt. 13. 09:10

:-))


Köszi, igyekszem :-))

3658. Lillus-M (válaszként erre: 3649. - Szikati)
2011. okt. 13. 06:29

Köszi szikati. A kókusztejszín nem ugyanaz mint a kókusztej ugye. Nem vagyok ezekben az alapanyagokban annyira otthon.

Lehet hogy az én súlyom is afüge meg a szőlő miatt stagnál? Jó adag lecsúszik nekem is.

3657. szikati (válaszként erre: 3652. - F3000dc5ef)
2011. okt. 12. 23:35

Ajaj, nálam nincs két egyforma recept, a főzést én eléggé ötletszerűen oldom meg, mérlegem sincs, inkább érzésre hagyatkozom a hozzávalókat illetően.

De majd összeszedem magam.

Bocsi, de ez csak holnap lesz, mert már félig leragadtak a szemeim.

3656. blaugelb
2011. okt. 12. 22:22

Ma kíváncsiságból lemértem, mennyi otello szőlőt ettem meg reggel(7 órakor): 620 grammot, és egy almát, két kicsi őszibarackot. Ez volt a reggelim. Utána félóra gyaloglás a munkába, majd 10-kor még 2 barackot és 2 almát. Délután 3-kor ettem újra: sült császárszalonna, két főtt tojás, kevés kemény sajt, uborka, nyers cékla, párolt cukkini, jó nagy emberes adag volt. Utána mandula és dió, összesen 60 gramm, lemértem. Nem kell utána másnap reggelig semmi.

Tegnap a hasonló ebédem után 2 órával mértem vércukrot:4,7.


A szőlő után nem mertem mérni.

3655. ujlany (válaszként erre: 3648. - Blaugelb)
2011. okt. 12. 22:20
koszi, akkor megnyugodtam. :-)
2011. okt. 12. 21:48
ÉÉés egy sikerélmény--pár napja csináltam sütit...olyan jó lett mint még soha...olyan könnyű lett nem olyan tömény....csak simán kikavartam ami eszembe jutott:D kókusz-lenmag-szezámmagliszt-reszelt alma-tojás-jó adag szódabóna-vmi zsíradék..már nem is tudom mi....ja még kókuszreszelék is volt, meg fahéj hozzá+xilit...isteni lett :D tuti mégegyszer nem fog így sikerülni...
3653. f3000dc5ef (válaszként erre: 3650. - Szikati)
2011. okt. 12. 21:46
:D én is így vagyok vele...most is szőlőt fogok enni...talán jobb mint a hagymás-kolbászos-tojásos rántotta --erre vágyok igazán...de lehet, mégiscsak az lesz belőle...;)nem ettem ma még fehérjét, csak gyümölcsöt...ezt érezhetem :)az alma is finom...de mivel egész télen azt fogjuk enni...amíg lehet addig más eszek :)
3652. f3000dc5ef (válaszként erre: 3649. - Szikati)
2011. okt. 12. 21:44

jaj fogok csinálni...igaz, hogy lassan jégvirágosra fagyok ha kimegyek...de egy kis hideg gyümölcsleves :D

Mivel főzési antitálentum vagyok...leírod nekem lépésről lépésre hogyan csináltad?

3651. f3000dc5ef (válaszként erre: 3647. - Ujlany)
2011. okt. 12. 21:43
Gőzöm sincs...nem szoktam mérni :)nincs itthon mérleg...és nem is akarok :) ha anyukámnál eszembe jut, ott szoktam ráállni :)de hát miért ne? azért az alapfunkciók nem változnak---gondolom :D
3650. szikati (válaszként erre: 3645. - F3000dc5ef)
2011. okt. 12. 21:42
Én is szeretnék még 2-3 kilót leadni, de ez most megállt, 1 kiló vándorol föl-le már vagy 3 hónapja. Persze tudom az okát: én a sok gyümi miatt nem fogyok, különösen a szőlő miatt, amit imádok, és bármennyit meg tudok belőle enni. Szó szerint addig eszem, ameddig látom. De majd csak lecseng a szezonja. Át kellene állnom az almára. Rendeltem is egy láda szabolcsi golden almát, az a kedvencem.
3649. szikati (válaszként erre: 3644. - Lillus-M)
2011. okt. 12. 21:36
Én kókusztejszínnel készítettem, nyírfacukorral édesítve. A sűrítést úgy oldottam meg, hogy turmixoltam egy kis gyümölcsöt, és ezt kevertem a lébe. Fűszer lehet fahéj, szegfűszeg, vanília. Szerintem finomabb, mint a hagyományos, a nyári melegben egész nap rájártam, nekem ez volt a hűsítő nasi a fagyi helyett.
3648. blaugelb
2011. okt. 12. 21:33
Nekem igen!
3647. ujlany
2011. okt. 12. 21:06

sziasztok! Nekem egy "lanyos" kerdesem lenne.

A paleo alatt is van folyadekvisszatartas menzesz elott? Magyaran ilyenkor is megemelkedik a sulyotok egy kis idore?

3646. f3000dc5ef (válaszként erre: 3644. - Lillus-M)
2011. okt. 12. 21:01

jaj nekem azt mindig anyukám csinálta....én még soha...nem is tudom, hogy csinálta :S gáz mi???

vmi paleoliszt meg kókusztej sűrítésnek...gondolom....vagy nem :)hú de ennék én is!!!!

Majd írd le hogyan készült milyen lett!

3645. f3000dc5ef (válaszként erre: 3643. - Lillus-M)
2011. okt. 12. 21:00

Azért ez nem fogyókúra...az csak (bár nagyon kellemes) mellékhatás :)

Én akkor nem fogyok ha sok aszalt gyümit eszek, meg magokat...a zsírt én nem vettem észre, hogy befolyásolná...a süti, meg a kenyér sem.

De most állítottam le magam, mert egy nap már beugrott a számba 30 dkg mazsola :) érzem is hogy lazult a nadrág :)

Én egyébként május elsejétől csinálom, eddig 13 kilót fogytam :) mondjuk volt miből...85-ről indultam, most ugyi 72 :) nagyon jó érzés :D megpróbálok odafigyelni, egy ötös még nekem is levánszoroghatna...nem sietek, csak menjen :D

3644. Lillus-M
2011. okt. 12. 20:56
Hogyan készítsem a gyümölcslevest paleo módra??????????
3643. Lillus-M (válaszként erre: 3639. - B51e6674ac)
2011. okt. 12. 20:45

Én 3 hónapja kezdtem el fokozatosan paleozni. Első hónapban semmi, másodikban 4 kiló azóta meg csak 1 ment le.

Szerintem nem kell túlzásba vinni a zsírféléket annak aki fogyni akar. Bár nem tilos, mert én is úgy fogytam, hogy ettem töpörtyűt is meg szalonnát is. Túl sok fogynivalóm nincs, de még egy 5 kilót szívesen leadnék. Lehet, hogy ezért is lassult már le. Na meg kipróbáltam egy-két paleomuffint és kenyeret, amit eddig nem csináltam. Na lehet, hogy azok is bezavartak a fogyásba.

3642. b51e6674ac (válaszként erre: 3641. - F3000dc5ef)
2011. okt. 12. 20:23

Szia!


Nagyon szépen köszönöm! Most picit megnyugodtam. Heti 1x fogok csak mérlegre állni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook