Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


3581. Berillke (válaszként erre: 3574. - F1fee9d062)
2011. okt. 9. 20:24

igen, fontos az ivás, próbálok visszaállni én is (előtte simán megvolt 2-2,5 l naponta)

viszont a hasmenés normális tünet átállás után?

3580. f3000dc5ef (válaszként erre: 3572. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 9. 18:20
Nem értem az anyatejes példáidat:( az anyatej csecsemőknek való...nekik és senki másnak. Ilyen alapon mondhatnád azt is, hogy együnk két óránkét ahogy a bébik....azt meg kifejezetten ellenzed...akkor most mi van??? (zárójelben jegyzem meg, hogy semmi gondom az anyatejjel--babáknak, mindkét fiam sokáig szoptattam).
3579. ujlany (válaszként erre: 3572. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 9. 18:06

na, ez iy szakszeru! :-)


figyi, koszonom a tippeidet, mint emlitettem azonnal nekialltam a Kruse-s modszernek, es azota naponta csak haromszor eszem, ami szinte hihetetlen, mert mar legalabb ket eve probalkoztam, hogy a napi 6-ot, 3-ra csokkentsem. (hiaba, az alacsony zsir, magas szenhidtrattartalmu etkezes tette a dolgat :-)))


Ugy erzem, meg a napi kettore nem allok keszen, de ez lehet, hogy valtozni fog jovo heten.

3578. szikati
2011. okt. 9. 17:11

Sziasztok!

Ma rántott csibét sütöttem, mert a menyem, aki 3 hónapos terhes, azt kívánt, ugyanis most éppen abban a stádiumban van, amikor semmi se jó, mindentől émelyeg.

Nem árultam el neki, hogy kókuszzsírban sütöttem, (zabliszttel), és edéd után csodálkozva állapította meg, hogy semmi baja, teljesen jó a gyomra. (Úgyhogy neki is adtam a maradék kókuszzsíromat.). Állítólag a sültkrumli is nagyon finom volt, én azt nem kóstoltam meg, salit ettem.

3577. Lillus-M (válaszként erre: 3576. - Mellitus.filia)
2011. okt. 9. 16:45

Mellitus gratulálok.

Mit nem adnék érte, ha a mai fejemmel tudtam volna gondolkodni, mikor a gyerekeim születtek, akkor kevésbé rontottam volna el őket kaja-ügyileg. Sajnos 10-12 éves gyerekeknek már igazán nehéz elmagyarázni, hogy min volna jó változtatni.Van már enyhe allergia, amit jó lenne kezelni. De hát csak azzal tudom bíztatni magam, hogy példamutatással esetleg nagykorukra meg tudom őket győzni egyes dolgok helyességéről-helytelenségéről. Sajnos a gyerekek ízlését még pici korban kell elkezdeni formálni.

Neked sok sikert!!!

2011. okt. 9. 16:18

Sziasztok!

Tavaly nyáron már paloztam pár hónapot! És össze is jöttegy kis bébike, aki most 4 hónapos! Most újra szeretném kezdeni, mivel sokkal jobban éreztem magam, olyan könnyű voltam... Szorítsatok!

:-)

3575. Lillus-M (válaszként erre: 3573. - Berillke)
2011. okt. 9. 12:06

Mikor kezdtem akkor méregtelenítő teát is ittam, és amellé pedig kifejezetten kell inni, úghyogy én erőltettem az ivást.

MOst meg már nincs akkora meleg és nagyon sok lédús gyümölcsöt is eszek, olyankor nem tudok annyit meginni.

Egyébként meg azt is olvastam, hogy a gyorsan felszívódó szénhidrátoktól az ember jobban megszomjazik (kémiai okokkal magyarázta)

3574. f1fee9d062 (válaszként erre: 3573. - Berillke)
2011. okt. 9. 11:13

Igen, lehet összefüggés a folyadékfogyasztásban, részben, mert nem igényli annyira a tested a mosatást, részben mert valószínüleg több lédús dolgot eszel, mint gyümölcs, zöldség.


A vízfogyasztás szabályai ellenben ránk is vonatkoznak: napi 2 liter. Tényleg érdemes betartani, attól bajod nem lehet. (Ha tiszta!)

Mindig azt mondom, nem akkor kell inni, mikor szomjasak vagyunk. A szomjúság érzete, a szájszárazság, szemszárazság már kifejezett kiszáradásos tünet.

3573. Berillke
2011. okt. 9. 09:42

Sziasztok!


Írta itt már nemrég valaki, hogy milyen változásokat tapasztalt pár hét után. Kinél milyen "tünetek" jelentkeztek? Sokkal kevesebb folyadékot kívánok, mint előtte, szerintetek ez normális?

Illetve anno olvastam valahol, hogy az átállást követő hetekben tisztul a szervezet, így pl. hasmenés is "elfogadott" tünet. Nektek volt bármilyen negatívnak nevezhető jel, ami utána elmúlt?

3572. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3567. - Ujlany)
2011. okt. 9. 09:25

Itt vagyok :)


Szóval más a felszívódási útvonaluk.

"- A rövid láncú zsírsavak (10-12 C atom) az epesókhoz kötődve micellákat képeznek és közvetlenül a vérben szívódnak fel

- A hosszú láncú zsírsavak (12C-nál hosszabbak) kilomikronok (triglicerid+foszfolipid+koleszterin+fehérje) formájában a nyirokkeringésbe jutnak .

"


A kósuszzsír még közepes szénláncú, a vajzsír pedig rövid szénláncú zsírsav. Csak úgy halkan megjegyzem, hogy az anatejben laurinsav van legnagobb mennyiégben (mit a kókuszban)....

3571. f3000dc5ef (válaszként erre: 3569. - F1fee9d062)
2011. okt. 8. 18:53
Értem!
3570. f1fee9d062 (válaszként erre: 3568. - Háj bye)
2011. okt. 8. 18:44
Gondolom a cukortartalma miatt nem, vagy a bizonytalan összetevő miatt?
3569. f1fee9d062 (válaszként erre: 3566. - F3000dc5ef)
2011. okt. 8. 18:42

Ételintoleranciában, gabonaallergiában, lisztérzékenységben koviubi NEM!


Én csak arra a részre írtam ezt is és a savanyúkáposztát is. Amúgy persze!

3568. háj bye (válaszként erre: 3559. - Szultanpepa)
2011. okt. 8. 12:30
Nem!
3567. ujlany (válaszként erre: 3560. - B51e6674ac)
2011. okt. 8. 12:20

Pl. a kokuszzsir elosegiti a zsiregetest. (thermogenezist idez elo)

szoval van par elonye, de majd jon kisordog es szakszeruen elmagyarazza.

3566. f3000dc5ef (válaszként erre: 3563. - F1fee9d062)
2011. okt. 8. 12:13
savanyúságot én is eszem, ha lehet hazait, de most éppen bolti céklát - ez van. szendi azt írta a kovászos uborkát nyugodtan lehet enni! az a kis kenyér addigra teljesen átalakul! bár az idén egyik se sikerült anyukámnak...én meg meg se próbálkoztam vele, tehát idén kimaradt-pedig szeretem :D
3565. f3000dc5ef (válaszként erre: 3560. - B51e6674ac)
2011. okt. 8. 12:12
szerintem nem jobb. más. mondjuk sütibe talán a semlegessége miatt. vagy sütheted abban a bundás kenyeredet (étolajat felejtsd el sütéshez).
3564. f3000dc5ef (válaszként erre: 3559. - Szultanpepa)
2011. okt. 8. 12:10
szerintem nem.
3563. f1fee9d062 (válaszként erre: 3560. - B51e6674ac)
2011. okt. 8. 11:41

Nem tudom, miért jobb a kókuszzsír, én magam sütöm itthon a töpörtyűt, így házi sertészsírt használok, ha nem is ez a legüdvözítőbb, én szeretem! :)

Savanyúság? Ugye nálad is kizárt a kovászos uborka, a kenyér miatt, a savanyú káposzta legtöbbünknek, akik ételintoleranciával élnek panaszokat okoz a magas hisztamin tartalma miatt, a tartósítók alapból kerülendők. Marad valami, ezek után, ami jó lehet? Amúgy én pl nem is kívánom.


Neked sok sikert az új életformához! :)

3562. Lillus-M
2011. okt. 8. 09:28

Az én kérdésem a következő.

Hétfőre anyukám bejelentett az érsebészhez, mert nyáron nagyon fájtak a lábaim, és megbeszéltem vele, ha megy következőleg nekem is kérjen időpontot.

Vannak visszereim, na nem azok a vastag kanyargósak, inkább sok seprűvéna. Meg átlátszanak vastagabb erek. Szóval állandóan fájt, kenegettem, kellemetlen volt. Egy ideje meg el is felejtettem őket, hiányozni nem hiányoztak. Csak azon eszméltem, hogy megyek vele a dokihoz. Szerintetek ezen is javíthatott a 3 hónap paleo?

3561. Lillus-M (válaszként erre: 3560. - B51e6674ac)
2011. okt. 8. 09:25

Savanyúságot lehet enni.

Ahogy nézem az étlapodat, biztos vagyok benne, hogy az idő múlásával nem fogsz ennyi "tésztafélét" kívánni. Én is kipróbáltam ezt-azt, a maradékot befagyasztottam, és nagyon lassan kopik a hűtőből a muffin, mert nem kívánom, inkább csak gyümölcsöt ennék helyette.

2011. okt. 8. 08:11

Sziasztok!

Én most tértem át a paleo étrendre. Laktóz-és gluténérzékenységet állapítottak meg nálam a közelmúltban, úgyhogy ez a diéta pont nekem való. Sokan említitek a kókuszzsírt. Miért jobb, mint a mangalicazsír vagy a libazsír? (Feltéve, ha jobb azoknál.)Én úgy terveztem, hogy reggelire tojást vagy bundás paleo kenyeret fogok enni. Délelőtt gyümölcsöt, ebédre husit salátával vagy savanyúsággal, délután paleo muffint, vacsira ismét husit zöldségekkel. Ugye ez így megfelel a paleo elveknek? Savanyúságot lehet enni?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

2011. okt. 8. 01:59
A juharszirup ér?
3558. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3556. - F3000dc5ef)
2011. okt. 7. 21:48
Fogyasztok én is ilyen kajákat, de mint mondtam egy "kísérlethez" ajánlottam kókuszzsírt, és itt lehetőleg ki kellett zárni mindent ami hőkezeléskor keletkező anyagokat tartalmazhat.
3557. blaugelb
2011. okt. 7. 21:07

Két hónapja kezdtem a szigorú paleo étkezést. Eredményeim, egyenlőre labor-alátámasztás nélkül:


- fogytam 3 kg-ot (mivel előtte 2 év alatt sikerült lefogynom 20 kg-ot, mostmár nyilván lassabban megy)


- az emésztésem tökéletes (a paleo előtt elég rendszeresen Bilagittal, Dipankrinnal kellett segítenem a könnyebb emésztést, puffadtam, székrekedés, epetáji szurkálások stb.de ezek csak akkor voltak, ha nem gyümölcsöt és zöldséget ettem, hanem "egészséges tejtermékeket, tk. kenyeret, ilyesmit)


- jobb a kedvem, valahogy vidámabb, elégedettebb vagyok, a sikerélmény teszi, gondolom


- reggelente jobb közérzettel ébredek, tisztának érzem magam és a belsőmet ébredéskor is


- biztos, hogy a kezdődő IR rendeződött, mert pl. elmúlt a szomjúság-szájszárazság, de ezt majd azért laborral kontrollálni kell


- nincs sóvárgás és falásroham (de még mindig sokat eszem)


- a bőröm szebb lett


Lehet, hogy hátrány, nem tudom: Az egyébként normális vérnyomásom alacsony lett, rendszeresen 90-100/50-60. Esténként nem tudok olyan sokáig fenn maradni, mint korábban, egyszerűen hív az ágy és pillanatok alatt el is alszom és napközben is elég aluszékony vagyok.

Még nem szedek semmilyen vitamint.


Nagyon örülök az eredményeimnek!

3556. f3000dc5ef (válaszként erre: 3554. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 7. 08:39
na jó, ha már mindennel becsapom magam, akkor tényleg gáz. Tudom, hogy te szinte csak natúr kajákat eszel, értékelem is!....de én biza maradok a libazsírnál...okozzon függőséget, ez van. tudom pl. milyen a csokifüggőség...ahhoz képest bármikor le tudok mondani a libazsírról.....maradok az aranyközépútnál...a saját értelmezésem szerint ;)
3555. Berillke (válaszként erre: 3552. - Lillus-M)
2011. okt. 6. 21:50
alapvetően a paleokenyérkém is ez, csak abban van lenmagliszt is, illetve zöldfűszerek
3554. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3554. - Menyus72)
2011. okt. 6. 21:37
Na jó, nem is rendszeres eszegetéshez ajánlottam. Csak egy átmeneti időre, mikor kísérletezel, hogy megtudd, mitől jött a falásroham. Beviszel egy kis cukrot mazsolával vagy datolyával, aztán "megtámogatod" egy kis zsírral, hogy ne essen vissza azonnal a cukorszint. Ha energiahiány volt, akkor ez segít, ha pedig kajafüggés, akkor továbbra kopogni fognak a szemeid, és kívánni fogod a pogit, joghurtot stb. Ezért ajánlottam valami semlegs zsírt, hisz libazsírnak vagy pecsenyezsírnak van némi íze. Valamint mivel sült, jócskán akadnak benne HCA és beta-carboline szerű vegyületek, melyek szintén olyan kemény függőséget ozkoznak mint a cigifüst. Tehát csak becsapod vele magad.
3553. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3541. - Ujlany)
2011. okt. 6. 21:26
mert 2 féle kókuszzsír létezik. Egyiknek érezni a kókusz ízét, másik viszont szűrt. Ez alkalmasabb sütéshez. (mivel tiszta, nincs ami megégjen benne). A Barco pl. ilyen. Én ezt szoktam használni.
3552. Lillus-M (válaszként erre: 3550. - Berillke)
2011. okt. 6. 20:27

Reggel csináltam "villámgyors kisbucit" (most nem emlékszem melyik paleos oldalról mentettem a receptet)

2 dl darált mandula, 1 tojás, 1 kk. szódabikarbóna, só, ha kell pici víz (aki szereti annak a tetejére mák)Ezt összekeverni, bucit formázni és 3 perc 750w-on mikróban.

Reggel egyharmadát megettem, ma vacsira a másik harmadot. Sk. májpástétommal és uborkával, de úgy érzem tele is vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook