Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2012. jan. 6. 17:10

hú mennyi pajzsmirigy szakértő van itt...

gondolom, hogy sajnos, mert akkor gond van.


tényleg mi az a ch diéta?????


Garamond ne add fel!

5740. kicsithamis (válaszként erre: 5739. - Garamond)
2012. jan. 6. 10:17
szívesen és tarts ki :)
5739. garamond (válaszként erre: 5738. - Kicsithamis)
2012. jan. 6. 10:13
megpróbálom a receptjeidet, már annyit próbáltam, sose lehet tudni, melyik fog bejönni, köszi
5738. kicsithamis (válaszként erre: 5737. - Garamond)
2012. jan. 6. 09:50

Szia :)

(újra)kezdő paleósok vagyunk.

Ez a mi kenyérreceptünk:


őrölt mandula (lidl)

szezámpehely

zabkorpa

tojás

őrölt kömény

szódabikarbóna

víz


Arányai pillanatnyilag kísérleti fázisban, mert csak összeborítottam, ami otthon volt.

Egy csomag mandula 250 gr, kb ennek fel volt a szezám, 4-5 ek. korpa, 4 tojás, a többi ízlés szerint.

Maradék pirított bacon kockát is kevertem bele valamelyik alkalommal.

Férjem szerint ezek teljesértékű kenyerek, pedig ő nagy kritikus.


Adj egy esélyt még :)


Ez a muffin is nagyon finom, bár édes:


10 dkg dió

5 dkg szezámpehely

10 dkg mandula

3 ek nyírfacukor

½ teáskanál sütőpor

2 tojás

2 ek kakaópor

3 ek Mazsola apróra vágva

Kevés víz, muffinpapír

5737. garamond
2012. jan. 6. 06:52

Hajnali vallomás:

feladtam, mert kenyér nélkül nem megy. Sütöttem glutén, tejmentes kenyeret. Ezt a kettőt még fogom tartani, mert a betegségemben a könyvek szerint ez játszott nagy szerepet. Elhiszem a Szendi könyvek minden szavát, és ezt az irányvonalat tartom majd lehetőség szerint, de én már nem vok paleos-egyenlőre...

5736. Derya (válaszként erre: 5735. - Ivi79)
2012. jan. 5. 23:47
értem.
5735. ivi79 (válaszként erre: 5734. - Derya)
2012. jan. 5. 23:45

dehogy, én egyáltalán nem akarok. ezért is akart lebeszélni arról h abbahagyjam, mert h minek.. ill majd ha mégis akarok ráérek, de itt már nem mentem bele jobban, h nálam ne pályázzon szülésre(amúgy sok ismerős szült nála és maximálisan meg vannak elégedve).

egyszerüen nem akartam magam tovább mérgezni vele. nem jó a narancsbőrömnek, a vénáknak, a súlyomnak és mint kiderült lehet h az autoimmunság kialakulásában is közrejátszott

5734. Derya (válaszként erre: 5733. - Ivi79)
2012. jan. 5. 23:27

háziorvos nem csinálhat terhelést.

most te babát szeretnél? vagy inkább nem?

5733. ivi79 (válaszként erre: 5732. - Derya)
2012. jan. 5. 23:24

fú, akkor mehetek jánosba:S

házodokid csináltat terhelést? enyém hülyének nézett, h pm-el együtt járhat ir,közben meg ő is pmes. h menjek cukidokihoz, ezzel a problémával:D onnan kb pároslábbal rúgnának ki, hisz cukrom tökéletes..


nincs 1éve még h abbahagytam fogibogyót 14év után,mert pmnek sem jó és most ált rövidebbek a ciklusaim(21-26nap), de volt már normál is pé-vel(ezt nem mindig figyelem, mert elfelejtem). ez inkább akkor, ha nem felejtem el beszedni rendesen a barátcserjém:)van egy kis ösztrogéndominancia, de még nem érzem oylan vészesnek a dolgot, és még kivárok, h pm is rendeződjön kicsit.

nődokik ált ilyenkor újraszedetnék bogyót, h majd ráérek szülés elött, ill ha akkor sem, akkor megnyomnak kis hormonszarral, h teherbeessek. na most ez nálam nem kell, csak a kis saját szervezetem ciklusát szeretném visszanyerni..

5732. Derya (válaszként erre: 5731. - Ivi79)
2012. jan. 5. 23:03

ingyen csak oda mehetsz, ahova tartozol.

én nem a Jánosba tartozom.

nekem nincsen nődokim, a körzetihez járok, ha muszáj valamiért.

hogy érted azt, hogy "nem állt még be a ciklusom"?

5731. ivi79 (válaszként erre: 5730. - Derya)
2012. jan. 5. 22:57

igen tudom, olyan kéne, csak nem akarom 10nek széttenni a lábam, mire olyat 1et találok, aki képes megérteni a pmdolgokat is, és nem akar mindenáron műhormonnal etetni, mert nem állt még be a ciklusom.

azt sem tudom h pl jánoskhba tartozom, h attól én bárhova bepofátlankodhatok? várom a jófej nődokiajánlatokat:)esetleg 2in1 endónődoki?

5730. Derya (válaszként erre: 5729. - Ivi79)
2012. jan. 5. 22:39
vannak nem maszek dokik is. :-)
5729. ivi79 (válaszként erre: 5727. - Derya)
2012. jan. 5. 22:38
endóm maszek(csak pmdoki), de össz 1szer voltam nála. nődokim nincs, mert régit offoltam. drága volt és leakart beszélni arról h abbahagyjam fogigátlót.
5728. ivi79 (válaszként erre: 5718. - Szikati)
2012. jan. 5. 22:34

én nem paleozok, mert rizs és zabpehely a gyengém, azt nem adom. heti1szer elég hozzá főzni, és az idő nagy úr:)

mennyi súlyfelesleged volt? gondolom a hormon óta fogytál.. igazából én annyit nem is tudnék enni rendszeresen, h túlmenjek a megadott ch adagomon, kivéve a gyümölcs, mert azzal szőlőszezonban megvolt a 300g is:S tehát stagnálásnak nekem sem kéne számolni már..

7éve lehet meg az alulmüxim, akkoriban elmentem jános khba, de leráztak. mikor végre magasabb lett a tshm repültem az orvoshoz, nem értem rá félévet várni szabolcs istvánra, így kerültem solymosihoz, ő még a megfizethető kategória.így lassan 2éve hormonozok.


Balázs mit csinál, azon kivül h tsh alapján tiroxinadagot módosítja? vagy még nem voltál nála ápr óta kontrolon?

komolyan érdekelne, h mitől tud többet mint bárki, mert én még nem érzem h bármit is javultam volna, kivéve azt a pici fogyást, ami vissza is jött(a gonosz gyümik):D

5727. Derya (válaszként erre: 5717. - Ivi79)
2012. jan. 5. 22:25
endokrinológus, nőgyőgyász kérhet terhelést. nem feltétlenül kell fizetősen csináltatni.
5726. Derya (válaszként erre: 5709. - Ivi79)
2012. jan. 5. 22:22

pontosan melyik ez a cikk?

tudnád linkelni?

menny szelént szedsz?

én is szedek.

5725. Derya (válaszként erre: 5703. - Abarta)
2012. jan. 5. 22:18
mi az a CH diéta?
5724. Derya (válaszként erre: 5702. - Abarta)
2012. jan. 5. 22:17
mi zöldségeket, vegyesen.
5723. ivi79 (válaszként erre: 5719. - BuksiCica)
2012. jan. 5. 22:04

én 80-100al tudtam fogyni, akkoriban tshm is jó volt(0,45),így szigorúan betartottam mindent, de ez egy normál étrendhez ez igen kevés. ezt úgy számoltam h 1-1,5g ch/tskg. annyi volt igazából az emelés, h régebbi húst+zöldséggel v savanyúság ebédhez beraktam 60g rizst. kb így ettem egész őszig, de láttam h egyre több a tshm. nemrég olvastam ezt a 160at, és kb 1hete próbálom feljebb vinni, bár félek ne hizzak(kicsit nehezen megy, mert itthon vagyok, melóban jobban megvolt a rendszer). túlképp annyi a dolog, h nem fél zacsi basmati rizst eszem, hanem egy egészet+kicsit hozzádobok a reggeli zabpehelyhez. mindent számolok, egy excelben rakom össze a napi kaját.


átlag ember 160nál is éhen akar halni, tehát ez tök relativ dolog, h mi sok.. mivel az ir-eseknek is 160at ajánlanak, úgy gondolom h talán az lehet az élettani magyarázata, amit szendi is ír. kérdeztem már embereket, de senki sem tudta a választ. támogatásként szelénadagom felvittem 150re, és elkezdtem tirozint szedni. jövö7en nézetek tsht, remélem lesz vmi javulás

5722. szikati (válaszként erre: 5721. - BuksiCica)
2012. jan. 5. 20:56
Cukrot egyáltalán nem eszem, de sok gyümölcsöt igen.
5721. BuksiCica (válaszként erre: 5718. - Szikati)
2012. jan. 5. 20:44

Szia!

Én sem számolok calóriát, stb., de úgy gondoltam, hogy elég alacsony a CH fogyasztásom, és most ivi kicsit megjijesztett, hogy ő meg emeli, mert az jó.

5720. BuksiCica (válaszként erre: 5717. - Ivi79)
2012. jan. 5. 20:40
Kimaradt, hogy a "sok" CH se jó. Tehát más paleóshoz képest is kevesebb a jobb.
5719. BuksiCica (válaszként erre: 5717. - Ivi79)
2012. jan. 5. 20:37

Köszi, majd megnézem ezt a cikket is, én valahol máshol néztem, ott ez biztos nem volt.


Cukor = CH.

Én úgy emlékszem, hogy Szendis blogon azt olvastam, hogy az alulműködésnél még CH-ra is ügyelni kell, mert az sem jó.

Most, hogy átolvastam néhány cikket, mintha itt is pont ez lett volna valamelyikben. Nem ígérem, hogy most újra átnézem.

Te pedig ha jól értem azt írtad, hogy 50gr-ról 160 gr felé emelted a napi CH-t, és úgy jobban fogytál = valami javult .

Utolsó két alkalommal 3,7 volt a T3-am, 3,8-tól jó. De előtte meg a T4 volt ca. max 14 helyett 16 körül 2x.

Decemberben pedig nem nézettem csak TSH-t , mert nem olcsó mulatság.

5718. szikati (válaszként erre: 5709. - Ivi79)
2012. jan. 5. 20:32

Szia ivi! Én is hasimotos vagyok, 50-es eutiroxot szedek, tsh-m most 3,5, a többi rendben. (atpo-t most nem néztek)

Egy éve paleozom, de csk április óta tudok a pm alulműködésemről, bár legalább 5 éve fennállhat már.

10 kg-ot fogytam nyár végéig, azóta stagnálok, de nem számolok semmilyen ch-t vagy egyebet, paleo elvek szerint annyit és azt eszem, ami jólesik.

Febr. 6-án megyek vissza Balázs frof.-hoz, ő nagyon nagy szaktekintély ezen a területen.

5717. ivi79 (válaszként erre: 5716. - BuksiCica)
2012. jan. 5. 20:13

fenébe a kutya kitörölte amit irtam..

szóval, csak akkor tudod elolvasni a cikket, ha regizve vagy. nem akarok linkelni, de ha erre ráguglizol, akkor az első találat:

Wolfgang Kopp:

Táplálkozás, evolúció és a pajzsmirigy hormon szintek - kapcsolat a jódhiány okozta rendellenességekkel?


nem értem milyen cukorra célzol, h ennünk nem szabad, vagy a vércukrunk nem lesz jó? mert azt vágom h nagy eséllyel alakul ki ir, illetve 2es vc betegség.. ezért is akarok terheltetni majd, h kizárjam, de sajna az is csak maszek laborban megoldható, hála az eünek:S

t4ről annyit tudok, h felső határhoz közelinek kell lenni, de t3ról fogalmam sincs. neked mennyi volt? neked sem akar javulni a tsh?


van egy sokszáz oldalas endokrinológia könyv abban tanulmányoztam pmet. sok összefüggést megértettem, amit egy doki sem mond el, pl a stressz hatását, de mivel az egész hormonrendszer összefügg, van még mit olvassak:D

5716. BuksiCica (válaszként erre: 5709. - Ivi79)
2012. jan. 5. 19:36

Most végigolvastam a Szendis pajzsmirigy alulműködéses cikkeket, de ezt amit írtál nem találtam.

Én pont úgy emlékszem, hogy nekünk (Hashimotó) nem jó a cukor . Se.

Valószínűleg több CH-t eszem mint 50, megnéztem egy mandarin pl. ca. 10 gr-ot tartalmaz.

Nyár közepe elég sokszor nézettem TSH-t, T4/T3-at ill. anti TPO-t.

Arra emlékszem, hogy a T3 2x is alacsonyabb volt egy kicsivel, mint kéne.

Nagyon bonyolult ez a PMA.

5715. BuksiCica (válaszként erre: 5713. - Lillus-M)
2012. jan. 5. 19:25

Mi a Madarasba járunk főként, ezentúl gondolni fogok rá, és ott is megnézem. A Tacskóba a kókusztej miatt járok, most épp az utolsó konzervet kezdtem. Azért vettem biót, mert csak ott volt, és nem bírtam volna ki, hogy ne vegyek. Én őket - nem tudom miért - megbízhatónak tartom, de az irreális árak miatt nem igazán kérdés, hogy igazi bió vagy nem. Soha sincs egy lélek sem az üzletben, gondoltam is ,hogy rákérdezek, hogy nem-e csuknak be.

Nekünk sajnos nincs hol gazdálkodni, 2-3 év tapasztalata alapján már csak néhány piacon vett paradicsomot tartok cserépben, hogy meg legyen az illúzió, hogy tudom,honnan van stb. De nagyon sok meló van vele, termés meg alig. Próbálkoztam már fehérrépa magot is ültetni, hogy legyen petrezselymem, de soha nem lett belőle semmi. Talán még paszternák magom is van.

5714. Lillus-M
2012. jan. 5. 19:06
De jó, hogy most vacsiztam, mert itt csurogna a nyálam a klaviatúrára....
5713. Lillus-M (válaszként erre: 5710. - BuksiCica)
2012. jan. 5. 19:05
Tacskóban, de az árát meg nem mondom. Majd megnézem ha megyek. Azzal nem foglalkozom, hogy bio-e, nem igazán hiszek benne, mi gazdálkodunk, de elképzelhetetlennek tartom, hogy némi minimális vegyszer nélkül lehet termelni. ha sok az eső azért, ha nagy a szárazság azért van mindig valami nyavalya. A saját fogyasztású cuccot is muszáj permetezni(mértékkel és ha már nagyon muszáj), különben megennék a dögök, vagy a gombák.
5712. doriicu
2012. jan. 5. 18:52
Reszelt cékla, reszelt alma l:l arányba.Pici só, bors, citromlé. Ha édesebben szereted, pici édesitő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook