Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


5651. Derya (válaszként erre: 5648. - F3000dc5ef)
2012. jan. 5. 13:13

nézd, lehet, hogy más betegségeknél lehet használni, de cukorbetegségnél, amit már gyógyszereznek, hormonoznak, ott nem lehet, mert a gyógyszerhez, hormonhoz kell a szénhidrát, mert különben túlzottan leesik a vércukorszint és elájul, bekómál, stb....

az is tény, hogy bármi tápanyag, amit bevisz a rákos beteg, a ráksejteket is táplálja.

azt nem tudom, hogy a rákos sejtek egyébként honna és miből nyerik az energiát....

és nem is vagyok benne biztos, hogy meg szeretném tudni (értsd: nem szeretném, hogy szükséges legyen utánanéznem... :-))

5650. f3000dc5ef (válaszként erre: 5646. - Derya)
2012. jan. 5. 13:12

Persze a gyulladás is alap, de azt meg ezeknél az autoimmun csinálja.

Tehát az autoimmuntól gyulladt, és nem a gyulladástól autoimmun :D Ha csak a gyulladást kezeled nyilván lesz hatása, nem véletlenül falunk mi is pl. omega3-t.

De a paleoval meg hálisten magát az autoimmun folyamatot állítjuk meg, ezért csökken a gyulladás.

5649. abarta (válaszként erre: 5643. - F3000dc5ef)
2012. jan. 5. 13:11

Amikor történt még jóval nem voltam cukros, de kollégiumban már hónapok óta nem tudtam rendesen enni.


Egyébként nem értem miért vitatkozol ennyire. Tudod mennyi az a 160 gr amit a diabetológusok mondanak? Lemérted már egyszer is? Bőven nem kell hozzá vekniket fogyasztani, de még ketonos sem leszel. Bőven belefér bármilyen paleoba. Az az érdekes hogy az adott szülők ezt mért nem tudták megoldani.


Vagyis nem kell drasztikus elvakultnak lenni szerintem hogy valaki összeegyeztesse akár a most hatályos orvosi cukros diétáját a paleoval.

5648. f3000dc5ef (válaszként erre: 5639. - Derya)
2012. jan. 5. 13:09

A ketogént pont beteg embereknek találta ki a feltalálója, egy amerikai doktornő. Bár gondolom ez elég közismert, súlyos epilepsziás betegeket gyógyítanak vele. Hatalmas tapasztalatuk van, így derült ki, hogy másra is jó lehet.

Nagyon jó rákosoknak is, akik valljuk be azért elég betegek. De mivel a rákos sejtek nem képesek a keton testekből energiát nyerni ( rákos sejtek cukor függők, befalnak mindent, ezért fogynak le a rákos betegek) ezért elpusztulnak, de legalábbis nem tudnak tovább szaporodni, ezért a hagyományos gyógyítási eljárások is nagyságrendekkel jobb hatékonyságúak!!!!!

5647. Derya (válaszként erre: 5645. - Abarta)
2012. jan. 5. 13:09

nem naivitás, mert a szakmai színvonal az egyén színvonalától függ. :-)


egyébként engem is érdekel most már, hogy te paleozol-e vagy honnan vannak ezek infok?

:-)


ja, és akkor a többi cukorbeteges meg IR-es fórumokban mindenki hazudik?

5646. Derya (válaszként erre: 5644. - F3000dc5ef)
2012. jan. 5. 13:07

a Chron-t nem tudom, de a pajzsmirigy nem minden esetben autoimmun, bár igaz, hogy asszem 90%-ban az.

egyébként szerintem is van összefüggés.

de ez inkább a gyulladás lehet.

5645. abarta (válaszként erre: 5641. - Derya)
2012. jan. 5. 13:06

A diabetológus semmit max a dietetikus... :-)


az pedig azt amit a hatályos orvosi előírások számára engedélyeznek,


vagy ha nagyon proaktív és szakmáját kifejezetten szerető elhivatott és nem a hazai tudjukmilyen viszonyokban élő akkor talán lenne olyan álomvilág amilyet elvártok tőlük.


Naivitás itthon csodákat várni kérem, hogy megfeleő legyen a szakmai színvonal.

5644. f3000dc5ef (válaszként erre: 5642. - Abarta)
2012. jan. 5. 13:05

Példának hoztam fel őket, az orvosi mindenhatóságra.

Egyébként nem teljesen más betegségek. Mindegyik autoimmun, ezért a kezelésük is lehet hasonló.


Most már tényleg kíváncsi vagyok! Paleózol?????

5643. f3000dc5ef (válaszként erre: 5636. - Abarta)
2012. jan. 5. 13:03

hááá vazzeeeee....

igen tanultam. Te???

ha 24 órát nem eszel, akkor még baromira nem a zsírsejtjeid bontod. Először természetesen a májad glükóz raktára ürül ki!

És igen a ketogén diétában nincs semmi KINTRŐL bevitt szénhidrát!!!! attól még a testedben VAN!!!pont leírtad!!! a májban! például!!!! a test tudniillik képes előállítani szénhidrátot!!!!!

ha jól értem, akkor cukros vagy, még jó, hogy elájultál egy napi koplalástól! ha nem vagy cukros és elájultál 24 óra éhezéstől, akkor baromira nem jól működik nálad vmi. napokig-hetekig el van egy normál ember kaja nélkül. ez azt hiszem nem lehet vita tárgya.

Egyébként az ájulás egy védekező mechanizmus, nem véletlenül ájul el az ember, kevesebb energiára van szüksége, mivel vízszintesbe kerül jut vér az agyba stb.....egy sima ájulásból túl nagy következtetést nem kell levonni. De nyilván jelez vmit, ez tény.

Szendi persze, hogy nem 0 szénhidrátról beszél!!! én ilyet tuti nem mondtam!!!

Az a ketogén diéta! de Szendi még ott is engedélyez egy kis zöldséget, egy - két fajta gyümölcsöt, amiből szerinte nem lesz gond. De a ketogént, csak azoknak ajánlja akiknek vmi gond van, pl. a cukrosoknak.

5642. abarta
2012. jan. 5. 13:03
Szerintem se a chronosokat se a pajzsmirigyeseket ne keverjük ide, teljesen már betegségek, szénhidráttól függetlenek. A szénhidrátvitánkban nem relevánsak, én pedig ezekkel kapcsolatban tapasztalattal sem rendelkezem így nem tudok nyilatkozni.
5641. Derya (válaszként erre: 5640. - Abarta)
2012. jan. 5. 13:00
hát na ja, elküldenek a diabetológushoz és akkor ő mit fog ajánlani vajon? :-)
5640. abarta (válaszként erre: 5631. - Derya)
2012. jan. 5. 12:59

Nem semmi ajánlás nincsen. Legalábbis nálunk nem. A dietetológushoz küldenek (étrendi tanácsadó). Sajnos még nem tart ott a hazai rendszer hogy minden alternatív táplálkozási módot bemutassanak.


Sőt elmondom ott sem tart hogy a kórházak be tudják tartani. Örülnek ha kenyeret tudnak adni a menühöz kb. Annyira nincs pénz. El sem tudod képzelni. :-( Sajnos ez saját tapasztalat. Utána meg kb felháborodott a diabéteszes orvosom mikor hallotta hogy mi folyik kórházi menü néven, de ellene nem tud tenni semmit.

5639. Derya (válaszként erre: 5636. - Abarta)
2012. jan. 5. 12:58

ketogént szerintem se csináljon cukorbeteg, de még beteg ember se csinálja.

ha gyógyszert szed vagy inzulinozza magát, akkor meg mindenképpen kell a szénhidrát a gyógyszerek, hormon miatt, mert különben elájul vagy bekómál, vagy még rosszab.

más kérdés, hogy ezt a szénhidrátot be lehet vinni zöldségekből, gyümölcsökből is.

5638. f3000dc5ef (válaszként erre: 5633. - Abarta)
2012. jan. 5. 12:56

Hidd el a szülő maximálisan tisztában van a betegséggel. Jobban mint én.


Az hogy mi drága mi nem, na az meg erősen pénztárca függő.....


Én ismét inkább a saját példánkat hozom fel, mert azért abban jobban kompetens vagyok.

A crohn-os dokink (még a gyerek részlegen) is látott már gondolom több száz ilyen beteg gyereket. Még szaktekintély is volt. És????Nem bírta a gyereknek még a tüneteit sem megszüntetni. Pedig esküszöm betartottunk minden gyógszerszedést minden étkezési ajánlást. Semmi. Sőt. A szteroidoktól csak hízott, és holdvilág lett, nem hatott semmit. Azt mondták majd csökkentik......ehelyett emelték, mert hát ugye nem hat, majd a nagyobb adag....hát nem. Ilyen gyógyszer...olyan gyógyszer, semmi.

ÁÁÁÁ ugyanmár anyuka, a műtét nagyon ritka!! Ha mégis akkor évtizedek múlva! ha kérdeztem vmit, mi volt válasz????? anyuka igen sokat van a neten úgy látom!!!!!!

Eredmény: a diagnosztizálás után két évvel drasztikus életmentő műtét!!!!

Köszönöm szépen, az ilyen tapasztalt orvost!

Most minimális gyógyszer, tünetmentesség. És a mostani dokink egyetért a kajával....

Fiam néha kileng...és még így is rendben van.

5637. Derya (válaszként erre: 5633. - Abarta)
2012. jan. 5. 12:55

a legtöbb hormon vizsgálata drága.

persze kérdés, hogy mihez képest, és kinek mi a drága. :-)

de tény, hogy nem százasokról, hanem több ezrekről beszélünk és nem is lehet rendszeres terhelni.

pláne gyereket. gondolom én... :-)

5636. abarta (válaszként erre: 5632. - F3000dc5ef)
2012. jan. 5. 12:55

"A ketogén diéta pont azért lenne jó a cukrosoknak mert ott aztán semmi, semmi szénhidrát nincs! A sejtek a ketogén sejtekből nyerik az energiát, ezért gyakorlatilag nincs is szükség inzulinra! "


Úristen, tanultál te egyáltalán biológiát? remélem azt azért vágod hogy valamennyi szénhidrátra szükséged van hogy az agysejtjeid működjenek.... olyan nincs hogy 0.


Én már csináltam, voltam úgy hogy 24 óráig semmit sem tudtam enni, a zsírsejtjeimet bontottam, mondjuk azt is elég szánalmasan, mert pont sovány voltam. Egy ideig bírta csak a májtartalékom.


Tudod mi jön egy idő után? Elmondom: lámpaoltás.

Úgy elájulsz hogy észre sem veszed. Egyszerűen kikapcsol az agyad. Apám élesztett fel és elmondhatom rá egy percre újra jött az ájulás addig amíg nem ettem rá.


Nem elbeszélünk egymás mellett, nem értesz engem.

Szendi célja sem a 0 szénhidrát. Kizárt hogy olvastál nála ilyet.


Hülyeség hogy inzulin után nem termel a tested saját inzulint. Akkor sohasem tudnád elhagyni a már megkezdett inzulinkezelést.

5635. Derya (válaszként erre: 5632. - F3000dc5ef)
2012. jan. 5. 12:52

"a kívűlről jött inzulin miatt a test már nem termel saját inzulint, akkor sem ha anno még képes is lett volna rá"

"szednie kell a gyereknek a gyógyszert, de azzal legyen tisztában a szülő, hogy még két év a gyógyszerrel és soha nem lesz normálisan működő pajzsmirigye "


szerintem itt mind a két esetben nem arról van szó, hogy a bevitt gyógyszerek miatt károsodnak véglegesen a szervek, hanem gyulladás miatt.

a hasnyálmirigy is, illetve a pajzsmirigy alulműködés is gyulladás miatt szokott rosszul működni.

a legtöbb esetben és a tudomásom szerint.

ha ezt a gyulladást csökkentik, akkor a romlás is megállhat.

gondolom én.

de semmi esetre sem az inzulin illetve a tiroxin miatt áll le a szervek működése.

ti mit gondoltok erről?

5634. f3000dc5ef (válaszként erre: 5631. - Derya)
2012. jan. 5. 12:48

végre.

Én a Crohn-os (nem az hoxás) fórumtól sokalltam be....nem használ senkinek, de azért ajánlgatják mert a dokik ezt mondták.....én meg hiába mondtam, hogy ez meg használ, és még a dokink is egyetért vele!!!!ááááá nem, hülye vagyok és kész. azon versengtek ki milyen gyógyszert tesztel éppen saját magán...ki miből szed nagyobb dózist.....

5633. abarta
2012. jan. 5. 12:46

"Persze, csak sok helyen nem is mérik a saját inzulin termelést, pedig simán meg lehet! Ha meg mérik akkor nem mondják el a szülőknek! Nehogy már tudjon róla! Van olyan kicsi baba, akinek éppenhogy a határérték alatt van! És már nyomják is az inzulint, pedig étrenddel simán kordában tartható lenne!"



Szülők hülyesége rengeteg helyen nézethetsz inzulint is és nem drága privátban pl bármely Centrum laborban. Persze ehhez az kell hogy az adott szülő tisztában legyen azzal mi is ez a betegség. Nehogy már ne tudjon utánanézni.


Az hogy simán kordában tartható pedig ne egy laikus szülő döntse már el könyörgöm összehasonlító tapasztalatok nélkül, akinek a szájába kell rágni mindent a betegségről, hanem az aki már 100 ilyen esetet látott. Ez a felelőtlenség.

Általában orvosellenes vagyok de ennyire azért nem naiv még én sem.


Az hogy most a TB helyzete nem olyan hogy tudja finanszírozni az egy dolog, valamint ez egy folyamatosan változó érték, erős ch beviteli ellenőrzés alatt lehet csak stabilan mérni hogy valóban milyen.

Ott ahol a diabetológiára jutáshoz 3 hónapos előjegyzés van, mert nincs elég orvos megyei kórházszinten erre végképp nincs lehetőség.

5632. f3000dc5ef (válaszként erre: 5628. - Abarta)
2012. jan. 5. 12:45

Hú nagyon elbeszélünk egymás mellett!!!!!!!!!!!


A ketogén diéta pont azért lenne jó a cukrosoknak mert ott aztán semmi, semmi szénhidrát nincs! A sejtek a ketogén sejtekből nyerik az energiát, ezért gyakorlatilag nincs is szükség inzulinra!


Nem a bevitt inzulin öli meg a saját sejteket, hanem az, hogy a kívűlről jött inzulin miatt a test már nem termel saját inzulint, akkor sem ha anno még képes is lett volna rá! Pont ez van a pajzsmirigyeseknél is. Ott is mondta a doki, hogy szednie kell a gyereknek a gyógyszert, de azzal legyen tisztában a szülő, hogy még két év a gyógyszerrel és soha nem lesz normálisan működő pajzsmirigye a srácnak! Na ez is közrejátszott abban, hogy paleora váltottak!


Az inzulinos kismamák egy tök speciális eset, nem jó példa semmire.


A paleos emberkéknek pont a "hatályos orvosi protokollból" van qrvára elegük!

Te paleozol egyáltalán???? vagy utána néztél??

Nem értelek!

Ja most nézem, hogy olvastad Szendit, na az új szakácskönyvben---amiben ugye mindig vannak tanácsok és magyarázatok is, kifejezetten ajánlja a ketondiétát a cukrosoknak.

És igen igazad van, nem lehet szórakozni a cukorbetegséggel. Ezt is írtam én is, könnyen bele lehet halni egy rossz döntésbe.

5631. Derya (válaszként erre: 5629. - Abarta)
2012. jan. 5. 12:40

öööö, azért ez nem teljesen igaz.... :-(

állítólag mindenféle étrendi ajánlásokat is tesznek, hogy teljeskiőrlésű meg mittudomén... :-)

rövid ideig olvastam, meg írtam is az IR-es fórumba itten, :-)

de hamar besokalltam tőlük. :-)

mindeféle mintaétrendeket, meg ún. "cukorbeteg" módon elkészített kajákat ajánlgatnak ott egymásnak, meg állítólag az orvosok is ezt mondják.... :-(

és ez még csak az IR.

5630. f3000dc5ef (válaszként erre: 5627. - Derya)
2012. jan. 5. 12:36

Persze lehet.

Én azt írtam le ahogy ők csinálják, sok kísérletezés után.

Hálisten, hogy legalább ilyen bajunk nincs.

Mikor együtt nyaraltunk akkor láttam, micsoda totózás ez....

5629. abarta (válaszként erre: 5623. - Derya)
2012. jan. 5. 12:36

"eszerint a protokoll szerint, logikusan végiggondolva nem szükséges "nem paleos" szénhidrátot bevinni, viszont baromira oda kell figyelni a számolásra."


Így igaz!! A kontroll célja a stabil cukorszint függetlenül attól mivel is éred el. A diabetológus sohasem azt mondja meg mit egyél hanem hogy hány gr ch-t vigyél be minimum és az aktivitásodnak megfelelően milyen időközönként.


Vagyis attól mert cukros lehet paleo.

5628. abarta (válaszként erre: 5610. - F3000dc5ef)
2012. jan. 5. 12:33

Ezzel nem értek egyet. Az 1es az a szint amikor már nincs elég saját inzulin ahhoz hogy a tested életben maradjon akármennyi is a sejt. Lehet fokozni az érzékenységet, de a semmiből vagy nagyon minimálisból nem lehet csodát csinálni. Pont azért 1es mert már nem elég! Ez kimérik nem tippelnek, gyerekkorban nagyon nehéz olyan anyagcserét csinálni hogy rezisztancia miatt legyen beteg.


Ezek nem újranövö sejtek. Hogyan is gondolták? Sohasem fogják már tudni az inzulin saját termelését növelni, ha nincs honnan. Max őssejtbeültetéssel lehetne újabb bétasejteket növeszteni hozzá.


Az pedig hogy az inzulintól meghalnak a saját béta sejtjeid tiszta hülyeség hiszen pl az inzulinos kismamák akkor sohasem hagyhatnák el az inzulint :-D


A cukrosok diétája EGYÁLTALÁN NEM KETOGÉN! Kifejezetten ellenjavalt! bármilyen olyan szituáció előidézése amikor a test éhezik és akár zsírsejtekből ketonbontással jusson csak valamihez. Nem véletlenül nézik az orvosok kontrollszerűen és a minimális adag mindenképpeni elfogyasztását javasolják. Szinte semmit sem értett meg az adott szülő a most hatályos orvosi protokollból ha ilyet csinál.


Főképp fejlődésben lévő gyerekeknél ahogy pl az agysejtek növésben vannak és nincs elegendő májzsír tartalék károkat okozhat az ilyesmi. Én is olvastam a zöld könyvet, Szendi egyáltalán nem javasolja gyerekeknél a drasztikusságot, főleg nem betegeken.


A ketociózisos állapot pedig nem egyenlő a kómával, az már a nagyon végső ketózis. Bőven tudsz csinálni ketontesteket kóma nélkül is és vica-verza, tudsz kómálni gyorsan ketontestek nélkül is.


Én már kómáztam/ájultam el így úgyhogy senkinek sem javaslom a szórakozást.

5627. Derya (válaszként erre: 5626. - F3000dc5ef)
2012. jan. 5. 12:28

világos, de azt is ki lehet számolni.

nyilván olyan kaját kell enni, aminek megfelelő a szénhidrát tartalma a bevitt inzulinhoz képest.

de nem hiszem, hogy ennek feltétlenül "nem paleosnak" kellene lennie.

5626. f3000dc5ef (válaszként erre: 5623. - Derya)
2012. jan. 5. 12:21

Ez a vércukor szint akkor igaz, ha evett szénhidrátot is a kaja alatt...ezért számolnak. Önmagában a vércukorszint változhat szénhidrát nélkül is, és akkor már téves az eredmény. Meg hát kapja a bázisinzulint, az is dolgozik nap közben. Ha nem megy rá szénhidrát, akkor máris túlságosan leesik a vércukor szint.


Egy volt osztálytársamnak, most lett cukros az alig kétéves kicsi fia :( "beállították" az inzulint a kórházban, alig mondtak nekik vmit, kaptak táblázatokat is, hogy ennyit evett=ennyi inzulin. aha, ha ez ilyen egyszerű lenne. Hiába tartják be, a gyerek vércukor szintje az istennek se úgy viselkedik ahogy elvárható lenne. sok a bevitt inzulin...ebből látszik, hogy a gyerek még bőven termeli a sajátot. Az étrenden nem is kellett változtatniuk!!!! megeszi amit eddig, rányomják az inzulint, a gyereknek meg leeseik a cukor szintje.

írtam nekik a paleoról, érdeklődnek is...csakhát mint minden szülő félnek nagyon. inkább hallgatnak a dokikra. akik mit tanácsoltak???? a tej, meg a gabona alap, el ne merjék hagyni, mert azokban létfontosságú dolgok vannak egy ilyen kicsi gyerek számára!!! na mit csináljon szerencsétlen????????

5625. f3000dc5ef (válaszként erre: 5624. - HViki)
2012. jan. 5. 12:15
Én is ezt írtam :D
5624. HViki (válaszként erre: 5588. - F3000dc5ef)
2012. jan. 5. 12:08

Hiszen ez is volt a cél.

Ugye az egyik gyerekről pontosan tudjuk, hogy teljesen jól volt, csak a körzeti doki a ketontól a vízeletben bepánikolt és mentőt hívott a szülő tiltakozása ellenére. A kórházban meg elkezdték "kezelni" a gyereket, aki ettől aztán tényleg rosszul lett. Na, ebből jött, hogy a paleótól esett kómába. A riportban meg azért nem tudtak egy gyereket se mutatni, mert mire kiért a stáb a gyerek már otthon volt.

Szóval gyorsan felfújták a semmit, hogy lejárassák, mert túl eredményes.

5623. Derya (válaszként erre: 5622. - F3000dc5ef)
2012. jan. 5. 11:53

ezt nem értem: "Ezért muszáj vmi szénhidrátot is ennie, olyat ami nem paleos különben hipózni fog"

az én tudomásom szerint (van több, magát inzulinozó cukorbeteg ismerősőm, 1-es), a beadandó inzulin mennyiségét aszerint kell meghatározni, hogy mennyi a vércukor szint.

ezért méregetik folyton a vércukor szintjüket. ha jól tudom, akkor kaja előtt megméri és akkor kiszámolja, hogy mennyi CH-t visz be a kajával és aszerint adagolja az inzulint.

ezt is a megfelelő időben.

eszerint a protokoll szerint, logikusan végiggondolva nem szükséges "nem paleos" szénhidrátot bevinni, viszont baromira oda kell figyelni a számolásra.

5622. f3000dc5ef (válaszként erre: 5619. - Derya)
2012. jan. 5. 11:48

Ez így van, ezért tudták csökkenteni.

De mivel kintről kap inzulint, ez nem olyan mintha nem is kapna. Ezért muszáj vmi szénhidrátot is ennie, olyat ami nem paleos különben hipózni fog. Baromira nem egyszerű. Sokkal bonyolultabb mint gondolnánk. Én is csak azóta tudom mióta igazán utána néztem, meg beszéltem a barátnőmmel többet róla. Nagyon bonyolult a mechanizmus ahogy hat az inzulin.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook