Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


6791. CoBhc (válaszként erre: 6759. - B486c9cf7d)
2012. febr. 19. 11:27

Vérnyomással kapcsolatban: nemrég olvastam a pomelóról - azt mondják vérnyomáscsökkentő hatása van.

itt egy link is: [link]


Ami viszont tapasztalat által is alátámasztott: az áfonyalevél tea. Én szeretem az íze miatt, ezért gyakran főzök. Párom megállípította, hogy miután ilyet iszik, mindig megszállja a "világbéke" :D annyira lenyugszik. Később olvastam csak egy gyógynövényes könyvben, hogy vérnyomáscsökkentő hatása van. Mondjuk azt nem tudom, hogy lehet-e venni, én otthon (Romániában) szoktam szedni a hegyoldalon :)

6790. Lillus-M (válaszként erre: 6783. - Paleo fan)
2012. febr. 18. 20:59
Én nem nagyon eszek magokat, van ugyan itthon, de nem jut eszembe, hogy kéne valamit csipegetni (nem is hiszem el)
6789. Lillus-M (válaszként erre: 6782. - F3000dc5ef)
2012. febr. 18. 20:57

Egy teflon lábaskában tettem oda az almát főni, éppen csak egy pici vizet alá, míg nem engedi a sajátját. Nagyon jól lehet a levéből kóstolgatni -inkább mint hogy füstbe menjen-, mert isteni fahéjas ahogyan fő...

Ne szilikonosba tedd, az a lényeg, hogy az oldalát is érje a hő, ne fülledjen be a formába, és akkor nagyon finom ropogós lesz. Szépen meg lehet csinálni egy tepsi közepébe is, max nem lesz olyan fitt tortaformája, bár nekem elsőre csak úgy a tepsi közepén is jól sikerült

Ilyen lett tortaforma nélkül:

[link]

6788. f3000dc5ef (válaszként erre: 6786. - Ditta67)
2012. febr. 18. 19:42
érdekel! köszönöm!
6787. garamond (válaszként erre: 6776. - Paleo fan)
2012. febr. 18. 19:19

lyen ülő ideg gyulladásom sztem nekem is volt és szintén nem lett rá mondva, hogy az, de nagyon nehezen múlt el.

Viszont tegnap elöntött a sav engem is és nem tudok rájönni, hogy mit csináltam másként. Ma újra előkerestem a refluxos részt a Szendi könyvből hátha okosabb leszek.

6786. Ditta67 (válaszként erre: 6785. - F3000dc5ef)
2012. febr. 18. 19:18

Próbáld ki!Ha érdekel megírom melyik fajtát szedem és utána nézhetsz Te hol tudod beszerezni.

Van több fajta,ezt a háziorvosom ajánlotta.

6785. f3000dc5ef (válaszként erre: 6784. - Ditta67)
2012. febr. 18. 19:07

Az jó lehet, bocsi a hasonlatért, de azt kutyáknak is ajánlják....és náluk ugye nincs placebo hatás :) működik és kész :))

Lehet nekem is kellene. Mert ma pl. a rossz térdem rendetlenkedett egy kicsit.....

6784. Ditta67 (válaszként erre: 6776. - Paleo fan)
2012. febr. 18. 18:53
Én algát szedek és HIHETETLENÜL elmúltak az izületi problémáim. Ne kérdezd,hogy miért,magyarázták,de nem tudom.Kb.2 hét után kezdett csak hatni,már fel is akartam adni.Azóta viszont pattanok....
6783. Paleo fan (válaszként erre: 6781. - Lillus-M)
2012. febr. 18. 18:31
Nekem is volt már olyan, hogy a 71-72 kilóról lecsúsztam 70-re, sőt kicsivel visszább volt a mutató a 70-től, de visszament 71-re és ott áll megint. Nem emlékszem rá, hogy mit ettem és mit nem ettem akkortájt, de hajlok rá, hogy a tökmag nem tesz jót a fogyásnak.
6782. f3000dc5ef (válaszként erre: 6773. - Lillus-M)
2012. febr. 18. 18:27

Köszi, hogy leírtad, én ezt ma akartam csinálni, de holnap lesz belőle.

Csatos formám nincs, sima tepsi vagy szilion tepsi lesz belőle.

Az alma főzést se értettem teljesen a receptből. Mennyi vízben tetted fel főzni?

Milyen volt mindenféle édesítő nélkül?

6781. Lillus-M (válaszként erre: 6777. - Paleo fan)
2012. febr. 18. 18:27
Én nyáron kezdtem paleózni, ősszel kezdtem fogyni, karácsonyig lement 10 kiló. Még egy 5-öt szeretnék, de ez nem akart mozdulni, csak 65kg-on állt mindig a mérleg. Belenyugodtam, hogy majd jön a tavasz, kert, mozgás, és majd akkor. A héten nagy boldogság ért, látom a 64 kg-ot!!!!! És most már nem megy el 65-ig. Hogy mitől mozdult meg??? Nem változtattam semmit, még talán gyümölcsöt is jobban ettem, holott eddig mindig azt tapasztaltam, hogy a kevés gyümölcs sok hús idején ment jobban lefelé a súly.
2012. febr. 18. 18:26

Tettem fel képeket a tortáról....nagyon finom, istenien csokis lett. Teljesen büszke vagyok magamra :D

Én bizony sima teavajat használtam, évente egyszer-kétszer belefér :)

A másik alkalom mikor ezt használom, az a tárkonyos csirkeraguleves, de abba is minimális kell :D

6779. Paleo fan
2012. febr. 18. 17:26

Jajj, de olyan fini a tökmag. :))) Meg jó drága is.

Más téma:


Most olvastam a következőt:

"Hasonló a helyzet a terhességi cukorbetegséggel, amelyet szintén a magzat idéz elő. A magzat-trükkje, hogy megemeli az anya inzulinszintjét, hogy több cukorhoz és fehérjéhez jusson, és ez arra érzékeny anyákban a hasnyálmirigy kifáradásához és következményes cukorbetegséghez vezet. Ez a sófogyasztás szempontjából azért is érdekes lehet, mert vannak arra utaló adatok, hogy a sófogyasztás csökkentése rontja a sejtek inzulinérzékenységét, ami szintén fokozza a cukorbetegség kialakulásának kockázatát."

6778. tuksy (válaszként erre: 6777. - Paleo fan)
2012. febr. 18. 16:46
Amikor nagyon rákattantam az olajos magokra, (dió, törökmogyoró, mandula, tökmag) a fogyás nekem is megállt. Amikor leálltam velük akkor újra fogyni kezdtem. Az aszlt gyümi ugyanúgy megakasztja a fogyást. Így most ritkábban és kisebb mennyiségben eszem a magokat meg az aszalt gyümit.
6777. Paleo fan
2012. febr. 18. 16:27
Fogyás: Már korábban írtam, de a fene sem emlékszik már rám, nemhogy ti:)))....fogytam 8-10 kilót ez idő alatt és már hónapok óta dekára ugyan annyi a súlyom reggelente. Lehet, hogy a tökmag nem fogyókúrás? :))) Rászoktam ugyanis.
6776. Paleo fan
2012. febr. 18. 16:25
Ízületi problémára pedig azt mondom, hogy ide paleó, vagy oda, bizony nem könnyű tőle megszabadulni. Tavaly június óta paleózok, azt mondhatom, hogy kb. 50 %-kal csökkentek a fájdalmaim, de amire a paleó sem tudott választ adni, vagy segíteni, az az ülő ideg problémám. Ez utóbbi nincs diagnosztizálva, csak sejtem, hogy az lehet a problémám. A paleó sem csoda, de nagyon sokat segíthet, ha valaki odafigyel és nem felejti el, mi volt előtte, akkor rájön. Én még emlékszem és nem akarom abbahagyni, már megszoktam. Nagy fenekét nem kerítek neki, szimplán paleósítom amit lehet, és beiktattam néhány újdonságot is, azt mindig is szoktam, hogy ne legyen sablonos a felhozatal. :)
6775. Paleo fan
2012. febr. 18. 16:12

Sziasztok!

Visszaolvastam kb. 4 oldalnyit. Írtatok a bepisilésről. Én ezzel kapcsolatban annyit tudok hozzáfűzni, hogy volt vele problémám, nem csak 50. éves koron túl, hanem előtte is. kb. 1 éve járok MBT cipőben és teljesen megszűnt. Viszont ha komolyabb lelki trauma ér, akkor elég egy rossz lépés, és nem kell rekeszizmot kiszakító nevetés sem, elég egy kisebb köhögés és becsurran. Tehát lelki okokat is nézni kell. Az intim tornát csináltam én is egy időben, nem emlékszem, hogy nagy változást hozott volna. A cipő, az igen.

6774. ujlany (válaszként erre: 6772. - HViki)
2012. febr. 18. 12:59

20 dkg mandulaliszt, 5 dkg zabliszt, 2 tojas, 3 dkg ghee, kis sutopor es a tetejere sajt.


Amit figyelembe kell venni, hogy milyen a mandulaliszt. Nalunk olyan, hogy csak ledaraljak a mandulat, igy benne marad a zsir is. Amit Mo-n lehet kapni azt viszont lezsirtalanitjak, igy tobb zsiradekot kell hozzadni.


Osszegyurtam (ekkor nekem meg kellett hozza 1 evokanal liszt mert tul lagy volt a teszta), sajttal megszortam a tetejet es megsutottem.

6773. Lillus-M (válaszként erre: 6768. - F3000dc5ef)
2012. febr. 18. 10:17

Remélem nem késő, elfelejtettem ezzel az almás sütivel kapcsolatban leírni a tapasztalataimat.

Először csak egy fél adagon próbálkoztam, mivel nem volt olyan picike tortaformám, ezért csak egy tepsi közepére halmoztam a tésztát, rá a gyümölcsöt. Finom ropogósra sült a széle. Nem volt elég a rácsra sem, így nem lett rácsos, csak diót szórtam a tetejére.


Másodszorra a megadott mennyiséget készítettem pici tortaformában. A tortaforma csatos szélét 10 pőerc után érdemes leszedni, mert nem lett olyan finom, nedves maradt. Nekem a rács a tetején kicsit megszívta magát, nem lett olyan finom omlós, mint amire számítottam. Az almát is érdemes addig főzni, amíg csak egy kis lé is van alatta, vagy pedig szűrőbe tenni és onnan kanalazni a tortára.

Mindezek ellenére ismét meg fogom sütni, csak már figyelembe veszem ezeket a tapasztalatokat

6772. HViki (válaszként erre: 6771. - Ujlany)
2012. febr. 18. 08:36
Recept? :)
6771. ujlany
2012. febr. 18. 08:13

Jo reggelt!

En tegnap mandulalisztes sajtos pogacsat sutottem es nagyon jo lett.

6770. b486c9cf7d (válaszként erre: 6765. - F3000dc5ef)
2012. febr. 18. 00:52

Nem gyozott meg arrol, hogy ne akarjam kiprobalni, utananeztem neten, tobbek kozott az iherb-nel is sok hozzaszolas van a galagonya (hawthorn) keszitmenyekhez es donto tobbseguk pozitiv.

Remelem mindent rendben talalnak fiadnal es egyszeru modon kordaban tarthato lesz!

A sportolas jo, csak a tulzasba vittet es a sulyok emelgeteset nem javasoljak, mert ezek emelnek meg rajta.

6769. Lillus-M (válaszként erre: 6768. - F3000dc5ef)
2012. febr. 17. 21:14

Na ez érdekel, mert holnap én is elkészíteném. Te a tetejére a mázt gheevel vagy vajjal készítetted?

Nagyon kíváncsi vagyok hogy sikerült?

Jó szülinapozást....

2012. febr. 17. 20:21

Jelentem elkészült a szülinapi lúdláb torta :D

Jól néz ki, de megkóstólni csak holnap fogom....reggelire :D

Majd csinálok róla képet is!

Holnap még megcsinálom a Kifőztük-es almás vörösáfonyás tortát is :))))

6767. f3000dc5ef (válaszként erre: 6763. - BuksiCica)
2012. febr. 17. 20:20
Igen azt már láttam :D nagyon jó :)
6766. f3000dc5ef (válaszként erre: 6761. - BuksiCica)
2012. febr. 17. 20:19

Jaj, nagyon szép Buksi!!! egyébként is gyengéim a cirmosok <3


A tesó is szép!

És tényleg bocs az offért :D

6765. f3000dc5ef (válaszként erre: 6759. - B486c9cf7d)
2012. febr. 17. 20:18

Köszönöm, hogy feltetted a kérdést!


Egy valami nem világos nekem.....akkor most hiszel, vagy nem hiszel a dokinak? bocsi nem világos...bár inkább arra hajlok, hogy nem.


Tényleg összekapom magam és írok a paleos dokinak!

6764. HViki (válaszként erre: 6763. - BuksiCica)
2012. febr. 17. 17:09
:D
6763. BuksiCica (válaszként erre: 6762. - BuksiCica)
2012. febr. 17. 16:28

Hát eltűnt a kép...


Két öreg bushmann előtt állt egy meztelen csaj.


Egyik: Papa, vigyük haza és együk meg!


Másik: Hülye vagy fiam? Vigyük haza és együk meg anyádat!

6762. BuksiCica
2012. febr. 17. 16:24

Felraktam a macskákon kívűl még egy képet.


Férjem küldte ezt nemrég, és mondta , hogy hogy néznek má ezek ki. Mondtam neki, hogy az 2 öreg bizony paleós...


Ha érdekel valakit...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook