Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


17260. Adri111 (válaszként erre: 17259. - Vackor64)
2015. máj. 25. 16:37

Nekem is volt, sőt, műtét után 10 nappal ijesztőbben nézett ki, mint műtét után 5 nappal, amikor levettem a kötést. De persze ez attól függ, hogy mennyire hatalmas az a hatalmas!

Én masszíroztam sokat, de 4-6 hét kellett, hogy rendbe jöjjön. Most már nem nagyon veszek észre duzzanatot, max egy minimális maradt.

17259. Vackor64
2015. máj. 25. 16:27
Másfél hete eltávolították a pajzsmirigyemet, normális, hogy a nyakamon van egy hatalmas, kemény duzzanat?
2015. máj. 25. 11:40

Én is beállok a "leszokottak" táborába. Sőt, késtszer is leszoktam :D

14 évesen kezdtem. Akkor persze nem rendesen, nem is esett jól, de addig erőltettem míg csak jó lett. Aztán abbahagytam 26 évesen. Akkor már 2 doboz/ nap volt az adagom. Akkor 5 évig nem szívtam, majd 31 évesen megismertem valakit, aki dohányzott... könnyű volt visszaszokni. Akkor csak 2 évig ment ez. Azóta semmi. Most 35 vagyok :)

Jelenleg elképzelni sem tudom, hogy újra rágyújtsak. A cigi hiányzik, illetve az amit "adott", a szertartás, hogy volt mihez nyúlni amikor majd felrobbantam. De a szaga, a füst a tüdőmben egy kicsit sem kell :)

Az akkori párom aki mellett újra füstöltem végül egy Champix nevű gyógyszerrel szokott le. Én agykontrollal :)

(a leszokni vágyóknak ajánlom Alllen Carr: Leszokni a dohányzásról című könyvét- hangoskönyvét. Nekem segített, kocsiban hallgattam folyton. Egyszercsak elmaradt a cgi, mindenféle erőlködés nélkül...egy próbát mindenképp megér!)

17257. dbf98ae29e
2015. máj. 25. 10:53
Nem próbálkozom, mert csak felmérgelem vele:) Világosan megmondta, hogy nem akar leszokni, ő jól érzi így magát. 14 éves kora óta szívja, napi két doboz! És a tüdeje tiszta. Szerencsére. Igen, akarat kérdése, persze nem könnyű:)
17256. LC52 (válaszként erre: 17255. - Dbf98ae29e)
2015. máj. 25. 09:40

Próbálkozzál...hátha meg tudod győzni.

Nehogy késő legyen...:((( Bár az én barátosném is cukros,minden baja van,de azt mondja...még ezt sem?Tisztában van vele mit okoz magának és még sem teszi le. Férjének 3 éve tüdőembóliája volt,kétszer élesztették újra.Ő ezt végignézte,mert otthon a lakásban történt. Ő azonnal abbahyagyta,azóta nem szívja....barátosném ebből sem okul.

Határozottan állítom....akarat kérdése!!!!!!!

17255. dbf98ae29e (válaszként erre: 17254. - LC52)
2015. máj. 25. 08:23
Kedves Manyi, egyetértek veled:) Áááá, nem vagyok fiatal már:))) A férjem nagy dohányos...érszűkület a lábában, a nyakán...millió gyógyszert szed...és nem teszi le a cigit...nem is akarja!!!!....Szokta is mondani nekem, hogy "a nagy egészséges életmódoddal minden vírusos nyavalya elkap". És igaza van...ő pl. nagyon ritkán náthás, a vírusok nagy ívben elkerülik szerencsére. Szóval én is azt hittem, nem lehet letenni...
17254. LC52
2015. máj. 25. 07:59

Manca! Grapefruit!


"Az egyiknek sikerül,a másik nem"....lehet,hogy túl fiatalok vagytok és nem is ismeritek ezt a dalt.

Én 20 évig dohányoztam.Grapefruithoz hasonlóan milliószor elhatároztam,hogy abbahagyom. /Terhesség és GYES alatt nem szívtam./ Aztán egyszer azt mondtam...az egészségem,a pénzem,büdös...stb...mától nem.Ez 1992.febr.20-án volt.Azóta egyetlen szálat nem szívtam és utálom a bagófüstöt.Próbálok mindenkit jobb belátásra bírni,persze finoman és okos érvekkel.Voltak sikereim,de vannak megrögzöttek.

A férjem unokaöccsét évekig nyüstöltem,nem tette le. Most kiderült,hogy cukros,érszűkülete van.....azonnal abbahagyta.

Drága Manca! Hidd el nekem csak akarat kérdése....és mi sokkal erősebbekk vagyunk, mint az a fránya bűzrúd.

Ráadásul nekem több kreativ hobbim is van.Kötés,varrás,foltvarrás....tudod azóta mennyivel több pénzem jut anyagokra?!

Naaaaaaa....gondold át.

Azt is elismerem,hogy vannak akik egyetlen szál cigit sem szívtak el és tüdőrákosok.Lehet,hogy még csak nem is volt a közelükben dohányos,tehát nem passziv dohányosok.De hogy nem használ....az tuti. Minden bántó szándék nélkül.....próbáld meg!!!!!

17253. dbf98ae29e (válaszként erre: 17252. - Manca)
2015. máj. 24. 21:27
Én is dohányoztam sokáig, sokat. Éveken át hangoztattam, hogy "na, holnaptól leteszem". De ez a "holnap" nem akart eljönni. Már mindenki nevetett rajtam. Aztán egyik reggel azt mondtam, hogy "de igen is, le tudom tenni, most azonnal leteszem". És sikerült, ennek igaz még csak 4 éve, de nagyon örülök, hogy sikerült. De még mindig imádom a füst illatát:)
17252. Manca
2015. máj. 24. 21:23
Érdekes,én gondoltam erre Manyi,mivel épp itt írtam is,hogy az ujjaim fájnak a műtét óta.Na a dohányzás elhagyása...,az uriember biztos nem dohányzik,ezért nem is tudja milyen az elhagyása.Fájdalmas és siralmas.Próbálkozom,de még nem megy.És igen,fogjunk rá mindent a cigire.Egyéb dolgoktól nem is lehet bajunk csak ettől.....
17251. LC52
2015. máj. 24. 17:15
Keresgélek...keresgélek...ezt találtam.Olvassátok el...érdekes. [link]
17250. LC52 (válaszként erre: 17242. - Matyi78)
2015. máj. 23. 22:56
Matyi! Mit jelent konkrétan a szívtünetek miatti "halálod". Mit érzel? Te már túl vagy a műtéten?
17249. LC52 (válaszként erre: 17248. - Manca)
2015. máj. 23. 22:53
Írtam neked privit.
17248. Manca (válaszként erre: 17247. - LC52)
2015. máj. 23. 18:59
Manyi!Nagy nagy bizalommal ajánlom az orvosom ,igaz Szekszárdon műtöttek,de a világ legjobb orvosa,ezt merem állítani.Fül orr gégész és egy nagy koponya,.....ha arra kerülne a sor,de tuti nem lesz baj,majd meglátod!De ha mégis szükség lenne a névre,telószámra,megadom szívesen.A kórházi kiszolgálás szuper,az orvosok szerintem nagyon korrektek.A műtét előtt be sem kellett feküdnöm,csak aznap reggel mentem.Nagyon rugalmas minden,de előre ne beszéljünk róla!!!!!!
17247. LC52 (válaszként erre: 17245. - Manca)
2015. máj. 23. 15:32

Szia Manca!

Keresztnevem Manyi.Az LC a laparoszkópos epeműtét miatt volt itt egy másik fórumon.

Megijedtem....egy kicsit.Nagyon keményen hangzott,pedig csak a tényeket írtad le.Hirtelen szembesültem azzal,amit ott az UH-on nem szerettem volna hallani.Mellbevágott,pedig számolnom kell ezzel is,amíg nincsenek kézzel fogható eredmények a kezembe.Köszönöm,hogy megosztottad velem.

Én itt Dél Zalában élek,most itt indulok el a vizsgálatokra,aztán ha komolyabb a baj,akkor lépek . Bp.,Pécs bármi szóba jöhet,az egészségem a fontos.Családom is mindenben támogat,de azt hiszem ez természetes.

Nem mondom,hogy teljesen nyugodt vagyok,de szembe fogok nézni a betegséggel.Ha műtét kell,akkor minél előbb.

17246. Manca (válaszként erre: 17242. - Matyi78)
2015. máj. 23. 11:32
Matyi!Nekem műtét óta is jelentkezik néha szívdobogás és igen,én is híztam.Még nem vagyok bálna,de jó úton haladok.....
17245. Manca (válaszként erre: 17241. - LC52)
2015. máj. 23. 11:29
Kedves LC52!/kár,hogy nem tudlak a keresztneveden szólítani/,mivel hoztam rád a frászt?Istenemre,nem akartam.Na akkor leírom,elmentem a szövettanra,ahova egy 2 cm-es göbbel küldtek.Ránézett a nyakamra uh-n és azt mondta a szövettanos dokim,hogy nem,nem,nem abból veszünk mintát.Látok mellette valami más egy sokkal kisebbet/4mm/abból veszünk.Igaz nehezen ment,majd szét robbant a fejem közben ahogy forgatta a tűt,de a végeredmény őt igazolta.Ha abból vesz amiért elküldtek,a mai napig nem tudom,hogy rákos vagyok./voltam/Állítólag azóta is ez a beszédtéma orvosi berkekben,mert 1000 orvosból egysem szúrta volna meg azt a kicsit.Nahát ennyire jó az én szövettanosom,nem mellesleg továbbra is hozzájárok uh-ra.Gyógyítható ez a betegség,sőt olyan vagyok egyébként mint előtte,jó legalább 5 kg-al több.Szóval bármiben tudok segíteni,orvos,vagy kérdése van ezzel a betegséggel kapcsolatban valakinek,szívesen segítek.Persze a többi nyavajáról nem sokat tudok,mert ugye a pajzsmirigyünk elég kiszámíthatatlan.
17244. dbf98ae29e (válaszként erre: 17243. - LC52)
2015. máj. 23. 08:33
Szia LC52! Az én általam kinézett doki is kedden rendel, csak én lusta voltam, nem kértem még időpontot..valami csodában bízok biztos, hogy elmúlnak a göbök..)) Várjuk a híreidet!
17243. LC52 (válaszként erre: 17242. - Matyi78)
2015. máj. 23. 07:28

Nekem is vannak szívproblémáim....ami remélem elmúlik majd.Nem is igazán szapora a szívverésem inkább erőteljesebb és nagyon kellemetlen rosszullét,gyengeség kíséri. Végre ma éjszaka jól aludtam,előtte két éjszakán át bámultam a plafont ill.nagyon felelületesen szunyókltam fél órákat.

Én inkább fogytam,mert azt mondták a túlműködő mellett fogyás észlelhető.Októberben volt epeműtétem,ami miatt diétázom,lehet,hogy az is bejátszik.TSH-m 0,326 volt. Bizakodjunk.Kedden megyek endo dokihoz.Talán többet tudok.

17242. matyi78 (válaszként erre: 17237. - Dbf98ae29e)
2015. máj. 22. 22:04
Az egyikben 3 göb. 7-8-10 mm. A màsikban egy cystosus göb 8x12 mm. A ciszta 15x13 mm. Semmi màs xtra... Viszont a szívtünetek kicsinàlnak...hetente legalàbb 2x"meghalok". Van vmelyikőtöknek súly problémàja? Én a norm.tsh (0,89) mellett is bàlnànyira híztam :( :( :(
17241. LC52 (válaszként erre: 17240. - Manca)
2015. máj. 22. 15:55

Rám hoztad a frászt rendesen.:))))

Olvastam hogy nagyon jól gyógyítható a pm daganat / ha az lenne /,talán megúszom.

17240. Manca
2015. máj. 22. 15:20
Nekem is stuma nodosa volt az első,amit ráírtak a papíromra,aztán jött a szövettan,a többit már tudjátok.Köszi Matyi,alakulgatok,bár a nehéz nyelésem megmaradt.Ráfogták ,hogy reflux.Én is mindenhova maszek megyek,mert sehol időpont.Már nem is merem kiszámolni január óta mennyi ment orvosra és most még ez a fogászat is.....Junius 8-án megyek uh-ra előtte kérek időpontot vérvételre,aztán ezekkel együtt vissza az endosomhoz.Ma elfelejtettem reggel bevenni a Letroxomat.Ez mennyire nagy baj?Gondolom egy tabi még nem a világ,pedig olyan kis becsületes vagyok,amit mondanak azt mindig beszedem.
17239. dbf98ae29e (válaszként erre: 17238. - LC52)
2015. máj. 22. 14:40

Na, jövögetnek a friss betegek:) Hát neked is van bőven göböcske...de legalább nem akkora nagy, mint az enyém. Én már sokat utánaolvastam, nálam a műtét elkerülhetetlen sajnos..

Itt vannak az én eredményeim:

az isthmus vaskosabb, benne egy 13 mm-es, nagyrészt cystosus göb észlelhető


- a trachea szűkebb, jobbra hajlik


- a parotisok és a submandibularis nyálmirigyek szabályosak


a nyakon kóros nagyságú vagy szerkezetű nyirokcs. nem észlelhető



- bal oldalon parotis alsó pólusában uis megfigyelhető 8 mm-es nyirokcsomónak imponáló echoszegény képlet.



vélemény: strumma diff.et multinod

17238. LC52
2015. máj. 22. 14:28

Én tegnap voltam UH-on.) 9 göböm van,9 mm-24 milliméteresig. Diagnózis struma nodosa....göbös struma. Kedden megyek endo dokihoz.

TSH-m 0,326 . 0,4-4 a normál tartomány.

Nyálmirigy,nyirokcsomók normálisak...csak lassan én nem. :))))

Tüneteim annyira tipikusak.Szívdobogás,verejtékezés,álmatlanság,rosszullétek,szédülés,vérnyomás emelkedés,izületi fájdalom. Nyelési nehézségem még !!! nincs.

Aztán én ezt egy ideig szépen ráfogtam az időjárási frontokra.Az én háziorvosom tüneményesen -és hozzáértő- azt mondta,na nézzünk csak egy vérképet.Másnap már az UH-on találtam magam.Persze privát,mert állambácsiék kórházába csak szeptemberbe kaptam időpontot.Én addig nem szenvedek.Elég volt.Ha kell a műtétet is vállalom,csak már legyen pont a végén.

17237. dbf98ae29e (válaszként erre: 17236. - Matyi78)
2015. máj. 22. 13:32
egycipőben járunk:) a napokban derült fény nálam is a göbökre, cisztákra....tsh rendben....követezik egy endo doki...majd...mekkorák a göbök? Nálam 3 cm a legnagyobb, sajnos....tiszta ideg vagyok...
17236. matyi78 (válaszként erre: 17184. - Adri111)
2015. máj. 22. 13:15
A cisztàra szt mondta az uh doki hogy izotóppal megnézik ezt is.Ott még nem voltam...először vissza a hàziorvoshoz. Nem egyszerű vele,mert sztem simàn hipochondernek néz... Sokszor van heves dobogàsom, légszomjam, de màr mondani se merem neki. A csomó (ciszta) viszont félremagyaràzhatatlanul itt van...utàna kell jàrni.
17235. matyi78 (válaszként erre: 17222. - Dbf98ae29e)
2015. máj. 22. 13:05
Én id ezt hittem. Nekem is s héten volt vvétel...normális a tsh. Imigyen viszont ciszta és göbök. :(
17234. matyi78 (válaszként erre: 17228. - Manca)
2015. máj. 22. 13:01
Hogy alakultak azóta a dolgok veled?
17233. Adri111 (válaszként erre: 17230. - Dbf98ae29e)
2015. máj. 21. 19:16

Én még csak 25 éves vagyok, szóval ennél jóval fiatalabban is növekedhet göb sajnos... :)

Egyébként a műtét tényleg nem vészes, én 10 nap múlva már dolgoztam a műtét után, de már egy hét múlva is tudtam volna, ha muszáj.

2015. máj. 21. 18:25
Természetese nem "ih" hanem uh, azaz ultrahang :)
2015. máj. 21. 18:24

Nekem az egész cécóból a műtét volt a legkisebb gond, pedig ott is akadt azért némi probléma :D de semmi rossz élmény, semmi rossz érzés nem maradt nekem utána.

Tehát aki a műtét miatt aggódik, nyugodjon meg :)

Amúgy nekem meg nem vettek szövetmintát anno. Volt ih, izotóp, vérvétel... végül azért kellett kivenni mert kifelé megnőtt. Kb fél év alatt, nagyon. Cudarul nézett ki, habár így utólag azért látszott az már évekkel azelőtt is, látom fényképeken. Csak nem szólt senki- pedig ilyenkor azért jó lenne a közeli barátoktól vagy családtagoktól a "bántó" őszinteség :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook