Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯
17560. LC52 (válaszként erre: 17556. - IlDee)
2015. aug. 2. 21:58

Kicsit tartok a műtéttől,de utána biztos jobb lesz.Nem szeretem ezeket a tüneteket,amivel jár.

Októberben volt epeműtétem..:(((

17559. Channa* (válaszként erre: 17557. - IlDee)
2015. aug. 2. 21:45

"A nyakamon, az ádámcsutkánál lévő dudor miatt nehezen nyelek, és néha kicsit fáj is."


erről az jutott eszembe, hogy a műtét után kb. 3 héttel tudtam újra ásítani, de akkor meg annyit ásítottam egymás után, hogy pont ezen a helyen lett egy dudorom, ami nagyon fájt. A műtét helye egy kicsit sem, de ez a dudor igen. el is mentem orvoshoz, hogy mi lehet ez, de azt mondták ne aggódjak, majd elmúlik.

17558. ganita73 (válaszként erre: 17557. - IlDee)
2015. aug. 2. 21:45
Szia! Végre itt vagy😊 a kórházból mikor kijöttem 3 kilóval voltam könnyebb,szeretnék még többet fogyni,elég sok felesleg van rajtam,oda figyelek mit eszem,hogy ne hízzak vissza. Nem szedek gyógyszert, majd hó végén megyek vérvételre akkor derül ki hogy kell-e gyógyszer,de gondolom nem úszom meg,mert mindkét lebenyt eltávolították,igaz a bal oldalon egy minimális darabkát hagyott a dokim,csak reménykedem hogy az dolgozni fog.Fájdalmaim nincsenek,max eső elött csipked ehy kicsit a nyakam,de elviselhető.vannak gyengébb,szédelgős napjaim,de sokat segít a férjem és a lányom,íhy könnyű gyógyulni 😊 Egy vékony kendőt szoktam a nyakamba tenni az utcán,itthon nem védem semmivel. A nyeléssel nincs gondom,és pénteken volt az első éjszaka amit végig aludtam,szuper volt. A vérhigító szurit még keddig kell adnom magamnsk,a végén még hiányozni fog ha már nem kell szúrnom 😊 Biztos nem lesz semmi gond a szövettanoddal neked sem. Azért vigyázz a sebeddel, nekem azt mondta a doki hogy idén ne érje nap,és akkor szép marad. Egyébként elnézést kért csütörtökön hogy ilyen nagyot vágott,de mondta hogy muszáj volt,én meg mondtam hogy nekem tetszik,mert szép moslygós nyakat csinált nekem 😊
17557. IlDee (válaszként erre: 17555. - Ganita73)
2015. aug. 2. 21:15

Nagyon örülök, hogy szépen javulsz!!!! :) Te akkor most tuti fogytál pár kilót, ha ekkorákat szedtek ki belőled :) :) Nem is kérdeztem, hogy milyen gyógyszert szedsz, és mennyit? Neked nincs semmi tüneted most?

Én sajnos sokszor túl jól is vagyok, és ezt estére bánom meg. Holnap éppen Balatonra készülünk :)Ha nagyon elfáradok, kicsit lefekszem, de 5 percnél tovább nem tudok feküdni. A nyakamon, az ádámcsutkánál lévő dudor miatt nehezen nyelek, és néha kicsit fáj is. Azt mondta az orvos, azért van, mert onnan választották le, de majd elmúlik magától. Én tegnap óta kenem körömvirágkrémmel, és sokkal gyorsabban kezdett lepotyogni a varr róla. Otthon már Te sem hordasz kötést, nem?

Jó gyorsan meg lett akkor az eredményed, nekem csak jövőhéten lesz. De eszemben sincs, hogy rossz lenne. Összességében annak ellenére, hogy kicsit hamarabb fáradok, és pár dologra figyelni kell, nem panaszkodhatom. Sokan el sem hiszik, hogy múlthéten műtöttek :) Ami nem feltétlen jó, de nem tudok egy helyben maradni :( Neked milyen a lábadozás időszaka?

17556. IlDee (válaszként erre: 17554. - LC52)
2015. aug. 2. 21:07
Ne félj a műtéttől! Jobb, ha nem húzzák évekig!! Volt már altatásos műtéted?? Az, milyen hatással volt rád (ha volt) ?
17555. ganita73 (válaszként erre: 17554. - LC52)
2015. aug. 2. 15:16
Az a lényeg,hogy ne idegeskedj. Bár én már könnyen beszélek. Nekem a kivizsgálások márcihsbam kezdődtek,és július 21.-én volt a műtét. Az ultrahangra,az endokrinológiára,az izotópvizsgálatra szinte mindig egy hónapot vártam. Vérvétel márciusban,uh áprilisban,izotóp vizsgálat májusban,aspirációs citológoa júniusban,igaz hogy annak az eredménye 2 nap múlva megvolt. Utána már csak a műtét időpontját kellett egyeztetni. Az minden esetre érdekes volt,hogy az áprilisi ultrahanghoz képest a jobb lebenyem 3x volt nagyobb mikor kivették,és a benne lvő göb már nem 3,5 cm volt,hanem 7 cm. Úgy is volt ráírva a záró jelentésre,hogy gyorsan növekvő multi göbök műtéti megoldására vettük föl. A műtét utáni szövettan szerint a jobb lebeny 60g súlyu volt (nőknél max 18g a normál pm súlya)és lebenyezett felszínű volt, a bal lebeny 27g súlyú s kifejezetten dudoros,göbös felszine volt. Ha jól értelmezem te magán úton mész dokihoz,talán neked gyorsabb lesz minden. Én sima sztk alapon mentem,nem volt sürgős 😊 bár ha egy fél évvel korábban kezdtem volna,nem nőttek volna meg ekkorára a göbök,és biztos csak 1,5 ótás műtét lett volna hiszen arra készültek,és nem 4 órás.
17554. LC52 (válaszként erre: 17552. - Ganita73)
2015. aug. 2. 13:58
Azt tudom,hogy hideg.Aug.19-én megyek Solymosi dr-hoz.Utána okosabb leszek.
17553. ganita73
2015. aug. 2. 11:41
IlDee nagyon eltűntél,mi van veled? Remélem jól vagy.
17552. ganita73 (válaszként erre: 17551. - LC52)
2015. aug. 2. 11:37
Köszönöm szépen,azon vagyok 😊 Te se felejts el majd jelentkezni,hogy mi a helyzet a göbjeiddel. Nekem talán az volt a szerencsém,hogy a működése teljesen normális volt a pm.nek,viszont sajnos azért tudtam ekkorára növeszteni őket,mert már csak akkor okozott panaszt,amikor nyomta a nyelőcsövemet. Én most azt mondom mindenkinek,hogy a műtétet mindenki máshogy éli meg,de jobb túl lenni rajta. Ma már hihetetlennek tűnik kogy 4 órán keresztül matattak a nyakamban,nem szivesen gondolok vissza az ébredős időszakra,de összességében nagyon örülök hogy túl vagyok a műtéten,és a szövettan nem mutatott rosszindulatú sejteket.
17551. LC52 (válaszként erre: 17550. - Ganita73)
2015. aug. 2. 11:16
Mielőbbi teljes gyógyulást Neked ! Pihenj sokat!
17550. ganita73 (válaszként erre: 17549. - Sziszizso)
2015. aug. 1. 23:17
Köszönöm szépen Sziszizso,azon vagyunk hogy gyógyuljunk 😊 Egyenlőre nem kezdtem még el a körömvirágos masszírozást,mert az operáló sebészem azt mondta jegeljem a duzzanatot ami a seb közepén van (ott is nagyon meggyötörték a nyakam az isthmusban lévő göb miatt) úgy néz ki hogy használ is neki,mert szépen apad a duzzanat.Azon kívűl hogy kicsit fáradékonyabb vagyok,és a hasam olyan mint a szita a vérhigító szuriktól,nincs más problémám,a seb szép lassan potyog le a vágásról,a szívócsövek okozta sebek is szépen gyógyulnak 😊
17549. sziszizso
2015. aug. 1. 21:46
Varratszedés után ajánlatos nekem jót tett annó ,körömvirágkrémmel masszirozni a seb környékét hamarabb gyógyultam, Mihamarabbi gyógyulást a mütötteknek.
17548. pieta4 (válaszként erre: 17547. - Manca)
2015. júl. 30. 11:50

Miért nem Pécsen műtöttek?

Tulajdonképpen a pécsi orvosokra vagyok kíváncsi, meg hogy hol csinálják helyileg Pécsen.

17547. Manca (válaszként erre: 17534. - Pieta4)
2015. júl. 29. 20:58
Pieta4!Én pécs mellett lakom,de szekszárdon műtöttek.Tudok segíteni neked valamiben?
17546. Channa* (válaszként erre: 17544. - Ganita73)
2015. júl. 29. 20:25

Biztos engem is ébresztettek csak nem emlékszem rá. Utánam műtöttek egy nénit, akit velem együtt bebátorítoztak, de csak délután fél 4-kor kezdődött a műtétje, mert engem, keltegettek. Azt mondta, hogy nagyon meg volt ijedve, mert órákon át hallgatta, hogy próbálnak felébreszteni én meg semmit nem reagálok.

Szegény néninek nem volt elég ez a sokk, még éjjel is engem pesztrált a friss műtétjével. De ha ő nincs, akkor én tuti sokkal rosszabb állapotba lettem voltam.


A hányás nem tudom mitől függ. Én csak kába voltam, fájt a fejem, de ez azért, mert liftezett a vérnyomásom, és aludtam.

17545. ganita73
2015. júl. 29. 15:11
Azért hogy ne csak panaszkodjak, leírom a jó tapasztalatokat is. Kétágyas kórteremben voltam a Károlyi Sándor kórház sebészetén,a szobában volt hűtő is, telefon az ágy mellett,zárható szekrény.A saját dokim naponta többször jött megnézni,és érdeklődni a hogylétem felől,és az altató orvos is jött minden nap megnézni,és érdeklődni míg bent voltam.Összességében elégedett voltam mind az orvosok, mind a nővérek munkájával,pedig elötte sok rosszat hallottam a kórházról,ebből én nem tapasztaltaltam semmit.
17544. ganita73 (válaszként erre: 17542. - Channa*)
2015. júl. 29. 08:49
Engem ébreztettek ugyanígy a műtőben a vakbél műtét után is, mondják hogy jó reggelt,készen vagyunk,és ki kellett nyitnom a szenem nekik egy pillanatra most is,addig nem hagytak békén. Gondolom ez az előírás,de utána hagynak aludni,csak reagálni kell rájuk. A vakbélműtét utáni ébresztést azt nem éltem meg traumaként,lassan ébredtwm a műtőben,nem hirtelen lett hangzavar,kérték hogy nyissam ki a szemem,én meg mondtam hogy alszom. De csak egy pillanatra nyissam ki,én erre b..meg,nem érted hogy alszom? Aztán biztos kinyitottam nekik,mert legközelebb az ágyamban ébredtem. De ez a mostani altatás utáni dolgok,nagyon rossz emlékek maradnak,és nem a fájdom miatt,hanam mert nem én iránytlttam a testem,janem ment a maga feje után. Mint írtam kétszer hánytam és mindkétszer belisiltem közben.
17543. pieta4 (válaszként erre: 17541. - Channa*)
2015. júl. 29. 08:23
Köszi!
17542. Channa*
2015. júl. 29. 05:46

Lányok! Én nem is értettem, hogy miért 40 fokban van a műtét. Az én endokrinológusom direkt tologatta az időpontot, hogy ne ilyen időben legyen, de nem hiszem, hogy ez befolyásolna valamit, max. testszagot, ha nem tudunk tisztálkodni.


Nekem is azt mondták, hogy 2-2,5 órás a műtét, közben fél 10-től délután fél 4 ig a műtőben voltam.Én arra nem is emlékszem, hogy a műtőben magamhoz tértem volna.


Nekem, mint írtam semmim nem fájt, így azért szóltak rám mindig, hogy ne úgy keljek ki az ágyból, mint Drakula a koporsóból:D

17541. Channa* (válaszként erre: 17534. - Pieta4)
2015. júl. 29. 05:41

Én nem emlékszem a régiek közül sem senkire, akit Pécsen műtöttek volna.

Pécsen általában jó dokik vannak tudomásom szerint.

17540. pieta4 (válaszként erre: 17538. - IlDee)
2015. júl. 28. 21:51
Köszi!
17539. ganita73 (válaszként erre: 17537. - IlDee)
2015. júl. 28. 20:52
Nekem nem a meleg miatt volt lelkileg nehéz. A nyugtató amit adtak egy kalap sz..t sem ért,a vérnyomásom a műtőben már az egekben volt,gyorsan le kellett húzniuk. Aztán a műtőben amikor ébresztettek,mintha a víz alól húzták volna ki a fejemet,olyan hang zavar volt,mindenki hozzám beszélt,iszonyú fájdalmaim voltak,és éreztem hogy azonnal hánynom kell,ezt mondtam is a műtőben,az altató orvos elfordította a fejemet hogy tudjak hányni,utána filmszakadás. Legközelebb a szobámban ébredtem arra hogy nagyon fáj a nyakam,és hogy hánynom kell. Rögtön kaltam infúzióban fájdalom csillapítót,a tálat már a férjem tartotta oda hogy hányjak,mert már ott volt,nem tudta ő sem hogy ilyen hosszú lesz a műtét. A nővérke a homlokomra rakott vizes ruhával hűtött a dög melegben. Fél háromkor volt a nagy vizit,akkor már nagyjából tiszta voltam,állítólag megkérdeztem a dokimtól mikor mehetek haza,és ő mondta hogy ma még nem 😊 öt óra körül segített a férjem kimenni a klotyóra,elötte beraktuk a tökeimet egy zacsiba hogy könnyebb legyen vele közlekedni,este 7-kor már egyedül mászkáltam. Engem már úgy engedtek ki szombaton hogy előtte a varratokat kiszedte a doki,a kötést tegnap vehettem le. Szép alakja van a vágásomnak,de a közepe kicsit duzzadt,nekem ott is bolygatták göb miatt. A nyakam érzékeny az időjárás változásra,éjjel nem igazán alszom még elég mélyen,de alakul. Én már a kórházban is aludtam az oldalamon,itthon azért kényelmesebb. Igyekszem pihenni,sokat inni,de nagyon nehéz nyugton maradni. A végtagjaim nem gyengék,egész jól bírom a gyűrődést,és fogytam a kórházban 3 kilót amit nem sajnálok,sőt,van még miből leadni. Hát röviden ennyi 😊 Neked mikor lesz meg a szövettanod?
17538. IlDee (válaszként erre: 17534. - Pieta4)
2015. júl. 28. 19:46
Talán a régiek közül, de ők már szerintem nem járnak ide :(
17537. IlDee (válaszként erre: 17533. - Ganita73)
2015. júl. 28. 19:45

Én is :( Engem is eléggé megviselt az egész. Pedig nem vagyok lelkileg gyenge, de ez... Ezért gondolom, hogy a meleg. Engem azért is küldtek előbb haza. Nagyon nagyon örülök, hogy nem volt rosszindulatú elváltozás a szövettanba :))) Akkor már csak a felépülés van hátra :)

Szerencsére napról- napra jobban vagyok, szinte egész nap talpon vagyok (néha alszom 20 perceket), és csinálgatom, amit tudok.

A fejemet másnak már elég jól mozgattam, főleg, hogy az orvos mindig rám szólt a tartásom miatt. Le a vállakkal, fel a fejjel, mert nagyon fog fájni az izom. Igaza is volt! :) Itthon már tudtam az oldalamon is aludni, ez hiányzott a legjobban. Egyre kevesebbszer kelek fel éjszaka. Ma volt a varratszedésem. Azért mindig félek, nehogy valami baj történjen :) Nem is tudom meddig tart ez a rizikósabb időszak?! Neked is gyengék a kezeid és a lábad? Ez talán a legzavaróbb.

17536. IlDee (válaszként erre: 17532. - Szviola)
2015. júl. 28. 19:40
Köszönöm! :)
17535. LC52 (válaszként erre: 17534. - Pieta4)
2015. júl. 28. 17:55

Látom nincs itt senki "pécsi" műtétes.

Várj,hátha jön mvalaki...

17534. pieta4
2015. júl. 27. 11:12
Van itt valaki, akit Pécsen műtöttek?
17533. ganita73 (válaszként erre: 17531. - IlDee)
2015. júl. 27. 09:07
Hát nem tudom hogy a meleg miatt volt-e de én elég nagy traumaként éltem meg az egészet,majd résetesen leírom. Mikor kiengedtek szombaton,már megvolt a szövettani eredményem is,hát volt a két lebenyben minden féle,bevérzés,meszesedés,stb,hála az égnek rosszindulatú sejtek viszont nem voltak. Hogy vagy? Hogy megy a fej mozgatás?
17532. Szviola
2015. júl. 27. 09:07
Sziasztok, látom sokminden történt veletek, de örülök hogy jobban vqgytok!
17531. IlDee (válaszként erre: 17530. - Ganita73)
2015. júl. 26. 22:31
Én is igy vélekedem erről!!! :) Nekem mindent kivettek. Amúgy tuti, hogy a hőség miatt viseltük pluszban ilyen nehezen....
❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook