Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


91. baloghany (válaszként erre: 90. - A0c1361e44)
2010. márc. 24. 00:32
Köszi, de igazán csak felezni tudom a gyógyit, mert még kisebbre törni művészet lenne :)
90. a0c1361e44 (válaszként erre: 89. - Baloghany)
2010. márc. 23. 21:48

Szia!

Igen, ez túlműködés, de ne izgulj! Csökkentsd le a gyógyszert 25 mg-val. Aztán majd kiderül elég e a csökkentés:)

2010. márc. 23. 20:52

Sziasztok !

Érdekes helyzet állt elő. Terhesség előtt kiderült, hogy alulműködésem van. Akkor euthyrox50-et szedtem. Terhesség alatt 75-re emelték. Szülés után ( már lassan 1 éve) most nézettek csak TSH-t ami most meg 0,01 lett.T3, T4-et nem néztek, de gondolom majd ezt is kérni fog a doki. Még nem voltam dokinál, mert április 13-ra kaptam időpontot :(( Most akkor nekem túlműködésem van ? Na és akkor most jó ha én tovább szedem az euthyroxot amit alulműködésre szedtem ?


Mi a véleményetek ?

88. 11aafc3efb (válaszként erre: 87. - A0c1361e44)
2010. márc. 19. 20:12

Szia!!

Köszönöm, hogy írtál.

Azt mondta a doki is hogy javulás. De a tsh-m nem emelkedett, hanem csökkent. úgyhogy a gyógyszerből már csak 2x1-et szedhetek.

87. a0c1361e44 (válaszként erre: 86. - 11aafc3efb)
2010. márc. 18. 19:16

Szia!


Igen, ez javulás:)))

Hiszen a TSH-d emelkedett, a T4 pedig csökkent:)))

Valószínű, hogy még mindig szedned kell a gyógyszert, de javulsz!

2010. márc. 18. 17:10

Sziasztok!!

Nem tudom, hogy ez normális-e??

2 hónapja voltam először vérvételen. Az eredmény:

TSH: 0.04 (0.40-4.00)

T4: 30.890 (10.30-24.25)

azt mondták túlműködik, és 3x1 metothyrint írtak.Idáig oké....

Most megint voltam, az eredmény:

TSH: 0.012

T4: 10.000

Ez most bezavart... Megyek dokihoz, csak kíváncsi vagyok.... Ha valaki tudja, légyszi írja meg, hogy ez miért van??

85. a0c1361e44 (válaszként erre: 84. - Prudyy)
2010. márc. 17. 09:58

Az a lényeg, hogy jól vagy!

Én el szoktam tudni felezni. Próbáld késsel félbevágni.

84. prudyy (válaszként erre: 83. - A0c1361e44)
2010. márc. 17. 09:03

Szia!

Nincsen semmi bajom, jól érzem magam!

Bár a baba miatt fáradékonyabb vagyok!

A letrox-ból 50mg ot szedtem!De annyira picike, hogy képtelenség elfelezni!

Judy

83. a0c1361e44 (válaszként erre: 82. - Prudyy)
2010. márc. 16. 12:27

Szia!

Ennyire ne ess pánikba:)))

Kicsit túlműködsz, de ne aggódj, nem lesz semmi baj. Én a helyedben csak csökkenteném a gyógyszer adagomat. Vannak tüneteid? Nyugi!!!

82. prudyy
2010. márc. 16. 12:11

Sziasztok!

Segítsetek!

7 hete szültem és a terhességem alatt alúlműködött a pajzsmirigyem!

Most voltam vérvételen, most meg túlműködik!

A tsh-m 0,028!

A Letroxot szedtem a terhesség alatt, de most ezek után nem merem szedni!

Csak a jövő hétre kaptam időpontot a belgyógyászomhoz!

Judy

81. a0c1361e44 (válaszként erre: 80. - Kormika1982)
2009. szept. 18. 21:59

50? Hát az semmi:) Az enyémhez képest. De a normál tartományban lévőnek lehet, hogy elég.

Mennyi az a normál tartomány?

2009. szept. 18. 21:26

wow de jó neked! normál tartományban van a tsh-m és 50 mikrogrammosat szedek. de én még nem fogytam vissza.

csökkenteni akarom mert ez a farkas éhség nem tetszik, továbbá borzasztóan hullik a hajam... :(

köszi válaszodat amúgy, szívesen veszem ha még írsz

79. a0c1361e44 (válaszként erre: 78. - Kormika1982)
2009. szept. 15. 08:58

Szia!

Hány mg-os a gyógyszer?

Mennyi a TSH-d?

Ha a TSH magas, akkor nem szabad csökkenteni az adagot. Nefélj ha beáll a működés, akkor nem hízol! A gyógyszer túlműködős tüneteket okozhat az elején, így a farkas éhséget is, ahogy írod:)

Én műtét után lettem alulműködő, és 10 kg-ot híztam 1 hónap alatt. Amióta gyógyszert szedek, a felét leadtam már.

2009. szept. 15. 06:32

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni Tőletek! Nekem alulműködésem van, de most emeltük a gyógyszeradagot, egy egészről, másfélre, szép fokozatosan...És azt veszem észre, hogy mostmár 4-5 napja csillapíthatatlan farkaséhség uralkodik rajtam, össze eszem magam mégsem lakom jól, mindig kong a gyomrom (persze kövér vagyok az alulműk miatt).

Nos én arra tippelek, hogy több a gyógyszer így felpörögtem és több "fűtőanyagot" kér a szervezet... Mit szóltok? Lehet benne valami? Mert akkor visszacsökkentem, mert zabálok ....

várom válaszotokat

Köszi

Kormi

2009. aug. 23. 13:49

Nem minden pajzsmirigytúlműködésnél ajánlott a jód: [link]


"Jódhiány és a pajzsmirigy


Magyarország területének legnagyobb része jódhiányosnak számít. A jód a pajzsmirigyhormon fontos alkotóeleme, hiányára a pajzsmirigy a hormontermelő sejtek számának növelésével reagál, következésképpen a pajzsmirigy megnagyobbodik. Kezdetben a megnagyobbodott pajzsmirigy göbmentes, majd göbösödés jelentkezik. Jódhiányos területeken jellemző az ún. forrógöbös pajzsmirigy-túlműködés (a "forró göb" izotópvizsgálat alkalmával használt fogalom, azt jelenti, hogy a göb a környezetéhez képest aktívabb, több hormont termel, ennek ellentettje a hideg göb elnevezés, melyet a környezetéhez képest kevésbé aktív, kevesebb hormont termelő göbökre alkalmazunk).


Mikor érdemes jódpótlást alkalmazni?


Terhes és szoptató anyáknál a jódszükséglet megnő, másrészt a magzat normális testi, idegrendszeri fejlődéséhez a megfelelő jódellátottság alapvető tényező. Serdülők fejlődéséhez szintén megfelelő mennyiségű jódra van szükség. Bizonyos pajzsmirigy-megnagyobbodások esetén, pajzsmirigyműtétek után indokolt lehet a jódpótlás. Akiknek pajzsmirigy túlműködésük van, azoknál jódpótlás alkalmazása tilos! Nem tanácsos jódot adagolni kimutatott forró göb esetén sem."

2009. aug. 23. 13:43

Ezt is a neten találtam:

Itt: [link]

"Munkaképesség és pajzsmirigy-túlmûködés. A mai világ nem kedvez annak, hogy a pajzsmirigy-túlmûködést mindenkinél megfelelõen lehessen kezelni. Ugyanis a fizikai és pszichés kímélet épp olyan fontos része a kezelésnek, mint az összes gyógyszer együttvéve. Az, aki a betegsége során ezt a fokozott kíméletet nem tartja be, az életét nem kockáztatja, az élettartam megrövidülését is csak ritkán, de sokkal nehezebben és lassabban fog meggyógyulni. Erõs leegyszerûsítéssel azt lehet mondani, hogy az ember annyi évig nem lesz az igazi a pajzsmirigy-túlmûködés után, ahány hónapig a túlmûködés fennáll. A kezdeti pihenés fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni. Orvosilag egyértelmûen indokolt és szükséges legalább addig táppénzben lenni, amíg az FT4- és T3-érték nem normalizálódik (amennyiben a beteg az utasításokat maradéktalanul betartja, ehhez 3-6 hét kell az esetek nagy részében). Manapság, amikor az embernek a karrierje vagy az állása kerülhet veszélybe néhány hetes táppénzbe vétel miatt, az orvos nem tekinthet el ettõl. Azt azonban tudni kell, hogy egy betegség mindig rosszkor jön. Ráadásul a pajzsmirigy-túlmûködésnek magának a kiváltásában is éppen szerepelhet egy nagyon feszített munkahelyi légkör (karrier-hajszolás, szorongás a munkahely elveszítése miatt). Nincs univerzális tanács, legfeljebb egy okoskodásnak tûnõ dologra hívnánk itt fel azok figyelmét, akik úgy gondolják, hogy egy világ fog összeomlani, ha 6 hét táppénzre kell menniük: végig kell gondolni, hogy mennyire érdemes rabszolgájává válni/maradni annak a karrier-éhségnek, munkahelyi fõnöknek, akitõl annyi tolerancia sem remélhetõ, hogy egy betegség esetén tekintettel lesz a mi egészségünkre. És még egy praktikus felvetés. Vajon racionális-e a döntésünk - nem megyünk táppénzre, nem kérünk segítséget családtagtól - és 60%-os értékû munkát végzünk egy éven át, miközben két-három hónap táppénz után közel 100%-os értékû emberként térhetnénk vissza a robothoz."

75. marica615 (válaszként erre: 73. - A0c1361e44)
2009. aug. 23. 13:21
igen a CRP is és WE ( vérsejtsüllyedés) is a gyulladást mutatja. Most hétfőn csináltak erre a kontroll vérképet a pajzsmirigyre nem, mert 1 hét alatt nem normalizálódik. A gyulladás lentebb ment, de még így is 18,9 a CRP 5 helyett. Szedem a gyógyszert és természetgyógyászhoz megyek, meditálok, relaxálok. Munkát keresek a neten és átértékelem a bioritmusomat, a fontossági sorrendet az életemben...OLDANI kell a stresszt!!Ezt is tanulni kell mint sok mindent.:-)
2009. aug. 21. 13:10

Nekem is iszonyatos túlműködésem volt, Metothyrint kaptam...

Nagyon szépen tudtam csökkenteni a spirulina mellett, márcsak napi 1/4-et szedek és jó minden laborértékem! :) Még a nyakamon lévő cysta is visszahúzódott, pedig többször le kellett szívni!

Én csak ajánlani tudom a spirulinát mindenkinek!

73. a0c1361e44 (válaszként erre: 72. - Marica615)
2009. aug. 21. 12:22

Na, én nem tudtam otthgon ülni nyugodtan.....

Jöttem-mentem folyamatosan. Gondolom ezért tartott 1 évig a gyógyszeres beállítás. Ez a betegség valóban, nyugalmat, pihenést igényel, de én nem vagyok az az otthon ülő típus. Igen túlműködsz, de mit mondanak a későbbi teendőkre? Mit ajánlanak? műtét, kezelés, vagy majd meglátják?

Nekem a TSH-m már nem volt mérhető az FT! pedig hasonló volt az ATPO-hoz 2000 feletti, azt hiszem 2321 és az ATPO pedig 2400.

CRP, WE micsoda? Nekem ilyet nem szoktak nézni. Lehet, hogy ez a gyulladáshoz kell?

72. marica615 (válaszként erre: 71. - A0c1361e44)
2009. aug. 21. 11:36
Szia. Igen igazad van nehéz megteremteni a nyugalmat. Sajna túlműködésem is lett(TSH:0.031, fT4:45.4, fT3:14.1 , CRP:77,6 WE :90) és Methotyrin t kaptam rá 3x2 tbl. 1 hétig, most 3x1 el kell szednem. A lazítással én is próbálkozom, eddig este 8-9h-nél nem jöttem haza a munkámból( területi képviselő), de most nincs. Az orvos asztrológia szerint minden elsőnek lélekből, érzésből indul ki, amiket írtam, itt is kell helyre hozni. Így ülök a popsimon, hogy mielőbb meggyógyuljak.:-) Utána keresek munkát...
71. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - Marica615)
2009. aug. 21. 10:27

Szia!

Lehet, hogy közrejátszik, sőt biztos! De kell hozzá egyéb tényező is, mint nálam a genetika. Nekem már régen diagnosztizálták ezt a betegséget, de a fogyáson kívül nem igen okozott problémát. Aztán beindult. Ez rá fogható valóban a stresszre. Munkanélküli lettem. Ezen nem tudtam segíteni, mert nagyon nehezen találtam állást. Tehát a nyugalom nem volt adott. Gondolom azért a PM-em indult be, mert egyéb betegségem nem volt.

A pm. gyulladás egy másik betegség. Ezt okozhatja valóban vírus. Az autoimmunitás kialakulását szintén nem tudom mi okozhatja. Persze ez is az immunrendszer gyengülésével, felburulásával alakul ki. 15 évig csak időnként túlműködtem, majd egyszer csak autoimmun eredetű pm. túlműködésem lett, amelyet műtéttel gyógyítottak meg, így alulműködő lettem. Én sajnos lazítani csak akkor tudok, ha minden rendben van körülöttem. Manapság ezt igen nehéz megteremteni.

Örülök, hogy Neked ez sikerül valahogy:)

70. marica615 (válaszként erre: 68. - Dragon77)
2009. aug. 21. 10:12
Sziasztok! nekem július végétől lázzal indult két hét hét után jöttünk rá, hogy pajzsmirigy gyulladástól. Nem fogytam , de gyengültem, remegtem,szédültem, étvágytalan lettem és gombóc érzés a torokban is volt. TSH nagyon alacsony, T3 és T4 pedig nagyon magas. Vírus is okozhatja, autoimmun is lehet lassan áll helyre, de gyógyszeresen vagy izotóppal kezelhető. orvos asztrológia szerinti ok mint nálam: az illető többet vállal, mint amit bír, folyamatos izgalom, magas stressz hormon, szorongás, félelem a biztonság elvesztésétől, a kiszolgáltatottságtól(pl munkahely féltés, elvesztése, vagy uez párkapcsolat,családi probléma). A lényeg lassítani kell !!! És tudni csak magunkon mi tudunk segíteni, tudni kell lazítani... kikapcsolni... ki-ki a maga módján.Én most a táppénz alatt olvasok és meditálok, zenét hallgatok,talpmasszőrhöz járok.:-)
69. a0c1361e44 (válaszként erre: 68. - Dragon77)
2009. aug. 21. 09:29

Nekem genetika. Nénikémtől örököltem:(

Hogy mitől lehet még nem. Szokták mondani, hogy a túlműködés jód hiány miatt alakul ki....

2009. aug. 21. 08:55
Pillanatnyi eltérésről még én sem hallottam. Azt tudom, hogy 3 napja, hogy voltam és azóta a tünetek nagy része elpárolgott. Kinn tudok lenni a forró napon, nem zakatol a szívem, csak nagyon ritkán. Nem tudom milyen vizsgálatok lesznek, mert még életemben nem jártam ilyen helyen. Sose volt gondom a pajzsmiriggyel. Tényleg, ez mitől alakulhat ki?
67. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - Dragon77)
2009. aug. 19. 13:37

Jó, nem akartalak bántani! Mindenki próbálkozik mindennel:)

Emlékszem rá, hogy 1-re van időpontod. Jó lenne, ha kiderülne, hogy csak pillanatnyi eltérés volt, bár ilyenről nem hallottam még.

Tényleg kívánom, hogy beválljon a természetgyógyász. Vannak zöldségek is, amik csökkentik a PM működését. Azt is érdemes kipróbálni, bár úgy gondolom, hogy ezek csak rövid időre elegendőek.

Lesznek más vizsgálataid is? Cintigráf, biopszia, röntgen, stb?

Vigyázz magadra!

66. dragon77 (válaszként erre: 65. - A0c1361e44)
2009. aug. 19. 09:01
Szept 1re vagyok a szakrendelésre beírva. Ott újabb vérvétel, és meglátjuk, hogy a természetgyógyász keze mit ér. Addig nem érdemes semmit sem állítani. Mindenesetre a tünetek jócskán enyhültek, és ez nekem sokat segít. A laboreredmények kézzel foghatók, az nem hit kérdése.
2009. aug. 18. 17:52

Az enyém durvább volt, de nem licitálni vagyunk itt:)

Természetgyógyász? Hát szerintem csak hinni akarsz benne, ezért érzed, hogy csodát tett. Azért egy endokrinológust keress fel!

Szerintem egy kis methotyrin tenne csodát:)

Sajnos ez egy szervi betegség, amin nem hiszem, hogy természetgyógyász tudna segíteni:(

Én több, mint 20 kg-ot fogytam 1,5 hónap alatt, és a TSH-m nem volt mérhető, annyira alacsony volt. Az FT4. pedig 2000 felett volt. Na ez durva volt.

A Tied szerintem gyógyszerrel kezelhető.

64. dragon77 (válaszként erre: 63. - A0c1361e44)
2009. aug. 18. 17:43

TSH 0.14

szabad T4: 24.71

szabad T3: 7.6

Fogyás 4kg, remegés sajna van. Az adatok alapján ez durva túlműködés vagy nem? Tegnap voltam egy természetgyógyásznál. Hát, csodát művelt! Pedig csak 1 nap telt el!

63. a0c1361e44 (válaszként erre: 62. - Dragon77)
2009. aug. 17. 14:33

Szia!

A tüneteid nem mind a PM. túlműködés miatt vannak. A magas pulzusra adhat a háziorvos gyógyszert, nekem is ő adott. A pulzus csökkentő a fáradságot is enyhíti, hiszen a magas pulzus olyan, mintha egész nap futnál, így természetes a fáradság. A gombóc szintén pm. tünet, de a gyomor probléma nem hiszem, hogy az lenne. Kezed, lábad nem remeg? Fogyás? TSH-d mennyi?

A szeptember 1. már nincs messze. Nekem az utolsó durva túlműködésemnél 4 hónapot kellett várnom.

2009. aug. 16. 17:07
Sziasztok! Nekem most állapították meg véreredményből a túlműködést. De a szakorvos csak szeptember 1én fogad. Nagyon sz.rul vagyok, a magas pulzusszám, gyengeség miatt. Sokszor gombóc van a torkomban és az ájulás kerülget. De volt olyan is, hogy ettem két falat kaját, aztán rögtön vissza is köszönt. Ez a betegség okozhatja ezt a gyomorproblémát? És a tüneteket hogy tudom enyhíteni, amíg nem fogad a doki? Kérlek válaszoljatok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook