Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
181. a0c1361e44 (válaszként erre: 180. - Bettooo)
2010. jún. 1. 20:56

Szia!

Az izotópos kezelés úgy vettem észre nem tól sikeres, és szerintem nem is tól egészséges.

Engem a mátétem előtt elküldtek, mert épp költözködtek, igy próbáltam másik helyre menni, de nem fogadtak. Akkor a háziorvosm irt egy irgumburgum, SOS beutalót. Én ezt nem tudta, elmentem ismét időpontot kérni, és teljesen ledöbbentem, mert nem kaptam időpontot hanem rögtön vittek vérvételre, izotópos vizsgálatra, és még azon a héten elkezdtek gyógyszerezni, és azt is megmondták, hogy műteni kell.

Kérj te is ilyen beutalót!

Arra gondolok, hogy nálad is hasonló helyzet lehet, mint nálam. Nekem is volt olyan, hogy csak hiztam és hiztam annak ellenére, hogy tólműködtem, és dagadt a lábam, és magas volt a koleszterinem és alacsony a pulzusom. Tehát úgy viselkedett a szervezetem mintha alulműködnék. Az egyik endokrinológus csak a vállát vonogatta, hogy ő nem tud mit csinálni, mert én mindent forditva csinálok.

Mit hallottál műtéttel kapcsolatban? Én sok mindent tudok mesélni:) Megtapasztaltam....

180. Bettooo
2010. jún. 1. 20:43
Sziasztok megint itt vagyok! Szóval egy dekát sem fogytam a túlműködétől, épp úgy derült ki a pm. betegségem, hogy orvosi segítséget kértem a fogyáshoz. Orvoshoz készülök, de az első szabad időpont 11.02.-ra volt egy hónapja. Maszekkal is próbálkoztam, de szinte 1-2 hetente hívott beszélgetni 6-8 ezer forintért. Elegem lett ! Itt nálunk heti egyszer veszik pm. vizsgálathoz a vért és egy hét múlva van eredmény. A műtéttel kapcsolatban is sok mindent hall az ember. Izotópos? Nem is tudom!
179. Hanna15
2010. jún. 1. 09:38
Sziasztok! Sikerült megnyernem egy tüszős mandulagyulladást. Amúgy sem voltam mostanában túl jól. Szerintem sok volt a 4-ről 2-re csökkentés. Most viszont kész vagyok. 39,5 fokos láz már két napja, fája a derekam, a hasam és a nyakamon a nyírok csomóim. A héten kellene vérvételre mennem de gondolom így nem érdemes. Vagy igen?
178. a0c1361e44 (válaszként erre: 177. - Bettooo)
2010. máj. 31. 21:57

Szia!

Mikor nézettél TSH-t, FT4-et, ATPO-t, stb.? Endokrinológusnál voltál mostanában? A methotyrin átalakitja az anyagcserét, ezért áll meg a fogyás, majd indul a hizás. Nem javasoltak más gyógymódot? Engem megműtöttek, azóta pm hormont szedek, tartom a sólyom és még fogyni is tudok ha akarok. És jól érzem magam!

Vigyázni kell a pm betegségre, mert a nemes szerveket is tönkre teszi. Mennyire szapora pulzusod?

Egyébként a methotyrint sem ész nélkül kell adagolni. Nekem az első 2 hltben 4x1, majd 2 hétig 3x1, aztán 2x1, 1,5, és utána hónapokig 1 szemet kellett szednem. És gyakran vérvételre járni. Hetente 2x.

177. Bettooo
2010. máj. 31. 20:16
Hali, én itt új vagyok, de már régi beteg. A véreredmény szerint túlműködök, de a tünetek nem csak erre utalnak.pl: hajhullás, hideg végtagok, fáradság, hízás!Ehhez párosul a szapora szívverés, ízzadás. Folyamatos gombóc a torokba, mindennapos köhögés/ görcsös/. TSH0 0,01. Évekkel ezelőtt szedtem a Methotyrint /jól írtam?/1,5 évig+ vérnyomáscsökkentöt+nyugtatót/ezt csak 1-2 hónapig bírtam/Most megint rosszul vagyok, de a Methotyrint szedésétől rettegek mert sokat híztam ráadásul egy kg.-ot sem fogytam a betegségtől és ráadásul a 2. hónaptól folyamatosan felfújt mint egy alkoholistát. El vagyok keseredve legszívesebben hagynám az egészet a francba, de a családom már nagyon erőszakos.Merre induljak? Azt nem szeretném, hogy csak gyógyszerrel tele tömjenek és majd lesz valami!
176. a0c1361e44 (válaszként erre: 175. - 325b42d966)
2010. máj. 28. 11:03

Szia!

Nekem is ilyeneket írtak 2000. környékén, múlt évben pedig kivették. Nem azért mert nagy gondot okozot csak nem tudták beállítani a működésemet.

Tehát ne aggódj! A pm. betegség jól kezelhető:)))

2010. máj. 28. 08:47
sziasztok,ma voltam ultrahangon :jobb lebeny megnagyobbodott17.13mm kissé echoszegény göb látható bal lebeny megnagyobbodott,caudális részén számos részben egymásra vetülő 10mm körüli izoechogén göb.istmus kiszélesedett 19mm.bal oldalon submandibuláris nyálmirigy előtt 17.6 mm-es nyirokcsomó.elég szőrnyen hangzik ez a lelet,jövőhéten megyek izotópra szerintetek nagy a baj?
174. Hanna15 (válaszként erre: 173. - C2fb35ed40)
2010. máj. 15. 14:38
Szia! Hát ez jó! Lehet, hogy olvastad engem is epilepsziára akartak kezelni meg pánikbetegségre de nem szedtem be a gyógyszereket. Már bő fél évvel előtte produkáltam a tüneteket de csak THS-t néztek de az rendben volt. Februárban kerültem belgyógyász kardiológushoz szívpanaszok miatt és akkor derült ki, hogy mi a bajom. Én nagyon örültem, hogy nem szedtem be a neurológus által írt gyógyszereket. Örülök, hogy végre neked is kiderült mi a bajod. Borzasztó, hogy fél egy évnek kell eltelnie, hogy az ember kiderítse mi a baja. Még jó, hogy te is az a típus vagy aki nem adja fel és harcol az igazáért. Általában az ember megérzi ha félre akarják kezelni. Én legalább is éreztem, hogy nem szabad beszednem. Két napot rágódtam mi legyen. Néztem a gyógyszert de úgy éreztem, nem szabad bevennem. Milyen jól tettem.
173. c2fb35ed40 (válaszként erre: 172. - Hanna15)
2010. máj. 15. 11:47
sziasztok!én is hasonló problémákkal küzdöttem évekig.senki nem tudta megmondani,hogy mi a bajom.jártam orvostól-orvosig a legkülönbözöbb ünetekkel,mint hajhullás.alvászavar,fáradékonyság.depi,ingerlékenység.A leleteim sorra negativok lettek,végül a psychiaternél kötöttem ki,mert a dokik szerint psyches eredetü problémáim vannak.Képzelhetitek,hogy már marék számra szedtem a legkölömbféle szereket,de egyre rosszabbul éreztem magam.Végül kínomban a neten talátam egy doktornőt,aki alternatív gyógyászattal is foglalkozik.Az tetszett benne,hogy ötvözi az alternatívot a hagyományossal,így gondoltam nagy bajt nem csinálhat.Bár nyeltem egyet az áron,de állíthatom életem legjobb döntése volt.Kiderült a vizsgálatai során,hogy pajzsmirigy gyulladásom van,ami "valszeg"autoimmun eredetü,mert aTPO szintem már 1000 körül volt,ami nagyon magas.A TSH.m még benne volt a normál tartományban.+a ma divatos metabolikus syndromában is szenvedtem,:emelkedett CRP,húgysav,koleszterin,triglicerid,és insulin rezisztencia.Ezek apró eltérések voltak,senkinek nem szúrtak szemet.kb félévnyi kezelés gyógyszer+homeopatia meggyógyultam.rendszeresen járok ellenörzésre és minden rendben.
172. Hanna15
2010. máj. 14. 10:10

Sziasztok!

Most értem vissza az orvostól. Nem sokat beszélt mert nem akarták a férjemmel húzni az időt, hogy hogy három dolgot tudtam meg. 1. Basedow, 2. Van változás az ultrahang képen még hozzá jó irányba. 3. normál értékben van a TSH ezért a napi négyet csökkentettük napi kettőre.

A papira amire felírta a Basedow-ot azt írta, hogy TSH-AK és ha jól értelmezem egy nyilacska ami felfelé mutat :) gondolom ez azt jelenti, hogy magas. Először azt mondta Hasi. de utána megnézte a vérvétel eredményét és változtatott Besadow-ra :))Szóval ez történ majd ha lesz egy kis időm megpróbálok utána nézni. A lábfájásra és a fulladásra azt mondta nem ettől van. ?? Talán idegi. Szerinte! Szerintetek?

171. Hanna15 (válaszként erre: 170. - 11aafc3efb)
2010. máj. 7. 16:37

Szia!

Amikor terhes lettem szó szerint mozogtak az első fogaim. Alul az összes első lötyögött. Akkor a fogorvosom azt mondta váltsak fogkrémet. A Meridolt ajánlotta és tényleg pik pakk visszarögzültek a fogaim pedig már semmi keményet nem mertem enni annyira mozogtak. Mai napig megvannak és nem mozognak. Szerintem próbáld ki. Nem olcsó de nagyon jó és sokáig elég. Van neki öblögetője is :) Sok sikert hozzá!

2010. máj. 7. 14:29

Sziasztok!!

vége a melónak :)Gondoltam én is írok :)

Szóval. A sport nálam: heti 3x csinálom, napi kb másfél órába: 4 vagy 5km futás, meg felülés meg erősítés, meg bringázok 7-8 km-t.

Nem sok a heti három, de csak így van lehetőségem. És én már egyáltalán nem fulladok.

Irisz most megijesztettél a fogakkal kapcsolatban. Mert sajna anyucikámra ütöttem, hiába sikálom állandóan már 5 hiányzik, és félek most ez be fog tenni. folyamatosan azt érzem, hogy ki akarnak esni.

Más... Az emberem Afganisztánba ment jan. végén. Akkor totál befordultam. és azóta is be vagyok, mert nagyon rossz egyedül. Azóta csinálom ezt a cécót, járok dokihoz, vérvételekre, közben suli, meló, vizsgák. Totál ki vagyok...

DEEEEE: lemondtam a cigiről, most már a kávéról is, hogy legalább én ne mérgezzem saját szervezetem. Mindig-mindig talpra állok, próbálok egészségesen élni, sportolni, és persze kevesebbet idegeskedni, ami néha nem megy :( ... És nem akarom érezni, hogy ez-fáj, az-fáj. De a testem ezt nem akarja!!!!!!!!!!!!!!!!! Ő jelez, folyamatosan... Most meg ezek a szőrök...ISTENEM, hát mi jöhet még... Mire megjön az ember olyan leszek mint egy szőrmók :)Szegény, meg fog ilyedni tőlem.

Ja, még valami. Most veszek majd Korall-kalciumot azt mondták, az jó a fogakra is..

169. Hanna15 (válaszként erre: 167. - Hanna15)
2010. máj. 7. 09:06
:)
168. a0c1361e44 (válaszként erre: 167. - Hanna15)
2010. máj. 7. 08:42

Jaj, nem azért mondtam, hogy sajnálj:)

A barátnőm szerint még mindig szépek, csak szerintem nem:)

167. Hanna15 (válaszként erre: 166. - A0c1361e44)
2010. máj. 7. 08:36
Nagyon sajnálom a fogaidat! :( Ez biztos nagyon rossz lehet ha előtte szép volt a fogsorod.
166. a0c1361e44 (válaszként erre: 164. - Hanna15)
2010. máj. 7. 08:33

Ez is pm túlműködés tünete. Magas pulzus, amúgy is olyan mintha futnál egész nap. Ha belegondolunk, hogy futunk és rögtön utána rögtön lépcsőzünk, stb. Nem csoda ha fulladunk. Én is így voltam:( Séta közben telefonáltam, az ismerősök megkérdezték, hogy hova futok:)))

Szerintem ettől vannak a fog problémák is. Sosem volt gondom a fogaimmal csak a nagyon dúrva tűlműködésem óta:(((

165. Hanna15 (válaszként erre: 163. - A0c1361e44)
2010. máj. 7. 08:32
Igen tudom, hogy mondtad de nem mertem otthon változtatni mert amikor utoljára csökkentettük nagyon rosszul voltam. Remélem tényleg csökkenthetem. Az utolsó vérvételen még mindig a duplája volt a megengedettnek de az már két hete volt. Egyébként a pulzusom kezd rendbe jönni. Ma reggel már csak 96 volt és már egyszer előfordult, hogy 77-re lement. Na jó mondjuk terhelés alatt felmegy 152-re de alapállapotban már nem ilyen magas.
164. Hanna15
2010. máj. 7. 08:28

Sziasztok!

Kérdeznék valamit. Elég gyakran előfordul de főleg akkor amikor fizikai megterhelés alatt állok ( megágyazok, lépcsőn felmegyek, sétálok) , hogy elkezdek fulladni. Nehezen veszem a levegőt és úgy érzem nem jut elég oxigén a szervezetembe. Mondjuk nekem még nem sikerült a cigit letenni de eddig nem volt ilyen problémám. Nálatok is előfordul? A fogaim most lettek érzékenyek de én tudatlan azt gondoltam, hogy rossz a fogam de akkor ez is a pm? De jó, hogy vagy nekünk. Itt tapogatóznánk a sötétben :))

163. a0c1361e44 (válaszként erre: 162. - Hanna15)
2010. máj. 7. 08:24

Szia!

Már írtam neked, hogy szerintem nem szabad ilyen sokáig ilyen sokat szedni. Ennyi idő alatt ennyi gyógyszer szinte biztos, hogy alulműködőt csinált belőled. Én is kíváncsi vagyok az értékeidre:)


Lányok, TORNA!!!!!!

Nem megerőltető, hanem gyógyytorna jellegű, napi 15-20 perc!!!! Attól enyhülnek, majd megszűnnek az izületi fájdalmak!

162. Hanna15 (válaszként erre: 159. - 11aafc3efb)
2010. máj. 7. 08:17

Szia!

Bocsánat, hogy belekotyogok. Én most kb. 6. hete szedem a napi négyet. Remélem most már nekem is csökkenteni fogják. Nem mertem kevesebbet bevenni mert otthon voltunk és nem tudtam volna elmenni ellenőrzésre. Nekem a doki 3 évet mondott. :( A végtagjaim nekem is fájnak. Nagyon szar érzés. Ma még az álmomban is fájtak a lábaim :)Csípőtől térdig leszakadnak a lábaim. Remélem hétfőn már valami jó hírrel fogad a doki. :)

2010. máj. 6. 22:23

Szia Vijjja:)

Nyaggass nyugodtan, ha tudok válaszolok:)

Igen, sajnos a gyógyszert sokáig kell szedni, egyébként visszatér a betegség hamar, és akkor még nehezebb rendbetenni.

Sajnos a pm betegség kihat mindenre, az izmokra, izületekre is.

És igen, a fogaim nekem is érzékenyek lettek, sőt... A gyönyörű fogaimból ami lett, el sem tudom mondani. A fogaim között rések lettek, az inyem sorvad. Most épp megyek majd fogorvoshoz, hogy csináljon valamit a fogaimmal:(

A vérnyomásodat ellenőrizd gyakran, mert a túlműködés járhat magas vérnyomással. Lassan lehet majd csökkenteni a gyógyszert másfélre, nehogy elkezdj alulműködni a végén.

2010. máj. 6. 17:26

Iriszke, még két dolog, amit nem írtam le!!

De most már teljesen kiakadtam...

Tudom hogy eléggé bénának tűnök, és már lehet a sok idegeskedésnek van nálam fizikai jele, de már totál kész vagyok.

szóval: A fogaim fájnak, érzékenyek, az összes. két hónapja kb sensodyne-vel mosom, semmi változás. Most vettem gyógynövényes fogkrémet, a cigit is már abbahagytam.

A vérnyomásom szarakodik, 100/60 szokott lenni. És ma pl 130/90 mértek, állandóan fáj a fejem és szédülök.

Túl sok minden ért az elmúlt pár hónapban, lehet az tett be nekem, de már immunis vagyok mindenre. Legalábbis én az akarok lenni, de a szervezetem nem.

szóval, lehet én látom rosszul, de míg nem szedtem ezt a gyogyót, nem voltak ilyen dolgaim...

És bocsi hogy ennyi hülyeséggel nyaggatlak, vagy bárkit aki elolvassa, de nekem nincs itt senki akivel beszélhetnék erről :(

159. 11aafc3efb (válaszként erre: 158. - A0c1361e44)
2010. máj. 6. 16:10

Szia Irisz!

Ez érdekes, mert sosem voltam pattanásos. Na mindegy.

A görcs borzasztó... A Magnéziumot nem sokkal a Meto után kezdtem szedni, kb most két hónapja. A kalcium bevitelem az megvan, mert már 5 éve condrosulf-ot szedek (a csípőmre) De a görcs ragaszkodik hozzám :)

Most kaptam meg a véreredményem :)

A napi két gyogyival helyreállt a tsh-m!!!!!!!!

1.22!!! De jó, de jó!!!

Nagyon boldog vagyok!! Hétfőn megyek dokihoz, csak az elkeserít, hogy azt mondta az elején, hogy a gyógyszert 1 évig kell majd szedni. Remélem nem így lesz :(

2010. máj. 5. 20:29

Sziasztok!

A pattanás sem a gyógyszer mellékhatása! Én 1 évig éltem methotyrinen és sosem volt pattanásom. A hízás sajnos az ő hatása. Átalakítja az anyagcserét.

A görcsök lehetnek a mellék pm. miatt. Szedjetek kalciumot!

Írjátok majd meg az eredményeket!

157. Hanna15 (válaszként erre: 156. - 11aafc3efb)
2010. máj. 5. 19:08

Szia!

Most, hogy olvasom a leveledet egy két dologban hasonlóak a panaszaink. Az elmúlt másfél hétben én is elkezdtem hízni, visszajött 3 kg. Az arcomon mindig van egy új pattanás de nem kicsi. ( a hátamon még nincs :) )Lehet, hogy ez mellékhatás? Azt gondoltam a hormonok játéka. Hétfőn megyek én is az orvoshoz :) Konzultáljunk utána :))

Ne motorozz!

156. 11aafc3efb (válaszként erre: 155. - Hanna15)
2010. máj. 5. 18:38

Szia Hanna!

Most 3 hónapja hogy szedem a metothyrint. kb egy hónap után nekiálltam megint futni, és újra jól ment a futás, úgy mint 8 éve :) úgyhogy ez jó. Ez nem mellékhatás, csak visszaállította a szervezetem. Én úgy vettem észre.

Viszont... Olyan izom görcseim vannak, bármely mozdulatnál, bármelyik izom egy pillanat alatt begörcsöl és percekig nem megy ki, és akkor úgy maradok. Borzasztóan fáj.

aztán...sosem volt pattanás pl a hátamon, meg a nyakamon...Na, most van!!!

Aztán hirtelen 3 hét alatt híztam 5 kilót, de így maradtam, nem jön fel több.

Úgy látom szőrösödök is, de Irisz azt írta, az nem a gyogyitól van.

A menzeszem mindig két hét késéssel. Azt nem tudom mitől van.

Egyenlőre ennyi :)

Hétfőn megyek dokihoz, de a görcsöket megemlítem neki. Jó lenne már motorozni, de így nem merek elindulni sem, mert ki tudja megint mikor jön elő.

Meg igazából már lassan mi is babát szeretnénk, úgyhogy jó lenne, ha nem kéne szednem ezt a gyogyót.

155. Hanna15
2010. máj. 4. 21:17
Szia Vijjja! Milyen mellékhatásai vannak? Én Carbimazolt szedek de úgy tudom ez nincs otthon. Lehet, hogy szerencsés vagyok de nekem még nem jelentkeztek mellékhatások pedig már elég régen szedem a magas dózist.
154. Hanna15 (válaszként erre: 151. - 11aafc3efb)
2010. máj. 4. 21:13
Köszönöm a linket :)
153. Hanna15
2010. máj. 4. 21:01
Sziasztok! Bocsánat, hogy nem válaszoltam de Magyarországon voltam és tegnap este érkeztünk vissza. Felhívtuk az orvost és holnap megyek vérvételre és éhgyomorra kell mennem. Vajon miért? Eddig mindegy volt. Nem tudom mire kíváncsiak. Az orvossal csak hétfőn találkozok akkor megyek megint uh-ra. Azt, hogy melyik autoimmun azt még nem tudom de remélem hétfőn már okosabb leszek. Köszönöm szépen, hogy válaszoltok!
2010. ápr. 19. 18:57

Sziasztok!

Nem kell kétségbe esni Hanna! Én is autoimmun vagyok:) A szervezet ilyenkor a pm ellen dolgozik.

Ha jól gondolom, akkor neked hasimotos a betegséged, ami azt jelenti, hogy hol túl, hol alul, hol jól működsz, és majd valamikorra elsorvad a pm-ed. Ezt a betegséget jól lehet kezelni gyógyszerrel, most a tőlműködést kezelik, majd aztán az alulműködést fogják kezelni, vagy őgy leszel, mint én, hogy megműtenek, vagy kezelést is kaphatsz.

Ne izgulj!!!

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook