Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


151. 11aafc3efb (válaszként erre: 150. - Hanna15)
2010. ápr. 19. 18:51

Szia!

egy mondat, hogy mit jelent az autoimmun: Autoimmunitásnak nevezzük azt a jelenséget, amikor az immunrendszer a szervezet saját alkotóelemeit „idegen testnek” érzékeli, és elpusztításukra törekszik.

És egy címet küldök, és ott meg tudsz nézni mindent. Legalábbis remélem. Nekem ami van, az Basedow, de a gyógyszertől jobban érzem már magam. Bár most újabban az alvás nem megy.

Remélem meg tudod nézni az oldalt.

[link]

150. Hanna15 (válaszként erre: 148. - A0c1361e44)
2010. ápr. 19. 15:28

Szia! Megvan az eredmény amire vártunk! Autoimmun! Ez mint jelent?

Most vissza kéne mennünk de holnap indulunk Magyarországra egy kislányommal mert amikor skypen beszélt a nővéremmel elsírta magát, hogy haza akar menni. Ha visszajöttünk akkor kell mennem. Én sajnos nem voltam az orvosnál csak a párom szaladt el mert csak egy recept kellet, hogy elég legyen otthon. Ezért nem tudtam az orvost kifaggatni. Segítsetek mi ez. Gondolom nem jó hír.

149. Hanna15 (válaszként erre: 148. - A0c1361e44)
2010. ápr. 17. 22:03
Úr Isten! Na hát én nem vagyok sehol. 4 hét alatt 4 kg. De hát én nem is tudnék leadni 23-at mert akkor már csak 30 lennék. Most 53-nál tartok. Hát még 45-ig lemehet de utána már rettenetesen nézek ki. Egyszer a mellműtétem után fogytam 7 kilót egy hónap alatt na akkor voltam 45 és már nem voltam egy szép látvány. Lehet, hogy azért nem fogyok mert csak akkor kezdtem amikor már el is kezdtem a gyógyszert? Lehet ez lassítja? De lehet típusa válogatja. 2000-ben mikor volt ez a műtét akkor is erre gyanakodtak de nem találtak semmi eltérést a vérvételnél. A nyakamon meg van duzzadva egy nyirokcsomó, az is lehet ettől? Egyébként nekem is nagyon csúnya a mellműtétem helye. Gyönyörű volt mikor kiszedték a varratot és utána szépen kezdett szélesedni. Jó csúnya lett. Nagyon nagy volt a pajzsmirigyed azért vágtak ekkorát?
2010. ápr. 17. 21:43

Szia Hanna!

A túlműködésem alatt, ami sok év alatt, többször előfordult: az első alkalommal 3 hét alatt 17 kg-ot, majd a következőnél 1 hét alatt 5 kg-ot, a műtétem előtt 1 hónap alatt 23 kg-ot.

Te is fogysz?

Valóban nem szép a műtétem utáni fotó, de én extra eset vagyok általában, igy nem én vagyok az átlagos:) A többieknek kisebb a vágása, és csak néhány napot töltöttek kórházba, ellenbe velem:) Mostmár viszont szép:))

147. Hanna15
2010. ápr. 17. 14:25
Baszus most nézem, hogy téged már megműtöttek. Hát ahogy a képed nézem nem igazán jött meg a kedvem :(
146. Hanna15
2010. ápr. 17. 14:24
Most már egy kicsit jobb. :) Nem vettem be csak pulzus csökkentőt mert az 135 volt. Sajnos azt nem tudom mindig szedni mert leviszi a vérnyomásom 85-re és akkor kész vagyok. Menyit fogytál és meddig tartott a fogyás?
2010. ápr. 17. 13:19

Szia!

Én nem szedtem semmi mást csak túlműködéses gyógyszert, és pulzus csökkentőt. Én nagyon ellene vagyok minden nyugtatónak, de ez még nem jelenti azt, hogy más ne szedje. Esetleg próbáld ki gyengével. Szerintem egyébként segítene, nem hiszem számít mitől ideges az ember.

Sokar kellene pihenni, mert a magas pulzus miatt hamar elfáradunk. Nekem mindig azt mondta a dokim, hogy természetes, hogy fáradt vagyok, hiszen ilyen magas pulzussal olyan mintha egész nap futnék. Ki is döltem esténként korán:)

Az ilyen rosszulléteknél az lenne a legjobb ha le tudnál dőlni egy kicsit, vagy valami olyasmit csinálnál, ami nem fáraszt, és kikapcsol. Én erre az állapotra találtam ki a számítógépes puzzlet:) Órákig is eljátszadoztam és nem húztam fel magam semmin. Persze kisgyerekkel ez biztos nehezebb.

144. Hanna15
2010. ápr. 17. 10:23
Szia! Köszönöm szépen! Most már lassan 3 hete szedem a napi 2*2. Most már több mint egy hónapja szedem a gyógyszereket de ma ismét vacakul vagyok. :( Szét vet az ideg, remegek és tiszta víz a tenyerem. Milyen jó lenne ha most lenne itt egy nagymama aki elvinné a lányomat. :( Szegénykémmel morgok. :( Ilyenkor nem használna egy fél nyugtató? Te szedtél? Én néha gondolok rá, hogy be kéne venni de eddig nem tettem. Segítene egyáltalán ha nem idegi hanem hormonális okok miatt vagy ideges?
2010. ápr. 17. 09:34

Nekem is voltak remegős tüneteim, és elég sokáig megmaradtak, és még nagyon sok féle bajom volt, kb. 1 hónap gyógyszer szedés után kezdett enyhülni. Mennyi ideig szedtél 2x2 db gyógyszert?

Nekem 4x1-et kellett szednem, szerintem te is szed igy, azaz mostantól 3x1 db-ot.

Azért visszatérő a remegés, mert a pm nem egyenletesen dolgozik. A gyógyszer visszafogja, de azért ő még próbálkozik nagyobb löketekkel, ekkor van ismét a remegés, és egyebek.

142. Hanna15
2010. ápr. 17. 09:06
Sziasztok! Gyógyszer szedés mellet lehetnek visszatérő tünetek? Már a remegésem megszűnt egy jó pár napja és ma reggel ismét nagyon remegek. :( Nektek volt ilyen?
141. Hanna15 (válaszként erre: 140. - A0c1361e44)
2010. ápr. 15. 11:28

Szia!

Köszi, hogy válaszoltál. Na azt hiszem engem az orvos le...r a magasból. Én az első héten szedtem 2*1-et, a második héten kellet napi 1-et. A második hét végén már nagyon szarul voltam, ekkor már 152 volt a pulzusom. A párom felhívta az orvost (mert német és én nem tudok vele beszélni, nem tudom a nyelvet)és akkor mondta, hogy napi 2*2. Ezt most már két hete szedem és azt monda, hogy így szedjem tovább és egy hónap múlva találkozunk. Eddig csak vérvétel és ultrahang volt. Most ugye rákérdeztünk, hogy mi van a májfunkcióval és erre levettek vért. Ma hívjuk az eredmény miatt. Én sokkalom ezt az adagot. Megmondom őszintén azt is, hogy egy hónapig látni sem akar :) :( Abból meg már végképp elegem van, hogy így állnak hozzám. Mint említettem már epilepsziára akartak kezelni a remegéses rohamok miatt, habár a leleteim negatívak volta (MRI, EEG). Még jó, hogy nem szedtem be és nem mentem vissza. Most itt ülnék belőve és lenyugatozva a pajzsmirigyem meg dolgozna tovább míg a szívem fel nem adja. :( ha nem lenne a lányom akkor komolyan már haza utaztam volna és otthon kezeltetném magam. Mi van ha én magamtól lecsökkentem mondjuk egy hét múlva 3*1-re és 2 hét múlva meg 2*1-re? Vagy ne tegyem? Neked milyen tüneteid voltak?

2010. ápr. 14. 21:49

SZia Hanna!

Ha ilyen magas volt a T4 ed, akkor tudom mit éreztél. Nekem 83,22 volt.

Tehát volt vérvételem, cintygráfiás vizsgálatom, biopszia, nyelés röntgen, Ultrahang. Ezeket évente csinálták.

Hát lehet, hogy le lehetne csökkenteni a gyógyszert.

Nekem igy kellett szednem:

Napi 4x1 methotyrin, mely 2 hetente 1 tablettával csökkentendő. Közben: hetente 2x vérvétel, fvs ellenőrzés. Kontroll 1 hónap múlva.

139. Hanna15 (válaszként erre: 137. - A0c1361e44)
2010. ápr. 14. 11:15
Szia? Neked milyen vizsgálatokat csináltak?
138. Hanna15
2010. ápr. 13. 08:56

Szia!

Igen bocsánat elírtam :( Hát én sem értem, ha nem mondjuk, hogy nézze már meg a vérképet akkor nem nézi. Ez ugyan így volt az elején. Jártam a magas pulzusommal és ha kint a pultnál nem kérdezem meg a lányokat akkor szerintem még mindig nem tudnánk, hogy mi van. Az orvos meg sem nézte csak mikor szóltak neki a lányok, hogy nagyon nem jó. Leletet most sem kaptam. annyit láttam a monitoron, hogy (azt hiszem, hogy a T4) a T4 5-ig jó és nekem 89 volt most pedig 10. De ha ilyen jól reagált akkor miért kell még mindig 4 szemet szednem. Nem lenne elég a 3 vagy a napi 2? A májamat meg letolja :) :( nem az ő mája!! Azt sem nézték, hogy most ez autoimmun vagy mi a fene!

137. a0c1361e44 (válaszként erre: 136. - Hanna15)
2010. ápr. 13. 08:35

Szia!

Ezt most nem értem:)

Túlműködő vagy és csökkent a TSH-d? Elírtad?

A túlműködőknek alacsony a TSH-ja!

Nekem a betegségem elején, évente volt kontrollom, de a kontrollon mindenféle vizsgálatot megcsináltak. Ilyen sokáig sosem kellett szednem a túlműködős gyógyszert. Fél évig, egy évig igen, de 3 évig??? Azt szokták mondani, hogy a túlműködést, ha max 1 év alatt nem lehet megállítani, akkor valamilyen más kezelést kell alkalmazni, hiszen nagyon sok létfontosságú szervünk tönkre mehet.

A kezeletlen pm. túlműködéstől szív problémák, illetve keringési gondok. A sok túlműködős gyógyszertől a máj, fehérvérsejt. Nem értem az orovosokat...

136. Hanna15
2010. ápr. 12. 23:11
Sziasztok! Voltam ma ultrahangon. Tele van kis göbökkel a pajzsmirigy. Azt mondta az orvos 3 évig kell szednem a gyógyszert és ha nem segít akkor műtét. Kicsit csökkent a THS de még mindig a duplája a megengedettnek. Most tovább kell szednem a napi négy szemet és egy hónap múlva kell menni kontrollra. Rákérdeztem a fehérvérsejtre miután már kb. másfél hónapja szedem a napi 4 gyógyszert és az volt a válasza, hogy ja tényleg akkor vegyük le a vért. Na szóval itt tartunk. :( Ultrahangot fél év múlva szeretne csinálni. Nálatok is így volt? Félévente nézik? Mégy egy kérdés, nektek be volt dagadva a nyirokcsomó a nyakatokon? Ezt elfelejtettem mondani neki. Fontos lehet ez? Köszönöm, hogy segítetek!
135. Hanna15 (válaszként erre: 134. - 11aafc3efb)
2010. ápr. 11. 14:56
Szia! Carbimazol 10mg-t szedek. Fogalmam sincs mi van a betegtájékoztatóba mert németül van én pedig nem beszélem a nyelvet. :(( Holnap megyek uh-ra és akkor mondom a férjemnek, hogy kérdezzen rá a dokinál.
134. 11aafc3efb (válaszként erre: 133. - Hanna15)
2010. ápr. 11. 09:38
Szia. Én csak annyit tudok, hogy hetente ellenőrizték a vért azért, mert ha a fehérvérsejt száma a tartomány alsó határa alá menne, akkor abba kell hagyni a gyógyszer szedését. Nem tudom milyen gyógyszered van, de a betegtájékoztató valószínű, hogy írja ezt a "mellékhatást".
133. Hanna15
2010. ápr. 10. 21:11

Hát ez gáz! :( Én még nem beszéltem az orvossal a pm-ről. A szívemmel jártam hozzá és amikor mentünk el akkor kérdeztem meg a pultnál, hogy mi is lett a véreredményem. Szóltak az orvosnak aki még egy vérttesztet csináltatott. Amikor kész lett az eredmény akkor meg telefonáltak, hogy menjek a receptért. Na szóval több mint három hete szedem a gyógyszert de az orvossal még nem beszéltünk. :( Hétfőn megyek ultrahangra akkor kifaggatom. Vagyis remélem a férjem kifaggatja :)Tényleg hetente kellene nézni a vért? Több mint három hete és másfél hete napi 4-et. Mit csinál a fehérvérsejtekkel?

Hát remélem akkor a baba gyorsan összejön mert a Hannára is két évet vártunk :(

132. 11aafc3efb (válaszként erre: 128. - A0c1361e44)
2010. ápr. 10. 19:25

Szia!

Köszönöm, hogy írtál. Szóval, a szemeimnek annyi, ha kimegyek a szabadba.Folyik a könnyem, és szinte alig tudom kinyitni a szemem,csak pislogok ezerrel.

A tsh-m nagyon alacsony volt, a T4 nagyon magas. A meto-ból 3x1et szedtem másfél hónapig,de nagyon lement a T4 (az érték alá) és a tsh meg már csak 0.01 lett. mindkettő csökkent. Most három hete napi 2x1et eszek. először hetente jártam fehérvérsejt miatt kontrollra, most már csak 3hetente, és 6 hét után tsh(akkor megyek vissza a dokihoz kb máj 10.)Kíváncsi vagyok mi lesz.Ha ebbe a tempóba hízok, lecserélhetem a ruhatáramat :)

Amiket írtál, húúúúúúúúú..... Nem lehetett egyszerű. Ez lelkileg is megviselheti az embert.

Főleg az, hogy igazából sosem lesz jó.

Olvasgatom a hozzászólásokat, hát... érdekes. Mi azt terveztük párommal, ha megjön (kb.július közepe) nekilátunk, hogy összehozzunk egy kisbabát. De idáig sem nagyon jött össze, lehet most még nehezebben fog??? Atyavilág...

131. a0c1361e44 (válaszként erre: 129. - Hanna15)
2010. ápr. 10. 15:50

Ha babát szeretnél, ne legyenek akadályok! Mindent bele!!!! Sajnos a pm befolyásolja az összes hormont, nehogy ne legyen a végén még egy baba:)

Már írtam itt, nekem 37 évesen utoljára menzeszem, és akkor is már fél évvel előtte. Akkor azt mondták korai menopauza, de ma már tudom, hogy a pm miatt volt ez is.

130. Hanna15
2010. ápr. 10. 15:45
Hát ezek nem hangzanak valami túl jól! :(
129. Hanna15
2010. ápr. 10. 15:41
Sziasztok! pm túlműködés és gyógyszer mellett lehet babát vállalni? Már egy éve szeretnénk de mindig volt valami. Tavaly ilyenkor éppen arcbénulásom. Sajnos nagyon gyorsan szaladnak az évek. Idén már 36 leszek és jó lenne még egy kistestvér. :)
2010. ápr. 10. 15:39

Szia Vijjja!

Köszi:)

Igen, a szemtünet nem feltétlenül kidülledés. Nekem is fényérzékenységem van, és mindenre allergiás szemtünetem. Én egész évben napszemüveget hordok szinte. Amikor nagyon túlműködtem, szemüveget is írt fel az orvos, mert pont akkor nem tudtam mindent elolvasni. Amikor jobban lettem, ismét elmentem szemészhez, hogy nem jó a szemüveg, és megállapította, hogy tökéletes a látásom, nem érti miért írt fel szemüveget a másik orvos. Tehát attól van.

Mikor kell menned vérvételre? A methotyrintől átmehetsz alulműködésbe, így a hízás lehet attól. Nagyon vigyázz a súlyodra, mert aztán nehéz lesz leadni, ugyais a methotyrin átalakítja az anyagcserét, ezért is lehetlen lefogyni. Mennyi gyógyszert szedsz? mennyi a TSH-d? Ellenőrzik elég sűrűn a gyógyszer szedés mellett? Én a gyógyszer szedés elején 3 naponta mentem vérvételre, utána pedig 1 hetente. Elsőre napi 4 db gyógyszert kellett szednem, majd fokozatosan csökkentették, így az utolsó hónapokban napi 1 db volt az adagom. A 4. hónapban kezdtem el hízni, akkor 1 hónap alatt szedtem fel úgy 5 kg-ot. Ekkor 7,3 volt a TSH-m!!!! Ezután csökkentették le a gyógyszerem napi 1-re, így megállt a hízásom, igaz akkor pont napi 12 órát dolgoztam, és rengeteget mozogtam. A következő 4 hónapban nem híztam 1 dkg-ot sem, de december elején lett volna a műtétem, így abba hagytam a munkát és onnantól a műtétemig, ami végülis január végén volt, híztam további 4 kg-ot. Aztán jött a műtét, és az alulműködés, ez dúrva volt, mert 1 hónap alatt 10 Kg. Nagyon nehezen adtam le, úgy fél év alatt. És most megint ott tartok, hogy híztam, mert a dokim abbahagyatta a gyógyszer szedésemet...

Ehhez a betegséghez türelem kell. Mit mondott a dokid a betegségedre?

2010. ápr. 10. 13:44
Írisz!! Szia! Szerintem Te vagy a legjártasabb ebben a témában, úgyhogy téged kérdezlek. Kb 2 hete be vannak dagadva a szemeim, vagyis a felső szemhéjam. Olvastam, hogy a Basedow-nál (nekem az van) kidűlednek a szemek, de nekem nem kidűledt csak bedagadt. Az érzékenység (szélre, fényre) már régóta megvan. Lehet ez is a pm miatt van?? Most volt két hónapja, hogy szedem a Meto-t, az elmúlt 3hétben híztam 5 kilót, megint sportolok és annyit teljesítek mint 23 évesen (most 31 vagyok). Az oké, hogy elkezdtem a hízni, de ugye nem ilyen gyorsan fogok haladni?? :)
126. Hanna15
2010. ápr. 9. 08:48
Még annyit, hogy októberben amikor nézték akkor még a TSH 0,96 volt.
125. Hanna15 (válaszként erre: 124. - A0c1361e44)
2010. ápr. 9. 08:31
Szia! Köszi a választ. Carbimazol 10mg-t szedek. Az első héten 2*1 és utána napi egyet szedtem. A pulzus csak nőt és nőt. Amikor már nagyon vacakul voltam és 152 volt a pulzus akkor megemelték az adatot 2*2-re. Most ezt a mennyiséget szedem ma reggel 120 volt a pulzus. Úgy tűnik megy lefelé csak lassan. Szerdán voltam vérvételen és hétfőn megyek uh-ra. Majd elkérem a leleteimet mert itt sajnos nem adják oda csak a végén küldik a háziorvosnak. Emiatt fogalmam sincs,hogy milyennek az értékeim. Azt tudom mert meglesem a monitoró, hogy a THS a második vérvételnél 0,001 volt. De majd elkérem a többit, hogy képbe legyek. :)
2010. ápr. 9. 08:00

Sziasztok Lányok!

Hanna, igen ez lehet a pm-től. Nekem is voltak ilyen időszakok, emelett állandóan hunyorogtam. És a doki felírt egy szemüveget, amit nem hordok, mert utána kiderült, hogy semmi baja a szememnek, csak pont akkor amikor vizsgáltak nem láttam elég jól.

PM túlműködésre nem kaptál gyógyszert? A magas pulzust az rendezné szerintem leginkább, hiszen az váltja ki....

123. Hanna15
2010. ápr. 7. 11:00
Sziasztok! Két napja tiszta véres a szemem. Olyan mit ha kötőhártya gyulladás lenne. Nektek volt ilyen?
122. Hanna15 (válaszként erre: 120. - A0c1361e44)
2010. ápr. 2. 22:17
Köszönöm, hogy írtál! Hát remegésem az nekem is van. A kezem mit egy vénemberé :)A múlt héten próbálkoztunk a második pulzus csökkentővel de nem jött be. Kétszer felet vettem be és négy napig remegtem de olyan szinten, hogy azt hittem beleörülök. Még a fejem is remegett. Az elsőt azért kellet abbahagyni mert levitte 85 alá a vérnyomásomat és fél napig nem tudtam felkelni mert annyira szédültem. Fényérzékenységem még nincs sőt a lábam sem dagad. Fogyni fogytam 57-ről 53,5-re. Ennek eddig örültem mert hát a szülés óta nem fértem a régi ruháimba és nem is tudtam leadni egy dekát sem. Sőt :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook