Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
271. Neeraja
2011. jún. 20. 12:31

Tüneteim,azok vannak,nem kellemesek,és szednem kell a metothyrint is,több mint egy hónapja,most volt a vérvétel,meg ultrahang vizsgálat is,és mintát is vettek a nyakamon lévő göbböl,egy hónap míg eredményeket kapok,de addig meg őrülök főleg az aggodalomtól,és nem nagyon akarok műtétet.

Van ez az orbánc fű tea,ki hallott róla?

Állitólag segit a normális működés vissza térésében.

Használta valaki közületek?

2011. jún. 20. 12:31
Türelem a hosszú élet titka!Pontosan kell szedni a gyógyszereket,(én 2 évig szedtem a methotirynt,)a Huma-promolt a mai napig!Nem került sor műtétre,jól vagyok.Ha a Huma-promolt elfelejtem beszedni,remegek..mint annó 2000-ben.Rendszeres ellenőrzés mellett helyre fogsz jönni!Kitartást!
269. télibabaujratöltve:) (válaszként erre: 268. - A0c1361e44)
2011. jún. 20. 12:29
nektek milyen tünet volt?? nekem semmi, vagyis lehet nem vettem észre, annyi , hogy a cukromat befolyáolta, nagyon magas volt , de mióta szedem rendeződött az is. Milyen testi tünetei vannak??
268. a0c1361e44 (válaszként erre: 264. - Neeraja)
2011. jún. 20. 12:25

Ki diagnosztizálta? Mennyi a TSH-d? Vannak tüneteid? A pm-ed nem nőtt meg?


Én többszőr működtem túl. Ha nagyon alacsony volt a TSH-m és tüneteim is voltak, akkor methotyrint kaptam. Aztán megműtöttek.

2011. jún. 20. 12:22
nekem metothirint írtak fel, azt szedek 2 db egy nap, neked semmi???
266. Várhegyi Márton (válaszként erre: 264. - Neeraja)
2011. jún. 20. 12:21
Miért nem a kezelőorvost kérdezed? Ő nem javasolt terápiát?
265. bnedora
2011. jún. 20. 12:18

Írd be a keresőbe, több fórum előjön.

Jobbulást neked.

264. Neeraja
2011. jún. 20. 12:16
Pajzsmirigy túlműködést diagnosztizáltak nálam, biztos nem vagyok egyedül ezzel, aki tud segítsen, mit tegyek hogy meg gyógyuljak?
263. monilla
2011. máj. 24. 20:40

Sziasztok! Nekem is krónikus pajzsmirigy gyulladásom van most éppen túlműködő fázisban Az endorkrinológusom egyenlőre még vár a gyógyszeres kezeléssel, mert csak akkor akar felírni, ha 3 hónapon belül sem áll helyre.

Az a problémám, hogy mennem kell a munkámból kifolyólag foglalkozásegészségügyi alkalmassági vizsgálatra és tartok attól, ha bevallom ezt a betegséget, nem kapom meg az alkalmasságot. Persze tisztában vagyok vele, hogy az emelkedett pulzusszámot, vérnyomást könnyen kiszúrhatják. Volt valamelyikőtöknek olyan tapasztalata, hogy emiatt a betegség miatt nem kapta meg az alkalmasságot? Egyébként szellemi munkát végzek, ami persze stresszel jár. Nagyon tanácsatalan vagyok, kérlek segítsetek.

2011. márc. 31. 12:09
Sziasztok.Tegnap kaptam meg a vérképemet.Ez egy rutin vérvétel volt,nem is számítottam semmi bajra.Erre a TSH nagyon alacsony 0,051.ultrahangra csak májusra kaptam időpontot,de jövőhéten megyek belgyógyászatra.Most akkor ez tuti biztos pajzsmirigy betegség vagy még lesz más vizsgálat is hogy kiderüljön hogy pontosan az e?Ha kapok gyógyszert akkor hetente kell mennem laborba is?egyébként semmi tünetem nincs.
261. d8482
2011. jan. 17. 18:52

Sziasztok.


Tud valaki nekem ajánlani egy jó Endokrinológust? (psjzsmirigy túlműködésem van :S) Nem számít, hogy az ország melyik területén van, csak jó legyen, mert a doki akinél én voltam nem túl empatikus és így nem nagyon bízok meg benne.


Előre is köszi....

260. a0c1361e44 (válaszként erre: 259. - Macika0321)
2010. dec. 15. 18:49

Az értékek alapján arra gondolok, hogy köszvénye van férjednek, bár a referencia értékeket nem irtad meg.

A székrekedés is ettől van, és el tudom képzelni, hogy a haj ritkulás is, főleg ha a családban nem jellemző. A bőr szárazság is ettől van. Az ATPO azért is fontos, mert nem mindegy, hogy autoimmun e a pm beteg vagy egyéb, mert az egyik fogyaszthat jódot a másik viszont nem. Pm. betegeknél nagyon fontos a pontos diagnózis. Kiváncsi vagyok mit ir majd Sólymosi. Megirod? Nekem a methotyrin szedésekor hetente 2x kellett vérvételre mennem, mert ez a gyógyszer a májat is és a fehérvérsejtet is piszkálja.

A methotyrin kezelésem alatt egyszer alulműködtem 7,31 volt a TSH-m és annyira hullott a hajam, hogy nem mertem hajat mosni és fésülködni.

Igen, lazán veszik, de nem értem miért, hiszen a kezeletlen pm. betegség súlyos szervi bajokat okozhatnak (sziv, vese, epe, hasnyálmirigy, szem tünetek). Én pl. nagyon fényérzékeny vagyok. Télen is majdnem mindig napszemüveget hordok.

2010. dec. 15. 15:54

Szia!

methotyrint szededt a kapszula előtt.

T.bilirubin-36.4

D-bilirubin-6.9

Koleszterin,5.7

Cukor-5.0

Többi máj értéke nincs.Viszont a se.húgysav nagyon magas/azt most kezelik,gysz.+diéta/val.

Veseköve is van,de azt mondták mig nincs vele gáz addig jó helyen van.

Haj nem hullik,csak ritkább lett,de már 40 éves.

Bőre az viszont nagyon száraz.

Székrekedése is van-már évek óta.

Megnézem a netten és irok akit tanácsoltál.

ATPO-ot nem vettek,de most megyünk haematologiára ott talán nézik.

Köszönöm a tanácsokat,ezzel is sokat segitettél.

Elképesztő,hogy ilyen lazán kezelik,pedig nem egy egyszerű betegség és nem is volt olcsó.

258. a0c1361e44 (válaszként erre: 257. - Macika0321)
2010. dec. 15. 13:26

Szia!

Ez már alulműködés! Kellene kapnia rá l-thyroxint. Az alulműködéstől lehet hízni, fáradékony az ember, stb.

A bilirubin emelkedés a májjal kapcsolatos. Szedett férjed methotyrint, vagy más túlműködős gyógyszert? A többi máj értéke milyen? Ha szedett túlműködős gyógyszert, közben járt vérvételre sűrűn?

Az ATPO ha magas, akkor azt jelenti, hogy autoimmun eredetű a betegség. Nekem ilyenem van. ez esetben a szervezetünk antitesteket termel valamint ellen, pl. pajzsmirigy ellen, amely hatására a pajzsmirigy elsorvad, vagy a védekezés miatt megnő.

A netten Solymosi doktor válaszol emailre is. Én ugyan sok dologgal tisztában vagyok, de ugye nem orvos vagyok és gyógyszert sem írhatok fel, pedig a férjednek nagy szüksége lenne rá! Haja nem hullik???? Bőre száraz? Székrekedés? Koleszterin? Cukor?

257. macika0321 (válaszként erre: 256. - A0c1361e44)
2010. dec. 15. 13:01

Szia kék irisz!

Nem én vagyok pm-es hanem a férjem csak ő nem foglalkozik vele,csak hülyeségeket gondol.

Mikor kiderült a leletei:

TSH-0.00,T3-11.04,T4-2.84 lett az eredménye

bilirubin is nagyon magas lett,vas pedig alacsony.

Ezek júliusban derültek ki.Szeptemberbe kapta meg az izotópot tartalmazó kapszulát.(radiójódot)

Ezután 3 hétre TSH-0.01,T3-3.18,T4-1.37

Novemberbe TSH-6.33,T4-0.57.bilirubin még mindig magas.

Mikor kiderült nagyon sokat fogyott és sok volt a pulzus,fáradékonyság.

Most kb.20-kg-val több,fáradékony,gyógyszert sem kell szednie.

Kérdésem lenne,hogy mi az a ATPO?

Furcsa de nem készült nyaki uh.csak izótopos CT.az is a kapszula bevétele előtt-azóta csak sima vérvétel.Nov.-ben is azt mondták,hogy csak februárba kell visszamenni.

Nem vagyok elájulva az orvosától,pedig nagy szaktekintély,de amit kérdeztünk tőle idáig nem volt meggyőző.Többi véreredményekre sem kaptunk választ.Van ami magas és ami alacsony.

Tele vagyok kérdésekkel-a házi orvosunk sem alkalmas ilyen dolgokra,ő csak arra jó,hogy beutalót irjon és receptet.Hová tudok fordulni ahol tudnak a kérdéseimre válaszolni? Kerestem a neten is erre válaszokat,de inkább az alulmüködéssel találkoztam.

Ha tudsz valami információt számomra,azt előre is köszönöm.

256. a0c1361e44 (válaszként erre: 255. - Macika0321)
2010. dec. 14. 08:54

Szia!

Én évekig túlműködős voltam. volt, hogy kezeltek, de olyan is volt, hogy nem kezeltek. Gondolom ez az értékektől függ. Sajnos szépen fokozatosan növekedett is, és amikor elérte a végleges méretét nagyon kemény panaszokat okozott. ekkor műtőttek meg. Erre a betegségre nincs alternativ megoldás. Csak gyógyszer, műtét, vagy izotóp. Étkezéssel nem hiszem, hogy lehet befolyásolni. Az izotóp kezelésről azt hallottam, hogy nem hoz hamar eredményt, és nem is a legjobb, valamint én nem terhelném felesegesen a szervezetemet ilyen szerekkel.


Írsz a problémádról? Értékeid: TSH, FT4, FT3, ATPO. Pulzus, súly, remegés, haj, bőr, szem, stb.

2010. dec. 14. 01:35

Sziasztok!

Azok válaszát várom akik már átesett valamilyen formában ezen a betegségen.Akár műtét akár jód izotóp kapszula segitségével.

Milyenek a további kilátások?


Válaszokat előre is köszönöm.

2010. dec. 14. 01:26

Kinek milyen tapasztalata van.

Kellett műtét vagy nem?

Túlműködés esetén milyen étrend javasolt?

Milyen egyéb természetes gyógymódokat ismertek?

253. Clarusz
2010. nov. 22. 21:40

Helló kék irisz!

Amikor elkezdtem sportolni 2003-2004-ben, akkor a fejben is eldőlt, hogy másképpen étkezem. Évekig nagyon csinos voltam. Aztán, amikor nem tudtam folyamatosan sportolni és nem vigyáztam az étkezéssel sem, bizony felkúsztak a kilók. Most ezek ledolgozásán vagyok. Az edzés megy, de az étkezés a fejben nem dőlt még el véglegesen, így kilóra nem túl sokat sikerült lefaragnom, viszont mások által is látható módon újra formásabb lettem. Azt hiszem ez a pm-es műsorszám megadta a végleges lökést ahhoz, hogy az étkezésem újra átalakítsam és vigyázzak a bevitellel.

És, hogy a kérdésedre válaszoljak, 1983-ban göbös srtumma miatt műtöttek. Jobb oldalon szinte mindent kivettek. Most van állítólag egy meleg göb és több hideg. Ezek szerint újra kinőtt a másik oldalon. De ezt majd részletesen megkérdezem a prof. tól. Amilyen kérdés eszembe jut mind feljegyzem, remélem lesz lehetőségem mindenre kimerítő választ kapni. Ma azt mondta a kardiológusom, hogy a mintavétel eredménye nem rossz. Konziliumot szervez Gács professzorral (Uzsoki Kórház) az izotópos vizsgálat, a tűbiopsziás és a nyaki uh. vizsgálat eredménye birtokában lesz javaslat a kezelésre.

Egyébként ismeri valaki a professzort?

Tudtok róla vmit?

252. a0c1361e44 (válaszként erre: 251. - Clarusz)
2010. nov. 21. 21:22

Én úgy tudom, hogy nincs természetes gyógymód.

Én elhiszem, hogy szereted a sportot, bár azt nem értem, hogy ennyi edzés mellett, hogy lehet súlyfelesleged. Amikor én sportoltam 1 dkg feleslegem nem volt.

Ha a kezelés szükséges, akkor a sport utána is fog segiteni a súlymegtartásba.



Még 1 kérdésemre nem kaptam választ: A műtét során mit távolitottak el? Újra megnőtt a pm-ed?

251. Clarusz (válaszként erre: 248. - A0c1361e44)
2010. nov. 21. 20:36

Igen nem jártam kontrollra. Azt hiszem most már mindegy is hogy miért nem!

Az edzőtermeket szívesebben látogatom, mint a rendelőintézeteket, ez tény. Remélem, most is a sport segít majd, hogy átvészeljem ezt a nehéz időszakot. Nyilván mindenre nem megoldás, de bízom benne, hogy a szívgyógyszereim felét előbb-utóbb kidobhatom majd megfelelő sporttevékenység mindennapos végzésével, valamint megfelelő gyógyteák fogyasztásával.


A pajzsmirigybetegségek természetes gyógymódjairól van valami információd? Egyelőre nem találtam ilyen jellegű cikket a neten.

250. Clarusz (válaszként erre: 249. - 7529edede9)
2010. nov. 21. 20:28

Szia rbarso!


Köszi a biztatást. Az én műtétem, amint azt olvastad 1983-ban volt, azóta a pm nem volt kezelve.Sok oka volt, most nem részletezném és amúgy sincs már értelme. Közben szívbeteg lettem, lehetséges, hogy ez is hozzájárult. Sőt! Azzal úgy-ahogy eljártam kontrollra, persze közben építkeztünk, állandóan rossz autókat szereltünk, állandóan túlóráztam a mh-en. Valahogy működtem. Sőt, amikor 2003-ban elkezdtem intenzívem sportolni kiváló lett az állapotom. Több betegségem kapcsán szedett gyógyszereket kidobtam, nem volt rá szükség többé. Persze voltak kihagyások, kisebbek- nagyobbak. Idő és pénzhiány, szülők ápolása, valamint sérüléseim stb. miatt, így sajnos nem folyamatos.

Utóbb ez év augusztus elejétől egészen október 17-ig először napi 5-ször, majd napi 4- szer jártam edzésre és mondhatom ez minden gyógyszertől jobb közérzetet biztosított. Ezután jött a nagy zaba és az epe hólyaggyulladás, aminek következtében felborult minden. És most itt vagyok, egyelőre nem engedik az edzést, sajnos nem is érzem teljesen jól magam. De lehet, hogy jövő héten valami könnyűt fogok végezni, mert lassan megőrülök a semmittevésben.

A félelmem, amint arról írtam is, az endokrinológusok jelzései és a betegek hozzászólásai alapján keletkeztek, mivel állítólag a túlműködés kezelése (izotóp kapszula bevitelévek akarják kezelni a túlműködést) átmegy alulműködésbe. És azt nehéz kezelni, illetve ekkor lép fel hízás.


No de nem nyavalygok nektek. Azt gondolom, csak engem visel meg egy várható súlytöbblet.

249. 7529edede9 (válaszként erre: 240. - Clarusz)
2010. nov. 21. 20:02

Szia,

nekem kivették az egész pajzsmirigyet,nem vagyok alulműködő és nem híztam 1 kg-ot sem csak fogytam!

Ne izgulj,nem törvényszerű a hízás.

248. a0c1361e44 (válaszként erre: 247. - Clarusz)
2010. nov. 21. 19:56
Nem válaszoltál egy csomó kérdésemre!
247. Clarusz (válaszként erre: 246. - A0c1361e44)
2010. nov. 21. 19:46

Helló!


Jövő hét vége felé remélem többet tudok majd az egész dolog kezeléséről.

246. a0c1361e44 (válaszként erre: 244. - Clarusz)
2010. nov. 21. 19:38

Akkor 83-ban kivették egy részét a pm-nek?

És utána nem volt kontroll, gyógyszer, semmi?

Igen, az alulműködés járhat hizással. De a gyógyszer amit szedünk, én letroxot, pótólja a hiányzó pajzsmirigy hormont, igy normál működésünk lesz. Tehát nem lesz mitől hizni.

A dózist úgy állapitják meg, hogy sűrűn kell járni kontrollra. Én 2 havonta jártam. A műtét után nagy adag gyógyszert szedtem, de mostmár szinte a fele is elég. Gondolom ismét dolgozik kicsit a pm-em.

A göböket ki kell szedni!!!! Nem is értem az izotóp kezelést ez esetben. Azt hiszem a hideg göb rákos is lehet. Azt hiszem inkább hizzon az ember, mint meghaljon rákba rövid időn belül, nem?

Nem akarlak ijesztgetni, de ez van. A göbök rákosak is lehetnek. Elég nagy felelőtlenség volt tőled és a dokitól is, hogy nem jártál kontrollra. Ha jártál volna, nem lennél szivbeteg.

Igen, a túlműködés megszűntetése után lehetünk alulműködők, de aztán gyógyszer csökkentés és megint nem vagyunk azok. A túlműködéssel sem lehet szórakozni. A hormoncsökkentő gyógyszertől is lehet hizni, azaz a methotyrintől, vagy propiciltől. Ugyanis átalakitja az anyagcserét.

Én mindenképp a műtétet javaslom a göbök miatt. A műtétnél hagynak bent pm-et, ami elvileg elláthatja a feladatát, ha nem akkor jön a gyógyszer.

245. Juda:D (válaszként erre: 239. - A0c1361e44)
2010. nov. 21. 19:10

Szia!

Köszönöm,most ismét megnyugtattál és nem ez az első alkalom:D

Rendben átmegyek a másik fórumra:D

Olvastam,hogy a pajzsmirigy műtötteknél gyakran jelentkezik alúlműködés és ekkor kicsit elkezdtem kutakodni:D

Azt olvastam több helyen is,hogy a pajzsmirigy működés serkenthető propolisszal!

Sőt van olyan ismerősöm akinek segített:D

244. Clarusz (válaszként erre: 243. - A0c1361e44)
2010. nov. 21. 19:02
83-ban műtöttek. Azóta nem foglalkoztam a pm-mel, a sok meló, a családi építkezések, stb. miatt sem. Közben 1994-ben lerobbant a szívem, és csupán ez lett kezelve, vérnyomáscsökkentővel, vízhajtókkal, ritmusszabályozókkal. Igen, azóta van egy meleg göb, ez működik túl és van néhány hideg is. Azt hiszem ezekből vettek mintát valamelyik nap. A félelmem, hogy sok hozzászóló írásait olvastam, akik azt írták le,sőt endokrinológusok tanulmányaiból tudom, hogy a túlműködés megszűntetése általában alulműködéssé válik. Gondolom, ha nem jól találják el a dózist. És ez a félelmetes, mert az alulműködéssel lehet az elhízást produkálni. Neked a műtét óta alulműködik, vagy túlműködik? Milyen gyógyszert szedsz? Ha nem titok?
243. a0c1361e44 (válaszként erre: 242. - Clarusz)
2010. nov. 21. 18:41

Akkor neked megműtötték a pm-ed? És ismét kiújúlt?

Vagy nem értem.

Igen, sajnos a pm sok egyéb szervi bajt is tud okozni.

Engem közel 2 éve műtöttek és jobban vagyok, mint előtte. A súlyom állandó, és nem rossz a közérzetem.

Én is reggel elindulok, mint egy atom és estik pörgök ezerrel. A gyógyszert hajnali 4 kor veszem be, mire felkelek igaziból már el is felejtettem, hogy gyógyszert vettem be, igy nincs beteg tudatom.

Nekem ennél sokkal rosszabb eredményeim voltak.

Azt gondolom ha megszűntették volna időben a pm bajodat, akkor nem lenne gond a sziveddel, sőt megkockáztatom azt is, hogy az epe is ettől volt.

Szerintem mindenképp kell kezelni a pm-ed, ha nem akarsz idő előtt meghalni...

242. Clarusz (válaszként erre: 241. - A0c1361e44)
2010. nov. 21. 18:20

Szia kék irisz!


Kösz, hogy írtál. Epehólyagműtét után intenzív, aztán kardiológia, végül pajzsmirigy műsorszám. Tulajdonképpen régóta beteg a szívem, a jelenlegi gyulladás, a műtét teljesen kiütötte. A pajzsmirigyről is régóta tudok, lánykoromban sokat kezelték, végül szülés után műtéttel megoldották, de belefáradtam a sok kezelésbe, abbahagytam. No meg féltem a hormonoktól is. A lényeg, hogy állítólag ritmuszavart okoz és erőltetik a kezelését. Várhatóan a jövő héten lesz konzílium (miután az összes vizsg. eredménye összeállt) a kezelést illetően, de már előzetesen jelezte a kardiológus mit terveznek. De addig is megbolondulok. A vér higitó miatt is folyton vérvételre kell majd járnom, a pajzsmirigy miatt is, ez sokkoló. Én idáig reggel elindultam mint egy atom, a munkahelyen beszedtem a gyógyszereimet, dolgoztam ezerrel, meló után edzőterem, aztán este 8-9re hazaértem, kellemesem elfáradva. Most ez a betegség tudat és a sok kontroll(ezek nekem iszonyú korlátok, amiket nehezen viselek) kikészít teljesen. És nem tud vigasztalni, hogy vannak ettől sokkal rosszabb állapotok, helyzetek.

Nem tudom jól olvasom e a leleteket a rengetegből (ez a kardiológiai lelet egy része) TSH:0.016 FT3 2,04, F4: 1,66.

Tudod, sosem foglalkoztam külön a pajzsmirigyemmel. Közel két évtizede beteg a szívem, voltak néha rosszabb napok is, de ezzel építkeztem, lakást felújítottam, többet is, nagyon sokat dolgoztam a munkahelyemen is. Talán eszembe sem jutott, hogy esetleg lehetnék jobban is valamitől. No mindegy. Most iszonyúan félek, igazából az sem érdekel, hogy netán jobban leszek, mert ha az az ára, hogy bálna legyek, akkor inkább nem kell, mert a súlyfölösleg szintén ártalmas. Bocs, hogy rád zúditottam minden bánatom.

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook