Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Basedow kór, autoimmun pajzsmirigy túlműködés fórum

Basedow kór, autoimmun pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


1 2
2020. nov. 11. 23:59
Van egyébként olyan köztetek, akinek Basedow kórnál szemtünete is jelentkezett (szemdülledés, szárazság, idegentest érzés) és visszahúzódott, elmúlt? Van tapasztalata valakinek? Inkább pozitív, mint negatív? Esetleg van, aki már kutakodott a betegség lelki okait illetően is?
37. Barbee30 (válaszként erre: 36. - Birebora)
2020. nov. 11. 17:04

Szia!


Köszönöm a válaszod!

Most pont az agyalás megy, hogy hova menjek tovább orvoshoz. Remélem sikerül egy szintén olyan jó orvost találni, mint az előző.

36. birebora (válaszként erre: 35. - Barbee30)
2020. nov. 11. 16:51

Szia!


Volt ilyen betegségem. Én is Metothyrint szedtem, 1,5 év alatt meggyógyultam. Szem tüneteim nem voltak.

Ne hagyd és belenyugodnod sem kell. Orvost nem tudok javasolni, próbálj a neten nézni.

2020. nov. 11. 16:01

Sziasztok!

Nálam ez év január elején állapítottak meg Basedow kórt. El is kezdték kezelni Metotyrinnel,(most már csak napi 1 tablettát szedek)diétával, életmódváltoztatással, stb. Nagyon jó orvosom volt itt, Miskolcon, szépen javultam. Július környékén elkezdődött nálam a szemtünet, amit még szintén gyorsan elkezdtek kezelni szteroid infúzióal, napi 200 mikrogramm szelénnel és napi 2 tabletta Trentallal. 1 hónapig kaptam hetente 1szer 250 mg szteroid infúziót. A szemem valamelyest javult, de nem teljesen. Érzékeny lettem a mesterséges fényre, monitorra, mobilra, tévére, hordok is ilyenkor kékfényszűrős szemüveget, utcán pedig napszemüveget, de ez valamelyest javult a kezeléstől. Kidülledt a jobb szemem valamelyest, ami azóta picit visszament, de nem teljesen.És sajnos itt már a covid járvány közbeszólt és az orvosom nem kezelhet tovább, mert covidos betegek mellé jelölték ki. Mindezek előtt abban egyeztünk meg, hogy az infúzió után vérvétellel és szemvizsgálattal, egészen pontosan Hertel értékkel karöltve megnéz és megbeszéljük a továbbiakat, kell-e még plusz szteroid gyógyszer pl 1 hónapig, stb. Sajnos egy olyan orvoshoz lettem áirányítva, aki jelenleg nem akar a szemtünetekkel foglalkozni, szerinte amúgyis így fogok maradni. Én nem szeretném ennyiben hagyni a dolgot. A szemész orvos is azt mondta, hogy még így az elején kezelni kell ezt, mert szépen vissza lehet húzni ilyenkor még a szemtüneteket. Ezért a tanácsotokat is szeretném kérni, főleg, akinek ilyen betegsége van meg hogy ki mit tapasztal, stb. Tudtok-e esetleg jó orvost ajánlani akár Miskolcon, de akár Budapesten is? Elnézést, ha kicsit össze-vissza írtam volna, most jártam az új endokrinológusnál és eléggé felzaklatott. Remélem tudtok hasznos tanácsokkal szolgálni.

34. Vikibogyó (válaszként erre: 33. - Szöszcilla)
2020. szept. 4. 12:32

Szia, bár régi a hozzászólásod, remélem megtalál a kérésem.

RH- vércsoport születési évem vége 9.

magamról:

2013-ban ikerterhességem után egy évvel állapítottak meg pajzsmirigy túlműködést. 2016-ig sikertelenül próbálkoztak beállítani metothyrinnel. A két kisgyerek mellett nem volt időm magammal foglalkozni sajnos, hittem az orvosoknak szedtem a gyógyszert. 2017-ben találtam véletlenül (?) egy cikket, ami a jódszegény diétáról írt. Addig soha senki nem mondta hogy ne egyek pl. tejterméket, vagy használjak tisztasót... Ellenben pajzsmirigy eltávolítással és izotópos kezelésekkel riogattak. Kezdtem kutakodni, és magamtól diétázni. 2018 tavaszától javultak az eredményeim. 6havonta vérvételre járok. Lazítottam a diétámon is, minden rendben volt, de idén júliusban újra elkezdtem érezni a tüneteket (nálam szapora pulzus, izzadás, ingerlékenység, fáradékonyság , indokolatlan fogyás, és intenzív hajhullás) augusztusi vérvétel sajnos igazolt is. Újra diétázom, magam sütöm a kenyerem, nem eszek feldolgozott élelmiszert és galaj teát iszok. Segítenél, hogy mi az, amit még tehetek.

Pajzsmirigy Uh alapján a pajzsmirigyem inhomogén, gyulladt, bal oldalon solid göb 7mm.

Köszönöm

Viki

33. Szöszcilla (válaszként erre: 32. - Nyamitörp)
2018. ápr. 10. 11:29

Sziasztok!

Nem kaptam értesítést, hogy hozzászóltatok.

Mindketten A-s vércsopi vagytok. Az A nak kevés és gyenge minőségű a gyomorsava. Gyenge az emésztőrendszer, és a kórokozók is könnyen lejutnak a tápcsatornába. Az immunrendszer sem az erősek közé tartozik. Jellemző rájuk a szív és érrendszeri megbetegedések.

A 2 es szül év a viz elemhez tartozik és hozzá a vese és a hólyag meridián. Neked meg lehet próbálni direktbe a máj támogatást Regalen cseppekkel. Vagy a zöldárpa tbl. Máriatövismag örlemény, stb. A 7-es év a tűz elemhez tartozik, és a szív és vékonybél meridiánok tartoznak hozzá. Itt a fémet kellene erősíteni amit a földdel kellene, ez a gyomor lép hasnyálmirigy, de az ehez tartozó cseppben sajnos jód van, így az kiesett. Neked esetleg a Renol cseppet lehetne kipróbálni.

A renol a vesén keresztül táplálja a májat, a Regalen a máj támogatással erősíti a szívet a (tüzet)

Fontos a bélflóra rendezés, Emóció vagy hummel géllel.

Gyógyteák amiket lehet váltogatni vagy kombinálni: apróbojtorján, citromfű, szurokfű, koriander, csipkebogyó, galajok, valeriana, levendula, és óvatosan kis adagban meg lehet próbálni az orbáncfüvet mely az A nak javasolt, de a VATA alkaltúaknak nem éppen jó.

Mg napi 700 mg, B komplex, Pycnogenol, Bétakarotin, ligetszépeolaj, D vitamin, K2, Ezek mehetnek folyamatosan. Sajnos ezeket az orvosok nem mondják el, de nagyon fontosak!

Van-e emésztőrendszeri problémátok?

Magasabb pulzus??

32. Nyamitörp (válaszként erre: 30. - Szöszcilla)
2018. ápr. 3. 23:43
Nekem a születési évem utolsó számjegye 2 és A pozitív a vércsoportom.
31. Channa* (válaszként erre: 30. - Szöszcilla)
2018. ápr. 3. 21:59

Szia!

7 a születési évem és A RH+ a vércsoportom.


Mivel támogattad a vesédet és a hormonokat mivel tartod egyensúlyba?

2018. ápr. 3. 21:39
Sziasztok! Látom viszonylag frissek a hozzászólások. Csatlakozom én is, hátha segítségetekre lehetek, s Ti is nekem. 9 éve a szülés környékén kezdődtek a tüneteim, most utóbbi 2 évben diagnosztizálták csak a pm túlműködést, de ennél többet nem mutattak a leletek, valószínűleg a táplálékkiegészítőkkel szinten tartottam. Tavaly októberben remisszióban volt a gyulladás, majdnem gyógyult volt teljesen, majd egy hónappal később vizsga stressz miatt durván megborult az egyész hormonrendszerem. Ekkor lehetett látni előszőr, hogy Basedow a túlműködés oka. másfél hónapig szedtem a metothyrint, közben ugyanúgy megtámogattam mással is mint tavaly amikor javulóban voltam. Írtátok többen a vizesedést valamint a táskákat a szem alatt. Nos ez a vese energia gyengesége miatt van. Tavaly vesét támogató gyógynövény cseppeket is szedtem kúra szerűen, ami a májat is támogatja. Valamint a hormonrendszert és csontokat is karbantartja. Hatása van a nyirokkeringésre, nem véletlenül adják pajzsmirigyeseknek a galaj teákat, mert az is a mirigyrendszert segíti. Ezenkívűl a progeszteron ösztrogén egyensúlyra is figyeljetek oda, mert a kutya ott van elásva! Ha elégtelen a progeszteron, húzza magával a többi hormont.A sterssz elviszi a progeszteront! Sok éve természetgyógyászati tanulmányokat folytatok, a kínai orvoslás vezetett el a vese és máj támogatásának felismeréséhez a pajzsmirigy betegségekkel kapcsolatosan. A májhoz tartozik a szem!Kínában szemproblémák esetén, a májat gyógyítják!! A májat pedig a vesén keresztül támogatjuk, így az ödémák is megszűnnek, s talán a ciszta is! ? Ha direktbe a májat támogatod, vagy netán kalciumot próbálsz pótolni, az mégjobban fékezni fogja a vesét. Érdekelnek a további összefüggések is, ezért örömmel venném, ha megosztanátok velem a vércsoportotokat, valamint a születési évetek utolsó számát. ebből a kínai öt elem egyike derül ki számomra, amihez 2 szerv és meridiánja tartozik.
29. Goldie (válaszként erre: 28. - Channa*)
2018. jan. 26. 15:42

Még csak azt tervezi az orvos,hogy beállítsuk a gyógyszert,hogy ne legyen sem alul-,sem túlműködésem. Ha nem sikerül,akkor jöhet szóba az izotópos kezelés. Nem nagyobb a pm

-em,de van benne egy fél cm-es ciszta,meg egy 1 cm-es göb.

28. Channa* (válaszként erre: 27. - Goldie)
2018. jan. 24. 07:57

Hát nem tudom miért tanácstalanok....

Nekem is volt, bár engem inkább a lábamon zavart, a szemem nem állandó volt.

Mit terveznek a pm-el? Kiveszik? Nekem onnantól azért megszűntek a problémáim. Ha a pm. műtét előtt mentem kontrollra és felírtam a listát a panaszaimról, akkor annyival lerendezte a doki, hogy nem ettől van, nem ettől van, nem ettől van....Dehogy nem! Minden attól volt...


Én is voltam szemvizsgálaton, ahol nézték a szemnyomást, a könnytermelődést, méregeték a szemeimet, stb., de semmi baja nem volt a szememnek.

Ha átmentél alulműködésbe, akkor az a ludas! Nekem a hajam fele hullott ki és az arcom dagad egy kicsit, pedig épp csak alulműködő lettem és csak 1 hétig, mert a gyógyszert lecsökkentettük. 1 év kellett mire rendbe jött a hajam, az arcom hamarabb. Még jó, hogy sok hajam van és egyenletesen hullott és nem foltokban....

27. Goldie (válaszként erre: 26. - Channa*)
2018. jan. 24. 07:24
Az ödéma a szemem körül van kizárólag sehol máshol. Egyenlőre tanácstalanok az orvosok,hogy a gyógyszer mellékhatása-e vagy egyéb vizsgálatok kellenek még.
26. Channa* (válaszként erre: 25. - Goldie)
2018. jan. 23. 17:23

Nekem sem dülledt ki a szemem és a methotyrint tényleg csökkenteni kell egy idő után.

Alul ödéma? Mármint a lábon? Az nekem is volt és van is, ez már sosem múlik el azt hiszem.

Az ágyadba emeld meg a lábadnál a matracot. Én párnát teszek a lábam alá és ne lógasd nap közben se.

25. Goldie
2018. jan. 23. 12:51
Graves-Basedow kórban szenvedek. Metothyrint szedek november óta. Elmúlt a remegésem,az izzadás,a fokozott szívdobogás,visszanyert a súlyom is,de nekem nem dülledt kia a szemem,viszont főleg alul meglehetősen nagy ödéma van folyamatosan. 3 hetenként megyek vérvételre. Nem tudja denki,hogy a gyógyszertől van-e. Csökkentettük az adagot 3x1-ről 1x1-re,mert alulműlödésbe csapott át. Kelek írjatok, ha valakinek volt ilyen tünete. A vese funkcióban kicsi eltérés van csak.
24. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2017. jún. 28. 17:12

Ilyesmi nincs, a fejem 4. éve fájdogál, kicsit rosszabbul alszom talán, de a 8-9 óra megvan. :))


Annyira nem hízok, csak amit az esti 20 dkg. keksz indokol.

De mától 18: után semmi!!!

Nem lehet itt hülyéskedni, most még 2-3 kiló, utána 6-8, aztán már 10 felesleg lesz. D

23. fincsi5 (válaszként erre: 21. - Channa*)
2017. jún. 28. 17:09
Amíg időpontot kapok a Klinikára. D :((
22. Channa* (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2017. jún. 28. 17:04
Nem hízol, vizesedsz? Nem hullik a hajad? Nem vagy feledékeny? Fáradság, fejfájás, látásromlás, fáradékonyság?
21. Channa* (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2017. jún. 28. 17:01
És mi 3-4 hónap?
2017. jún. 28. 15:45
Hát jó, vigyázz magadra:)
19. fincsi5 (válaszként erre: 18. - 31bc25d879)
2017. jún. 28. 15:40
Ma voltam a háziorvosnál, elmondtam, hogy innen még kb. 3-4 hónap, azt mondta, hogy ráér, csak legyen meg.:))
18. 31bc25d879 (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2017. jún. 28. 15:03

Alacsonyak az értékeid. Főleg a T4.

Járj utána.

17. Channa* (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2017. jún. 27. 21:15

Igen.

És még rengeteg panaszod lehet tőle...

16. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Channa*)
2017. jún. 27. 21:14

Ez nem kimondottan pajzsmirigy labor, volt, csak az éves nagy labor vagy mi. ))

Fejem is fájhat erről?

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2017. jún. 27. 20:58

A referenciákat még mindig nem írtad le, de úgy látom, hogy mind a három értéked alacsony, ami az agyalapi mirigy alulműködésére utal.


Ez SOS kivizsgálást és kezelést igényel!


Azaz kérj beutalót olyat, amivel azonnal el kezdhetik a kivizsgálást!!!!

14. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2017. jún. 27. 20:12

Mi a fura? Valami kimaradt? Mikroalbumin: <3 mg/l

Holnap megy házihoz, megkérdezem.

13. Channa* (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2017. jún. 27. 19:45

Igen!

írhat SOS beutalót!

Referenciák?

A TSH alapján túlműködsz, de a T4-ed és a T3-ad alacsony! A T értékek alapján alulműködő vagy...

Ha azok a referenciák kb. amire gondolok.

De fura ez a lelet!

Szerintem menj mielőbb endokrinológushoz.

12. fincsi5 (válaszként erre: 11. - 31bc25d879)
2017. jún. 27. 19:30

Igen, kb. még 3-4 hónap. Bent voltam az SZTKban a dokinál, meglátta a papírt, hogy 2014-ben voltam a Klinikán. De onnan elküldtek azzal, hogy nincs semmi. Tehát nem "gondoztak", hiába mondtam ennek a dokinak.

Csak a Klinikán nincs is órára időpont, csak napra.

Épp ezért akartam, hogy itt kezeljenek.

Háziorvos sürgetheti, ezzel a csekély eltéréssel?

sTSH 0,19

T3 2,32

T4 1,11

11. 31bc25d879 (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
2017. jún. 27. 19:05

Februári lelet, a hétvégén már július és még 3-4 hónap? Azért ennyire ne pihenj bele.


Az alvászavar is egy tünete. Nekem is volt.


1.) Mondd, hogy erősödtek a tüneteid és kéred, hogy nézzenek meg, inkább kivárod a a sorod. (mindig van aki nem megy el)


2.) A háziorvosod intézkedjen neki egy telefon és kapsz korábbi időpontot.

10. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2017. jún. 27. 18:59

Nekem februári labor mutatott túlműködést. Akkor kértem időpontot, kaptam e hó 15-re. Akkor elküldött a doki, mivel ilyen gyanúval 2014-ben már voltam a Klinikán.

Még nem tudtam időpontot kérni, mert vagy elfelejtem, vagy 8 sikertelen hívás után megunom.

Nekem csak időnként megremeg a kezem, és mostanában rosszabbul alszom, de ez a fényérzékenység évekkel ezelőtt jött elő.

Ráér még 3-4 hónapig, mert hamarabb nem lesz időpont?

9. Channa* (válaszként erre: 8. - 31bc25d879)
2017. jún. 27. 16:34

Persze!

Köszönöm!

Már több mint 8 éve műtöttek:D


Én télen is hordok napszemüveget, mert zavarnak bizonyos fények. Nem kell hozzá napsütés, sőt! van, hogy az irodában is rajtam van:DDDD


Nekem a műtét előtt legalább 5x kiújult. Mindig nagy fogyással, gyengeséggel, magas pulzussal, stb. járt. Az utolsónál voltak a legdurvábbak a tüneteim, ekkor majdnem elfogytam...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook