Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


16. Eve20 (válaszként erre: 14. - Bige)
2006. júl. 21. 07:23

Szia!


Várom a tapasztalataidat!:)

15. Margitnéni (válaszként erre: 10. - 3b4055e2b2)
2006. júl. 20. 21:34
Én már gyógyult vagyok orvos szerint, sőt azt szokta a papíromra írni, hogy kiváló. Az hogy néha csak úgy felugrik rám 20 kiló is, hogy annyira ödémás vagyok, hogy fekvős, vízhajtós nap után 8 kiló is lemegy rólam, az orvosilag kiváló. Jó lenne tényleg meggyógyulni, de ebben sajna orvos nem segít, magamtól meg nem megy, legalábbis eddig nem ment. Több gyógyszert nem szedhetek, mert a szívem kiugrid a helyéből, így meg szerintem kevés a hormon, ami bennem van, ezt érzem. Ha panaszkodok akkor bedugnak a kórházba két hétre, végigcsinálnak minden vizsgálatot, amit ilyenkor szokás, addig pihenek, egy kicsit erőre kapok, fogyok pár kilót, mivelhogy kimegy minden víz belőlem. Hazaengednek, és kb. két nap múlva már minden a régi. Jó lenne ezen változtatni, fogyni valahogy, akkor biztos jobban lennék, de ha még sikerélményem sincs akkor nagyon nehéz.
14. bige
2006. júl. 20. 21:21

sziasztok!

megjöttem. :-)

igen, nekem ezzel volt bajom, a hétvégén írok tapasztalatokat erről

13. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - Eve20)
2006. júl. 20. 20:26

Ne is!!!


Azt hiszem, ha sikerül beállítaniuk, akkor fogyás is bekövetkezik kemény fogyival. De az orvos többet tudna erről mondani, hisz ő ért hozzá, nem én :).

12. Eve20 (válaszként erre: 11. - 4726e582cf)
2006. júl. 20. 18:26
Na igen. Én is ezt hallottam sajnos:(( Illetve lehet fogyni, csak sokkal nehezebben mint egy egészséges embernek:((( Úgy látszik, én még egy jó darabig ilyen dagadt maradok!:DDD De nem fogom feladni!
11. 4726e582cf (válaszként erre: 10. - 3b4055e2b2)
2006. júl. 20. 17:30

Úgy tudom, hogy a pajzsmirigy működésének zavarai nem gyógyíthatóak, csak kezelhetőek.

Kolleganőmnek túlműködése van, kezelik és nem tud fogyni a hormonoktól, amit kap, úgy látom, hogy ez sem jó és az sem jó :(. Bár neki azt mondták, hogy most stabilizálódott, de a súlyából nem fog veszíteni. Igen, lehet kérdezni, ha túlműködik, akkor miért nem fogy, a hormonok miatt, amit szednie kell :(.

10. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 9. - Margitnéni)
2006. júl. 20. 15:14
Te drága! Én inkább azt mondanám, hogy előbb gyógyulj meg és aztán fogyózzál!
2006. júl. 20. 13:27

Sajnos én is idetartozom! Igazából nekem gyógyszerrel pótolják a hiányzó hormont, de az a tapasztalatom, hogy képtleneség úgy beállítani az adagomat, hogy jól is érezzem magam. Sokat küszködök, persze ez nem mindenkire jellemző.

Kíváncsi lennék, hogy pajzsmirigy alulműködéssel van akinek sikerült lefogynia?

8. Eve20 (válaszként erre: 7. - Jay)
2006. júl. 20. 12:56
Ebből nekem a legsúlyosabb és ijesztőbb a bokaduzzanat volt, ezért is mentem orvoshoz. Benne egyből a pm merült fel, állítólag az arcomon is látszik:((( A tünetek mind megvannak, kivétel a bővérzés, (fogigátlót szedek). A többi mind jelen van. Először annak tulajdonítottam, hogy azért vagyok fáradt, mert nagyrészt egyedül látom el a kisfiamat. Mostmár van egy kis segítségem, de a fáradság ugyanaz, egész nap tudnék aludni, akárhol, akármikor. Rossz nagyon, hogy sosincs úgy hogy energikusnak érzem magam:(((Azóta már bebizonyosodott hogy tényleg ez van, holnap megyek ultrahangra, mert elég jól tapintható:((( Majd szurkoljatok értem jó?:(
7. Jay (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2006. júl. 19. 10:34

A PM alulműködés tünetei az alábbiak:


- Gyengeség, fáradékonyság, hidegtüröképesség csökkenése, székrekedés, testsúly növekedés, depresszió, vérzési rendellenességek, főleg sok és bővérzés.

- Száraz és hámló bőr, csökkent szivfrekvencia, lelassult idegi működés.

- Vérszegénység, Alacsony nátrium szint a vérben.

- Alacsony T-4 és emelkedett TSH.

- később: izomgörcsök és fájdalmak. golyav. Arc és láb vizenyő.

- Súlyos hypothyreósis lehet letális is. (Myxödémás kóma)


forrás: g-portál független eü. fórum

2006. júl. 19. 09:55
mik a tünetei a pajzsmirigy alulműködésnek?
5. Eve20 (válaszként erre: 4. - 3b4055e2b2)
2006. júl. 17. 23:11
Érdekes amit írsz. Ha tényleg lelki okai vannak, akkor nálam a túlságosan sok küzdelem hozhatta elő:)) Aki ismer tudja miről beszélek:)))Gyakorlatilag 2 éve félredobtam mindent amim volt, és új életet kezdtem! Nem éppen kis erőfeszítések árán.
4. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 1. - Eve20)
2006. júl. 17. 11:48

Kedves Eve20!


Az Én sógornőm is ebbe a betegségbe esett bele már 11 nehány éve!Akkoriban jött ki nála amikor megszüntették a munkahelyét! Állítólag lelki szinten azt jelenti, hogy akadályok merültek fel a benned lévő készségek kiteljesedésében! Tehát azzal, hogy sógornőm elvesztette az állását , lélekben elvesztette azt is, hogy kiélhesse ambicióit. Ezért takaréklángon égette a pajzsmirigyét!Az egyetlen megoldást leszázalékolásában látta ahelyett, hogy megpróbált volna szembe nézni egy ujjabb kihivással!Azóta elfogadta a helyzetét,és a betegsége stagnál de tudja, hogy nem ez a megoldás! Mivel már kényelmessé vált amiben most van és mert öregnek találja magát az ujjabb kihivásokhoz ezért nem tesz semmit!

3. Eve20 (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2006. júl. 14. 14:13
Akkor majd ha visszajön dumálok vele. Köszi az infót:))
2. Hoxa
2006. júl. 14. 14:08
Úgy tudom Bigének van. De ő most nyaral. A mázzzlista, víz mellett. :))
2006. júl. 14. 14:03

Sziasztok!


Ma derült ki, hogy ebben a nyavalyában szenvedek, valószínűleg ezért nem tudok lefogyni, csak nagy kínokkal tartani a súlyomat.


Közületek van, aki ebben szenved? Vagy esetleg ismerősötök? Mik voltak a tünetek, milyen gyógyit kaptatok rá? Mennyi idő alatt normalizálódott a testsúly? Meg persze minden egyéb, ezzel a betegséggel kapcsolatos dolog érdekelne!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook