Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


46. erer
2007. febr. 7. 16:45

Kedves Tapasztaltak!

Kicsit tanácstalan vagyok, ezért kíváncsi lennék a véleményetekre. Az én történetem a következő: Régen rendszeresen sportoltam, de egy térdsérülés miatt jó ideje eléggé leálltam a mozgással. Sajnos ez megtette a hatását: több mint 20 kg felesleg van rajtam. Sokféle fogyókúrát próbáltam, ám hiába eszem nagyon keveset, meg sem mozdul a súlyom. A vérnyomásom többnyire 160 feletti. Nem érzem túl jónak az erőnlétemet. A bokám rendszeresen bedagad, gyakran az arcomat is vizesnek látom. A családban anyai ágon több pajzsmirigy-rendellenesség is volt. Ezért gondoltam, megnézetem, hátha alulműködésem van. A lelet azonban 4,352-es TSH-t mutat. Akkor biztosan nem ez a bajom, ugye?

45. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 42. - Magdala)
2007. jan. 27. 07:54
Nezesd meg magad endokrinologussal, ez mar igenis differencia, hatha csak valami gyulladas volt, figyelni kell, mert tovabb romolhat, vagy kis kezelessel lehet helyre allhat az egesz!
2007. jan. 26. 19:53
Sziaztok!Az édesanyámnak voltak pajzsmirigyes gondjai göbök,befelé növő strumma ami huzódik rá a szívre,és allúlmüködés,stb..én SM beteg vagyok én keztem el szedni az Aloe Verát majd édesanyám amikor látta a változás és 1 hónapja szedi az orvos szerint eltünnek a göbjei és mióta szedi nem ájuldozik vagy szédölög.Úgyhogy fel a fejjel a csoda bennetek van!!
2007. jan. 19. 13:38

Sziasztok,


nekem brutálisan túlműködő pajzsmirigyem van. Az FT4-em 47-es. Hál' Istennek még élek. MOst küldtek izotópos vizsgálatra, de én biza nem engedem, hogy radioaktív cuccokat fecskendezzenek belém. Azonban a kezembe került egy könyv, melyben az író doki (aki időközben átpártolt a természetgyógyászatra), azt fejti ki, hogy basedow-kóros embereket puszta zöldségleves diétával meggyógyított, teljesen tünetmentesen.

Én inkább vagyok a híve a természetes gyógyulásnak, már csak azért is, mert tudom, hogy szinte minden betegség lelki eredetű. Jövő héten hétfőn megyek homeopátiás kezelésre. Tudom, hogy óvatosnak kell lenni ezzel a gyógymóddal, de úgy érzem, nem veszíthetek sokat, ugyanis a János kórházban a doki nem írt fel semmi gyógyszert (mivel fogyás helyett 20 kilót híztam).


Azt szeretném kérdezni, esetleg próbálkozott-e már valaki természetgyógyászokkal és homeopátiás kezeléssel, és vannak-e tapasztalatai?


Nagyon köszönöm a válaszaitokat,

Ibi

2007. jan. 15. 11:02

Novemberben/decemberben sokat fájt a fejem: engem ezért küldött el a házidoki laborba. Minden jó lett, csak a TSH eredményem alacsony: 0,236; a referencia állománya ennek a vizsgálatnak 0,350-4,940. Azt mondta a dokinő, hogy ez még nem olyan vészesen alacsony, ehez még nem kellenek további vizsgálatok. Hát nem igazán nyugtatott meg: hisz nem véletlenül van a "tól-ig" behatárolás.

Valaki ezzel kapcsolatban esetleg tudna segíteni?

41. babi83
2007. jan. 15. 08:32

Sziasztok!

engem a magasvérnyomás kivizsgálásakor köldött el a bekgyógyász nyaki ultrahangra miután magasabb volt a TSH /kb. 7 /Ez még novemberben volt.Találtak egy egy csm-es göböt, és jövő péntekre kaptam időpontot az endokrinológiára. Panaszom igazából nincs, esetleg a hízás, +20kg, de ez vagy 4 év alatt jött fel.Igaz le nem akar menni. De, ami fontos, hogy már egy hónapja késik, túl vagyok két negítív teszten, pénteken megyek nőgyógyászhoz? Már tökre beleéltem magam, hogy babám lesz, de ahogy ezt a fórumot olvasom, már inkább attól félek, hogy a majzsmirigy a felelős!

Írjon, akivel hasonló történt!

2007. jan. 14. 07:43
A pajzsmirigy alul illetve felülmüködését a TSH mutatja?
2007. jan. 13. 19:07

Sziasztok,

nekem is pajzsmirigy alulműködésem van.

Nálam olyan érdekes, hogy az előírt tünetek egyike sem jött ki rajtam. (Kivéve a hízás.) Nekem onnan derült ki, hogy PM problémám van, hogy évente 2x, 3x elment a hangom. :o((( 2 éve szedem rendszeresen a gyógyszert, és még mindig csak a hízás jelei mutatkoznak.

38. zena01 (válaszként erre: 37. - Mikormarta)
2006. nov. 30. 17:10
Képzeld el ,hogy az utcán milyen nők szaladgálnának. Akinek volt valamilyen eseménye az éjjel dupla nyakkal mászkálnának. Viccen kívül, nekem is van gondom a pajzsmirigyemmel, nagyon kegyetlen betegség.
2006. okt. 14. 22:11

Sziasztok Lányok, Asszonyok!

Hogy miért nem tudják beállítani a gyógyszerezést, arra van egy igaz történetem. Mivel a hormonműködésünk sohasem állandó, ezért a mindig azonos mg-os gyógyszer nem segít a dolgon, sőt néha csúnyán elfajulnak a dolgok. Hogy mennyire összefügg minden íme a történetem, melyet egy tapasztalt orvos mesélt el nekem. Az ötvenes évek végén, Budapesten egy fiatal fiút elgázolt a villamos egy asszony szeme láttára. A nő szinte sokkot kapott, a nyaka dublájára megdagadt és majdnem megfulladt. A pajzsmirigy hormonjai így reagálták le a szörnyű baleset látványát. És még valamit. Tudjátok, hogy a veszta szüzek szüzességét hogy tudták megállapitani az ókorban?Úgy, hogy minden nap megmérték a nyakkkörtérfogatukat. Akinek több volt, az éjszaka szeretkezett és többé nem tartozhatott a szüzek közé. Mindezt a pajzsmirigy hormonjai okozzák. Ennyire összefügg a test és a lélek.

36. andreamano (válaszként erre: 35. - T.né Ági)
2006. okt. 10. 18:26

Szia!


Köszönöm,nagyon kedves vagy.

Igen olvastam hozzászólásod,és azt gondolom,hogy az én pajzsmirigy problémám nem olyan súlyos,mint a Tiéd volt,szerencsére nálam időben észrevették.

Megnézem majd a legközelebbi eredményeket mindenképpen,de azt szokta mondani az orvos,hogy már beállt az érték a gyógyszer szedése melett.Örülnék,ha sikerülne egy kicsit fogynom valahogy.

Remélem Te jól vagy,és további jó egészséget kívánok.


Üdvözlettel:Andrea

35. T.né Ági (válaszként erre: 34. - Andreamano)
2006. okt. 9. 16:32

Szia!


Biztos olvastad az én történetem is. Nekem Eutiroxot írnak fel, mert aztmondta az endokrinológusom, hogy ez hatásosabb, és én negyedévenként ellenőríztettem a TSH eredményemet, ha a 0-hoz közeli az értéke az a jó, és a FT4 értéke úgy 0,3 körül kell mozognia. Ha ezt eléred, akkor beindíthatod a fogyókúrát is, és hatásosabb lesz. Szívessen beszélgetnék veled erről a témáról , de kicsit messze lakunk egymástól. Kellene egy találkozót szervezni az összes pajzsmirigy fórumosnak. Majd megemlítem a webgazdának, hátha lesz valami ötlete. Addig is, ha kérdésed van, írj nyugodtan.

Üdv: Ági

2006. okt. 6. 20:20

Sziasztok!


Nagyon örültem,hogy rátok találtam,mert én is sok problémával küzdök,31 éves korom ellenére már sokat szenvedtem.

Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem,már volt két agytombózisom,7 és 1,5 évvel ezelőtt,és legalább 25kg kellene leadnom.

De itt a pajzsmirigyről beszélgettek,és az azzal járó problémákról ezért én sem akarok eltérni a témától.

Én egyszer gondoltam egyet,és elmentem egy pajzsmirigy vizsgálatra,mert hiába fogyóztam, nem sikerült leadnom csak 1-2 kg-at.Aztán kiderült,hogy alulműködik a pajzsmirigyem.Én is az L-Thiroxint kaptam,felet szedek belőle naponta.

A súlyom azóta sem változik,azt mondták,hogy el kell telnie legalább 1 évnek,hogy valami változást észre is vegyek.

(Meg hát ez a fáradság.Néha jobb,de néha elviselhetetlen.)

De én azért nem jól érzem így magam a bőrőmben.

Már csak az hiányozna a boldogságomhoz,hogy lefogyjak,legalább egy kicsit.

Olvastam,hogy Nektek sikerült,jó lenne,ha leírnátok,hogy hogyan.

Jó lenne,ha valaki társulna hozzám,együtt könyebb lenne talán.


Mindenkinek jó egészséget kívánok.


Üdvözlet:andreamano

33. T.né Ági (válaszként erre: 38. - Juniperus)
2006. okt. 6. 14:55

Szia Juni!


Köszönöm szépen, és igazán ez a gondolkodás az ami átsegített sok problémán már az életben. Szeretem az embereket, és most is olyan helyen dolgozom, ahol velük foglalkozom és segíthetek rajtuk, mert ha nem ezt tenném boldogtalan lennék.

A hasonló betegségben szenvedőknek pedig kitartást kívánok én is, és ha valakinek a segítségére lehetek, csak írjatok bátran.


Ági

2006. okt. 6. 12:02

Sziasztok!

Azért is írok ide, mert meg kell osszam a történetem Veletek!

1999-ben derült ki, hogy pajzsmirigy problémám van, mert amikor a nyárfák virágoztak befulladtam, mint egy asztmás, sípolva vettem a levegőt, és akivizsgálás folyamán kiderítették a forrást. Majd szakrendelőbe küldtek (Szabolcs u.-i Kórház). Szerencsétlen módra egy olyan orvoshoz kerültem, aki nem törödött a problémámmal, inkább kisérletezett rajtam, Fel írt gyógyszert, amire alergiás tüneteim lettek, majd megszurkálta a göböt a nyakamban, mintavétel címén, de én egyik eredményt se kaptam meg. Mikor már 8 hónapja próbálkozott és semmit nem változott az állapotom, még egy UH vezérelt szövettani vizsgálatot is rendelt. A vízsgálaton majdnem elájultam, mikor megláttam a fiólát amit az óriás tűvel a nyalkam felé közelítettek. Olyan volt mint egy lónak méretezett injekciós tű! Na ezt az eredményt sem kaptam meg még novemberben sem. Akkor a körzeti orvosom segítségével, hivatalból kikértük a leleteimet. A papírokkal elmentem egy ismerős orvoshoz, aki azonnali műtétet javasolt!

2000 február 26-án megműtöttek, a bal oldali pajzsmirigyemet eltávolították. a szövettani eredmény katasztrófális volt a számomra, hiszen 37 éves voltam. Rossz indulatú áttétes daganat - közölte az orvos. Azt hittem, hogy ott rögtön összeesem! De jött a segítség! Kékgolyó u-i Klinikán május 3-án újból megműtöttek, ezuttal kivették a jobb oldali pajzsmirigyem és a mellékpajzsmirigyem is! Aztán jött a fekete leves!

Még 3x vissza kellett mennem Chemo kezelésre, és még 3x jódizotópos sugár kezelésre. Majd negyedévenként kontroll vizsgálat, vért vettek és röntgeneztek minden alkalommal. A poklok-poklát éltem át 6 éven keresztűl. Tavaly 2005 májusában végre közölték velem, hogy GYÓGYULTNAK VAGYOK NYILVÁNÍTVA! Eltudjátok képzelni milyen öröm volt ez nekem? Most jöhetet a második szenvedés gondoltam, mert amig a pajzsmirigyemmel problémám volt, szépen lassan felszettem 30 kg-ot, és sehogy nem tudtam ledolgozni. Mindenféle fogyókúrát, tornát kipróbáltam, de rájöttem, hogy amig nincs rendben az ember lelkileg addig semmi sem megy. Most 68 kg vagyok 170 cm magasságomhoz. 10 kg ott már tavaly ledolgoztam nehezen, a kalória táblázatok alapján, de sokat éheztem, aztán most találtam meg a *-diétát, és nekem bevált. 22 kg-ot fogytam vele, és egyenlőre sikekül tartanom is. Hoxa is nagyon sok tanácsot tud adni, ha szükségetek van rá. Nem kell félni, csak bátran előre!!!

Üdv Mindenkinek:

Ági

31. Eve20
2006. okt. 5. 19:46

Na végre ír ide valaki!:))

Sajnos nekem is alulműködik a pajzsmirigyem, ezért is hoztam létre a fórumot. November elején megyek vissza a dokihoz, akkor derül majd ki, hogy szükséges-e emelni a gyógyszeradagomat. Mondjuk a fogyás már nálam beindult (nagyon kemény diéta mellett, amit az orvos javasolt) de így is nagyon lassú:(((Azt mondta, erre a fogyás témára, hogy akinek alulműxije van, annak sokkal nagyobb erőfeszítésébe telik leadni a felesleget:((És sajnos tényleg!:(( A hízáson kívül nálam a fáradság jelentkezett erősen, akár ülés közben is el tudtan szundítani:(( Ez annyira nem előnyös egy pici gyerek mellett....Ami felhívta magára a figyelmet az a vizesedés volt, ha ez nem következik be, el sem megyek orvoshoz, és lehet hogy sosem derül ki.

2006. okt. 5. 17:42

Sziasztok! Nálunk az anyumat és az ikerlánytesómat is műtötték kb 18 éves koruk körül pajzsmiriggyel. Vagy két éve voltam alkalmassági vizsgálaton, ahonnan elküldtek egy pajzsmirígy szakrendelésre. Annyit mondtak, hogy szedjek minden nap egy szem Jodid 100 nevű tablettát, amit vény nélkül is lehet kapni, ez pótolja a jódot.

Nálam ha ideges vagyok rekedtesebb lesz a hangom, és tűszúrás szerűen nyilallik a pajzsmirígyem. A tablettát ilyenkor szoktam bevenni. Egyébként lassú az emésztésem, van rajtam 15 kg felesleg, de ludas vagyok én is ebben, mert időnként túleszem magamat. Nálam állítólag a nyelőcsőre tekeredik befelé valami. Lehet ezek a göbök amiről írtok, és rosszab állítólag mint ami kifelé türemkedik, mert meg is fojthat. Igazából nem foglalkoztam ezzel a témával, anno a gyes alatt lettem rettenetes depressziós, akkor lett ez a lelet, amit írtam. Szövetmintát nem tudtak venni, mert valaki hanyattvágta magát, rosszul lett és én elmenekültem, kikészülök az ilyentől. A depresszióm már rendbe jött azóta a meditációnak köszönhetően. Ennyit rólam. Én is olvastam, hogy ha alulműködik a pajzsmirigy akkor lehet hízni. Lehet el kellene azért mennem kontrollra.

29. zena01 (válaszként erre: 28. - Reiki)
2006. okt. 5. 10:35
Három orvosnál is jártam az erdmény lesújtó. Állandóan hőhullámom van, ami igazán kellemetlen, sokat szenvedek tőle. Erre mit feleltek az orvosok? Ez nem betegség, ezzel még elélhetek 100 évig is. De nem mindegy hogyan.
28. Reiki (válaszként erre: 28. - Kery)
2006. okt. 5. 02:52

szia

Nem szabad egy orvos alapján megitélni mindenkit, az egész társadalmat.

Igenis vannak jó orvosok is, s sajna nem szabad elhanyagolni, kell gondozásra menned.

27. zena01 (válaszként erre: 25. - Indy)
2006. okt. 3. 09:34
Nekem is tele van a pajzsmirigyem göbökkel, mindkét oldalon és már elöl is. Ezek szépen szaporodnak, de azt mondta az orvos amig nincs gond a működésével(TSH-m határértéken belül van)nem kell vele törődni.
26. Eve20 (válaszként erre: 25. - Indy)
2006. aug. 1. 12:04
Én sejtem milyen lehet!:) Nem semmi miket kellett kiállnod, hogy idáig eljuss!:(( Megkérdezhetem milyen gyógyszert szedsz? És hogy milyen diétával fogytál ilyen sokat? Nekem 15-20 kilótól kellene megszabadulnom..:((
25. Indy
2006. júl. 31. 15:17

Én sovány voltam azelőtt.... túl sovány is időnként.

29 évesen egyszer csak elkezdtem hízni... orvoshoz mentem. Kiderült, hogy a pajzsmirigyemmel lehet a gond. Elkezdtek kezelgetni (szó szerint, mert amit csináltak az nem kezelés!) 4 év alatt 35 kg jött rám, pedig folyamatosan diétáztam. 800 kal. diéta mellett 5 hónap alatt újabbés újabb 6-8 kg ragadt rajtam... de szerintük minden rendben volt, annak ellenére, hogy az 1-2 db 3 milliméteres hideg göbökből a 4. év végére 10 db 2-3 cm-es + megszámlálhatatlan 3-5 milliméteres göb lett a pajzsmirigyemben...

Végül felháborodtam, orvost váltottam és az új orvos 2 hónapon belül a sebészkés alá zavart, ahol kivették a teljes pajzsmirigyemet, és még jó hogy időben, mielőtt elrákosodott volna. (Csak ennyit az első orvosom odaadásáról és odafigyeléséről!) Azóta gyógyszert kell szendnem (életem végéig!) és a gyógyszerbeállítás igen kellemetlen volt. De most már legalább van értelme a diétázásnak és az elmúltt fél évben, igen kemény diétával ugyan, de 35 kg-tól szabadultam meg! Nem is hiszitek el milyen szenzációs érzés újra 36-os ruhákban járni a 46-os helyett!

24. Eve20 (válaszként erre: 23. - Bige)
2006. júl. 31. 13:25

Szia!


Euthirox 50-est szedek, egy hétig nap fél tablettát utána meg egy egészet. Mindezt négy hónapig aztán kontroll. Szerinted jó így?

23. bige (válaszként erre: 22. - Eve20)
2006. júl. 26. 21:56

azért benne vagyok jópár éve. :-)

egyre vigyázz. nem vagy-e érzékeny a gyógyszerek hatására. nem tudom mit kapsz, -L thiroxyn vagy letrox - és milyen adagban, de ha pl. egy egész szemetkell egyszerre bevenned, akkor ne tedd! megdobhatja a rendszeredet. csak max. felet vagy negyedet 1-2 napig, és lassan emeld az előírt adagra. ha köröltekintő az orvos,a kkor szól

22. Eve20 (válaszként erre: 21. - Bige)
2006. júl. 26. 21:18

Ugyan, semmi baj!:))


Nekem pont az ellenkezője van, alulműködés, úgyhogy nem hiszem, hogy túl sok mindenről tudnánk konzultálni. Sajnos:((

Mindenesetre köszi hogy írtál! Remélem egyre jobban leszel, sok szerencsét hozzá!


Holnap meg szurkoljatok, megyek a dokihoz gyógyszert iratni, ha minden igaz.


Puszi, szia!


Évi

21. bige
2006. júl. 25. 23:04

szia! itt vagyok. ne haragudj. tegnap elkezdtem írni, auztán úgy döntöttem, hoyg ma több időm lesz, de nem volt.

tényleg ne haragudj, de nem szeretek csak úgy válaszolni, hogy nem megfontoltan.


nekem nincs már pajzsmirigyem. kb. 5 évevették ki.

18 évesen kezdődött a tudásom arról, hgy egyáltalán létezik. azt mondták meg van nagyobbodva, de nem ok a műtétre.

ezzel elküldtek, én meg elmentem. időnként megnézettem, nem igazán volt változás. 1-2 göb megjelent, de nem okozott semmit.

10 éve kezdék kezelni. az akkor normálisan működő -, vagy enyhén tőúlműködő pajzsmirigyemreszedettek velem 8 hónapg l-tiroxint, ami túlpörgeti. - iszonyú szenvedések után pánikbeteg lettem a hatására.

ezt észrevette egy másik doki - leállította gyógyszeresen a működést - ekkor híztam 25 kilót, és állt le az egyik göböm működése.

idővel pánikom rendejött, amíg 5 évvel ezelőtt meg műtöttek végül ki kellett venni azegészet, mert a leállt göb elrákosodhat. viszont nem tudták lefejtenia pajzsmirigyet a sok göbről- így ki kellett venni az egészet.

műtét után 6 hétig ürül ki ahormon a szervezetből. addig nincs pótlás. tehát gyakorlatilag az ember jobban érzi magát 1 héttel a műtét után, mint 1 hónappal.

ismét kijött a pánik.

aztán beállították a gyógyszert, és azóta ezen élek.

sajnos azorvostudomány eléggé hadilábon áll vele, és nem tájékoztatnak az orvosok megfelelően. biztos vagyok benne, hogy lehetett volna táplálkozással befolyásolni.

lehet, hogy zagyva voltam, de annyira szégyelltem magam, hogy cserben hagytalak, hogy mindent le akartam írni ygoprsan. ha valami nem világos kérdezz, szívesen segítek.

20. Eve20
2006. júl. 25. 22:44
Na, látom senki sem ír:(( Ez van...
19. Eve20 (válaszként erre: 18. - Margitnéni)
2006. júl. 21. 08:16
Akkor te nem rendelkezel pajzsmiriggyel?:( Az nagyon rossz lehet! Pláne hogy ezek szerint nem nagyon tudják eltalálni a hormonszintet. Nekem megvannak, csak az utóbbi fél évben kissé belassultak, annyira nem vészes, el lehetne így is éldegélni, igaz boldogtalanul:(( A tsh-m 9.44 nem olyan magas szerencsére. Szurkolok neked, hogy hamarosan jobban légy!
18. Margitnéni (válaszként erre: 17. - Eve20)
2006. júl. 21. 08:13
Nem vagyunk egyformák, én teljesen csak gyógyszerből kapom a hormont, saját egyátalán nincs. Amikor annak idején elkezdtem szedni a gyógyszert én is fogytam kb. 7 kilót, és jobban is voltam, csak az évek alatt valahogy elrosszult a dolog. Bejött a változó kor is, persze ez is a hormon hiány miatt már 40 évesen,ez aztán hozta magával a többit. Egy a lényeg, hogy nagyon nagy szükség van erre a hormonra.
17. Eve20 (válaszként erre: 15. - Margitnéni)
2006. júl. 21. 07:24
Borzasztó amit írsz!:( Nem tudnak semmit tenni az orvosok?:( Nekem is nagyon vizesedik a lábam, meg már az arcom is kezd!:((( A doki szerint, ha elkezdem szedni a gyógyszert, jó néhány kiló le fog menni rólam a vízzel. De jó is lenne!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook