Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


76. Szerna
2007. máj. 13. 20:55

Sziasztok!


Én 17 éves leszek június 6.án. 2006. márciusán derült ki, hogy a pajzsmirigyem alulműködik. Volt egy nagy nyaki cysta műtétem, aminek következtében megsérült a pajzsmirigyem. Tavaly márciusban először fél szem Euthyroxot szedtem. Majd fél év múlva kellett mennem kontrollra, de ekkor voltak problémáim: gyorsan vert a szivem, fáradt voltam, meg akartam fulladni stb...Mikor visszamentünk vérvételre tavaly szeptemberben kiderült hogy a THS-m még mindig magasabb, így emelték egy egészre a gyógyszerem. De viszont az előbb említettem panaszaim fokozódtak, és végülis pánik beteg lettem. Idén janár óta különböző étrendkiegészítőket szedek, vitaminokat. Ezek nekem nagyon sokat segítettek, és ha minden igaz egy éven belül eldobhatom a gyógyszert, mert helyreállítja a pajzsmirigy működésem.

Akinek alul működik a pajzsmirigye tilos paradicsomot, csirkét, fahéjat, és napraforgó olajat enni, ezt tanult emberek állítják :)

Nem tudom ebből mi igaz.

A pajzsmirigy betegség nem éppen a legszerencsésebb. Hiszen a legtöbb orvos azt mondja, hogy nekünk kell kitapasztalni, hogy mikor mennyi gyógyszert vegyünk be...de ugye ezt elég nehéz lenne:) Kár, hogy nincs egy speciális műszer vagy vmi ilyesmi amivel lehetne mérni a szineteket...

Ha esetleg valakinak kérdése van nyugodtan írjon nekem:) Igaz, hogy 17 éves leszek, de nagyon sok mindent tudok a betegségekről, és ennek nagy része sajnos saját tapasztalat. Ha tudok, nagyon szívesen segítek:)

2007. máj. 13. 08:15

Sziasztok! Mivel én is hasonló cipőben járok, mint ti, indítottam itt a hoxán egy fórumot. Pajzsmirgy betegek fóruma címmel. Ha van kedvetek, nézzétek meg. Hátha tudunk egymásnak hasznos tanácsokkal szolgálni és segíteni.


Üdv mindenkinek: Csilla

74. ec63a7fc29 (válaszként erre: 72. - Kész Erika)
2007. máj. 12. 05:31

Nem vagyok orvos, ezért csak a tapasztalt tüneteket tudom leírni:

Amikor alulműködött, akkor az volt a legrosszabb, hogy alig bírtam 2 lábon állni. Nagyon fáradt voltam, szinte mindig aludhatnékom volt.+sok más, de ez volt a vezető tünet.

Amikor túlműködött, akkor a szívem nagyon dobogott, pörögtem, mintha valaki felhúzott volna, pedig nem is volt semmilyen ok rá. Olyankor aludni is alig tudtam 2-3 órát. Ennyi idő után úgy éreztem, pihenten, kialudtan ébredek, csak a tükörben láttam a karikás szemeimen, hogy azért ennél többet kellene pihennem.

A gyógyszerek neveire nem emlékszem, de endokrinológus orvoshoz kellett vele járni.

Állítólag minél hamarabb szakemberhez kerül valaki, annál nagyobb az esélye a minél gyorsabb gyógyulásra. GYÓGYÍTHATÓ !!!

Mivel extrém tünetei nincsenek, mi nők pedig elintézzük a dolgot azzal, hogy persze, h fáradt vagyok, hiszen végigdolgozom a napokat, sokszor csak már kb 10 éve fennálló betegséggel kerülünk szakemberhez. Akkor viszont csodálkozunk, mitől van golyvánk, miért kerül több évbe a gyógyulás...


Ha valaki hasonlókat észlel magán, legalább a háziorvosának említse meg a következő találkozáskor. Egy vérvételt megér a dolog....


Aki pont benne van, annak kitartást!

73. f124753f33 (válaszként erre: 72. - Kész Erika)
2007. máj. 11. 21:34
Szia! Megírnád esetleg, hogy milyen vizsgálatokon vettél részt? Meg hogy mit szedtél?
2007. máj. 11. 20:07
Sziasztok.Én is nyilvántartott beteg vagyok,de nekem volt amikor alulmüködöt és volt amikor túltengés volt.Hála Istenek sikeresen beállitották a gyógyszeres kezelést és úgy kb.18 hónap alatt annyira helyre jöttem hogy most gyógyszert sem kell szedjek.Igaz én itt Vásárhelyen voltam orvosnál(Románia).Nagyon durván indult az én betegségem mert 1 hónap alatt 17kg fogytam és marék számra szedtem a gyógyszert de hála Istenek mostmár minden oké.Csak azért irtam ez most le hogy lelket öntsek azokban akik már nem reménykednek a jobbulásban csak nagyon sok kitartás kell hozzá.Bocsi egy kicsit hosszúra sikeredet.
71. f124753f33 (válaszként erre: 63. - Alibenkuka)
2007. máj. 10. 09:31
Szomorúan olvastam a történetedet :(
70. nyerskriszta (válaszként erre: 69. - Budaizs)
2007. máj. 10. 09:27
Pajzsmirigy problémáddal , ha tudsz beutalót szerezni a háziorvosodtól, keresd meg DR. Takács Edit főorvosnőt a Kútvölgyi kórház Pajzsmirigy ambulanciáján. Ő mentette meg az életem, és ez nem túlzás. Sok sikert!
2007. máj. 6. 14:57

Kedves fórumózók!

Tud-e valaki ajánlani Pesten vagy környékén olyan pajzsmirigyproblémákkal foglalkozó orvost, akiben megbíztok és komolyan veszi a beteget?

Sajnos nekem is évek óta van pajzsmirigy problémám, de eddig nem találkoztam olyan orvossal aki ne egy futószalagon elékerülő, 5 perc alatt megoldandó munkadarabként kezelt volna.

Nem baj, ha magánrendelés.

Előre is köszönöm a segítségeteket :-)

68. könyvelő (válaszként erre: 66. - Erdan76)
2007. máj. 5. 16:08

Kedves anikó!

Sajnos én is 4 éve vagyok beteg.

a helyzet csak romli.

Fáj az izületem , szélben, párás időben fulladok.(olyan mint az asztma)

sajnos egyre rosszabb a gyógyszeradag meg egyre több.

menstruáció hónapokig nincs.

Fel a fejjel és vigyázz magadra.

67. Katalin07 (válaszként erre: 66. - Erdan76)
2007. ápr. 25. 13:56

Kedves Aniikó!

Én 10 éve tudok a pajzsmirigy alulműködésemről, azóta Euthyroxot szedek. A nőgyógyászati panaszok azóta kínoznak. Nehány hétnél hosszabb ideig nem vagyok tünetmentes. A canddida mellett mindenféle baktérium ot is kitenyésztenek időnként .A hólyaghurutok után már vesegyulladások is sorozatban jönnek.Sokan vagyunk így pajzsmirigy betegek. Nem akarlak vígasztalni, de a helyzet csak egyre romlik.

Kati.

Katalin07@freemail.hu

2007. ápr. 10. 13:21

Sziasztok!

Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem, de most nem is ezzel van a gondom. Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek összefüggésbe hozható-e a betegségem vagy az L-Thyroxin a Candida fertőzéssel? Minden hónapban előjön és ez azóta van amióta megműtöttek (előtte túlműködött a pajzsmirigyem). Van valakinek hasonló panasza?

Üdv mindenkinek.

Anikó

2007. ápr. 5. 17:47

Volt pajzsmirigy gyulladásom, s kigyógyultam belőle, kb fél év alatt.


Ez azt jelentette, hogy egyik nap túl magas volt a TSH, a másik nap nagyon alacsony. De olyan is volt, hogy egy napon belül is ugrándozott a TSH. Minden vizsgálatot végigcsináltak, ami létezett.

Gyógyszereket kellett szednem és ellenőrzésekre visszajárnom. Azóta évente kell mennem ellenőrzésre, s mindig minden rendben van.


Csak fogyni nem nagyon tudok. Mert ahhoz mozognom kellene, sportolni, de arra nincs időm.


Legyél kitartó, s meggyógyulhatsz.

64. chelsey24 (válaszként erre: 63. - Alibenkuka)
2007. ápr. 5. 17:32

Szia!


Ha híztál, akkor nem túlműködik a pajzsmirgyed, hanem alulműködik. Nálam is így van, és sajnos addig, amíg nem áll be rendesen, nem tudsz lefogyni.

2007. márc. 29. 13:54

Sziasztok!

Csatlakoznék én is... :-)

10 évvel ezelőtt távolították el majdnem teljes egészében a pajzsmirigyem, mivel több éves gyógyszeres kezelés után/ellenére(?) un. hideg göbök keletkeztek benne. :-(

Eddig semmi gondom nem volt, simán zajlott anno a terhességem is, nem változott évekig a súlyom...

De most! Bekerültem egy idióta belgyógyász osztályára (egy egészen más egészségügyi probléma miatt), aki úgy ítélte meg szemre(!!!!), hogy túlműködik a pm-em, azért vagyok feszült, lecsökkentette felére az gyógyszeradagom, ettől hat hét alatt 15 kg-ot híztam. Azt hittem beleőrülök, lehet, hogy időközben meg is történt. :-)

Mindenki azt állítja, hogy eredményesen diétázni csak úgy lehet, ha kb. ugyanannyi idő alatt adjuk le a felesleget, mint amennyi idő alatt felszedtük. Nálam ez akkor hat hét és nem évek?

Rettenetesem érzem magam az XS-S-es kategóriából az L-es be léptem át (bár néha csak az XL-es ruhák jönnek rám). Fáj az összes izületem, ha elmegyek a ház sárkáig már lihegek. :-(((

62. dmtrg
2007. márc. 28. 10:11

Sziasztok!

Segítségeteket ill. tanácsot szeretnék kérni őletek!

A problémám röviden: kb.9 éve pajzsmirigy alulműködésem van. Edig gyönyőrüen beállt az Euthyroxtól (25,50,75,100,125). Most a TSH-m 0,025 lett... ami azért meredek mert a 4 hónapos babámat szoptatom, sőt tejtestvérünk is van. A védőnő ill. a gyerekorvos is megnyugtatott, hogy a gyerekek pajszmirigye is működik, tehát Ő is kompenzál, nyugodtan szoptathatok tovább. Az endokrinológián a doktornő (kinek már csak magánrendelője van hetente 1*), minősíthetetlen hangon leszídott, hogy nem gondolom, hogy telefonban bármilyen tanácsot fog nekem adni, jelentkezzek be szépen jövőhétre... csak azt nem értette meg, hogy nem rólam szól ez a történet hanem a babáról.

Tud valaki segíteni, ill. valamilyen normális doktor elérhetőségét megadni?

A topic is érdekelne!

Köszi: Ági

dmtrg@freemail.hu

61. szgszilvi (válaszként erre: 57. - Chelsey24)
2007. márc. 26. 15:18

Szia! Küldd el nekem légyszi a topicot amit pajzsmirigybetegeknek hoztál létre. Nagyon érdekelne. szgszilvi@gmail.com-ra.

Köszi

60. csillagocska (válaszként erre: 58. - Suzi67)
2007. márc. 22. 22:02
Szia ! Szerinted a pm-et nem fogja megzavarni a * diéta ? Nekem is alulmükődésem van, euthiroxot szedek, és úgy szeretném én is kipróbálni ezt a fogyi módszert. Elkezdted már ? Kérlek írd meg hogy megy.
59. csillagocska (válaszként erre: 50. - Kocoska007)
2007. márc. 22. 21:23

Szia ! A barátnödnek alulmüxik a pm-e, mert ha magas a TSH, az azt mutatja. Javasolnám, hogy nézessétek meg az anti TPO értéket is, mert az megmutatja, hogy Hashimotós alulmüködése van, vagy nem.

A gyógyszert éhgyomorra kell bevenni fél-egy órával evés elött, és azt olvastam, hogy tejterméket nem túl jó utána enni, inni, mert lassítja a felszívódást. Remélem segítettem.

58. suzi67 (válaszként erre: 39. - Zsuzsa68)
2007. márc. 18. 08:49
Szia, nekem hasonló a problémám, tetézve puffadással, rossz közérzettel. Anyagcserém szerintem a nullával egyenlő. Most tetőtöl talpig kivizsgáltatom magam. Ja meg kezdem jövő héten a * diétát, letesztelem a pajzsmirigyem.
57. chelsey24 (válaszként erre: 50. - Kocoska007)
2007. márc. 17. 08:07

Szia! Én is Letroxot szedek, igaz nekem ez már a harmadik gyógyszer. Előtte szedtem L-thyroxint, Euthyroxot és most a Letroxot. Én a reggeli előtt szoktam bevenni (tehát teljesen éhgyomorra), mivel az én kezelőorvosom azt mondta, hogy ha lehet éhgyomorra kb. negyed órával evés előtt. Egyébként, ha a barátnőd elkezdett fogyni, valószínűleg túlműködése van neki. Ha a TSH-ja magas, akkor alulműködés (ezesetben hízna), ha alacsony, akkor túlműködés (ezesetben fogyás). Nekem alulműködésem van kb. 5 éve, híztam is tőle rendesen. És nagyon nehéz lefogyni.

Egyébként, ha bárkinek van kedve, létrehoztam egy topicot, akit érdekel topic pajzsmirigy betegeknek. A címet esetleg e-mail ben megírom szívesen, mert úgy látom itt nem szabad más honlapot "reklámozni"

56. klarissa (válaszként erre: 55. - 959ebd0cf5)
2007. márc. 10. 21:20
Köszönöm hogy elmondtad a tapasztalatodat.Képzeld, most már lassan 7 hete volt a műtét, s még mindig előfordul hogy egy belső varrat begyullad.Ma is felnyitották és kitisztították.Egyébként ha ez nem lenne, semmi gondom nem lenne vele,teljesen jól érzem magam.Csak a seb.A főorvos szerint 1000 esetből egy jár így, hogy a felszívódó varratot nem fogadja el a szervezet.Így jártam!
2007. febr. 27. 11:41

én akkoriban gépi kötő kisiparos voltam.Hajolgatni, nehezet emelni nem lehetett,fizikai megterheléstől is óvakodni kellett,ez bizony több hetet igénybe vett az én esetemben.A műtétet követően nagyon pocsékul voltam jó ideig,nehezemre esett a beszéd,a seb nagyon fájt, feszített,a hangulatom folyamatosan a béka feneke alatt volt, s nagyan fáradékony voltam.Ez 20 éve volt.Arra sem emlékszem, kellett -e tartósan gyógyszert szedni, szerintem nem,mert a leleteim meglennének, s emlékeznék is rá,azt sem mondták, hogy ezzel rendszeresen kellene járni ellenőrzésre.Azt hittem, meggyógyult,és kész.Azóta időnként voltam egyéb kórházi kivizsgálásokon, akkor nézték, de akkor sem mondták, hogy állandó, rendszeres ellenőrzésre van szükség. Tavaly derült ki, hogy kiújult,amerre mentem, mindenütt "megróttak", hogy én miért nem járok vissza,-hát mert senki sem mondta!5 belgyógyász szerint komoly aggodalomra semmi ok ,csak figyelni kell, 1 szerint (aki észrevette)fokozott figyelmet igényel, mert rosszindulatúvá válhat.Na én ennek az utóbbinak hiszek.Egyébként tavaly óta fél L-Thiroxynt szedek,azóta egyszer voltam ellenőrző ultrahangon, akkor azt mondták, nem változott,s most fogok márciusban menni,csak az időpontegyeztetések miatt több hét, mire az ember odakerül.

Ami pedig a tüneteit illeti, az előző oldal 7.sz. hozzászólása nagyon hűen leírja az összeset.

54. klarissa (válaszként erre: 53. - Klarissa)
2007. febr. 26. 19:27
Arra is kíváncsi lennék, mikor mehetek dolgozni, mert előtte a belgyógyász azzal biztatott hogy egy hét kórház, egy hét otthon, s ennyi.Ehhez képest már 5 hete itthon, s még nem látom a végét.Mit értesz azon, hogy lassú volt a lábadozás?
53. klarissa (válaszként erre: 52. - 959ebd0cf5)
2007. febr. 26. 19:21
Köszi hogy írtál.Hormonműködésváltozásról nekem sem volt szó, most Letrox-ot kell szednem.Mennyi idő múlva, s milyen tünetei voltak?Három hónap múlva kell majd endokrinológia szakrendelésre mennem.Akkor néznek csak hormonszintet.Bár előtte nekem semmi gond nem volt a működésével, csak a mérete miatt volt szükség a műtétre.
2007. febr. 26. 17:43
nekem volt műtétem, "csak" részleges, mindenesetre ez az élmény hál'Istennek kimaradt, amiről írsz.A műtétet követő időszakról annyit,hogy nagyon nehezen lábadoztam, rohadt pocsék volt az egész, nem szeretném újból átélni.Biztos, hogy a hormonműködés változása is rásegített.Szerintem, súlyosan depressziós állapotba is kerültem,előtte nem mondta senki, mivel fog ez járni, utána meg a kutya sem törődött vele,hogy élem meg az egészet.
2007. febr. 26. 17:19

Sziasztok!

Szeretnék olyannal beszélgetni, akinek már volt pajzsmirigyműtéte.Nekem 5 hete volt, minkét oldalon teljesen eltávolították, négy nap után hazaengedtek úgy hogy meg sem nézték.Mikor levettem a kötést már erősen duzzadt volt, egy hét múlva a controllon borogatást javasoltak, négy nap múlva már fel kellett nyitni, s rengeteg váladék jött belőle.Azóta kétnaponta dryn és kötéscsere, mire rendbejönne újabb duzzanat.Most megint a borogatásnál tartunk.Az orvosom szerint lehet hogy mind a kb. öt belső varrat egyesével fog begyulladni.Szép kilátások.Járt már így valaki? A "torokszorongató" érzésről nem is beszélve. Na meg a hangszalag és a gége bénulásról, bár tudom hogy ez csak időleges, s magától rendbe jöhet idővel.De mikor? Vagy én vagyok türelmetlen?

2007. febr. 15. 09:52

Sziasztok!


Barátnőm a tavalyi év második felében egyre fáradékonyabb volt esetenként kicsit ingerültebb a megszokotnál és a hangulata is szélsőségesen ingadozó volt. Aproságok kiborították. Azért nagyon komoly dolgokra itt nem kell gondolni! Elkezdett hullani a haja, gombócotérzett a torkában. Magára szedett pár kilót és mindig nassolni akart ill a szexhez "nem volt kedve"


Ezek voltak a fő észrevételek. Egyszer amikor doikinál járt ha már ott van rákérdezett...


Elküldték laborba és akkor bukott ki, hogy pajzsmirigy problémái lehetnek.


Ami a pajzsmirigy részét illeti a TSH értéke volt 24 fölött.


A házidoki elküldte egy szakorvoshoz, mivel azt mondta valószinűleg strúma és ez okoz mindent.


Rengetegen voltak a heti egy 3 órás rendelési idő alatt....


Volt aki 2 percet volt aki kicsivel többet töltött bent.


Amikor párom több órás várakozás után sorra került (holott elvileg időpontra ment...) a doki 2-3 perc alatt végzett vele. Írt neki 2 beutalót egy LETROXot (napi 1*1) és elköszönt. Semmit nemkérdezett. Több helyről hallottam és olvastam is valahol, hogy a LETROX maximális adagja fél szem és onnan kell emelni fokozatosan. De elkezdte szedni a napi 1 LETROXot. Azóta talán nem olyan fáradékony, de a hangulat ingadozásai megnőttek. Egyik percben boldog nevet a másikban fél, sír. Tele van kétségekkel, szorongásokkal, félelmekkel. Nem tud koncentrálni. Depressziós. Ígazán havonta egyszer vészes a dolog amikor menstruáció után elkezdi újra szedni a fogamzásgátlóját. Akkor borul ki teljesen. Lehet a két dolog közt nincs összefüggés, csak véletlen az időpont de furcsa...


Tegnap kellett visszamenni. Amikor rendelés elött elmentünk a labor eredményekért nagyopn örültünk neki, hogy a TSH értéke 8 felé közelít.


De persze azért abban maradtunk, hogy amikor bemegy megkérdez mindent a dokinénitől...


Amikor rákérdezett a dolgokra elkezdett összevissza beszélni a dokinéni, hogy a LETROX nem okozhat ilyesmit, de a következő mondata úgy kezdődött, hogy a fogamzásgátlóról beszélünk, vagy miről is?


Szóval szinte nem is figyel az emberre...


Majd azt mondta, hogy a napi LETROX adag legyen 1*1,5 mert a TSHnak 4 alá kell mennie. Kontroll 3 hónap múlva. És elköszönt. Pediglett volna még kérdése...


Röviden ennyit ami a köritést illeti...


Szeretnék 1-2 kérdésben segítséget kérni tőletek! Minden választ és segítséget előre is köszönünk!


Az orvos azt mondta, hogy 30 percig nem ehet a LETROX után. Azonban majd mindenhol azt olvasom, hogy 30 perccel evés elött kell bevenni. Nem tudom, hogy van-e jelentősége de a 2 dolog nem ugyan az!


Olvastam a neten, hogy a Párom panaszai akár mellékhatások is lehetnek. Nektek mi az észrevételetek?


Már a LETROX leírása is tartalmazza, hogy ha fogamzásgátlót szed valaki, akkor azt közölni kell a dokival meg kell beszélni. A mi dokinénink meg nem kimondottan foglalkozik vele. Pedig Párom épp olyankor borul ki ígazán amikor újra kezdi a fogamzásgátlót.


A netes irodalmak szerint a súlycsökkenés is lehet mellékhatás Párom most fogyásnak indúlt. (nem vészes mértékben azért).


Ja és a mai napig senki nem mondta azt, hogy pajzsmirigy alul, vagy túlműködése van esetleg strúma és mit ehet mit nem vagy egyáltalán most mi lesz...


Na jó, de nem folytatom a kérdések sorolását... még lenne!


Inkább csak összefoglalva, volt már valakinek tapasztalata a LETROXal kapcsolatban? És mivel komolyan gondolkozunk egy doki váltáson, ha van valakinek ötlete, merre keresgéljünk várjuk az esetleges tanácsokat!



És bocsánat, hogy ilyen hosszú lettem!



Előre is köszi mindent: Sanyi

49. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 48. - Ronita17)
2007. febr. 8. 12:41
Kerd ki a velemenyet esetleg tobb orvosnak is, ha bizonytalan vagy. A tultermelessel az a gond, hogy egy ido utan atcsaphat nem termelesbe, alulmukodesbe. Ezert inkabb jarj rendszeresen, az a biztos ;)
2007. febr. 8. 09:18
Nekem túlműködésem volt,azon belül Graves Basedow kór.Több mint fél évig jártam folyamatos kontrolra,Metothyrint és Betaloc50-et szedtem.A kezelés leállta után 5 hónapra teherbe estem és ez a betegségem végett veszélyeztetett terhesnek vettek.Azóta a baba végett Prorpycil50-et szedem(ez engem véd,de a babát nem károsítja)igaz nagyobb így a vetélés lehetősége.Havonta kell járnom most kontrolra,hogy ellenőrizzék visszajön-e a betegség vagy nem.
2007. febr. 7. 17:11
A TSH 0,35 es 5.50 (mlu/l) kozott mondhato normalisnak. Ez alapjan rendben lehet elvileg a tied. Mozoghat a mukodese, ha volt egy tultermeles, tulmukodes akar egy gyulladas miatt, most akar sullyedhet is le, de ezt orvos tudna csak megmondani neked, hogy allhatott-e fenn ilyen. Probalj vizhajto dolgokat enni inni. Ez igy elsore kardiologiai problema benyomasat kelti de jobb, ha endokrinologust is megkerdezel, mert o a pontos eredmenyekbol tobbet lat, mint mi laikusok egy adatbol. A tobbi pajzsmirigy ertek is kell majd neki gondolom, FT4, FT3, de majd felirja hogy pontosan mire van szuksege.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook