Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


166. chelsey24 (válaszként erre: 165. - Andreamano)
2007. júl. 12. 14:17
Szia! Nekem a Norbi update jött be, legalábbis eddig úgy tűnik. Próbáltam már a 90 napost is, de azzal nem sikerült nagyon fogyni.
2007. júl. 10. 13:04

Sziasztok!


Azt el kell mesélnem,hogy én nagyon küzdök fogyókúra,diéta ügyben!Már mindent megpróbáltam,de semmi eredmény!

Jövőhéten megyek dokihoz,hát sokat várok Tőle,de majd meglátjuk!

Nekem pajzsmirigy alulműködésem van,jelenleg 1,5 éve gyógyszert szedek rá,de semmi változást nem veszek észre,fáradt vagyok,nem megy a produkció a Wc-n,a diétázás meg katasztrófális!

Ha lenne valami ötletetek,hogy még mit tudnék csinálni,annak nagoyn örülnék,és megköszönném,mert már kezdek nagoyn elkeseredni!

2007. júl. 10. 12:13
Sziasztok! Most pár napot én sem tudtam jönni, mivel volt egy megbízásom, amit határidőre le kell adni, de most már vagyok.
2007. júl. 9. 16:24

Nembaj,dumcsizzunk!


Hogy vagy?

2007. júl. 9. 15:24
csak mi?
2007. júl. 9. 15:13

Szia!


Én vagyok!

2007. júl. 9. 14:56
Itt nincs senki???
159. Margitnéni (válaszként erre: 157. - Dsandor)
2007. júl. 7. 21:30
Erre én is kíváncsi vagyok! Én eddig csak azt tapasztaltam,hogy a hormonpótló gyógyszer sem segít igazán.
158. 754c7e07c3 (válaszként erre: 157. - Dsandor)
2007. júl. 7. 20:12
Mi az, amit tudsz?
157. dsandor
2007. júl. 7. 17:45
Tudok egy két jó természetgyógyászati módszert.Sajnos nagyon gyakori civilizációs ártalom!
2007. júl. 6. 19:43
Merre vagytok? Vége a fórumnak?
155. chelsey24 (válaszként erre: 154. - Ágicababa)
2007. jún. 28. 08:06
Szia Ágica! Én a Norbi Ducitréningeket csinálom (itthon szintén), aztán ha belejöttem, akkor áttérek vmi keményebbre, de azt is csak itthon.
2007. jún. 27. 09:26

Sziasztok!

Ma nagyon szép reggelre ébredtem. A szakértőtől megtudtam, hogy nekem a GI szerinti étkezés javasolt, mivel azáltal mindenféle tápanyag bejut a szervetembe és biztos nem fog hiányozni semmi, ami esetleg befolyásolhatná a hormontermelést.

Valamint napi 30-40 perc mozgás javasolt, amit magamtól is jónak látok és csinálom is. Ti milyen mozgásformát választottatok?

Sajnos én nagyon ritkán tudok itthonról elszabadulni, így én itthon tornázok dvd- re. Nem olyan nehéz, viszont hatásos.

Szép napot mindenkinek

153. chelsey24 (válaszként erre: 152. - Ágicababa)
2007. jún. 26. 15:26
Nekem annyit mondott az orvos, hogy teljes életmódváltást javasol. Végülis a 90 napostól sem tiltott el, de mivel nem fogytam tőle, abbahagytam. Annyit mondott, hogy az alacsony glikémiás indexű ételek javasolja. De hallottam olyat is,hogy csak arra kell figyelni, hogy a napi bevitt kalóriamennyiség 1200 körül legyen.
2007. jún. 26. 11:32

Én az első gyermekem születése után lettem beteg, nagyon nehezen jöttek rá az orvosok, hogy mi a bajom. Nem tudtam járni sem, annyira legyengültek az izmaim. Aztán szuperul beállították nálam a gyógyszert és minden okés volt. A második gyerek nagyon nehezen jött össze, mivel ez is velejár a betegséggel. Én is végig aggódtam, hogy mi lesz vele, de az orvosok megnyugtattak, hogy nem lesz semmi baja, esetleg két hétig strúmája lehet!!!!

Na ez egy kicsit kiakasztott, de hál'istennek nem lett semmi,és mindkét gyerekem egészséges és okos, mivel mindketten fiúk, szülni biztos nem fognak:)viszont biztos örökölték, de majd nagyon figyelek rájuk.

Na nem írok kisregényt, nehogy megunjatok:)

2007. jún. 26. 11:26

Szia Chelsey!

Megkérdeztem egy szakértőtől, hogy csinálhatom-e a 90 napost, persze nem, de egy korábbi kérdezőnek az update diétát sem javasolta, szintén pajzsmirigyes gondokkal küzdött az illető.

Csak azért mondom, mert írtad, hogy azt csinálod. Most kerek perec rákérdeztem, hogy akkor milyen diétát csinálhatok, ami nem befolyásolja a hormontermelést, mert az én háziorvosom tutira nem küld dietetikushoz. Most várom a válaszát, addig is marad a torna minden nap, mert szörnyen érzem magam ilyen sonkalábakkal és karfiolhassal

150. chelsey24 (válaszként erre: 149. - Ágicababa)
2007. jún. 26. 07:27
Szia! Én is hasonló cipőben járok. Én most a Norbi updattel, illetve az új diétájával (-10kg/hó) próbálkozok.
2007. jún. 25. 21:59
Sziasztok! csatlakoznék hozzátok, ha nem bánjátok. Ma derült ki, hogy számomra a 90 napos diéta szigorúan tilos, viszont van 30 kiló súlyfeleslegem, ami nem nagyon akar lemenni. Nem tudom miként befolyásolja a szétválasztás a pajzsmirigyműködést, ha valakinek van ötlete, segíthetne. szeretnék lgalább 20 kilónak búcsút mondani, de nem tudom, milyen diétát csinálhatok ezek után.
2007. jún. 25. 12:13
De szerintem ez nálad a stressztől van már!
2007. jún. 25. 12:12
Szerintem a tünetek nem mindig és nem mindenkinél egyformán jelentkeznek! Például nekem először nem nagyon voltak tüneteim, csak annyi, hogy vastagabb volt a nyakam. Majd fokozatosan jöttek elő. A fáradékonyság, száraz bőr, izzadékonyság, hajhullás,hízás.
146. kétségbeeszter (válaszként erre: 145. - Chelsey24)
2007. jún. 25. 07:01

Sziasztok,


Megkérdezhetném, hogy mekkora TSH mellett szoktak jelentkezni a tüneteitek ill. mik azok?


Elég rosszul vagyok lelkileg, még mindig bennem motoszkál, hogy mi van,ha mégis volt 30 a TSH-m, létezik-e,hogy nem volt tünetem, vagy volt csak nem is tudtam, hogy a pm okozta?

Eszter

2007. jún. 24. 12:30
Hová tűnt mindenki?
2007. jún. 21. 06:17

Sziasztok!


Eszter! Nagyon örülök! Azért, ha van kedved, gyere és számoj be nekünk a babáról és magadról!

143. kétségbeeszter (válaszként erre: 142. - Chelsey24)
2007. jún. 20. 21:12

Sziasztok,


ma megismételték a szűrést egy másik kórházban is,a biztonság kevéért, ugyanazzal az eredménnyel,még az anti-TPO-m is teljesen jó lett!!! kezdek teljesen felengeni,megnéztük UH-on babót,jól van,már 10 hét 4 napos :-) teljesen jók a méretei, szívverése, mozgatta a kis kezét felénk.....minden oké...de azért jövő héten megyünk integrált tesztre,bár oda amúgy is mentünk volna.....


az endokrinológusok nem merik kimondani, hogy egy labor ekkorát tévedhet ekkora súlyos gondot okozva, de azt sem állították, hogy hallottak volna ekkore TSH csökkenésre gyógyszer nélkül 4 hét alatt......de akárhogy is, a lényeg,hogy ha volt is 30-as TSH-m,nem sokáig mivel lecsökkent, annyi meg csak nem ártott neki..de reméljük, hogy nem is volt igaz és csak egy rossz rémálom volt!!!!!


köszönöm a sok segítséget támogatást!!!!

Eszter

142. chelsey24 (válaszként erre: 141. - Kétségbeeszter)
2007. jún. 20. 05:03
Szia! Szerintem, gyógyszer nélkül lehetetlenség, hogy ennyire lemenjen a tsh. Az enyém is kb. ennyi volt a terhességem elején, de, ha akarod, majd előkeresem a laborpapírjaimat. Szerintem, nyugodtan vállalhatod a babát.
141. kétségbeeszter (válaszként erre: 140. - Kétségbeeszter)
2007. jún. 19. 13:27

bocs az össze-vissza írásért,de nem vagyok magamnál.....


Eszter

140. kétségbeeszter (válaszként erre: 139. - Chelsey24)
2007. jún. 19. 13:26

sziasztok,


nem hiszitek elmi történt....

megjött az új TSH eredméynem....


TSH: 3.26 mU/L (0.3- 3.2)!!!!!!!!

FT4: 13.8 pmol/L (9.14-23.81)

FT3: 4.36 pmol/L (2.23-6.5)


régi eredményem,május 7-én:

TSH: 30.3 mE/L (0.4-4.00)

FT4: 9.96 pmol/L (10.30-24-45)

FT3: 5.61 pmol/ (2.76 - 6-45)


azt nem tudják eldönteni, hogy labor tévesztés volt,és akkor nincs min aggódnom, vagy lehet, hogy 5 hete 30 volt a TSH-m, most meg 3.26 akkor még nem tudom mi van, de az biztos,hogy kevésbé kell félnem :-))))))


a tapasztalatokra lenne szükségem,hallottatok már olyat, hogy valakinek 5 hét alatt gyógyszer nélkül ekkora mértékben megjavult volna a TSH-ja?????

vagy olyat,hogy alabor tévesztett, de azt mondták a laborosok, hogy a kirívó értékeket duplán ellenőrzik.....


illetve mivelmég kezdő pajzsmirigy beteg vagyok,ilyen 3.26-os értékkel, már ajánlják a babavállalást, vagy ilynekormég pár hónapot várni kell amíg jobb lesz az érték? ez ahhoz kell, hoyg mekkora kockázatot vállalok....



nagyon köszönöm előre is a tapasztalatokat előre is

Eszter

139. chelsey24 (válaszként erre: 138. - Kétségbeeszter)
2007. jún. 18. 13:38
Számolj be, ha már tudsz valamit! Drukkolok nektek! És próbálj kevesebbet idegeskedi (tudom, könnyű mondani), mert ezzel a babának is ártasz.
138. kétségbeeszter (válaszként erre: 137. - C6b27363e5)
2007. jún. 17. 21:00
persze,nagyon szeretnék,de én meg ismerek olyanokat,akinek 10 évesen halt meg a fogyatékos gyerekükés végig szenvedte az életét és nem sokat értett belőle......ez egy kicsit kockázatos, csak bízni benne......de talén holnap az endokrinológus főorvos meg a genetikai főorvos az új TSH,FT4 eredményem tükrében végre ki tudnak okoskodni egy közös véleményt! nagyon félek! egyfolytában a mellékhelységeb járok és már 4 napja nem aludtam :-(
2007. jún. 17. 20:55

biz bene hogy egéséges lesz én halotam ojat hogy két suket embernek egéséges babájuk születet

én szurkolok neked

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook