Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


256. chelsey24 (válaszként erre: 255. - Klaudi00)
2007. szept. 21. 20:32
De le fog menni, csak nagyon lassan. :(
255. Klaudi00 (válaszként erre: 253. - Chelsey24)
2007. szept. 21. 10:06

Dehogy nem!!

Eddig volt 5,42 volt most hogy szedem a gyogyszert már 6 hete igy 3,valamennyire lement!De hát tovább nem fog lemenni??

254. tafonta
2007. szept. 16. 07:28
igen, az alulműködéstől hullik a haj, de állítólag a túlműködéstől is.
2007. szept. 15. 20:27
Főleg a laboreredményekből. Nem csináltattál még labort?
252. Klaudi00 (válaszként erre: 251. - Chelsey24)
2007. szept. 15. 16:30
De azt honnan lehet tudni hogy mikor van jol beallitva??
251. chelsey24 (válaszként erre: 250. - Klaudi00)
2007. szept. 15. 13:31
Igen, hullhat tőle a hajad, nekem is hullott, amíg nem lett jól beállítva.
2007. szept. 15. 10:09

Sziszatok!!


Azt szeretnem mkerdezni hogy alulmukodestol lehet valaki kopasz??Nektek nem hullik nagyon a hajatok??

Koszike!!

249. tafonta
2007. szept. 11. 19:20

lejjebb vette! Ugyanolyan volt a leletem mint múltkor, csak egy hajszállal lett jobb. Felváltva szedtem 75 meg 100 mikrogrammot és most csak 75-öt kell szednem. Az értékeim a normál tartományon belül a felső határ felé közelítenek, még 3 hónapja volt egy kis szívdobogásom, de már nincs. Remélem azért nem áll meg a fogyás. Már csak 25 kg van hátra! :-)))

Sok sikert neked is!

2007. szept. 11. 18:39
és csütörtökön megyek megnézetni magam, szerencsére mióta a gyógyszert szedem, nincs semmi gubanc. Csak az a 30 kiló felesleg rajtam:D
2007. szept. 11. 18:38

Szia!

Tök jó, hogy neked sikerül, sajnos én nem nagyon figyeltem oda mostanában és a mozgást is elhanyagoltam. És sajna a barátnőm is folyton azzal jön, hogy én így is csini vagyok, meg arányos.:)Majd ha nem itthon fogok ülni gyeden talán nem fogok enni, minden ok nélkül. Pápá

246. tafonta
2007. szept. 10. 14:32

Szia Ágicababa!

Képzeld, fogyok!!! Nagyon lassan, de megy. 4 hónap alatt 5kg! Persze szoptatok is, úgyhogy se diéta, se szigor, csak 1 picit odafigyelek, ennyi!

Holnap kontroll, remélem nem fog azzal előállni a doki, hogy túlműködök és lejjebb veszi az adagomat!

245. tafonta
2007. szept. 10. 14:30

Daroki!!

Kérlek!

244. tafonta
2007. szept. 10. 14:25

Szia Virga!

Amit leírtál nálam is volt/van. Nekem alulműködésem van, igen, szerintem neked is az lehet. Szerintem a sok izzadás a szervezetben felhalmozódott víz miatt lehet, nagyon kellemetlen! Mindenképpen menj el dokihoz, ha van egy csöpp esze, be fog utalni egy pajzsmirigy ambulanciára! Ott lesz minimum vérvétel, ultrahangos vizsgálat és tapintásos vizsgálat és kiderül, mi a probléma. Kapsz rá gyógyszert. Ha még nem szültél, de szeretnél, akkor ne halogasd tovább a dolgot!

2007. szept. 8. 20:14

Szia!

A tüneteid szerintem pm. problémára utalnak, sőt megkockáztatom, hogy mivel hízol alulműködés. De mivel orvos nem vagyok, biztosat nem mondhatok, csak annyit hogy kérj egy nagy labort, és mondd el a háziorvosnak a panaszaidat. Így tuti, hogy fogja kérni a pm. labort is!

242. Virga
2007. szept. 8. 18:48

Sziasztok!

Felmerült bennem, hogy gond lehet a pajzsmirigyemmel, leírom a tüneteimet: hízás, ha fogyózom akkor sem megy lejjebb, vizesedés, nyelési nehézség, rekedtség (nem dohányzom), és iszonyú izzadás... Van valakinek hasonló tünete? Úgy gondoltam, hogy a kövérség miatt lehet, de már figyelem az embereket a buszon, villamoson, senkinek nem gyöngyözik annyira a homloka, lesz foltos a ruhája, úgy mint nekem :-(. Tapasztalt valaki ilyesmit?

Eddig nem mertem orvoshoz menni, mert azt gondoltam hülyének néznek majd, ha ezzel megyek le...

Köszönöm!

2007. aug. 22. 13:53
Sziasztok! Nagyon jó dokim lett. Levette a gyógyszer adagomat 200 microgrammra, és azt mondta, hogy ez már majdnem túlműködés lett. 3 hónap múlva kontrol.
2007. aug. 21. 21:45
juj,remélem helyre hozzák az adagot!gondolok rád holnap!majd irj, h mi lett!
2007. aug. 21. 14:38
Sziasztok! Sajnos megint rossz lett az eredményem (0,061 a TSH), holnap megyek dokihoz. Szerintem nekem már a Letroxot túladagolták.
2007. aug. 16. 10:55

Sziasztok!

Én nem csinálok már semmilyen diétát, mert egyszerűen nem tudom, lehet-e. Nem akarom megint felbprítani a pm működésemet, ezért én a napi tornára teszem a hangsúlyt és arra, hogy tényleg csak akkor egyek ha éhes vagyok. Nagyon figyelek erre. Így fél év- 1 év és szerintem megint elérem a régi súlyom. De ha nem, akkor sem keseredek el, mert van idő bőven, nem akarok hamar sokat fogyni, az úgyis visszajön előbb-utóbb.

Ja és fő az OPTIMIZMUS:)

2007. aug. 15. 17:51
Nekem a képosztadiéta sem segített... Van valakinek tapasztalata arról, hogy alulműködéssel lehet-e ez hasznos. Végigcsináltam az 1 hetet, és 1-1,5 kg ment le. Cserébe azért, mert a végére már megundorodtam a kajától?! Pf.
236. Ágicababa (válaszként erre: 235. - Könyvelő)
2007. aug. 12. 21:23

Szia!

Örülök, ha hasznos az infó! És én mindíg azt hangsúlyozom, hogy tényleg sokminden múlik az ember lelkivilágán. Én nagyon pozitív beállítottságú vagyok, hál'istennek. Ez nekem segít.

És ha nem fogyok sem dől össze a ház. De fogok fogyni.

2007. aug. 12. 10:28

Sziasztok!

Remélem, hogy a sok optimista embertől én is kedvet kapk.

De sajna, 4 éve szedem a gyógyszert 125-öt, az eredményeim 27 magasságában vannak.(ez nálem már jó!!)alulműködök

Sajnos jön az ősz és nekem az pocsék.

Szél,köd-úgy fulladok, mint az asztmások.

Fogyni nem tudok,aludni, mint egy medve annyit tudnék.

De megdöbbentem, hogy a 90 napos nem jó neünk,

Köszönöm az infót.

ugyanis amikor csináltam a 90-est, akko sokat romlott az érték és nem tudtamhogy mitől.

2007. aug. 10. 13:41

Szia!

Én csak a google-lel kerestem a témában, nagyon sokmindent kihozott, csak győzd elolvasni.

233. tafonta
2007. aug. 9. 16:37

Szia!

Én is felszedtem terhességgel 6-ot, utána 8-at, a következő terhesség alatt még nem volt tök jó, akkor is felszedtem 6-ot meg még 3-at, leadtam a 90 napossal 7-et, következő terhességgel feljött 7, most lement 3, úgyhogy most vagyok 86 kg.

Különben én úgy vettem észre a dolgot, hogy a nyakam elöl megduzzadt, utána kezdett derengeni, hogy miért híztam meg.

A fehérjedúsról jut eszembe, hogy ha már nem szoptatok, lehet, hogy kipróbálom az Atkins-diétát.

Régen használt a candida-diéta, 18 kg-ot adtam le vele, de alulműködéssel semmit nem ért.

Ezt a dolgot az étkezésről hol lehet elolvasni?

Tudsz alulműködéssel kapcsolatos tájékoztató oldalról/oldalakról?

232. Ágicababa (válaszként erre: 231. - Tafonta)
2007. aug. 7. 21:45

Szia!

Nekem is a szülés hozta ki ezt az egészet. 2-3 hónappal az első gyermekem születése után elkezdtem nagyon drasztikusan hízni, sokkal többet szedtem fel, mint a terhességgel. Pedig nem ettem szinte semmit. Sajnos az első fiamat nem tudtam szoptatni, mivel idegbeteg voltam folyton. Mostmár tudom, hogy azt is ez a ...pm okozta. De igazán csak akkor gondolkodtam el, hogy valami bajom van, mikor 10 métert sem bírtam megtenni, csak öt perc alatt. Vánszorogtam, az izmaim teljesen felmondták a szolgálatot. Mint amikor álmodban érzed, hogy futnod kell és nem bírod emelni a lábad....hát borzasztó volt.

Utána mikor mondtam a dokinak hogy hirtelen felugrott x kiló, egyből küldtek pm vérvételre. TSH és társai. de előtte még feküdtem sklerózis multiplexesekkel egy kórtetemben is, mivel nem tudták, mi okozza az izomfájdalmat.

Nagyjából ennyi. A háziorvosunk az én esetemből szakvizsgázott.

szóval ez az én történetem. A kilencven napost én is elkezdtem, de egy dietetikus azt mondta, hogy szigorúan tilos, mert még ronthat a helyzeten, ha bizonyos tápanyagokat megvonsz a szervezetedtől:pl fehérjét csak egy napon. A pm betegeknek viszont napi 3-4 fehérjedús étkezés javasol, ahogy én olvastam valahol.

Na abbahagyom, mert még azt gondoljátok, hogy kisregényt akarok írni.( Ami igaz is:D )

231. tafonta
2007. aug. 7. 07:13

Sziasztok!

Én is alulműködök, a terhesség hozta ki és autoimmun, úgyhogy én is tablettával kezdhetek mindennap életem végéig. Állítólag a pajzsmirigybetegeknek csak az 5%-a gyógyul meg spontán...

Ágicababa, képzeld, az első gyerek után 10 hónappal estem teherbe, pont amikor kiderült ez az egész! Az értékeim nagyon rosszak voltak. Csodálkoztam is, hogy ennek ellenére hogy bírtam teherbe esni???? A gyerek egészséges lett, mert rögtön elkezdték a kezelést.

Fogyókúra??? A hízás jobban megy!Most még nem fogyizhatok, mert a 3. baba három hónapos és szopik. Viszont! Tavaly elkezdtem diétázni, a 90. napos diétát csináltam és másfél hónap alatt 7 kg-ot fogytam. Ez jót tett a fogamzóképességnek is...

Ágicababa! Nálad milyen volt szülés után a dololg?

Nálam szörnyű, összevissza működött a pajzsmirigyem!

2007. aug. 7. 06:30

Szia!

Sajnos már nem emlékszem konkrét értékekre, minden nagyon rossz volt, koleszterin és az izomhormonok minden. Kétségbeejtő volt, hogy ilyen borzalmas betegség alakulhat ki egyik napról a másikra. Minden leleten nagy betűkkel OBESITAS, szörnyű volt.És nálam a szülés váltotta ki, vagy a terhesség, nem tudom.

De azóta rendben vagyok, már egyáltalán nincsenek tüneteim, se göböm .

amsodik gyerköc viszont nagyon nehezen jött össze. Remélem mindenkinek javul kicsit az állapota és felejtsétek el, hogy betegek vagytok! nem szabad minden nap erre gondlni!Fő az optimizmus:)

229. Klaudi00 (válaszként erre: 227. - Ágicababa)
2007. aug. 6. 13:45

Szia!!


És neked mik voltask az értékeid gyógyszer elött ésgyógyszer után??

De hat ha szeded a gyógyszert akkor is meglehet butulni??

Fájnak még az izmaid??

2007. aug. 6. 12:16
Sziasztok! Segítsetek, ha tudtok! Én eddig a BM Központi kórházba jártam dokihoz, de mivel az megszűnt, most szeretnék átmenni a Honvédba. Jár vagy járt esetleg oda vki?
2007. aug. 6. 07:23

Sziasztok!

Most nézem, hogy hohy megszaporodtunk itt:)

Sajnos vagy szerencsére nem tudom.

Én is Euthyroxot szedek, 125 egy egész.Már lassan 5 éve szedem, nekem a legfőbb tünet az izomfájdalom volt:) nem bírtam járni.Nagyon rémisztő volt. És sajnos amit híztam, nem tudom leadni. Mondjuk ez az én hibám is, mivel sajna nem vagyok elég kitatrtó és hát nem is lehet minden diétát csinálni ebben a betegségben. Van ami ront a hlyzeten.

De drukkolok mindenkinek. Viszont az elbututlástól én is félek:(

Attól jobban mint a dagiságtól

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook