Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvónénik és tanárok a kiskirályok?! fórum

Óvónénik és tanárok a kiskirályok?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
8. OlíviaAnna (válaszként erre: 7. - Mohonc)
2009. jún. 3. 08:02

Kedves Mohonc! Jót derültem a történeteden!

Édesapám, nagyon kedvelt középiskolai tanár (sok diákja még az esküvőjére is meghívta) szóval nála tett egyszer egy anyuka panaszt lánya földrajz dolgozatra. Gyengébb jegyet kapott, pedig "lám itt is válaszolt, mégsem kapott pontot" az okos kislány. Az ominózus feladat az volt, hogy soroljanak fel olyan helyeket, ahol nagy a vulkanikus aktivitás - erre, mivel a dolgozathoz lehetett térképet használni, a kislány kimásolt olyan városokat, ahol látta a vulkánkitörést jelző csillagocskát, pl. New York, de egyáltalán nem a tipikus, kőzetlemezek határain lévő helyeket sorolta fel, amiből látszott, hogy halvány fogalma sincs merre kéne tapogatózni. A panaszt tevő szülő meg sajnos épp olyan IQ bajnok volt, mint a lánya.

2009. jún. 3. 06:33

A múltkor volt benn nálunk egy szülő, tajtékozva ment az igazgatóhoz, mert a fizika tanár erősebben fogta meg a gyereke karját, mint azt szabad lett volna. Épp zajlott a megbeszélés, (szülő - ig. - tanár)amikor én bementem egy csipeszért, mert az egyik gyerek órán egy másik kezébe vágta a ceruzát (6. oszt.) és a ceruza hegye ott maradt a bőre alatt.

Mit ad isten, agresszív gyerek anyukája volt az iginéninél. Nagyjából nem akarta elhinni, hogy az ő gyereke ilyenre képes, de bevittem az osztályba és mondtam, hogy "ezek" olyan apróságok, amikről a szülők sokszor nem is tudnak, mert akkor már több tucat ellenőrző elfogyna. Anyuka csendben távozott.

Sokszor én azt tapasztalom, hogy a gyerek egészen másképp adja elő otthon a dolgokat, mint ahogy az megtörtént. Anyuka felháborodik, berohan, és annyira feldúlt, hogy a tényeket meg sem hallja.

Azokat a szülőket tisztelem, akik ilyenkor megkérdezik előtte, hogy mi is történt. Azt szoktam csinálni, hogy leülünk hárman - gyerek, szülő, én és mindenki elmondja a saját verzióját.

Kiscsillagé sokszor megváltozik ilyenkor.

Az "ő ütött először" ált. "visszaütött"-re változik és ehhez hasonlók. És nem azért, mert fél, hanem mert ez az igaz.

6. Emma* (válaszként erre: 3. - Ana60)
2009. jún. 3. 06:19
Ezzel viszont egyet értek: "Tisztelet a kivételnek, de egyre kevesebb a jó tanitó."
5. Emma* (válaszként erre: 4. - Ana60)
2009. jún. 3. 06:15
Azt nem írtam, hogy a pedagógus ártatlan. De azért általánosítani sem kell(ene).
4. ana60 (válaszként erre: 2. - Emma*)
2009. jún. 3. 06:06
A pedagógus is megalázza a szülőt sőt szokszor a gyereket is ok nélkül.
2009. jún. 3. 06:05
Nem lehet a pedegógusok ellen semmit tenni mert a gyerek issza meg a levét, bármelyik iskolába jár a gyerek általános persze ott a pedagogusok a kiskirályok. A gyerekekkel nem foglalkoznak , leadják az órát és kész. Tisztelet a kivételnek, de egyre kevesebb a jó tanitó.
2009. jún. 3. 06:02
Te mit tennél akkor, amikor a "kedves" szülő megalázza, megveri, agyon veri a pedagógust? Mindig csak a pedagógus a hibás?
2009. jún. 3. 05:55

Minden kedves szülőhöz szól a kérdésem.

Mi mindent engedhet meg magának egy "pedagógus"?

Tegnap a 9 éves fiam osztályában kitört egy verekedés az udvaron,bementem szólni és nem a verekedő lett leszúrva hanem a hülye szülő vagyis én hogy be mertem menni és szólni az ügyeletes tanárnak aki természetesen háttal ülve felügyeli a gyerekeket.De ez csak egy a sok közül!A hangnemről már nem is teszek említést,a verekedő kölyök meg röhögött a padban!Te mit tennél?!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook