Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Olyan rossz lennék? fórum

Olyan rossz lennék? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
37. Pancs82 (válaszként erre: 31. - Pancs82)
2009. aug. 2. 11:44

Upsz, bocs az elobbiert, veletlenul tul koran elkuldtem... :)

Mint azt mar sokan leirtak elottem, nehez tisztan latni a helyzetet kulso szemlelokent, de a sajat tapasztalatomat le tudom irni. Nekem az apam volt az alkohol rabja es az egesz gyerekkoromat vegigszenvedtuk az ocsemmel miatta. Probaltuk szeretni, segiteni, de hiaba. Ezt szerintem egy gyerek sem erdemli. S a par masik fele sem. Ugy veszem ki a leirasodbol, hogy te megprobaltal segiteni, beszelni vele, de szerintem te is kezded belatni, hogy eselytelen a dolog. Tudom, hogy szereted es nagyon nehez meglepni, de muszaj... a sajat es jovendobeli csaladod erdekeben. Biztos vagyok benne, hogy visszatalal majd hozzad egy kis gondolkodas ("jozanodas") utan, ha van egy kis esze, de ha nincs, akkor plane jobban jarsz. Annyi kedves, jo fej pasi van a vilagon!

Nagyon remelem, hogy sikerul megoldanod ezt a problemat, sok erot es kitartast kivanok!

36. Maggie047 (válaszként erre: 32. - Ad96793c81)
2009. aug. 2. 11:43
Nem szeretem az alkoholt, talán ha szilveszterkor iszok az nagy szó, de most akkor sem. Többnek kéne lennem szerintem a haveroknál és az alkoholnál, elegem van és félek így marad mindig vagy még rosszabb lesz. Már vagy 4-5x leültünk ezt megbeszélni, és nem látok javulást. Nem tudom érdemes e még energiát pazarolnom megint egy beszélgetésre. De ha meg is teszem az utolsó lesz, és ha ezt írom így is van. Már nem beszélek levegőbe. Csak egy utolsó lehetőség van. Nem akkor kell becsülni az embert ha már nincs.
35. ad96793c81 (válaszként erre: 33. - Bucóka20)
2009. aug. 2. 11:42
Szerintem sokunkat a félelem is visszatart attól, hogy lépjünk. A félelem a magánytól, hogy nem találunk senkit. Közben meg súlyos lelki sérüléseket szerzünk. Pedig az a tapasztalatom, hogy mindenki talál új párt magának. Többségünk pedig megfizeti a tanulópénzt és jól megnézi, hogy kivel kezd legközelebb.
34. cbfad2c3c5 (válaszként erre: 8. - Maggie047)
2009. aug. 2. 11:41

Jézus ereje, ezt csak most láttam meg! Harminc éves?! Akkor fokozottan igaz amit az előbb írtam.

Próbáld leépíteni, mert ennek nem lesz jó vége.

2009. aug. 2. 11:39

Ha megengeditek Én is leirok egy ehhez hasonló történetet.A volt barátom nekem is ivott minden buli alkalmával,ha szoltam neki hogy jó lenne ha már nem inna többet,olyan volt mint ha megse hallotta volna.Mindig nagy piálásokba torkoltak az ilyen bulik.Persze neki a sörözés is nagy mániája volt...mi az az egy-két sör egy nap munka után?!Persze néha lecsuszott az egy-két sör mellé egy kis rövid is.Sok pénze el is ment rá.Emelett dolgozni se naon szeretett,sose volt normális állása.Sokszor a bulikba is én fizettem neki/kettönknek.Kicsit se volt ciki gondolhatjátok.Emellett nagyon sokat hazudott,de nem kis apróságokba,hanem nagy dolgokat.De akkor a szerelem elvakitott,teljesen hülye voltam még olyan is volt, h nem volt pénze h vegyen nekem szülinapomra ajándékot,Én meg hülye fejjel adtam neki (kölcsön) 5000ft-ot h vegye meg nekem,persze vett egy csokor virágott a többit meg lenyeltem.:O:D Köpni-nyelni nem tudtam.A vége mondjuk az lett h szakitottunk 1.5 év után,egy életre megutáltam,h igy kicseszett velem.Azt még azért hozzá teszem h emiatt a kapcsolat miatt,amiért ilyen sok volt a stressz,kialakult egy szorongásos betegség nálam,amire már a végén gyógyszert kellett szednem,és most hétfön lesz 2 hete h abbahagytam a gyógyszert.:)) 1évig szenvedtem ebbe a szar betegségbe...és ezt is miatta,vagyis magam miatt,mert hülye voltam h nem láttam milyen is ő valójában.Most van egy 9hónapos kapcsim,és teljesen más.imádom. :)

Lényeg az h ha nem érzed jol magad a kapcsolatba,akkor jobb lépni sztem☻

bocsi h hosszu lett meg összeszedetlen,csak közbe jött egy telo is.:D:S

32. ad96793c81 (válaszként erre: 24. - Maggie047)
2009. aug. 2. 11:35
Én már régen rájöttem, túl jól bírom az italt, ezért max. egy pohár és kész, soha nem iszom többet. Berúgva egyszer voltam életemben, hazamentem és belenéztem a fürdőszobai tükörbe. Mintha apám szemébe néztem volna... Olyan volt a tekintetem, mint az övé amikor bepiált. Ennél nagyobb visszatartó erő nem létezik számomra...
2009. aug. 2. 11:34
Szia!
30. Dyna22 (válaszként erre: 22. - Maggie047)
2009. aug. 2. 11:33
Nem vagy egyedül ezzel az érzéssel!Nekem a múltkor 4en húzták haza a férjemet a pofámról égett a bőr ráadásul a haverokkal elitták az összes pénzünket alig pár óra alatt.Először csak ellentétes érzelmek aztán csak a keserűség és a gyűlölet. Én is szeretem a férjem jó ember ha nem iszik,de elég volt az alkohol miatt tönkre ment a közös életünk. Nehéz az új felé lépni de még most tedd meg mielőtt gyerek lenne mert akkor olyan fájdalom amit nehéz kibírni.
29. Maggie047 (válaszként erre: 17. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 2. 11:33
Ezért a férfiért, a barátomért én egy kapcsolatot adtam fel, nem bánom mert vele sem volt jó csak más dolgok miatt. És amikor összejöttem a mostani párommal, én is folyton hasonlítgattam, hogy mennyivel jobb most nekem. És látod megint ide jutottam, hogy mégsem olyan jó. 5éven belül nem szeretnék ugyan gyereket, de ha egyszer lesz, nem akarom kitenni annak amit én gyerekként éltem át, a sok alkohol miatti vitát, veszekedést. Meg hát a szüleim pénz miatt is veszekedtek, mert hát pénzbe kerül az alkohol. Most ráadásul apám már gépezik is. Nem hogy javulna náluk is a dolog, csak egyre rosszabb lesz.
28. a83d2365df (válaszként erre: 24. - Maggie047)
2009. aug. 2. 11:33

tudod nem szabad tönkretenni magad..anyukám azt mondta: nem azt érdemled, hogy így bánjanak veled,nem azért neveltelek és tanítgattalak, hogy valaki úgy gondolja, megteheti mindazt a szörnyű dolgot amit tett veled..

milyen igaza van...nem szabad benne lenni egy rossz kapcsolatban..már írták előttem, de ha pl egycsattan egy pofon, az máskor is elcsattanhat, ha így viselkedik máskor is fog így..

az alkoholról meg csak annyit, hogy sajnos így van..ők leihatják magukat ,de mi legyünk jó kislányok..

vigyázz Magadra!és ne keseredj el..hidd el van jobb:)

27. cbfad2c3c5 (válaszként erre: 1. - Maggie047)
2009. aug. 2. 11:32

Hát- alkoholos befolyásoltság ide vagy oda - az minimum elgondolkodtató, hogy veled szemben a barátait pártolta. Nem tudom mennyi idősek vagytok, de mondjuk húsz év felett már eléggé szánalmas ez a fajta "nehogy már a csajom diktáljon nekem" pózolás a heverok előtt.

Az italozás tekintetében én alapból szigorú vagyok, mert az én közeli rokonságomban is akadt egypár elrettentő példa.

Szóval így kívüllállóként azt mondom, hogy ha ezeken a dolgokon sürgősen nem változtat akkor ne erőltesd vele a kapcsolatot.

Persze tudom, mindani könnyű... :)

26. 9c8432d068 (válaszként erre: 22. - Maggie047)
2009. aug. 2. 11:32

Röviden és tömören: ilyen embert nem választanék egy életre páromnak.

Fiatal vagy,keress magadnak tisztességes,normális embert,aki nem az alkohol hatására cselekszik.

25. ad96793c81 (válaszként erre: 22. - Maggie047)
2009. aug. 2. 11:30
Ez igaz, el kell fogadni a másik ember gyengéit, kivéve azt, amivel neked fájdalmat okoz.
24. Maggie047 (válaszként erre: 15. - A83d2365df)
2009. aug. 2. 11:29
Köszönöm a szavaidat. Mint már írtam is, nem igazán hallgat a jó szóra, és hazafele úton közöltem is vele hogy át kell gondolnom, de ha arra jutok hogy nekem ez sok, én lépek. Még részegen is visszavett a szemétségeiből, láthatóan megijedt, de engem nem érdekel az ilyen. Neki is mondtam hogy éljen úgy hogy másnap ne kelljen megbánnia semmit. És tudod még mi durva? Nem tudom csajok ti hogy vagytok vele, de én részegen nem vagyok ilyen, és másnap emléxek mindenre. Hány pasi jön pedig azzal hogy nem emléxek, de bocsáss meg. Én nem hiszem el hogy nem emlékeznek. 2x jutottam el életemben a hányásig de tudtam mi volt a tegnapom akkor is.
2009. aug. 2. 11:25

nagyon fiatal vagy még ahoz hogy egy ilyen pasassal foglalkozz

ne értsd félre nem a srác korával van a baj hanem azzal hogy ne tedd tönkre az életed, már ilyen fiatalon

látod vannak itt olyan lányok akik még babát is szültek a férfinak akiről azt hitték hogy megválzozik és nem így lett és most már belefáradtak

22. Maggie047 (válaszként erre: 13. - Ad96793c81)
2009. aug. 2. 11:24
Igen, régen még ez nem volt divat, a házasság előtti együtt élés, pedig sok mindent tud meg ilyenkor az ember a másikról. De én már olyan szemszögből is nézem a dolgokat hogy a legtöbb pasimat én hagytam ott, és valamilyen szinten el kell fogadni hogy a másik félnek vannak gyengéi, mert tökéletes ember nincs(a papám volt az). De az alkoholos problémák sok dolgot megölnek bennem. Most is itt alszik az ágyon és bár bőgni tudnék hogy ilyen, de meg is tudnám rugdosni. Ellentétes érzelmeim vannak.
21. margareta51 (válaszként erre: 12. - Maggie047)
2009. aug. 2. 11:24
Vigyazz magadra,szerintem ez nem lesz egy jo tars.Ha egy pofont ad mar ott hehet hagyni mert ez a kezdet es utana jon a folytatas amit lattal szuleidnel,ne enged meg hogy veled is az tortenjen.Kapsz meg egy magadhoz valo ferfit.Apukam volt ilyen amikor lattuk reszegen bujtunk el.30 eve elvaltak szuleim kb 10 eve kibekultek olyan szinten hogy beszeltek de kulon laktak minden vasarnap elment ebedre anyukamhoz a tavaly nyarig,anyukam nagy beteg lett es ra 3 honapra eltavozott kozulunk,most tudja ertekelni anyam amikor mar nincs,15 eve nem iszik.
20. a83d2365df (válaszként erre: 8. - Maggie047)
2009. aug. 2. 11:21
azt írtad már beszéltél vele, és semmi jele sincs a változásnak...nem éri meg magadat tönkretenni...
19. Dyna22 (válaszként erre: 5. - Klenca)
2009. aug. 2. 11:20

Jajj de igazad van!!!!Én is így vagyok most!A legutóbb azt mondta nekem ki vagy te hogy megmond hova menjek. Mindezt három év házasság és két év együtt járás után.Gondoltam az hogy a felesége vagyok és a gyermeke anyukája jelent valamit. :(Nem

Ő 33éves és felelőtlen és önző.Ne akard ezt átélni!

18. Maggie047 (válaszként erre: 11. - Margareta51)
2009. aug. 2. 11:19
Annyira jól írtad ezt le, szóval a barátai előtt hogy lássák hogy ő hordja a kalapot, meg ugyanez a testvérei előtt is(5-en testvérek, mind fiú).
17. 8559ed0e1b (válaszként erre: 1. - Maggie047)
2009. aug. 2. 11:19

Lépj tovább...

Én is így éltem a "párommal" éveken át,lett egy gyerekünk azt hittem majd megváltozik.Nem így lett!A helyzet rosszabb lett elváltunk,a gyereket évekig egyedül neveltem,mély sebeket hagyott bennünk ami történt.És a gyerek megszenvedte hogy nincs apukája.

Kapcsolatunk elején sokan mondták hogy nem lesz ennek jó vége.De én fütyültem mindenkire és mentem a fejem után.Ezért-sajnos tapasztalatból mondom-hogy addig menj el míg nem késő,és nem teszed tönkre az életed!


Még hozzátenném hogy egy ilyen kapcsolat után nehéz újra kezdeni.Nem is volt kapcsolatom 4 évig.Aztán találtam valakit akinek csak mi vagyunk,és még jobban látom mekkora f..sz volt az exem!

2009. aug. 2. 11:17

Nagyon nehéz megítélni és okosat írni külső szemlélőként. Mindenképpen beszéld meg vele a gondjaidat, ha úgy látod, adj neki határidőt. Ha nem változtat az életvitelén, és te ezt semmiképpen sem tudod tolerálni, lépj tovább! Egy másik kapcsolatban boldog leszel!:)

Most még kötöttségek nélkül kiléphetsz a kapcsolatból, a későbbiekben már egy, vagy több gyerekkel még nehezebb lesz változtatnod.

2009. aug. 2. 11:17

végigolvastam és olyan pofát vágtam,mint aki citromba harapott...én a helyedben tovább állnék..nehéz lesz, de igaza van klenca-nak hogy mi lesz ha házasok lesztek..a legutóbbi kapcsolatom pont a férfi önzősége miatt ment tönkre..az alkoholproblémát is megértem, én is iszolygok tőle.neház döntés lenne, de vagy előbb beszélsz vele, de ha nem olyan fajta,mert hát sajnos ilyen is van,akkor véget kell vetni!

Tudjátok egy dolog van bennem (a sok fájdalom közt): mi nők nem ezt érdemeljük, nekünk is jogunk van boldognak lenni, és kikérni a saját dolgunkat...és ez nem hiszti!

fel a fejjel!!!!

14. Maggie047 (válaszként erre: 5. - Klenca)
2009. aug. 2. 11:15
Nem alkoholista szinten iszik, mert nem minden nap, csak félek hogy eljutnánk oda is. Csak a haverokkal és családdal szokott de akkor többnyire én is ott vagyok. Még jobb talán ha itthon várom meg, mert múltkor már ezt tettem. Jobb ha nem tudom mi folyik. De akkor aztán nem is ivott, mert nem akart ott aludni és vezetett.
2009. aug. 2. 11:15

Szia! Sok mindent elárul a barátodról, hogy te már indulás előtt rosszul érezted magad, ő pedig nem ajánlotta fel, hogy inkább maradjatok otthon. A legnehezebb a baráti befolyástól megszabadítani, mert ahányszor találkozik velük, mindig inni fog, és az a legrosszabb, hogy nem tudja, mikor kell abbahagyni. Legalábbis annak alapján, amit leírtál így tűnik.

Egyébként az én apám is alapból egy nagyon rendes, szeretnivaló, kedves és művelt ember volt, alkoholista. Soha nem bántott senkit ittasan sem, de ha ivott mindig hülyét csinált magából, rossz volt nézni. Anyu mindig mondta, hogy ha az ő idejükben divat lett volna házasság előtt együttélni, és ez akkor kiderül, soha nem megy hozzá és nem szül neki két gyereket. De neki nem volt ilyen lehetősége, hogy családalapítás előtt rájöjjön erre...

12. Maggie047 (válaszként erre: 4. - E799f80651)
2009. aug. 2. 11:13
Apu is ugyanilyen, nem a gyerekeit verte hanem anyámat, de ha védtük(és védtük), bizony kaptunk mi is. De ha minket nem vert volna sem jó ez egy gyereknek, így felnőni.
11. margareta51 (válaszként erre: 1. - Maggie047)
2009. aug. 2. 11:12
Nem is tudom hogyan kezdejem.A baratod rendes,tobbszor tortent meg hogy leitta magat stb.Te ezt nem targyaltad meg vele?Te vagy az elso vagy a baratok?a baratok nincs mit bele szoljanak a Ti dolgotokban ok ma vannak es holnap nincsenek.Na volt nekem is ilyen helyzetem regebben,de en ugy ott hagytam mint Szent Pal az olahokat,es az volt a kikotesem tobbet ilyen helyre ne vigyen.Mind irod apukad alkoolista ebbol kellene tanulj ,Isten oriz hogy ilyen tarsat kapjal/mutatjak a szepet mikor birtokukba vettek ,gyereket csinalnak akkor folytatjak a sajat eletuket,tudjak hogy ilyenkor az ember tur es nehezebben hagyja el/Beszeld megvele ezt a dolgot oszinten es valasz ut ele ted.O ha nincs baratokkal fogyaszt italt?vagy pedig csak a baratok kedveert iszik hogy lassak hogy o hordja a kalapot.
2009. aug. 2. 11:12
késöbb ez csak rosszabb lesz és ezt hosszu távon birni idegekkel? TApasztaletbol mondom
2009. aug. 2. 11:11
Én is ilyen pasival jöttem össze megtettem mindent mert szerettem én is kértem hogy ne igyon és egy ideig be is jött,de időről időre mindig jött a pia. Házasok vagyunk és egy csodálatos kisfiunk is van,de belefáradtam.Az a baj ha az elején ilyen később sem lesz jobb,Igaz hogy így nem lehet megítélni senkit,de ha én újra kezdhetném lelépnék. Nagy uralom kell ahhoz hogy valaki leálljon az ivással .Gondolom nem iszik egyfolytában,de az olyan esetek amit leírtál megöli az érzelmeket. Nekem egy nagyon kedves barátnőm hagyta ott a párját az alkohol miatt (az sem ivott mindig,de ha ivott ....)Most légy erős mert később csak rosszabb és nehezebb lesz!
8. Maggie047 (válaszként erre: 3. - 3e2c6f27c9)
2009. aug. 2. 11:11
Annyit beszéltem már vele és nem érdekli egyszerűen, pedig már azért 30éves. Ez persze nem egy olyan nagy kor, de talán ilyenkor már inkább a nőt kell meghallgatni, mert hosszú távra tervez, a barátok másodlagosak. Azért is gondolom így mert a barátnőm aki nem bírta a barátomat és fordítva már egy ideje nem a barátnőm. És a páromnál ez érvényes a családra is. A Karácsony és a Szilveszter is veszekedéssel telt tavaly, mert miért ne ihatna már a testvéreivel. Ráadásul meghívta egy közös barátnőnket, hát nekem sült le a pofámról a bőr, nem a barátomnak. Vele lakok és nem úgy van hogy csak úgy hazamegyek ha valami bajom van, mert azért nem itt van a sarkon. Egyedül érzem magamat ilyen helyzetekben.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook