Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőgyógyászok Miskolcon fórum

Nőgyógyászok Miskolcon (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯
1992. d781f12808 (válaszként erre: 1991. - Lurika)
2010. dec. 4. 07:32

Ebben igazad van!

De mégis megszültem 2 óra alatt!

Természetes úton és ő megcsászározott volna előtte 2 héttel!

Ez is "problémás szülés"? szerinted!!!!!

1991. Lurika
2010. dec. 3. 22:31
A problémás szülések mindig programozottak.Ne csodálkozzon senki se, hogyha nem vállalják be sima szülésként az orvosok felelősségük. Ha a legkissebb gond van ők tartják a hátukat. Ezt meg kell érteni.
1990. d781f12808 (válaszként erre: 1988. - Husy32)
2010. dec. 3. 11:35

Március 6-ra voltam kiírva.

36 hetes voltam mikor azt mondta pénteken, hogy most hétvégén ne szüljek mert Debrecenbe lesz!

Következő héten síelni ment, utána jött a családi problémás hétvégéje!

A lényeg, hogy engem meg akart császározni mert köldök sérvem volt!

De mondtam, hogy én természetes úton szeretnék szülni!

Jó, azt mondta akkor menjek el belgyógyászatra ha ott azt mondják, hogy nem veszélyes akkor jó.

Így is lett.

De ő mégis azt hajtotta, hogy a császárt meg lehet oldani akár melyik ügyelete alatt!


Ebből nekem csak az jött le, ha én bármelyik nap is szültem volna és ő nem ügyeletes vagy nincs bent a kórházba nem jött volna be 1 szülés miatt!

Én sajnálom, hogy nem volt mellettem, de valahol meg is értem!!!

Én meg szültem az ügyeletesnél, igaz nem sok dolga volt velem!!!:)

1989. Kiscsibe79 (válaszként erre: 1980. - Babszibobó)
2010. dec. 2. 20:08
Erre már nem is lehet mit mondani.:-(( Felháborító!
1988. Husy32 (válaszként erre: 1974. - D781f12808)
2010. dec. 2. 18:46
Nem volt kevés a pénz! De tudod az okát, amiért nem ment be??? Biztos nem passzióból ,hanem oka volt rá!! Ez mindenkivel előfordul!!!
1987. 8b520ac8a7 (válaszként erre: 1983. - Blacktori77)
2010. dec. 2. 16:58

Én még keresem az enyémet :-)

De igazad van, talán nincs is olyan orvos aki ne hibázott volna valamit valamikor.

2010. dec. 2. 16:55

Elég szar a helyzet ha csak annak jár a rendes ellátás aki külön fizet ezért. Nem akarnék közhelyeket pufogtatni, de akkor miért is fizetjük a Tb-t?

Olvastam olyat, hogy: Ha nem választottál orvost, akkor pedig ne várj luxus ellátást.

De ha választok, akkor várhatok? :-)

Abszolúte nem állja meg a helyét ez a dolog.

1985. Lurika
2010. dec. 2. 12:15

Sziasztok!

Az "éremnek két oldala" van.Hajas doktorról nekem személy szerint más a véleményem. Két gyereket szültem egyet 6 évvel ezelőtt a másikat 5 hete.Mind a kettőnél ő volt végig a terhességem alatt az orvosom és a szülésnél is ő volt ott. Nagyon jó szakember.Tavaly augusztusban elhalt ikerterhességem volt.Mire mentem 6 hetes ultrahangra már nem éltek. Akkor nekem is azt mondta fel a fejjel szülhetek még akár 5 gyereket is. Ez számomra megnyugtató volt,mivel ezt akartam hallani,hogy van még esélyem attól, hogy el kell őket venni(missed ab). Az abortuszt is ő végezte teljesen korrektül.Utána azért megvártuk a fél évet és teherbe is estem, most már 5 hetes a kisbabám.A terhesség alatt végig havonta rendszerességgel jártam vizsgálatokra a kórházba,mivel ott volt ultrahang.Nem csodálom,hogyha nem ismer meg embereket akik havonta járnak hozzá, mivel ahányszor mentem mindig tömve volt a kórházban az ultrahangozó és vizsgáló folyosója. Azért azt képzeljétek el és ezt minden orvos védelmében mondom, folyamatosan szülesztenek,műtenek,szaladoznak az ultrahangozóba, a vizsgálóba és az osztályokon vannak.Az a csoda , hogyha tudják hol áll a fejük.

Meg voltam teljes mértékben elégedve a munkájával.Mindig ahányszor mentem,felvázoltam a helyzetet és nem vártam,hogy a több száz kismama közül tudja ki vagyok.Szerintem ne várja senki.

Azt hallottam van ,hogy 200 szülés is van egy hónapban. Persze ez megoszlik az orvosok között.

A másik, mind a két szülésem után minden nap reggel 7h-kor ott volt a kórteremben ellenőrizte minden rendben van-e? Volt olyan kismama akihez nem mentek annyiszor az orvosai.Bizonyára ő is olyan,hogy elvégzi a munkáját és csinálja tovább a feladatát.Elnéztem mit össze futkosnak egész nap.Nem irigylésre méltóak.Sőt tisztelet nekik a rengeteg éjszakázás miatt.

Másik dolog úgy érzem nem csak a nőgyógyászok, hanem minden orvos szereti megtartani a távolságot.Ez így jó.Ennek így kell lennie. Szerintem ezt tanítják nekik, azért hogy függetlenek tudjanak maradni.

Bocsi mindenkitől ha kicsit erősen fogalmazta. sziasztok

1984. ageeeka (válaszként erre: 1983. - Blacktori77)
2010. dec. 2. 10:25
Ez így van! Én is ezt írtam itt nem olyan régen! Mindenkinek más a jó!
1983. blacktori77 (válaszként erre: 1982. - Ageeeka)
2010. dec. 2. 09:18

Szerintem nagyon kevés olyan orvos van aki nem veszített el babát.

De mindenknek már és más orvos "jön" be. Csak van aki elsőre megtalálja, van akinek meg elég sokáig kell utána járni. Olyan orvost úgy sem fogunk tudni ajánlani, aki mindenkinek megfelelne.

1982. ageeeka (válaszként erre: 1972. - Blacktori77)
2010. dec. 1. 17:37
Az én ismerősöm pedig nagyon megjárta vele, sajnos el is veszítette az iker babáit!
1981. ageeeka (válaszként erre: 1971. - Kiraanyu)
2010. dec. 1. 17:35
Értettem, hogy mire gondoltál!:) Én is azért írtam le, hogy én mennyit fizettem, mert vannak kivételek is! Az én dokim ezek közé tartozik!
2010. dec. 1. 16:33

Hajasról csak egy élményem van.

Az első terhességemnél rossz lett az AFP eredmény (egészséges, azóta már 5 éves Nagyfiú), nagyon rossz, ahogy a tanácsadóba a kezembe nyomták, mondták, irány az UH, most azonnal. Sírva mentünk át a Párommal, azt sem tudtam hol vagyok és mi történik, nem voltam hisztérikus, de sírtam.

Rögtön elvették a papíromat, azonnal be is hívtak.

Hajas volt az UH-nál.

Voltam oly bátor, hogy meg mertem kérdezni, hogy lát e valami rosszat, közben halkan szipogtam, folytak a könnyeim.

Erre a válasza így hangzott:-Mit érdekel az magát, hogy mi van a Magzattal, fiatal még, lehet még másik gyereke. Ne sírjon itt!

(erre a mondatra még a mellette álló szonográfus is úgy maradt , majd Ő kikísért és szépen elmondta, most mi vár rám...és kitartást Kívánt)

1979. nemeskata (válaszként erre: 1978. - Nemeskata)
2010. dec. 1. 16:17
betegE
1978. nemeskata (válaszként erre: 1973. - Husy32)
2010. dec. 1. 16:16

Na, ha valaki nyálas, akkor az Hajas !! Teszi a szépet, ami számomra visszataszító, pedig nem is vagyok a beteg, szerencsére.


Én is elvárom, hogy megismerjen a fogadott orvosom, hiszen azért vagyok a beteg, hogy ismerjen...

Mikor én szültem, akkor Hajas még az aznap reggel szült kismamáját is alig ismerte meg, és megkérezte tőle, hogy ő mikor szült???!!! Na ez már durva !! És ráadásula szülés utolsó 5 percében érkezett csak meg, holott állítólag azonnal értesítették....ráérős eléggé, persze a zsebét azt tartotta!!

1977. Ági05
2010. dec. 1. 16:08

Hajas lehet,hogy nagyon jó UH-ban,de rendszeresen viszik a babákat a Semmelweisből a GYEK-be,mert nem tud császározni,nem egy baba fejét megvágta már.Szemán viszont tényleg nagyon jó orvos.

Az a baj,hogy az ember megfizeti (ki mennyit tud adni)a fogadott orvost,de a szülés után(ha odaadtad a pénzt) már nem vagy olyan fontos.Arról nem is beszélve,hogy sok orvos már nem a szabadidejében jön be,hanem bemész nst-re,ő épp aznap ügyeletes,és beindítja a szülést.

2010. dec. 1. 15:47

Maximálisan egyetértek azzal, hogy x idő után tudja a fogadott Doki, hogy ki vagyok!


És igen, nem Kötelező választani, de ha választasz akkor az együtt jár dolgokkal.


És igen, sajnos sok Doki "elfelejt" bemenni a Szülésekre, és ez marhára szégyenletes!


Bőven 2 hét választott el a szüléstől, mikor a Fogadott Orvosom szólt, hogy azon a héten Pénteken nem lesz, mert Debrecenbe megy konferenciára, ezt nekem is és a pont aznapra kiírt Kismamának mondta (együtt álltunk előtte).Mondta bármi van csak hívjuk és jön!

A Kismamának Pénteken napközben indult meg a szülés, szóltak neki és a Dokim bement, autóba ült, otthagyta a konferenciát és ment be a Szülőszobára!!!Ez egy jó példa arra, milyennek is kéne lennie!


Vagy:

Én a Terhes Pathon feküdtem, mikor megindult a szülés. Úgy voltam vele, hogy majd szólok ha tuti a dolog, vagy persze szólnak neki!

A második verzió jött be, annyit mondtak neki telefonba, hogy ott vagyok a Szülőszobán, de még bőven ráér bejönni alig járunk valahol (hallottam és igaz is volt), és rá 10 percre már az ágyam mellett állt!


Ja, és Fogadott orvos volt, alig párszor voltam a Magánján, mindig a kórházban találkoztunk, pénzt nem fogadott ott el!!

1975. blacktori77 (válaszként erre: 1973. - Husy32)
2010. dec. 1. 14:15

Szerintem a három orvos közel azonos betegkörrel rendelkezik. Viszont ha egy orvoshoz már hosszabb ideje jársz szerintem legalább az elvárható lenne, hogy emlékezzen rád, plána, ha heti rendszerességgel jársz hozzá és nem azért mert nincs jobb dolgod. Hajasnak volt olyan kismamája akivel egy szobában feküdtem, hogy wc-re ment szülés után pár nappal. Feltűnően sokáig volt bent és amikor kijött fal fehér volt és kérte, hogy szóljunk a nővérnek mert valami nincs rendben. Bementem neki segíteni és akkor a wc kagylóban egy teniszlabdánál nagyobb alvadt "vérlabda" (úgy nézet ki)volt. Még a nővér is megijedt mert ilyet még nem látott. Amíg én ott feküdtem (5 napig voltunk egy szobában)Hajast nem láttam bejönni hozzá.


Én a munkám miatt elég sok furcsasággal találkozom a kórházakban. A nemtörődömség, a flegmaság, a bunkóság csak a legalja ezeknek. Hollósyról pedig mindent el lehet mondani csak azt nem, hogy nyájas, mert amikor őt választottam mindenki le akart beszélni, mert, hogy mennyire bunkó. Nem bunkó csak őszinte.

1974. d781f12808 (válaszként erre: 1973. - Husy32)
2010. dec. 1. 10:29

Ezzel nem értek egyet!

Én magánrendelésre jártam havi 6000 ft-ért!

összesen 5x voltam!

És mégsem jött be a dokim!

Szerinted kevés volt a havi 6000?

1973. Husy32
2010. dec. 1. 10:10

Sziasztok! Olvasom itt az elmúlt heti hozzászólásaitokat! 1-2 megjegyzésem lenne hozzá!

Semmelweis kórház!A bababarát programot, nem az ott dolgozók találták ki! Ha viszont nem tartják be akkor ki is rúghatják őket!!!!

A szülésért, nem egy összegben kell "letenni" a 100E.-ret! Gondold végig, hogy mennyit adtál terhesség alatt és mennyit szülés után! Ugye megközelíti az összeg a 100E.-ret??? Nem kötelező orvost és szülésznőt választani, de ha választottál azt meg kell fizetni! Nem kötelező márkás cuccokban sem járni! Mindenki maga dönti el mire van igénye és mit bír megfizetni!!!

Ha nem választottál orvost, akkor pedig ne várj luxus ellátást!!!

Blacktori77 neked pedig üzenem, hogy ha tudnád mennyi betege van Dr. Hajasnak és Dr. Szemánnak akkor ez nem lett volna probléma! Viszont ŐK nem a tenyérbemászó, nyálas stilusukkal szerzik a betegeiket, hanem a SZAKMAI TUDÁS-ukkal!

2010. nov. 30. 21:30
Nekem a terhességem alatt több orvosom is volt. Először Hajas dr (egy barátnőm ajánlotta, hogy mennyire jó még a terhességem előtt). Elég sokszor kellett hozzá mennem a terhesség elején, mert mindig volt vmi gond, de amikor még hónapok után se emlékezett rám akkor azt mondtam, hogy váltani kell. Ajánlották Szemán dr-t, vele hasonlóképpen jártam, pedig a magánrendelésein nem kevés pénzt hagytam ott. 7 hónapos terhes voltam amikor Hollósy főorvoshoz mentem. IMÁDOM. Minden NST-en ott volt és amikor reggel 7kor telefonáltam neki a kórházból, hogy bent vagyok, felhívta a szülésznőjét, hogy amíg ő nem ér be figyeljen oda rám. (Én állítólag csudabogár voltam a szülőszobában mert végig olvastam.) Hollósy doki akkor ért be amikor "kellett" és utána egészen addig velem volt, amíg Csengét rendbe nem tették. Csak ajánlani tudom. Tényleg mindig siet, de ha gond van akkor csak egy telefon és mondja, hogy menjek és csörgessem meg ha ott vagyok az SZTK-ban.
1971. kiraanyu (válaszként erre: 1974. - Ageeeka)
2010. nov. 30. 15:51
Persze jeleztem, h mindenki annyit ad a szülésznek, amennyit tud. :-)
1970. Lurika
2010. nov. 29. 19:11
Nem tudtam volna nyugodt lenni,hogyha nem lett volna saját orvosom. Rosszul éreztem volna magamat,hogyha akihez beesek, az vizsgált volna meg.Rossz belegondolni.Vannak olyan orvosok akinek nem kell adni, ugyanúgy bejársz tanácsadásra.Ilyet is hallottam,nem adott az illető egy fillért se egész terhesség alatt, odajárt,ahhoz akihez tartozott körzetileg és ugyanúgy ellátta az orvos tisztességgel a feladatát.Nem mindegy milyen orvost választasz. A szülésért adott pénz , pedig egy olyan dolog,ki milyen anyagi helyzetben van. Megérthető az a kismama is aki örül, hogy a gyereknek megtudja venni a kis ruhákat,másra már nem jut.Azokat az embereket is megértem ,akik hálásak azért,mert ott volt tisztességgel az orvosa végig a terhességes alatt és mindent megtett a szülésnél,hogy minden rendben legyen.Szerintem döntse el mindenki,ki hogy látja jónak.Mind a két megoldás jó. Nem találkoztam még olyan orvossal, aki megmondta volna mennyi a tarifa. Bár azt hallottam, a tarifát csak a magánklinikákon jelenthetik ki. Sziasztok
1969. d781f12808 (válaszként erre: 1968. - Sennia)
2010. nov. 29. 18:26

Én fogadtam orvost csak családi programja volt!

Így nem tudott bejönni!

1968. sennia (válaszként erre: 1966. - 8b520ac8a7)
2010. nov. 29. 17:44
nEM KELL ORVOST FOGADNI ENNYI A LÉNYEGE :)
1967. d781f12808 (válaszként erre: 1966. - 8b520ac8a7)
2010. nov. 29. 14:10
Igen, én nem adtam 1 ft-ot sem!!!
2010. nov. 29. 13:43
Vissza olvasgattam. Furcsa, hogy repkednek itt az összegek. Furcsa, hogy egy szülésznek van pofája egyáltalán szülési tarifát felállítani. Na de mindegy ez a mai világ. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy van itt olyan aki nem is fizetett az orvosnak?
1965. ageeeka (válaszként erre: 1963. - Ági05)
2010. nov. 29. 11:37
Nekem nem volt bajom a tejjel, de a szobatársam sokat kínlódott a szoptatással, nem akarta rendesen bekapni a baba a cicit! De neki nagyon sokat segítettek a csecsemősök, csak szólni kellett és nem kellett pénzt adni! Utána már maguktól jöttek és kérdezték, hogy kell-e segítség! (Semmelweis Kórház)
1964. 8b520ac8a7 (válaszként erre: 1963. - Ági05)
2010. nov. 28. 22:46
Ez olyan elkeserítő:(
1963. Ági05 (válaszként erre: 1962. - Lurika)
2010. nov. 28. 14:17

Szerencsés vagy,hogy beindult a tejed.Mert saját tapasztalat(a megyeiben),de a barátnőm nemrég szült a Semmelweisben,s hasonlókat élt át,hogy akinek nincs vagy kevés a teje,azokkal egyáltalán nem bánnak kedvesen a csecsemősök.Mintha bűnösök lennénk,mert nincs.A barátnőm 1000 Ft-okkal járt a csecsemősökhöz,hogy adjanak enni a kisfiának.

A kisfiam 1 hónapot volt a GYEK-ben szülés után,megtapasztaltam,hogy mennyi babát hoztak (mindkét kórházból)a kiszáradás tüneteivel.Ennyit a bababarát programról.

Én 3 nap 2 éjszakát kínlódtam,már sebes volt a mellem,ő szegénykém szívta erősen,mégsem indult be,ha levettem a ciciről ordított.Akkor adtak végre neki enni.

Aztán az egyik nővérke felvilágosított,hogy másodszor szülő anyukák már becsempészik a teát vagy tápszert a babájuknak,többen hoztak cumit is.

❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook