Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőgyógyászok Miskolcon fórum

Nőgyógyászok Miskolcon (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯
1932. Kiscsibe79 (válaszként erre: 1927. - Ageeeka)
2010. nov. 20. 18:53

Engem Fenesi szinte kidobott a vizsgálóból, elkezdtem 10 hetesen vérezni, közölte, hogy csak azért lát el, mert utca szerint oda tartozom...No comment.

Fakultációra is járt bunkóságból??

1931. Ági05
2010. nov. 19. 21:36

A szülészeten csak pozitív tapasztalataim voltak,mind a vizitelő orvosok,s a nővérek előtt pláne le a kalappal,de a csecsemősökről osztom a véleményt,(2 kivétellel azért találkoztam).Császárosként nehezen jött meg a tejem,sajnos azóta sincs sok (2 hónapja szültem).Azt éreztem,hogy én vagyok a felelős,mert nem tudom szoptatni a babám.Amúgy az egész bababarát programról megvan a véleményem.Aztán komplikációk miatt a nőgyógyászatra kerültem.Húú ott mi van!!!2 normális nővér,a többi le se sz..t minket.De bunkóságban Győrffy doktor vezetett.

Viszont ami a megyei mellett szól,döbbenetes,hogy a Semmelweisből hány kismamát "dobnak ki",hogy problémás eset,menjen a megyeibe.Volt olyan szobatársam,aki azt mondta,be is perli a Semmelweiset.

1930. babszibobó (válaszként erre: 1921. - Delfin33)
2010. nov. 19. 18:23

:-)

Én megyei párti vagyok---vagyis úgy a helyes, hogy ott dolgozó Doktor párti :-)

1929. babszibobó (válaszként erre: 1925. - 6f731e9185)
2010. nov. 19. 18:22
Én is ezt akartam kérdezni, mert, ha ott, akkor tuti ismerősbe botlottunk :-)
1928. d781f12808 (válaszként erre: 1924. - Dodop)
2010. nov. 19. 17:34

Nekem hasonló tapasztalataim voltak 2004-ben!

És megfogadtam, akármikor is szülöm a másodikat nem megyek a megyeibe!

De vissza mentem most februárban született a kisfiam!

Csak a doki miatt mentem vissza!

A körülmények sajnos nem változtak! :(

1927. ageeeka
2010. nov. 19. 17:18

Hát akkor most így 1 héttel szülés után leírom a tapasztalataimat!

Szerencsére minden jól alakult, pozitív élményekkel tértem haza!

Nagyon aranyos volt a szülésznőm, végig bátorított és nagyon kedves volt! Fenesi doktor úr szintén, végig ott volt mellettem és segített, ahogyan csak tudott! Mondjuk nem volt sok időm szenvedni sem, 1 óra alatt megszületett a kislányom!

A nővérkék többnyire kedvesek és segítőkészek voltak, de volt olyan is aki sohasem!

Szóval ez egy nehéz téma, van ilyen is és olyan is!

Egyébként Husy32 tudnék mesélni a kedves szülőkről ill. arról, hogy nekem nap, mint nap milyen emberekkel kellett kedvesnek, aranyosnak lenni!

1926. Pocok:) (válaszként erre: 1924. - Dodop)
2010. nov. 19. 13:21
milyen igaz,dettó igy éltem meg:(
1925. 6f731e9185 (válaszként erre: 1921. - Delfin33)
2010. nov. 19. 09:38
A szülészeten?
1924. dodop
2010. nov. 19. 09:18

sziasztok!

Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy rengeteg a sok bunkó nővér a megyeiben, tisztelet 1-2 kivételnek, Székely Renáta annak idején éjszakás nővérként látott el az intenzíven császár után, Ő pl. egy angyal.

Első gyermekét szülő nőként 2009-ben volt néhány kellemetlen élményem: ilyenkor sok mindent nem tud egy nő, és tele van félelemmel, szorongással, lesz-e tej, egészséges-e a gyerek stb. és ebben az amúgy is érzékeny lelkiállapotban csak a sok bunkó még érzékenyebbé teszi a nőket.

Nekem egy kis 20 éves nővér szólt be császár után, mikor a cuccomért ment le a földszintre, mert előtte ott voltam, hogy: Kismama, azt nem mondta, hogy hordárral menjek le! mert olyan sok és nehéz a táskája! Könyörgöm, ha ruha, ivólé, minden van az embernél, 2 kg.-ot nyom az a táska? Azért van ott, hogy oldja meg, nem reklámszatyorral mentem szülni, mint a cigányok!

Aztán a csecsemős nővérek sem voltak nagyon segítőkészek, megmutatták hogy hogy kell és otthagytak, hogy masszírozzam a tejtől bekeményedett mellem, és hiába csináltam magamnak, csillagokat láttam a fájdalomtól, a gyerek nem tudott szopni, és mikor egy középkorú nő délben visszajött, csak annyit tudott mondani: Maga még mindig itt tart, a melle még mindig kő kemény! Mindegy most januárra várom a 2. fiam, és most már tudom mire számíthatok! És ha összehoz mégegyszer a sors a 2 kedvenc nővéremmel, biztos hogy megajándékozom őket, sajnos a többiek a pálya szégyenei, én pedagógus vagyok, a gyermekek imádnak, és a munkatársaim is, és tudni kell a problémákat otthon hagyni, ha dolgozik az ember, és az érzékeny kismamákhoz kedvesen kell viszonyulni, mert pl.vannak olyan helyzetek, amikor most terhesen is egyik pillanatban boldog vagyok, a másikban meg elbőgőm magam ok nélkül.

Szeritnem sokan vélekednek így erről:

1923. kiraanyu (válaszként erre: 1921. - Delfin33)
2010. nov. 18. 16:54

Szia!


Kit /kiket tartasz a legjobb orvosoknak?

Én ott szültem 2008 szilveszterkor és -ha sikerül- a másodikat is ott szeretném.

Akár priviben is várom válaszod.


Látásból biztos fölismernélek, mert rengeteget vártam anno a dokimra és volt időm nézelődni, arcokat megjegyezni :-))))))

1922. BRegina
2010. nov. 18. 16:48
Dr. Kerchner Csabáról valaki valamit tud?
1921. delfin33
2010. nov. 16. 19:19
sziasztok én a megyei korházban dolgozom mint nővér szivesen segitek bárkinek !!!
2010. nov. 14. 20:00

Sziasztok!


Tudnátok segíteni, hogy Dr. Gubás Péternek mennyit illik adni szülés esetén?

Köszönöm! :-)

1919. Ági05 (válaszként erre: 1918. - B.trix13)
2010. nov. 14. 17:39
Csak 1 történet az 1 hónapos kórházi tartózkodásunkról.Egy szobában feküdtem egy cigány lánnyal.Ugyanazt a gyógyszert kaptuk.Egyik este ő megkapta,hozzám odajött a nővér,magának már nem jutott,elfogyott.Másnap megkérdeztem udvariasan az orvosomat,hogy lehet az,hogy aki nem fizeti a tb-t,annak jut gyógyszer,aki meg fizeti,annak nem?!A válasz az volt,írok magának receptre,váltsa ki itt a kórház gyógyszertárában,és lesz sajátja.Se köpni,se nyelni nem tudtam.
1918. b.trix13 (válaszként erre: 1912. - Kiraanyu)
2010. nov. 14. 16:58

egyet értek.vannak magyar nők akik gázosak.de azért a sötét bőrűek között meg ritka a normális.

szóval az arány azért nem egyforma.

és én is kevés normális nővérrel találkoztam eddig.szóval ott is több aki nem is szereti a munkáját.tudom hogy nehéz de melyik munka könnyű.és nagy a félélőség.meg rengeteg a munka.de akkor ne azt a pályát válassza ha nem szereti csinálni.

a pénztárosokban is van ugyan ez a durvaság.ott is mindig ki akadok.amikor egy mogorva pénztárossal találkozom.szóval nem kell különbséget tenni az emberek között milyen bőrű.



de azért ez a vicc tetszik


Szociális segély igénylése


Bementem a hivatal...tovább »ba, hogy szociális segélyt szerezzek a kutyámnak. A hölgy az ablaknál azt mondta, hogy ez lehetetlen, kutyák nem kaphatnak szociális segélyt.

Megmagyaráztam neki, hogy a kutyám fekete, munkanélküli, lusta és nem beszél magyarul. Többször volt figyelmeztetve szexuális molesztálásért és egy csomó kölyke van szerte a faluban. Ráadásul nem fizet adót, a parkba piszkít, idegen embereket molesztál, koldul, ételt lop és halvány elképzelése sincs arról, ki az apja...

Hétfőn megyek a pénzért..



tegnap is láttam egy riportot.és ebbe nem is szeretek bele menni.mert nagyon gáz már ammit művelnek.de azért panaszkodnak hogy nem kapnak támogatást.de munka meg nem megy nekik.olyan lusták mint a bűn.

ha nincs végzettségük menjenek el wc pucolni vagy stb.de lehet ahhoz is kevés az eszük.sajnos.és követelni meg tudnak.az megy nekik.

bocsi hogy eltértem a témától.de kicsit felháborított hogy kevesebb a baj a cigányokkal.mert nem is mernek velük úgy beszélni mint a magyarokkal.-mert félnek.szóval ezt sem kell elfelejteni.mert már félelemben tartják a tanárokat az orvosokat mindenkit.


bocsi még egyszer nem akartam senkit megbántani.

1917. kiraanyu (válaszként erre: 1916. - Sennia)
2010. nov. 14. 14:25
Köszi!!! Megnyugtattál :-)))))))))
1916. sennia (válaszként erre: 1912. - Kiraanyu)
2010. nov. 14. 11:53
Persze, hogy nem mindenkire gondoltam, tisztelet a kivételeknek,mint mondjuk Neked is!!!! De sok a magyar közül a ki vagyok mi vagyok és amúgy egy nagy nulllák :)
1915. Pocok:) (válaszként erre: 1914. - Cicanyúl)
2010. nov. 13. 21:28

huu de ismerős érzés,nekem nagyon megkeseritették a napjaimat,1 hétig.

Érdekes módon a nappalosok nagyon normálisak voltak,de az éjszakások,bőgtem miattuk is egy csomót,nahh akkor talán kicsivel rendesebbek lettek

(és jelzem orvos vagyok..)

Rátettek h hetekig egy nagy csomó sz.rnak érezzem magam és sikeresen kisebesedett a mellbimbóm.

Emlékszem megfogta a bimbóm és jól megtépve beb.szta a gyerek szájába,nahh ez a szoptatás cimmel.

Direkt használtam a kipontozott szót mert valóban ez a legjobb szó rá.

Legközelebb gyakorlottabb lennék és jól kikérném magamnak,de akkor elsőszülő császáros anyukaként akinek 5 napig olyan migrénje volt mint egy ház a spináltól nem tettem.

Alig birtam a fejem felemelni olyan fejfájásom volt a 4.naptól,a műtéti sebem meg se kottyant.

Akkor kértem h maradjon benn a kicsim éjszakára mert hánytam és infúziót igértek.

Mi volt a válasz..áhh ha már 2 napot itt volt fog az menni....váááá

1914. cicanyúl
2010. nov. 13. 21:05
Én a Megyei kórházban szültem mostanában. A nővérek nagyon aranyosak voltak, az orvosom is, a többi orvossal nem volt kapcsolatom, nem tudok róluk mit mondani. De! A csecsemős nővérek- tisztelet a 3 kivételnek- hihetetlenek voltak! És nem arról volt szó, hogy rossz napjuk volt, mivel mindennap ilyenek voltak. És megjegyzem, én nem vagyok arrogáns, mindent százszor megköszönök,meg kérek...Mégis úgy éreztem, mintha valami börtönkórházban lennék.
1913. Ági05 (válaszként erre: 1912. - Kiraanyu)
2010. nov. 13. 20:17

Egyetértek Kiraanyu:)

Mikor írsz már privit?

1912. kiraanyu (válaszként erre: 1910. - Sennia)
2010. nov. 13. 20:13

Azért ez nem minden magyar nőre igaz. Remélem Te is így gondolod!

Én legalábbis úgy gondolom, h nem tartozom az ilyenek, az önteltek közé, sőt!

És igen rosszul esne, ha szülés közben és után rosszul bánnának velem.

(Mert nem felelőtlenül vállaltunk babát és igen megküzdöttünk Érte)

1911. Ági05
2010. nov. 13. 20:05
1 hónapig "élveztem" a megyei kórház vendégszeretetét a szülésem után.Találkoztam lelkiismeretes,a munkáját becsületesen végző orvossal,nővérrel,és olyanokkal is,akik az egészségügy szégyenei.De ezt bármelyik munkahelynél el lehet mondani.Nem szabad általánosítani.
1910. sennia (válaszként erre: 1909. - Husy32)
2010. nov. 13. 18:47
Bizony , bizony és az összes szülészeten dolgozónak és nem mindig a cigánnyal van a gond sőt, hanem az öntelt magyar nőkkel!!!!!!Mert a cigány sajnos buta a magyar meg sokat képezel magáról!!!!
1909. Husy32 (válaszként erre: 1906. - Ageeeka)
2010. nov. 12. 08:35

Bocsi, ha úgy érzed letámadtalak! Csak úgy érzem, hogy a szülésznőkről úgy beszélsz, mintha nem is emberi lények lennének érzések nélkül! Egyébként Te mit szólnál ha az egyik gyerek anyukája bemenne a munkahelyedre köszönnél neki és nem fogadná? /Mivel már régebbi hozzászólásomban is írtam a barátnőm ott dolgozik!/ Hajnalban ajtót nyit a kismamának köszön és erre az a válasz, hogy papás szülés lessz! Ha a kismamák nem viselkednek emberi módon miért várnak cserébe körülrajongást? Még az állatok is egymásra bődülnek, ha elmennek egymás mellett!!!

Tehát szerintem a kismamák részéről is hiányzik az empátia!!!!!!!!

1908. wallmart (válaszként erre: 1907. - MaMami)
2010. nov. 12. 07:49

szerintem elég durva beszólás volt a dokitól, hogy ezt mondta. Én a helyedben mondtam volna neki, hogy már kértem, de nincs tiszta lepedő.

Nekem is volt hozzá szerencsém mikor vajúdtam, akkor jött nézni a fájásfigyelőt, amit egy "kedves" nővérke rakott rám rosszul, így jól letolta.

Nekem a vajúdás alatt volt, hogy rám sem nézett senki talán meg is szülhettem volna a zárt ajtó mögött.

1907. MaMami (válaszként erre: 1906. - Ageeeka)
2010. nov. 11. 14:49

Sziasztok!


Ági szerintem teljesen igazad van! Mindenkinek lehet rossz napja, lehet fáradt és ezt előfordul, hogy látják rajta a munkában is, de ha valaki 5 napon át szenya a kismamákkal, azt már nem lehet ezek számlájára írni!

Én a kisfiamat Szuchi főorvosnál szültem, a kislányomat Fenesi dr-nál! Le a kalappal előttük! Megjártam terhespatológiát mind a 2X, ott rendik a nővérek /bár velem nem volt sok dolguk/ Szülésznők, akikkel "kapcsolatom volt", bár császároztak - Mihály Bea aranyos, Mézi/nem tudom a teljes nevét, de így szólították- tündér és nagyon ott a helye!!! Csecsemősökkel nem sokat taliztam, sosem értek rám /ránk/, de nem tudom mi zajlik a falak mögött, csak remélem a gyerekeimmel jól bántak és ezt köszi nekik! Most jön a sötét oldal!!!

Úgy érzem a felnőtt ápolók úgy kerültek oda, hogy mert valahol dolgozni kell!! Kivétel annak a két nyugdíj előtt álló tündér idős néninek, akik tényleg erre tették fel az életüket! Akiket tényleg érdekelt, hogy hogy van a kedves anyuka és őszintén, türelemmel igyekeztek orvosolni esetleges problémáinkat!

Nagyon negatív élményeim voltak, bocsánat az őszinteségért!

Még egy példa:

Szóltam a nővérkének, hogy nagyon véres a lepcsim, szeretnék újat

kedves nővérke közölte: Most volt cserélve, várjak majd dél körül jönnek fel a mosottak!

Kb. 1 óra múlva Hardonyi jött nővérkével vizitre!

Hardonyi kifejtette, hogy mennyire igénytelen vagyok, mert ülök a véres ágyon! Nagyon szégyelltem magam, nővérke irult-pirult, de nem szóltam, nem játszom senki munkájával!


Bocs, hogy hosszú lettem!

1906. ageeeka (válaszként erre: 1905. - Husy32)
2010. nov. 10. 19:10

Nem éjszakázok, mivel az én m.helyemen nincsen éjszakai műszak! De egyébként nem értem, hogy miért kell így letámadni a másikat!

Én csak azt szeretném, hogy normálisak legyenek velem és a babámmal, ennyi! Úgy gondolom, hogy ez nem túl nagy kérés! Műszak ide vagy oda!

Egyébként meg páros lábbal rúgnának ki, ha nem megfelelően viselkednék!

Én is mentem sokszor úgy dolgozni, hogy rengeteg problémám volt, de muszáj volt tartani magamat!

1905. Husy32 (válaszként erre: 1904. - Ageeeka)
2010. nov. 10. 18:05

Lehet, hogy nem teheted meg, de tedd a kezed a szívedre és valdd be őszintén, hogy 1-1 családi vita, rossz hír, fáradtság kihat a napi munkádra!

A hivatástudatnak ehhez semmi köze! Egyébként kiváncsi lennék éjszakázol-e? És, hogy hajnali 3-kor van-e még kedved mosolyogni?

1904. ageeeka (válaszként erre: 1878. - Husy32)
2010. nov. 9. 11:36

Ebben igazad van, csak amikor az ember oda kerül azt reméli, hogy a legjobbat kapja!

Én gyerekekkel foglalkozom, de nem tehetem meg, hogy szar napom legyen közöttük! Mert ez a hivatásom!

2010. nov. 8. 17:43

Ági 05,

engem is érdekelne a tapasztalatod Dienessel kapcs.(nekem is ő volt a dokim), az én babám a 7. hónapban döntött úgy, h. nem kell neki a földi világ, de annyi kérdőjel van bennem...

❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook