Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőgyógyászok Miskolcon fórum

Nőgyógyászok Miskolcon (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯
1902. kiraanyu (válaszként erre: 1901. - Ági05)
2010. nov. 7. 09:44

:-((


Próbálok mihamarabb írni Én is privit, kicsit megdöbbentem...:-(

1901. Ági05 (válaszként erre: 1890. - Kiraanyu)
2010. nov. 6. 17:58

Hozzá a tesóm és az egyik barátnőm is járt,szintén negatív tapasztalatuk volt,mint nekem Sólyomváriról.

Nehéz jó nőgyógyászt találni.Őszinte leszek,a terhesgondozásnál maximálisan elégedett voltam Dienessel,uh-ban pedig profi,de sajnos nem osztom a véleményed,hogy szülésnél kismama és baba is a legjobb kezekben van.Priviben megírom.

1900. b.trix13
2010. nov. 6. 14:57

szerintem ha kijön a gynevac november végén mindenképpen iratsd fel magadnak.minden ki dicséri:))a házi doki is felírja.úgy tudom.



én már szóltam egy két ismerősömnek hogy ha megjön a gyógyszertárba azonnal tegyenek el belőle nekem.:)))a baba vároknak is jól jön.

csak lehet hogy ez elmulasztaná a bajod és azért nem adják hogy járj mindig orvoshoz és vegyed a sok gyogyszert.:))))

1899. Juttta (válaszként erre: 1897. - Kiraanyu)
2010. nov. 6. 14:38

Szia!

Én Canesten-t vagy Betadin kúpot szoktam használni, és utána Cikatridina-t, ez hüvelyflóra visszaállító. Nekem is gyakran voltak panaszaim, de szerencsére megszüntek.

1898. kiraanyu (válaszként erre: 1896. - Pillango2004)
2010. nov. 6. 14:25

Erre az van írva, h csak olyankor használjam, ha panaszom van "odalent".

Persze van a sima intim mosakodója is a Laktacydnak, sztem Te azt használod.

1897. kiraanyu (válaszként erre: 1892. - Pocok:))
2010. nov. 6. 14:24

Köszönöm a tanácsod! :-)


Intim öblítés nincs, nagyon ritkán szoktam, amikor Dienes mondja, csak akkor egy kis ecetsavas hüvelyöblítés. De ez mondjuk 2havonta egyszer, vagy még ritkábban.

Két hete szedek activalt, veszek akkor még pluszban C-vitamint is.

Pont valamelyik nap volt a Reggeliben, h felejtsük el a joghurtos tampont. Még sosem próbáltam, de ha szted ki lehet próbálni, akkor megtenném, hiszen nem árthat, (vagy igen?)


Pedig már úgy kezdtem örülni, mert 2-2.5 hónapig jól voltam, nem volt semmi ilyesféle panaszom, és egyik napról a másikra, mint derült égből a villámcsapás megint előjött és azóta is kínoz több, mint 1 hónapja.

Elhasználtam már pimafuc..n kúpot, itraconazol hatóanyagú gyogyit, hüvelyflóra helyreállító hüvelytablettákat, klio. tablettát, talán ez hozott két nap szünetet a panaszaimra. :-((((

1896. pillango2004 (válaszként erre: 1895. - Kiraanyu)
2010. nov. 6. 14:20

Bocsi, hogy bele szólok!

De miért nem napi használatra való?

Én reggel is és este is azt használom!

És már nem bírnám ki nélküle! :)

1895. kiraanyu (válaszként erre: 1893. - B.trix13)
2010. nov. 6. 14:15

Én nivea intimot használok. Többé-kevésbé megfelel.

Van laktacydom, ami nem napi használatra való, hanem ha gondot érzel odalent, időlegesen lehet használni. Na, az valami borzasztó.

Ki is fogom dobni, mar, csíp, viszket tőle még jobban. Nem mondom, h a sima tusfürdő nem csípi, de nem annyira közel sem.

1894. kiraanyu (válaszként erre: 1891. - Cicanyúl)
2010. nov. 6. 14:13

Akkor Ő is kilőve.

Köszi, h szóltál.

1893. b.trix13
2010. nov. 6. 12:27
nekem sokat számított hogy nem tusfürdőt használtam hanem a lactacyd feminát....nekem bevált.
1892. Pocok:) (válaszként erre: 1889. - Kiraanyu)
2010. nov. 6. 10:35

szia,nálunk is volt a családban ilyen:(

Jó tanács ne használj hónapról hónapra újabb gyógyikat mert csak felborul a normál flórád a hüvelyben és a gyógyszerek után valamelyik gomba vagy baktérium mindig túlsúlyban lesz.

Nálunk az segitett hogy semmi hüvelyöblités,semmi intim tusfürdő...

Közben 3 hónapig töményen valami komplex vitamin(nálunk pl actival vagy aloe gél)és rendbe jött minden.

Elég ha valami apróság hiányzik az immunrendszernek és legyengül a védekezés főleg a nyálkahártyákon(száj,hüvely)amire a váltakozó gyógyszerek rátesznek és beindul az ördögi kör.

Szóval pár hónap minden gyógyi nélkül,közben vitaminkomplex plussz cvitamin ezerrel és javulni kellene.

Közben hetente 1-2x egy natúr joghurtos vagy kefires tampont feltehetsz pár órára.

1891. cicanyúl (válaszként erre: 1890. - Kiraanyu)
2010. nov. 6. 09:42

sziasztok!


nekem Horváth Zsuzsannával volt ugyanilyen köröm. Csak ment a rengeteg pénz a hülyébbnél hülyébb vacakokra, amit felírt, meg eltelt egy év, és a végén meg is kellett műteni. És a hozzáállása is megalázó volt.

1890. kiraanyu (válaszként erre: 1887. - Ági05)
2010. nov. 6. 08:53
Most Horváth Zsuzsannára gondoltam, de róla is megoszlanak a vélemények. Nem tudom, mit tegyek!!
1889. kiraanyu (válaszként erre: 1888. - Kiraanyu)
2010. nov. 6. 08:52
Egy kis javítás: ...Ha más NEM, legalább küldene valahová....
1888. kiraanyu (válaszként erre: 1887. - Ági05)
2010. nov. 6. 08:50

Tudod, az az érzésem, h velem nem tud mit kezdeni.

Szinte havonta-kéthavonta járok hozzá, és nem múlik a bajom.


Azt most is tartom, h egy kismama és a baba a legjobb kezekben nála van, de ezzel a sok hüvelybajból nem tud rendesen kikezelni, csak ideig-óráig tart.

(Pedig nem váltogatom a partnerem, higiéniát tartom, máshol nem ülök wc-re, enyémet naponta fertőtlenítem, tangát már nem hordok, pedig hiányzik :-D)

Ha más, legalább küldene valahová, immunológus vagy akármi, mert lehet "csak" egy immunerősítő v akármi kéne és nem kínlódnék többet ennyiszer.


Ezért szeretnék egy másik orvosi véleményt és vizsgálatot.

1887. Ági05 (válaszként erre: 1884. - Kiraanyu)
2010. nov. 5. 21:08

Szia!


Nekem nem volt jó tapasztalatom Sólyomvári Máriával,évekig volt az orvosom.Szakmailag nem voltam elégedett vele.Vérzés problémám volt,s nem tudta rendbe hozni.Egy másik doki felírt egy gyógyszert,s rendbe jöttem.

Csalódtál Dienesben,hogy Sólyomvárihoz mész?

1886. Lurika
2010. nov. 5. 11:38

Sziasztok!

A Semmelweis kórházban szültem október végén,gondoltam megosztom tapasztalataimat veletek.Orvosom Dr Hajas Sándor főorvos volt.Bementem egyik csütörtök reggel nst-re és már bő 2 ujjnyira ki voltam nyílva.A 38.hétben jártam és már az nst is rendes fájásokat mutatott.Orvosom döntött itt az idő szülünk. Felmenetem az előkészítőbe délelőtt 9h körül, amíg diktáltuk az adatokat elkezdődött fájni a hasam beindultak érezhetően a fájások. Beöntés , zuhi stb.Mindenkinek ajánlom a beöntést a zavartalan nyugodt szülés érdekében. 10-kor már a szülőszobán voltam, a férjem is megérkezett. 11h-kor epidurális. Akinek nem túl magas a fájdalomküszöbe csak ajánlani tudom.Mivel már van egy kisfiam a baba erőteljesebben jött lefelé. Folyamatosan éreztem a nyomási ingereket.Sajnos nagyon nehezen tágultam tovább így oxitocint is kaptam.16h-kor pár nyomásra megszületett a pici kislányom 3750gr-al,53 cm-el.A születése maga a csoda volt.Rögtön a hasamra rakták.A szülőszobán tartózkodtunk még kb.2 órát amely idő alatt megszoptattam.A szülőszoba után bevittek a szobába. nagyon kedvesek voltak a nővérek és a csecsemős nővérek is.Vasárnap délben már távozhattam is.Ami fontos pelenkát, pospsitörlőt vigyetek,jó ha van.Igaz olyan sok pelenka nem kell még nekik.

Mindenkinek tudom ajánlani a Semmelweis kórházat,mivel szerintem egy nagyon családias környezetű, jó szakmai felkészültségű orvosokkal és nővérekkel ellátott kórház.

Még annyit szeretnék hozzáfűzni ,nagy dolog egy szülés úgyhogy minden anya előtt le a kalappal amit végig kell csinálnunk.

Mindenkinek jó döntést a kórház és orvos választáshoz (mivel nem mindegy kire bízzuk rá a magunk és születendő gyermekünk életét)és jó szülést kívánok!

Sziasztok.

1885. b.trix13 (válaszként erre: 1884. - Kiraanyu)
2010. nov. 4. 18:14

nézz be ide:

Miskolc környékiek! Ismer valaki jó nőgyógyászt a miskolci megyei kórházban?

1884. kiraanyu
2010. nov. 4. 17:39

Sólyomvári Máriáról szeretnék érdeklődni?

Mennyire alapos és figyel oda az évek óta elhúzódó, folyamatos hüvelyi fertőzésekre?


Van valakinek tapasztalata erről?


Kérem segítsetek :-)


(Esetleg elérhetőség, árak, rendelési hely is érdekelne)

1883. kiraanyu (válaszként erre: 1882. - Kiscsibe79)
2010. nov. 4. 08:56
Szívesen! :-)
1882. Kiscsibe79 (válaszként erre: 1881. - Kiraanyu)
2010. nov. 3. 17:33

Köszi a segítséget!:)

Mindenképp beszámolok!! Már nagyon kíváncsi vagyok a mi kis Huncutkánkra!!!:-)))))

1881. kiraanyu (válaszként erre: 1880. - Kiscsibe79)
2010. nov. 2. 23:27

Igen, a szülészet épületében fog uh-zni.

Inkább hamarabb menj, várd a portánál,mert ki tudja, mikor pillantod meg, és adhatod neki oda a papírt.

Mi általában 9-4ed 10körül már mindig ott voltunk. Hiába 10re hívott.

Ahogy feltűnt a folyosón, az összes rá váró kismama "meglepte", odaadtuk a papírokat neki, és ki kellett menni a külső folyosóra, ott szólítottak.


minden jót, majd gyere beszámolni!

1880. Kiscsibe79 (válaszként erre: 1867. - Kiraanyu)
2010. nov. 2. 21:16

Igen, Ő adta az időpontot. Nov. 8 de. 10 óra.:) Akkor ugye a szülészet épületének a földszintjén? Mert egyszer már berendelt más dolog miatt, de akkor a genetikára kellett menni, ami a főépületben van, és ott is láttam ilyet kiírva, hogy "Nőgyógyászat Ultrahang".

De akkor megyek a szülészetre, és ott várom meg.

Köszönöm a segítséget!!!:-)

1879. pillango2004 (válaszként erre: 1878. - Husy32)
2010. nov. 2. 16:41

Ebben igazad van!

De sajnos manapság nagyon sok ember pályát tévesztett!

És vannak kedvesebb nővérek is!!!

1878. Husy32 (válaszként erre: 1876. - Ageeeka)
2010. nov. 2. 14:30

Egyet ne felejts el! Ők is emberek, van magánéletük, és rossz napjaik is! Kiváncsi lennék, hogy Te hogy bírnád heti 3-4 éjszakás műszakkal!!!???

A barátnőm ott dolgozik tudnék mesélni!!!

A banki ügyintéző, a boltos, a postás stb. ezek mind egytől egyig szimpatikusak és kedvesek???? Én meg erről tudnék mesélni!

1877. ageeeka
2010. okt. 31. 09:02
wallmart! kinél szültél?
1876. ageeeka
2010. okt. 31. 09:01
Hát ettől én is nagyon félek, de más is hasonló véleményt mondott! Van ilyen is meg olyan is! Csak számomra ez egy kicsit elkeserítő, hogy ilyen emberek szülészeten dolgoznak!
1875. wallmart (válaszként erre: 1874. - Ageeeka)
2010. okt. 28. 16:04

Mivel én is a Semmelweisben szültem, /csak akkor még a vasgyárban voltak/ elmondhatom van ilyen is meg olyan is.

Némelyik csecsemős nővér olyan volt mint egy hadnagy, sokan nem is merték elmondani neki mi a gond ha volt, mert tartottak tőle. Nekem is volt szerencsém vele, de aztán meglehetett vele találni a közös hangot, meg volt nagyon aranyos nővérke is.

Szóval van olyan ember aki arra született, és sajnos van akinek semmi keresnivalója nem lenne ott. :(

Én éjszaka mentem be, mert akkor voltak fájások és az éjszakai szülésznő az nagyon mogorva volt, lehetne róla mesélni. Mikor már befektettek a szülőszobára vajúdni órákig felém sem nézett senki, akár meg is szülhettem volna.

Akkor megfogadtam ha lesz következő gyerkőc, és éjszaka jönnének a fájások, kifogom bírni remélem, hogy reggel 6-ra menjek be, mert akkor van a váltás, a nappalosok nagyon rendesek.

Akinél szültem nagyon rendes volt nem fogadtam csak orvost, de legközelebb én fordítva csinálnám, mert a dokim nem sokat foglalkozott velem, a szülésznő meg annak ellenére, hogy nem volt megfogadva többször benézett hozzám.

Ja igen előzményként leírom 13 órát vajúdtam, mire megszületett a kisfiam.

Ha bármi kérdésed van írj és ha tudok szívesen válaszolok.

1874. ageeeka
2010. okt. 28. 15:23

Én a Semmelweisben fogok szülni, nov. 8-ra vagyok kiírva! Kicsit félek, hogy milyenek lesznek a nővérek, szülésznők! Van valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata?

A dokim Fenesi, ő nagyon nagyon szuper!

1873. wallmart (válaszként erre: 1872. - Cicanyúl)
2010. okt. 28. 14:04

igen tényleg nekem is voltak ezek időközben de teljesen elfelejtettem. Tényleg szükség van rájuk.

Én a vasgyárban szültem januárban, de olyan melegek voltak a szobák,/30 fok/ hogy legszívesebben csak bugyiba járkáltunk volna.

A tisztaság .... no comment

❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook