Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nincs pénzem, nem vesznek fel sehova dolgozni, kilátástalan... fórum

Nincs pénzem, nem vesznek fel sehova dolgozni, kilátástalan... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7 8
224. bellabi (válaszként erre: 220. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 23:16
Amúgy mennyit keresel Te a gyárba? Nem kapnál meg (közel) ugyanannyit valahol angoltanárként? Amekkora hiány van, szerintem nem kérnek diplomát. De ha tényleg jó angolos van, call centerekkel is próbálkozhatnál. Ott mindig kell a jó angol.
223. bellabi (válaszként erre: 204. - Birbie)
2023. júl. 28. 23:15

Ha úgyis pénzügyi számviteli ügyintéző vagy, és úgysem dolgozol, csinálj mellé egy mérlegképest. Könyvelő mindenhova kell, pl SSC-kbe is, és ott gyakran van távmunka, a fizu sem rossz. Ha pl. találsz olyan helyet, ami heti 2 nap csak bejárós, akkor az kibírható sok utazással is, hiszen a többi nap otthonról dolgozol.


Vagy esetleg tanulj informatikát. Udemy, udacity, stb. De pl. gerillamentor klubot is nézheted, ott több olyan minikurzus van, ami olyan tudást ad, hogy lehet vele azonnal állásokat pályázni. Távmunkásat is. (Informatika jól fizet és gyakori benne a távmunka.)

222. bellabi (válaszként erre: 220. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 28. 23:09

Szia,


nagyon szorítok Neked!


Te azt írtad anno, hogy jól beszélsz angolul. Jól emlékszem? Hirdess korrepetálást, angoltanítást hétvégekre! Facebookon van Korrepetálás csoport, de a tutimagantanar.hu-t is ajánlom. Ez utóbbi fizetős sajnos, de ahogy lesz egy kis pénzed, érdemes befektetned, mert a legismertebb magántanárkereső, sokan nézik.


Amúgy lehet hétvégi takarítás vagy bébiszitterkedés is, erre az FB Meső féle csoportját ajánlom.


Amikor bajban van az ember, nagyon sokat számít, hogy a fizu mellé jön egy kis mellékes.


Tudom, hogy már mondtam, de én kétszer álltam fel nehéz helyzetből magántanítással és ahogy az infláció kinéz, szerintem közel van a harmadik alkalom.

221. birebora (válaszként erre: 204. - Birbie)
2023. júl. 28. 16:43

Számomra picit hihetetlen amit irtok. Én még mindig ott tartok, hogy aki nagyon akar dolgozni az tud.


26 éves vagy. Miért nem tanulsz olyat ahol hiány van dolgozókban. Én ezt nem értem. Komolyan. Szeptembertől indulnak a képzések. Ott vannak gyakorlatok. Ha jól dolgozol, érdeklődő vagy még akár vissza is várnak és felvesznek. Persze rögtön nincs pénz, bár vannak ösztön dijas sulik, ahol kapsz valamennyi "fizut" is de legalább valamit elkezdesz. Több lábon kell állni. Azt gondolnám, hogy ez a pü.-számvitel nem rossz, de ezek szerint mégis. 26 évesen olyan nincs, hogy nem dolgozol.


Tudom irtad, hogy a költözés nem játszik. Városba vagy városhoz közel kellene, hogy be tudj járni dolgozni és a férjed is tudjon az állásában maradni.


Ne haragudj, de ez nekem olyan kifogás szagú.

220. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 219. - Channa*)
2023. júl. 28. 16:21

Van amire kaptam haladékot, de sajnos vannak olyanok, akik nem adtak sajnos.


Alig több, mint egy hónapja szóval tény és való, kell idő bőven. Köszönöm a kedves szavakat, én is nagyon bízom benne! Folyamatosan bújom az állásokat, amikor van időm , és próbálok jelentkezgetni, de egyelőre nem szeretnék/merek ugrálni. A próbaidő alatti elküldésem olyan mély nyomot hagyott bennem, hogy egy kis ideig nagyon félve megyek új helyekre, az biztos. Még itt is aggódom néha, pedig innen csak elmennek az emberek és alig vagyunk, az nem jellemző, hogy valakit elküldenek. Örülnek ha van olyan hülye (már bocsánat, de sajna tényleg így van), aki itt marad.

219. Channa* (válaszként erre: 205. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 27. 21:42

Az elmaradt számlák kifizetésére kérj haladékot!

Annál rosszabb nincs, minthogy várd a kikapcsolást, és lehet, hogy kapsz haladékot, ha beszélsz velük.


Sokan vannak ilyen nehéz helyzetben, sokan meg sem említik, hogy állnak, csak összeszorított foggal küzdenek.


Mióta is dolgozol? Kell idő, de gondolj arra, hogy mindig van valahogy. Nehéz, de túl leszel rajta. Ha egy kicsit összekaptad már magad, akkor keress egy jobban fizető állást. Remélem találsz!

218. Icuska538 (válaszként erre: 212. - Aszparagusz)
2023. júl. 27. 20:22
Nem csaló! Ne itélj! Bumeráng jöhet!
217. 69fcad429e (válaszként erre: 216. - Aszparagusz)
2023. júl. 27. 19:03
Akkor minek írsz ide? Nem hat meg, tovább görgetsz, ennyi.
216. aszparagusz (válaszként erre: 215. - Globus)
2023. júl. 27. 17:27

Engem tuti nem vág földhöz.

Van családom, barátaim, akiknek, ha kell segítek a lehetőségeim szerint.

Illetve van egy szervezet, akit ismerek. Pénzzel, önkéntes munkával segítem őket.

Idegenek nem hatnak meg.

215. globus (válaszként erre: 212. - Aszparagusz)
2023. júl. 27. 17:21

Nem gondolom, hogy mindenki csaló. Sajnos, nem az ő hibája, ha véleményben negatívan viselkednek. Igen, tudjuk, hogy sokan tesznek róla, hogy a segítőkész emberek csalódottak legyenek. De beléjük sem kellene rúgni, szerintem pici odafigyeléssel felismerhetőek, akik hivatásszerűen űzik a kéregetést.

Egy kávé ára, vagy egy csomag kávé ára nem vág földhöz...ha átvertek, akkor sem.

2023. júl. 27. 16:47

A segítségkérő link részemről egy végső elkeseredés volt, tény hogy nem MEREM megmondani hogy pontosan hol élek, mert paranoiás vagyok. Már rég bánom hogy létrehoztam, de már mit tehetek. Nem lehet utólag törölni innen, pedig meg akartam már tenni.


Ennek ellenére vannak páran akik tudják a PONTOS nevemet és lakcímemet is. Egészen egyszerűen aki akart nekem valamikor is segíteni, vagy csak szimplán tanáccsal segíteni/beszélgetni, mindenki tud bőven annyit rólam, hogy lekövethető vagyok.

213. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 212. - Aszparagusz)
2023. júl. 27. 16:42

Nem vagyok csaló, de gondold így ha szeretnéd.

Ne akard megtudni mit élek át.

212. aszparagusz (válaszként erre: 211. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 27. 16:39

Megadtál egy segítségkérő linket.

Ott sem mondod el az igazságot.

Szimpla csaló vagy.

Remélem nincs épeszű ember, aki utal neked egy forintot is.

211. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 210. - Aszparagusz)
2023. júl. 27. 16:37
Pont ez az, hogy nem ott élek. Mondom, direkt nem írtam le a pontos helységnevet, mert paranoiás vagyok és félek hogy egyesek felismernek.
210. aszparagusz (válaszként erre: 209. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 27. 16:35
Ha Budapesten élsz, a 6. kerületben, akkor mi a gondod a bejárással?
209. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 208. - Aszparagusz)
2023. júl. 27. 16:22

A pontos lakcímemet direkt nem adtam meg, mert úgy nagyon könnyen felismerhető lennék. Ezért is írtam, hogy privátban mindenkinek válaszolok/kifejtem, mert ott olyan karakterlimites a szituáció, hogy az hihetetlen.

Privátban sokan tudják hol élek. Csak nyilvánosan nem érzem komfortosan magam a megadásával, mivel iszonyat felismerhető.

208. aszparagusz (válaszként erre: 203. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 27. 16:11

Itt ép egy Budapest, 6. ker. címet adsz meg, mint segítség kérés helyszínét.

Merre laksz tulajdonképpen?

207. aszparagusz (válaszként erre: 204. - Birbie)
2023. júl. 27. 16:07

Ha 26 éves vagy, akkor 7-8 éve érettségiztél.

Azóta sehol, semmit nem dolgoztál?

Milyen régre gondolsz, amikor érettségivel és minimális nyelvtudással, lehetett menni akárhova?

Én már túl vagyok a 60-on, de az én "időmben" sem ez volt az általános.

206. Channa* (válaszként erre: 204. - Birbie)
2023. júl. 27. 15:26

Megmondták konkrétan, hogy azért nem vesznek, mert probléma a bejárás?


Egyébként, volt idő, hogy munkanélküli voltam. A pü válság alatt nem vettek fel a szakmámba sehol, így elmentem konyhalánynak, ami ugye 11-23 ig tartó meló volt és a lakhelyemtől 1,5 bkv-zás.

A férjem minden nap jött értem este 23 órára. Soha nem volt gondja, hogy reggel korán kel.


Azt, hogy ezért utasítottak el, csak úgy tudom elképzelni, hogy te hívtad fel a figyelmüket, hogy neked ez gondot okoz.


Még sosem volt olyan munkahelyem, ahol érdekelt volna bárkit is, hogy mivel megyek be munkába és mivel megyek haza...

205. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 204. - Birbie)
2023. júl. 27. 12:53

Őszintén nekem is úgy érzem az az egy szerencsém volt állás téren, hogy ahova felvettek, ott ép eszű ember nem akar dolgozni. Egy kis simlis szar gyár, nem egy multit kell elképzelni, egy kis csarnokban dolgozunk. Állandóan jönnek-mennek az emberek. Van amikor dolgozni sem kell mert épp nincs megrendelés.

Tehát megértem a helyzetedet, én anno egyetem után nem találtam extrémen sokáig munkát. Most meg ami. van...hagyjuk. Legalább van.

Kedves az érdeklődésed, sajnos nem igazán fényesen.

Ott tartok, hogy eladom az utolsó értékemet és szórakozásomat, a telefonomat, különben nem éljük túl fizetésig. Még hosszú hónapok lesznek mire egyáltalán az elmaradt számlákat/tartozásokat be tudom fizetni.

204. Birbie
2023. júl. 27. 10:42

Segíteni sajnos nem tudok, de én is hasonló helyzetben vagyok, csak még a gyárba se vesznek fel. Kovid alatt vizsgáztam, okj pü-számviteli ügyintézőként, azóta nem dolgozok. Nem takarózni akarok ezzel meg nem kifogásokat keresni, de nevetséges már, hogy 3 éve semmi munkát nem találok. Munkaügyi semmit nem segít, ki is vágtak onnan, mert elfelejtettek szólni kovid után, hogy be kellene menni személyesen is aláíratni, már nem igazolják le. Egyetemre nem tudok jelentkezni, mert semmire nem elég a pontom, hiába van nyelvvizsgám, de nem is tudom mit tanulnék szívesen.


Lidl-be sem vettek fel sima bolti eladónak, pedig helyi lakos lennék. Mindennap nézem a professiont, semmire se megyek vele.

AZ uram próbált beszervezni magukhoz a gyártási részre, de nem vettek fel, mert hogy nem tudnék bejárni, csak tömegközlekedéssel vagy együtt mennénk, de mivel neki 4-ig van munkaideje és nekem tovább kellene maradni vagy lenne hétvége (ezzel őt sem akartam terhelni, de kibírtuk volna), erre hivatkozva nem vettek fel, mert nem tud alkalmazni így. Pedig vitt-hozott volna, míg lett volna pénzem.

Vezetni nem vezetek, 1 autó van, amivel a párom jár, a buszra hagyatkozhatok, mert a vasútvonalakat kezdik megszüntetni a járatokkal együtt. Minden zár befele a környéken, posták szűnnek meg stb. Így csomó mindentől elesek bejárás szempontjából, pl Meki, mert nem tudok hogy hazajönni, az utcán nem aludhatok, páromat meg csak nem ugráltatom minden este, hogy jöjjön be elém 11-re, mikor reggel korán kell kelnie és fél napokat levezet. Voltam csomó interjún, de onnan tovább nem jutottam. Önéletrajzomba nem lehet hiba, azon kívül, hogy nincsen tapasztalatom, mert hogy lenne, ha sehova nem kellek? Hiszen az uramat ugyanezzel a CV-vel felvették, csak neki volt 5 év tapasztalata.


Hiába akarsz meg akarnál te dolgozni, ha arra se méltatnak, hogy behívjanak interjúra. Már ott tartok, hogy minden kuli munkát elvállalnék, de sehova nem kellek.

Költözni nem tudunk, tele vagyunk hitellel, páromnak legalább biztos munkája van, nem fogja csak úgy eldobni főleg a mostani helyzetben.

Itt vagyok 26 évesen, 0 munkatapasztalattal, semmi pénzzel. Régen meg sima érettségivel minimális nyelvtudással is mehettél akárhova. Mostmeg csak a seggnyalás és az ismerősök ajánlgatása megy egyre jobban. Ja meg ha nem vagy kikent, felfúj szájú madame. (Tisztelet a kivételnek)


Nem siránkozok, folyamatosan adom be és nézegetem az állásokat, de mindenkinek csak az jön le, hogy büdös nekem a munka, kifogásokat keresek, dolgozni se akarok stb. Nagyon megvisel lelkileg és szellemileg az egész, kezd rajtam eluralkodni a depresszió.


Csak azért írtam, hogy még szarabb helyzetben vagyok, mint te.

olvastam már az elejétől kezdve a történeted, de nem voltsm regisztrálva, csak most.

Hogyan alakul a helyzeted?

203. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 202. - Icuska538)
2023. júl. 17. 22:39

Nem tudom itt meg szabad-e osztani a linket, de beteszem. Már nem sok vesztenivalóm van. :(

Sajnos az oldal ahol gyűjtök kevés karaktert enged, ezért megadtam egy másodlagos e-mail címet, ahol szívesen kifejtem bővebben a történetemet. Természetesen ha itt lenne valaki, aki szeretne segíteni, vagy csak kíváncsi, az szóljon és leírok mindent. Ez így korrekt.


[link]

202. Icuska538 (válaszként erre: 201. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 17. 22:18
Én követlek de ezt a link akarmit nem tudom megcsinálni. De szoktak olyan irogatók akik segiteni tudnak.... Valaki segitsen már ennek a lánynak. Kérem! 🙏🙏🙏
2023. júl. 17. 22:09

Sziasztok!

Lenne egy hatalmas kérésem hozzátok, akik még olvassátok a vallomásomat. Meg tudnátok osztani ezt az "adománygyűjtést"? Hatalmas segítség lenne, hátha eljut több emberhez, mivel én nem tudok sikerrel járni, lévén nem használok olyan oldalt, ahol sok követőm/ismerősöm lenne. Sajnos a baj csak jön, így sürgősen össze kell gyűjtenem pénzt, hogy befizessek a követeléskezelőnek egy nagyobb összeget (munkanélküliségem miatt a számlák csak kis részét tudtam fizetni, a végére már étel sem igazán maradt, de nem akarom sajnáltatni magam). Nem tudnak várni addig, míg megkapom az első fizetésemet és ha nem fizetek, akkor az egyetlen tulajdonom mehet rá - a házam.

Amennyiben egy megosztással tudnátok segíteni, kérlek írjatok és elküldöm a linket nektek privát üzenetben.

Amennyiben a teljes történetemre is kíváncsiak vagytok, elmesélem, mivel ez így korrekt. Csak itt nem szeretnék túl sok mindent megosztani, mivel paranoiás vagyok és félek, hogy valaki rám ismer és segítség helyett gúnyt űz a nyomoromból. Tudom, ez butaság, de sajnos túl instabil vagyok lelkileg a történtek miatt.

Előre is köszönöm Nektek, ha segítetek megosztani a gyűjtést!

Legyen szép estétek, remélem élvezitek a nyarat és boldogok vagytok. Őszintén mondom./írom :)

200. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 199. - 45e71ccc79)
2023. júl. 11. 08:36
Köszönöm! 🥲
199. 45e71ccc79 (válaszként erre: 197. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 10. 11:42
Legjobbakat, én is pont tegnap gondoltam Rád, ha hiszed, ha nem! 😊
2023. júl. 10. 11:08
Én is sok szerencsét kívánok.
197. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 196. - New(l))
2023. júl. 10. 10:34

Köszönöm szépen!

Igyekszem kitartani, jövő hónapig valahogy túl kell élnem.

196. New(l) (válaszként erre: 195. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 10. 10:25

Önkormányzathoz: amikor beadod a kérelmedet, az ügyintéző listába veszi, és adandó alkalommal fölterjeszti az arra illetékes bizottságnak. Legalábbis egy nagyobb településen így működik, nem a polgi vagy valamely vezető dönt róla egyszemélyben. Nyár lévén viszont a bizottságok is ritkábban üléseznek, ráadásul a döntésüket határozatba kell foglalni, megküldeni, és csak ezután jön a kifizetés (pénztári napokon). Ez a szokványos ügymenet, persze nagyobb tragédiák esetén (pl. leég egy család háza stb.) nem tartják be a protokollt, és gyorsabban érkezik a segítség.

Kitartást kívánok neked! 🍀🍀🍀

195. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 194. - Channa*)
2023. júl. 10. 09:05
Igen. Nem a legjobb, ugye nem multi hanem csak egy kis cég, de a semminél több. Sajnos egyelőre nem sokat segít, lévén amit most kapok pénzt el is megy majd az utazásra. Vannak napok amikor nem kell menni, az is kiesik. Szóval remélem valami más összejön, bár már az is elég lenne ha találnék hétvégi mellékest vagy valamit, akármit, mert a számlákat nem tudom kifizetni és őszintén így még enni sem marad. Már eladni sem tudok semmit, szóval minden lehetőségeket kilőttem. Egyedül az önkormányzat maradt, ők még mindig nem válaszoltak a kérelmemre, nem értem mi tart ennyi ideig. Na mindegy. :/
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook