Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nincs pénzem, nem vesznek fel sehova dolgozni, kilátástalan... fórum

Nincs pénzem, nem vesznek fel sehova dolgozni, kilátástalan... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7 8
74. Channa* (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 13. 18:57

Engem se vettek fel auchanba, lidl-be, cba-ba, stb., mert nincs kereskedelmi végzettségem.

Közgazdász informatikus vagyok;)

73. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 70. - 55Judit)
2023. jún. 13. 17:46
Köszönöm szépen, később írok privátban.
72. 55Judit (válaszként erre: 71. - Semleges)
2023. jún. 13. 17:31
Ez is jó ötlet. Segédápolástól sokan óckodnak, de lehet gyerekosztályra is menni az talán könnyebb. Kórházban mosodásnak is lehet jelentkezni. És van olyan dolgozó is, nem tudom hogy nevezik, aki vizsgálati mintákkal rohangál az osztályok és a laborok között.
71. semleges (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 13. 17:14
Próbáld meg valamelyik kórházat segéd ápolónak, konyhai munkásnak, portásnak.
70. 55Judit (válaszként erre: 69. - 55Judit)
2023. jún. 13. 16:52
Vagy megmutatom fotókon a szállást, és ha akarsz, te is beszélhetsz vele. Ennél több segítsége senkitől nem számíthatsz ugye tudod?
69. 55Judit (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 13. 15:45

Árúfeltőnek leginkább diákokat vesznek fel a nyári szünetben. Így esélytelen a próbálkozásod


Van itt a Balatonnál egy ismerősöm, 44 éves nő, aki mobil házat ad ki tavasztól a fűtési szezon kezdetéig saját nyaralója udvarában. Csak fűtés nincs benne. Tudom, munkanélkülinek drága az olcsó szállás is. De a Balatonnál sokat keresnek a szezonmunkások, ez a szállás meg éjszakánként 5 ezer, de szerintem ha valaki hónapokra kiveszi, ad kedvezményt. Ha nem akarsz szezonális munkát, ugyanerről a szállásról el lehet járni Fehérvárra üzemi busszal szalagmunkára. Folyamatos műszak, jól keresnek. Ha tényleg semmire nincs kilátásod, itt valamit megpróbálnék. Legrosszabb esetben 3 hónap múlva visszamész oda ahol most vagy. Ha gondolod, beszélek a lakáskiadó nővel.

68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 67. - 55Judit)
2023. jún. 13. 15:03
Bármit elvállalnék az az igazság. De így hogy épp árufeltöltőnek sem felelek, kicsit megint megzuhantam. Azt hittem a kereskedelemben olyan nagy a hiány (legalábbis mindenki ezt szajkózza), hogy oda 100% kelleni fogok.
67. 55Judit (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 13. 14:57

Nem olvastam mindent, de az utóbbiakból azt gyanítom elég nagy a baj.

Amíg nem akad valami állandó, idény munkát mondjuk a Balatonnál nem vállalnál el?

66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Ms_Daisy)
2023. jún. 13. 14:35

Jelentkeztem olyan pozíciókra is.

Az imént kaptam egy levelet, hogy a Tescóban nem vesznek fel dolgozni. Azért ez már durva, hogy árufeltöltőnek se vagyok jó? Nem értem. Vegyem ki hogy eddig irodai munkát végeztem és írjam be, hogy egyetemistaként a Tescóban dolgoztam + voltam dohányboltban eladó és akkor már megfelelő leszek? Miért ne tudnám megtanulni a kereskedelmi munkát, amire állítólag BÁRKIT felvesznek, annyira kevés az ember?

2023. jún. 12. 23:09
És ügyfélszolgálati munkák? Engem a Köbe biztosítóhoz hívtak.
64. Channa* (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 12. 16:19
2 órára, mert arra még szabi sem jár...
2023. jún. 12. 16:12

Sajnos egy nagy átverés az egész - ahogy gondoltam. A hirdetéssel ellentétben (amit szóvá is tettem, játszotta a "főni" a nagy. csodálkozást) nincs fix bér, csak akkor jár fizetés ha megjelenik egészségügyi vizsgálaton az általad felhívott személy. Itt még nincs vége: 3 hónapig nem jelentenek be - ha "jó" vagy, akkor a vezetőséggel megbeszélhető, hogy bejelentsenek KÉT!!!! órára. A betanulási nap után nem jár pénz csak akkor, ha ott maradsz. Tehát ha 2 hét után elmész, akkor mínuszban zársz.

Szóhoz sem jutok. Volt egy megérzésem, de reménykedtem.

2023. jún. 12. 16:10
Szorítunk! 🍀🍀🍀
61. Főnix3 (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 12. 15:09
Sok sikert! Nagyon szorítok neked!
60. Channa* (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 12. 15:06
🍀🍀🍀🍀🍀
2023. jún. 12. 08:42

Sziasztok! Épp állásinterjúra indulok, később jelentkezem a részletekkel - hogyan sikerült elindulni/ mi történt a megbeszélés során.

Mindenkinek köszönöm a kedves és támogató szavakat, külön kiemelek majd 3 embert, akiknek életem végéig hálás leszek.

Próbálom tartani a pozitív attitűdöt, nem bevonzani a negatív energiát ami eláraszt és bízom, hogy nem egy olyan munkára jelentkezem, ami egy átverés.

Hajrá Nekem és köszönet Nektek! 😊

58. Főnix3 (válaszként erre: 57. - Regin_a)
2023. jún. 11. 15:13

Még festés előtt volt az emeleti szint.Az ablakokat,ajtókat csiszoltam.Az arcom is durván poros volt,munkásruhában, kertészgatyóban,pólóban.Tehát semmi kihívó nem volt rajtam. Közben a fiúk a kinti állványról mászkáltak be a nyitott ablakokon.Kívülről szigetelték az emeletes házat. A telefonszámukat, hatalmas számokkal írták a falra.

Persze jól esett, de soha nem hívtam fel senkit. :D

Gondolom 20 évvel ezelőtt nem sok nő volt szobafestő munkás,érdekes voltam számukra.

Majd ebből fejlesztettem tovább magam. Elkezdtem az otthonunkban rajzolni a falra és színezni. A gyerekek szobáját elborították a disney figurák. :) Az előszoba barlang lett,köveket festettem.A wc dzsungel,a fürdőben cápa lett... Nem tudtam leállni. :D

57. Regin_a (válaszként erre: 20. - Főnix3)
2023. jún. 11. 14:50

sok telefonszámot sosem láttam falra írva."

Festés/hengerelés után vagy elött? :) Mer' nem mindegy!


Le a kalappal, merthogy ismerem ezt a munkát is, úgy hogy nem szakmám

56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Ms_Daisy)
2023. jún. 11. 14:33

Amikor váltani akartam, akkor nekem is sorra jöttek az interjúk/ajánlatok. Így hogy nincs állásom, elkerül minden, mintha valami átok ülne rajtam. Nem értem, de remélem ennél már csak jobb lehet és beindulnak a dolgok.

Ha sikerül elmennem, holnap lesz egy interjúm. Bár már ettől is félek, mert semmiféle cégadatot nem találtam a cím alapján és call centeres munka... azt állítják fix. fizetés és nem kell értékesíteni. Remélem ha eljutok akkor személyesen nem azzal fogadnak, hogy ja DE, amúgy eladnod kell és csak akkor jár pénz - tudom, nagyon negatív vagyok, de anno volt ilyen tapasztalatom és nem kicsit dühített, hogy akkor feleslegesen hallgattam végig a szentbeszédet és költöttem utazásra, mert emlékszem, hogy csak az interjú végén közölték a csodás igazságot.

2023. jún. 11. 14:24
Amikor pályakezdő voltam 19 évesen, én sem kellettem sehova. Aztán egy ismerős beajánlott egy haverjánál az egyik hipermarketbe pénztárosnak. 3 évre ott ragadtam. Aztán 3 év után váltani akartam, és akárhova jelentkeztem minden hová behívtak! Irodai munkánánál voltam interjún, ügyfélszolgálat, cipőbolt, pénztáros munka, banki ügyintézői. Még én válogathattam hova szeretnék menni dolgozni.
54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Channa*)
2023. jún. 11. 12:12
Írtam!
53. Channa* (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 11. 11:56
Írj privátba!
52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Michelle.r)
2023. jún. 11. 11:40
Köszönöm szépen, sajnos a linket nem tudom megnyitni, de amint lesz lehetőségem meghallgatom.
51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Channa*)
2023. jún. 11. 11:39

Köszönöm szépen az ötletet, utánanézek az aktívkorúak ellátásának. Nem tudtam, hogy én ilyenre jogosult vagyok, amikor nézegettem a támogatásokat csak a település szintű segélyt találtam. Pedig kutató is voltam, így nem értem hol siklott el a keresési technikám.


Ez a bankos téma érdekes. Sok álláslehetőséget láttam, egy ismerősöm is toborzott embert, de mindenhol elvárás volt a pénzügyi végzettség. Így sajnos olyanba még nem futottam bele, ahova megfelelnék. Ha esetleg tudsz ilyet, akkor kérlek jelezd és írok privátban.


Vendéglátás után már nézelődtem, van egy szuper Giggle nevű oldal, de egyelőre ruhát és pénzt kell szereznem az utazáshoz/munkához és utána tudok vállalni barback és hasonló napi kifizetéses munkákat. (Sajnos szinte az összes lehetőség megköveteli az olyan dresskodeot, amihez jelenleg nincsen öltözékem és kérni sem tudok senkitől.)


Mindenkitől elnézést kérek ha lassan reagálok, de korlátozott az internet, így nem mindig tölti be az oldalt.

50. michelle.r (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 11. 11:16

Nem olvastam minden hozzászólást, de amit igen, abban semmi bántást nem láttam. Azt elhiszem, hogy most olyan állapotban vagy, hogy bármiben ezt látod. De ezen csak te tudsz változtatni.


Ha eddig nem gyűlöltél, most fogsz. 😎 De bánja kánya, mert ha ezt nézőpontok nélkül, a kíváncsiság teréből meghallgatod egyszer-kétszer, biztos vagyok benne, hogy segít kimozdulni ebből az állapotból:

[link]

2023. jún. 11. 10:52
Írj privátot. Én is tudok küldeni egy kis pénzt.
48. Channa* (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 11. 09:00

Aktívkorúak ellátását igényelj. Emellé adnak egy papírt, és ingyen utazhatsz!


Budapesti bankban dolgozok, már senkit nem érdekel a leendő munkatárs végzettsége, csak az, hogy érettségije legyen. A fiókokban eladóktól kezdve, tanárig, mindenféle végzettséggel, tapasztalattal rendelkezők dolgoznak.


A nem fiókos munkatársak között rengetegen vannak akik vidékiek. Nem Pest megyeiek, hanem Debreceniek, Kecskemétiek, Nyíregyháziak, Soproniak, stb. Home officeban dolgoznak, x időnként bejönnek, de nem kötelező.


Irodai munkához nyugodtan írd az önéletrajzodba a diplomát, de egyéb munkakörhöz ne írd be.


Ha Van lehetőséged vendéglátásban dolgozni, akkor vállalj 1-2 napot, mert azzal is 20-30 ezret kereshetnél, és akkor lenne elegendő pénzed az utazásra.


Vendéglátásnál simán mondhatod, hogy 2 évig pincérkedtél, konyhalánykodtál, stb., senki nem tudja ellenőrizni, hogy nem igaz, hiszen nem igen jelentik be őket.


Tudom, hogy nehéz melót találni, de a te korodban talán nem.


Sok sikert!

47. semleges (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 11. 04:45
Ne sírj! Annyi tanácsot kaptál itt, vegyél egy nagy levegőt és nosza. Én is azt gondolom, hogy leszel még te sikeres.
46. Főnix3 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 11. 02:09

Ne sírj! És ezt ne is vedd a szívedre, ami most itt "ellened" megy!

Magyarázkodnod sem kell! Ne tedd!

Most ,még gondban vagy, de eljön a te időd! Kitartást!!!

2023. jún. 10. 23:30

Igen, még egy kis ideig van feltöltős mobilhetem, "kigazdálkodtam" az utolsó munkanélküli segélyből, hogy tudjak hatékonyabban állásokra jelentkezni. A korlátlan itthoni előfizetést nem tudtam befizetni, így annak már annyi.

"Eljutott valahogy a HOXA-ra". Igen, mert valahol szerettem volna kiadni magamból a felgyülemlett stresszt, mert nem tudom senkinek elmondani!!!!!!


Kérlek ne bántsatok már. Kár is volt ide kiírnom a fájdalmamat, már annyi rossz szót kaptam, hogy sírni lenne kedvem, hiába anonim.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook