Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Népszámlálás 2011-Jelentkezett valaki Számlálóbiztosnak? fórum

Népszámlálás 2011-Jelentkezett valaki Számlálóbiztosnak? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
39. csera (válaszként erre: 38. - Pumukli75)
2011. szept. 4. 08:20

Szurkolunk neked!


Nálunk is túljelentkezés volt, a fiam és barátnőm tartalékosak lettek, mert ha valakinek nem sikerül a vizsga, vagy beteg lesz, vagy valamiért nem tudja elvégezni a munkát időben, akkor ők lépnek a helyükbe.

2011. szept. 3. 21:05
na pénteken bementem az önkormányzatba..mondták h még csak most fog összeülni a bizottság és dönteni h kit vesznek fel mert túljelentkezés van..szóval most várakozok..
2011. aug. 31. 09:01
felülvizsgáló lettem, szept.15-én lesz az eligazítás.A javadalmazás azért meglehetősen érdekelne.
36. syria (válaszként erre: 34. - Csera)
2011. aug. 30. 19:09

A Szonda Ipsosnál kb. 20 éve dolgoztam, akkor megérte. Másodállásnak, jövedelemkiegészítésnek.


Gőzöm nincs, hogy az itt-ott feltüntettek díjak bruttó, vagy nettó. Nem is annyira pénz, mint inkább a kihívás érdekel ebben a feladatban. :)

35. csera (válaszként erre: 33. - Syria)
2011. aug. 28. 17:59

Ja, nálunk a papír alapút adnak mindenkinek, de mellette lesz 1 DVD oktatófilm is!

De, hétfőn este okosabb leszek :)

34. csera (válaszként erre: 33. - Syria)
2011. aug. 28. 13:58

A számlálás tényleg okt. 1-31. között lesz, de szeptember 27-30 között már ki kell hordani a tájékoztató leveleket, ami az internetes kódot is tartalmazza. Tehát a munka már ekkor kezdődik!

Én sem hiszem, hogy nem fog sikerülni Neked, pláne ilyen tapasztalattal :)

A Szonda Ipsosnál már nem dolgozol? Jól fizettek?


Az én figyelmemet elkerülte, hogy a munkanélküliség kizáró ok, de ha így van, annak szerintem az lehet az oka, hogy ha nincs főállása valakinek, akkor ezzel a megbízással rengeteget lenne az adó ás járulék utána. Persze nem vagyok könyvelő, nem tudom pontosan.

Még azt se tudtam pontosan értelmezni, hogy a kereset tábla alján mit jelent a következő mondat;

"A személyi juttatások díjtételei nem tartalmazzák a munkaadókat terhelő járulékok összegét."

Akkor ezek most bruttó, vagy nettó keresetek?

33. syria (válaszként erre: 31. - Csera)
2011. aug. 28. 13:26

Annyira mégsem profik, mert az az aprócska tény kimaradt a levélből, hogy október 1-31-ig kell elvégezni a munkát.

Nagyon kíváncsi vagyok az oktatóanyagra, amiről azt sem tudni, hogy papír, vagy elektronikus anyagú. (az előbbinek jobban örülnék.)

Nem gondolom, hogy a vizsgán megbuknék. Összeíró biztos voltam annak idején (még diákkoromban), amikor bevezették a személyi számot. Utána a Szonda Ipsosnál volt éveken keresztül másodállásom, eszméletlen mennyiségű lakásba csengettem be hivatalos kérdezőként, úgyhogy van némi tapasztalatom az ilyen jellegű munkákhoz.


Miért kizáró ok, ha valaki munkanélküli?

Egyrészt nekik van a legtöbb szabad idejük, másrészt nekik van a legnagyobb szükségük bevételre. Érti ezt valaki? Mert én nem.

32. csera (válaszként erre: 29. - Ibatisz)
2011. aug. 27. 16:04

Szerintem a jövőhéten Ti is kaptok értesítést, mert úgy gondolom szeptember közepéig vizsgázni kell, mert 27-én el kell kezdeni kihordani a tájékoztató leveleket!

Írj, ha válaszoltak.

31. csera (válaszként erre: 28. - Syria)
2011. aug. 27. 16:02

Hát úgy néz ki a Ti önkormányzatok profi! Szépen megfogalmazott levél és szervezettség. Nálunk, mivel "csak" 50-55 fő számlálóbiztos lesz, ezért körtelefon ment és egyszerre kapjuk az anyagot, néhány gondolattal mellékelve :)! Közölte a jegyzőnk, hogy Ő nem tud röviden beszélni.

Azt, hogy tanulni és vizsgázni kell, azt én is mondtam, hisz ez így is lett propagálva, de nem hiszem, hogy eget-verő vizsgáról lenne szó. Csak sikerül, ha átolvassuk az anyagot, meg megnézzük az oktató filmeket.

30. csera (válaszként erre: 27. - 2dfcd669cb)
2011. aug. 27. 15:57
Én a KSH honlapján közzétett összegekről beszéltem, úgy gondoltam, hogy egységesen, ezeket az összegeket adják. Itt tesznek különbséget, hogy megyei jogú város és egyéb :(.
2011. aug. 27. 10:24
Mi jelentkeztünk a párommal a XIV.kerületben, de válaszra se méltattak.
28. syria
2011. aug. 27. 09:37

Tegnap kaptam az alábbi e-mailt.


Tisztelt Jelentkező!

A 2011. évi népszámlálásra benyújtott számlálóbiztosi jelentkezését köszönettel vettem.

Tájékoztatom, hogy első lépésként a KSH által elkészített oktatócsomagok átadására, majd szeptember 13-20. közötti időszakban a tantermi oktatásra kerül sor.

Az oktatócsomagok átadásának időpontja: 2011. szeptember 5-én 9,00-tól 18,00 óráig

2011. szeptember 6-án 9,00-tól 18,00 óráig.

Átadás helyszíne: xxxx Budapest, xxxxxxxxxxxxxxx (Közterület-felügyelet)

Amennyiben a fent megjelölt időpontokban akadályoztatása esetén nem tud megjelenni, kérem haladéktalan jelentkezését a nepszamlalasbp18@gmail.com e-mail címen, vagy a xxx-xxxx-ös telefonszámon X. Y.-nál.

Az oktatás időpontjáról az oktatócsomag átvételekor kap pontos tájékoztatást.

Az oktatások után kerül sor a vizsga letételére. A szerződéskötés feltétele a sikeres vizsga. A szerződéskötéssel egyidejűleg adjuk át a körzetcsomagokat.

A szerződéskötések, körzetcsomagok átadásának várható időpontja: 2011. szeptember 21-23., naponta 9,00-18,00 között.

Tájékoztatom, hogy a hatályos jogszabályok értelmében a díjazás kizárólag bankszámlára utalással történhet.


Szóval tanulni és vizsgázni is kell a munka elnyeréséhez!

27. 2dfcd669cb (válaszként erre: 15. - Csera)
2011. aug. 27. 08:30
Azt gondolom, hogy a fizetés önkormányzat függő, nem egységes országosan. 10 éve Százhalombattán voltam, most Bp-en, s én is úgy látom itt több a pénz. Meg is lepődtem, de azt mondtam, várjuk ki a végét. Ott viszont kaptunk még a végén plusz bónuszt, mert ügyesek voltunk! :-)
26. 2dfcd669cb (válaszként erre: 1. - Csera)
2011. aug. 27. 08:26
Én is jelentkeztem. Eddig még nem kaptam semmi visszajelzést, sem telefonon, sem levélben. Pedig már aktuális lenne. 10 évvel ezelőttin már részt vettem, csak akkor vidéki városban, most Bp. VIII. ker-ben jelentkeztem.
25. csera
2011. aug. 25. 20:35

Nos, jött a telefon a jegyzőnk kolléganőjétől, hogy hétfőn 5-kor lesz egy kis megbeszélés és a tananyag kiosztása!

Úgy látszik más is szeretne felkészült lenni, nem csak én :D!

24. Derya (válaszként erre: 23. - Csera)
2011. aug. 25. 15:08
:-) igen, ezért kérdeztem én is.
23. csera (válaszként erre: 19. - Derya)
2011. aug. 25. 15:07

Tényleg, erre a sorra már nem emlékeztem :)

Gondolom, azt hogy állandóan (nappal) elérhetnek telefonon az "adatszolgáltatók", pl. időpont egyeztetés céljából. De remélem effektív munkavégzést nem kell 8 órában végezni, mert ugye ez nem főállás!

22. geridina (válaszként erre: 13. - Derya)
2011. aug. 25. 15:05
szerintem csak nem szóltak az üzemeltetőnek, hogy vegye le a hirdetés:)
21. geridina (válaszként erre: 14. - Csera)
2011. aug. 25. 15:04

Erre sajnos nem tudok válaszolni.

Nekünk idehozták hétfőn a ksh-tól a sok dobozt, a jegyző egész nap telefonálgatott, hívta be a számlálókat, hogy jöjjenek a papírért 2 napon belül. Egyelőre csak egy nagyméretű borítékot kaptak. A tartalmát én nem láttam:)


Úgy van, hogy szeptember 27-30 között kell az értesítést bedobálni a házakba, hogy interneten szeretnék kitölteni, vagy pedig papír alapon? Utána pedig október 1-31 között kell a népszámlálást végezni.


az állandó készenlét alatt azt értették, hogy valakihez például lehet, hogy akár ötször is vissza kell menni, míg otthon találja a számlálóbiztos.

20. csera (válaszként erre: 17. - Derya)
2011. aug. 25. 15:01
Biztosan kifelejtették, de kérdezz rá a jegyzőnél, mert ha kevés a jelentkező, még lehet hogy nálatok lehet jelentkezni!
19. Derya (válaszként erre: 18. - Csera)
2011. aug. 25. 15:01
nem, ez a népszámlálás pont eu honlapon van, a jelentkezési lapban.
18. csera (válaszként erre: 8. - Derya)
2011. aug. 25. 15:00
Ezt az oktató filmben vagy hol láttad-hallottad?
17. Derya (válaszként erre: 16. - Csera)
2011. aug. 25. 15:00
abban nincs benne, ami az önkormányzatunk honlapján van.
16. csera (válaszként erre: 13. - Derya)
2011. aug. 25. 14:59
Ha elolvasod a felhívást, akkor benne kell lennie, hogy augusztus 10-ig lehet jelentkezni!
15. csera
2011. aug. 25. 14:58

Én kisvárosban jelentkeztem, nem tudjátok miért más a fizetés Bp-megyei jogú városokban és kisközségekben?

Sztem egy faluban, vagy ritkábban lakott helységben, sokkal többet kell talpalni, mintha bemegy valaki egy bérházba és 2 házszám alatt lejárja a 100-140 címet :(

14. csera (válaszként erre: 9. - Geridina)
2011. aug. 25. 14:56

Én ma kérdeztem a jegyzőnktől, közölte, hogy a KSH honlapján fenn van az anyag, de ha akarok akkor hétfőn bemehetek a papír alapúért!

A gondom, hogy munka közben a állandóan a gép előtt vagyok, otthon meg a fiamnál kell kérvényt benyújtanom a gépért, szóval praktikusabb lenne papír alapon. Összegyűjtöttem egy word dokumentumba tájékoztatókat, kinyomtattam és azt olvastam át egyszer. (így pihentettem a szememet :D)

Arra lennék volna kíváncsi, mi más a központi anyagban?

Akkor jól értem, hogy 2 féle tananyag van?

13. Derya (válaszként erre: 12. - Geridina)
2011. aug. 25. 14:34
nálunk még kinn van az önkormányzat honlapján a felhívás, ebből az következne, hogy lehet még.
2011. aug. 25. 14:29
Már régen nem lehet jelentkezni
11. debju
2011. aug. 25. 14:29

kik jelentkezhetnek ilyenre?

hol lehet jelentkezni?

10. Derya (válaszként erre: 9. - Geridina)
2011. aug. 25. 14:26
és akkor szerinted mit jelent ez a feltétel?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook