Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Népszámlálás 2011-Jelentkezett valaki Számlálóbiztosnak? fórum

Népszámlálás 2011-Jelentkezett valaki Számlálóbiztosnak? (tudásbázis kérdés)

99. csera (válaszként erre: 98. - Ágnes1984)
2011. szept. 20. 16:23

Igen, a Teremőr a jó válasz! Én ezt bebuktam, de még így is belefért a 4 rossz válasz lehetőségbe :)


Én úgy értettem, hogy igen, ugyanannyi jár, mintha Te vennéd fel az adatokat. Én is meglepődtem, de jó hír!

2011. szept. 20. 07:24

A 7-es kérdésre a "B" a helyes válasz, hiszen az október 1. napja szerinti állapot a fontos, nem az, hogy mit csinált 20 évvel ezelőtt.

Én azt szeretném kérdezni, hogy a papír alapú önkitöltésért ugyanannyi pénz jár, mintha velem töltenék ki? Én azt gondoltam hogy nem, de ha így van, annak csak örülök:)

97. breal
2011. szept. 19. 22:51
Bevallom ez engem is érdekelne, bár én a múzeumi teremőrt választottam (tehát a B-t).
2011. szept. 19. 22:00

Sziasztok!


A 7-es kérdésre mit válaszoltatok? Előre is köszönöm a segítséget.

95. csera
2011. szept. 19. 18:01
Syria, megelőztél :D
94. csera (válaszként erre: 92. - Mona1201)
2011. szept. 19. 18:00

Kedves Mona!

Nem gondoltam, hogy nektek ilyen hamar volt az oktatás és már nincs nálad a teszt :)

A 9. kérdés így szólt ha jól emlékszem, "Egy elvált nő él két lányával és az egyik lányának az élettársával egy lakásban. Melyik felsorolás a helyes, a családban betöltött szerepek szerint?"

a.) egyedülálló szülő, gyermek, gyermek, nem rokon

b.) egyedülálló szülő, gyermek, gyermek, élettárs

c.) egyedülálló szülő, gyermek, élettárs, élettárs.

És a "C" volt a helyes, az indokot írtam lentebb.


Az interneten kitöltőkért, csak a kézbesítési díjat 180/150 Ft-ot kapod (persze ha jól tölti ki és nem kési le a dátumot, de a papíralapú önkitöltésért minden jár!

93. syria (válaszként erre: 92. - Mona1201)
2011. szept. 19. 17:58
A kézbesítésért kap díjat, ami fővárosi kerület, megyei jogú város, külterület esetén 180 Ft/db, többi településen 150 Ft/db.
2011. szept. 19. 13:58
Még az lenne a kérdésem, ha valaki interneten tölti ki a kérdőívet, akkor azért a SZB nem kap pénzt?
91. Mona1201 (válaszként erre: 71. - Csera)
2011. szept. 19. 13:55

Kedves Csera!

Nem véletlenül írta, hogy nem emlékszem a 9.kérdésre... A tesztet be kellett adnunk, úgyhogy megnézni nem tudom... De kösz a tippet :)

90. csera (válaszként erre: 89. - Ágnes1984)
2011. szept. 19. 11:04

Az én fiam tartalékos lett, ezért rákérdeztem a részletekre :)

Az oktatáson való részvételért kap 3000.- Ft-ot és ha nem kell számolnia, akkor a KSH-val köt a végén szerződést és 10.000,- Ft-ot kap a készenlétért.

Ha be kell ugrania, akkor Ő is az Önkormányzattal köt szerződést és annyit keres, amennyit számol, tehát lehet ezzel a végén rosszabbul jár :)


Szerintem a 25-30 enyhe túlzás!

2011. szept. 19. 10:03

Hát nekünk sem volt túl jó előadónk, az útmutató könyvből sokkal többet megtudtam:)

Egyébként az igaz, hogy a tartalék számlálóbiztosok 25-30ezer forintot kapnak a készenlétért, az esetleges "semmiért", mert ezt azért egy kicsit túlzásnak tartanám?!

88. csera (válaszként erre: 86. - Ymanie)
2011. szept. 18. 17:16

Őt is meg kell számolni, ha életvitel szerűen (az az naponta itt alszik, innen jár munkába, iskolába, stb.) itt él!

Hogy Ő minek magyarnak, románnak, stb-nek valja magát azt nekünk feltétel nélkül el kell fogadnunk :)

Ha nem akar válaszolni, akkor azt jelezni kell a jegyzőnek (felülvizsgálón keresztűl), aki elindítja az eljárást!

87. syria (válaszként erre: 86. - Ymanie)
2011. szept. 18. 15:01

Többek között az is, hogy megtudjuk, milyen nációk lakják az országot akár feketén, akár legálisan.


Egyébként pedig ez az egyetlen olyan adatgyűjtés, amellyel pontosan megismerhetjük Magyarország egészét, képet kaphatunk arról, hányan és hogyan élünk. Itt most mindenki számít, csak akkor lesz teljes, megbízható a kép, ha mindenki részt vesz benne.

86. Ymanie
2011. szept. 18. 13:05
Sziasztok!Az addig rendben,hogy a magyarországon született magyar állampolgárokat magyarnak számítják,és az is tiszta,hogy vannak letelepedett magyar állampolgárságot kapott külföldiek akik ugyancsak ide tartoznak.Kérdésem az,hogy a feketén évek óta itt élő és dolgozó román és hasonló emberek és családok hova tartoznak? Egyáltalán mi a célja a népszámlálásnak?
85. csera (válaszként erre: 84. - Syria)
2011. szept. 18. 10:34

Hát, ahány város annyi szokás :)! Nálunk ott kellett lenni a felülvizsgálóknak is az oktatáson, bemutatták őket és felsorolták, kihez ki tartozik.

Akkor Te legalább láttál már szerződést :)

Szurkolok, hogy jó körzetet kapj!

84. syria (válaszként erre: 83. - Csera)
2011. szept. 17. 15:14

A felülvizsgálókat állítólag nagyon alaposan kiképezik. Még nem találkoztam a sajátommal.

22-én kell menni a szerződésért, aminek a személyi részét már a tanfolyamon ki kellett tölteni (ha csak nem telefonálnak, hogy valamiért nem kellek), akkor kapjuk meg az anyagot, ami elég súlyos lesz, mert írták, hogy gondoskodjunk megfelelő szállítóeszközről.

A felülvizsgálómmal is akkor fogok találkozni.

Nem tudom hányan lehetünk a kerületben, de elég sokan, mert két napra osztották el a szerződéskötést. 22-én az A-L betűvel kezdődő nevűeknek kell menni, a maradéknak 23-án. Örülök, hogy az első napra esek, ott is leszek a lehető legkorábbi időpontban, remélvén, hogy az elején még lehet a körzetekben válogatni.

83. csera (válaszként erre: 82. - Syria)
2011. szept. 17. 11:03

Hát, ez röhej!

A felülvizsgáló kitől tanul?

Legalább értelmes felülvizsgálót kaptál?


Az önellenőrző kérdéseket mi se beszéltük át :D, de még a tesztet se, csak egy-egy kérdést, amire rákérdeztek az emberek.

N állatok hány SZB van?

Mikor írtok szerződést és kaptok körzetlistát?

82. syria (válaszként erre: 73. - Csera)
2011. szept. 16. 19:51

Katasztrofálisan rossz előadót fogtunk ki.

Volt olyan kérdés, amire először azt válaszolta, hogy igen, pár percre rá azt, hogy nem. Végül a legtöbb kérdést kínjában azzal intézte el: forduljunk a felülvizsgálóhoz. :(

Mivel már eleve csúsztunk a bénázása miatt, az önellenőrző kérdések megválaszolására sor sem került; nem is szedték be se senkitől, mert az arra lett volna hivatott, hogy közösen megbeszéljük, ami persze elmaradt.

2011. szept. 15. 18:06
ezek mnár régesrég elosztották egymás között
80. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 79. - Csera)
2011. szept. 15. 16:18
Megkérdeztem az önkormányzatnál. Sajnos nem az :(
79. csera (válaszként erre: 78. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 15. 14:11
Esetleg ha találkozol azzal aki a népszámlálási csomagot hordja, szeptember 27-30 között, tőle kérdezz rá, hogy ki tette ki és bűncselekmény-e a hirdetmény levétele!
78. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 77. - Csera)
2011. szept. 15. 12:30

Hát nem tudom, hogy aki kitette, az számlálóbiztos volt-e, de az tuti, hogy közteres is volt vele.

Viszont a szomszéd zakkant csávó meg leszedte, mert minden kitett papírt leszed, nem százas a gyerek. És jó lenne, ha lehetne ellene tenni valamit, ha mást nem is, hogy megbüntetnék. (nem csak emiatt, van más sara is, de nem tudják megfogni, amíg vér nem folyik)

77. csera (válaszként erre: 76. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 15. 12:11

Szerintem nem bűncselekmény!

Kihelyezni, pedig magának a Számlálóbiztosnak kell, ugye Ő tudja, hogy mikor fog oda menni számolni :)

Tehát, szerintem csak "munkaidőben" tette ezt és azért volt rajta "munkaruha".

2011. szept. 15. 11:45

Sziasztok! Nem feltétlenül kötődik a topik témájához, viszont ezért nem akartam topikot nyitni.

Nem tudjátok esetleg, hogy ha valaki letépi, eltünteti, megsemmisíti a házban kihelyezett népszámlálási hirdetményt, az büntetendő vajon? Mert a kihelyezés baromi hivatalosan ment, vagy rendőr, vagy közteres ember jött kitenni.

75. csera (válaszként erre: 74. - Ágnes1984)
2011. szept. 15. 11:31

Nekem nyomtatva volt, azt nem fogadták, azt mondták le kellett volna írni :), de kb. a 65 főből, 10-en ha hozták!

Nem volt kötelező, csak a Teszt.

2011. szept. 15. 09:48
Ti magatokkal vittétek az önellenőrző kérdésekre megírt válaszaitokat? (Útmutató, utolsó két oldala-27 kérdés) vagy csak a tesztlapot, illetve a kitöltött kérdőíveket?
73. csera (válaszként erre: 72. - Syria)
2011. szept. 15. 09:39

Gratulálok és köszöntelek a Számlálóbiztosok népes (állítólag 40.000 fő) táborában :)!


Volt nálatok olyan kérdés, ami spéci és érdemes velünk megosztani?


Nekem sikerült egy olyan kérdést feltenni, amire először hagyjuk üresen volt a válasz, majd a szünet után javította magát az oktató :)!

Pontosan, azt kérdeztem meg, ha új címet veszünk fel (ez nálam igencsak aktuális), akkor a LK címadatok felett, van a kérdés, hogy "Pontos-e a cím" igen-nem, oda mit kell írni?

Erre az a helyes megoldás, hogy NEM!

Ez azért érdekes, mert Te veszed fel a címet, remélhetőleg pontosan és nem volt előnyomtatva semmi, viszont a Címlistán mindenképpen javítani kell, tehát ezért húzzuk be a nem-et, illetve van utána egy szürke mező "Kérem javítsa ki!", ennek pedig a gépi feldolgozásnál van jelentősége.


Remélem érthetően sikerült megfogalmaznom :D

72. syria (válaszként erre: 70. - Ágnes1984)
2011. szept. 15. 08:28

Igen, bárki jelentkezhetett, csak a határidőket kellett betartani. Aki a vége felé jelentkezett, azzal előfordulhatott, hogy tartalékosnak osztották be.

A 10 kérdésből 7 igazán egyszerű volt. A 3 bizonytalan pontot meg tisztáztam csera segítségével, így ha javítva is, de 100%-os tesztet adtam be. Ha nem fogadják el a javítást, akkor is bőven megvan a 7 helyes válasz, mert csak 2 kérdésnél javítottam.

71. csera (válaszként erre: 65. - Syria)
2011. szept. 15. 06:18

Igen "C" a helyes válasz, mert egy háztartásban, csak 2 férj-feleség és 2 élettárs lehet!!!


Mona, vedd elő a tesztlapot és megtalálod :)!


Ágnes! Ne izgulj :) a vizsga, csak ennyiből állt és tényleg nem vészes, 6 jó válasznak kell lenni. Sokan nálunk is reggel ott töltötték ki, pláne a kétséges kérdéseket.


A szerződéseket nem írtuk meg a végén, majd behívnak és akkor kapjuk a körzetcsomagot is.


Tuxi! Hogy miért nem közmunkások végzik? :) Nem akarok senkit megbántani, de nálunk és hangsúlyozom, hogy nálunk, a közmunkások 90% százaléka, nem "bizalomkeltő" megjelenésű, ami feltétele volt a jelentkezésnek és az értelmi illetve konfliktuskezelő képességeiket ne részletezzük.

70. Ágnes1984 (válaszként erre: 67. - F303be5590)
2011. szept. 13. 18:50
Bárki megpályázhatta. Mindenki azt gondolja, hogy ehhez az álláshoz "kapcsolatok" kellenek, de pl. én vagyok rá az élő példa, hogy nem, pedig nem vagyok diplomás ember! Mondjuk azt hozzáteszem, hogy én már június végén beküldtem a jelentkezésemet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook