Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Németjuhász imádók ide! fórum

Németjuhász imádók ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1169. záporvirág01 (válaszként erre: 1168. - Mothertiger)
2010. dec. 19. 10:04

értem..érdekes..és most milyen a helyzet?Veled szemben milyen?

Amit elmondtál,abból esetleg az Őt ért kudarc válthatta ezt ki,ezt a dühöt...esetleg egy újabb próba vagy ezzel a szukával,vagy egy másikkal?

1168. mothertiger (válaszként erre: 1166. - Záporvirág01)
2010. dec. 17. 21:41
Azóta van bekattanva, mióta hozták a szukát fedeztetni hozzá, és nem sikerült befedeznie. Két napig kínlódtak a szukával, de a kutya nem engedte magára a kanomat. Azóta ilyen. Mindenkinek nekitámad, még sosem láttam ilyennek azelőtt.
1167. mothertiger (válaszként erre: 1165. - Bordó körömlakk)
2010. dec. 17. 21:39

A gyerek sose bántotta. Most annyi volt a történet, hogy csúszkált egy jeges folton a garázs előtt, a kutyának meg nem tetszett. Máskor is előfordult már ilyen, hogy a fiamnak ugrott valamiért. Neki meg lett mondva, hogy a kutya közelébe se mehet, és arra is meg lett tanítva, hogy az edényéhez sose mehet, még akkor se, ha a kutyánk nincs ott.

Mex folyton "kötekedik" a fiammal: csipkedi, harapdálja a karját, de volt már egy-két "komolyabb" eset is, amikor haragból kapott oda.


A fiam nem buta, megértette, hogy a kutya nem játék. Nem csinál "csakazértis" dolgokat, amiket megtiltok neki, legalábbis a kutyával kapcsolatban. Elmagyaráztam neki ezzel kapcsolatban egy-két dolgot, és felfogta. Ezek után ne haragudj, de számomra nem kérdés, hogy kit teszek ki...

Az oltásai megvannak egyébként.

1166. záporvirág01 (válaszként erre: 1164. - Mothertiger)
2010. dec. 16. 20:21

húha...szerintem el kéne gondolkodni,hogy mitől,mióta vadult meg..az enyém sem egy könnyű jószág,de eszébe sem jutnahogy a gyereket bántsa..az viszont meg egyszerűen megengedhetetlen,hogy a saját gazdáját fenyegesse egy esetleges támadással,de még egy odakapással sem.nem akarok ítélkezni,de valamit elrontottatok nagyon a nevelésében,és valami elől így próbál "kitérni"...ez iszkint téged,vagy ami onyatosan nagy,megbocsáthatlan dolog(a gazda iránti támadás).

A másik dolog az lehet,hogy egyszerűen egyenrangúnak tekint téged,vagy ami még rosszabb,Ő magát gondolja uralkodónak feletted,és így adja a jelzésedre..Ez látatlanban nehezen megítélendő,de nagyon félrement itt valami..Emlékszel valamire,ami miatt félresiklott ez a rangsor köztetek??

1165. bordó körömlakk (válaszként erre: 1164. - Mothertiger)
2010. dec. 16. 19:45

Kedves Gazdi!


Nem tudom az előzményeket, de úgy gondolom hogy a kutya SOHASEM támad saját magától. A legtöbb esetben egy olyan "sokkos" állapotba kerülnek, amikor már csak úgy védekeznek hogy támadnak. 10ből 9 esetben a kutyát felhergelik, jóhogy harap a végén (én is harapnék, pl ha állandóan kapkodnának előttem, meg belenyúlnának a kajámba stb.)


Lehet hogy nálatok az a probléma, hogy a kutyus azt hiszi hogy ha valaki rosszul bánik vele, akkor "jól meg kell leckéztetni", hiszen ő is annak áldozata: ha rosszul viselkedik, "kikap". Szerintem ebből leste az ötletet!


Csak végső esetben adnék túl a kutyán, először mindenképp szakértővel beszélnék. Minden oltása megvan?

2010. dec. 16. 17:04

Én megválok a kutyámtól. Tegnap meg akarta harapni a fiam arcát, aztán meg nekem akart jönni, mert kikapott. Sose csinált még ilyet, és egy ideje nagyon meg van vadulva. Mindenkinek nekitámad.

:(

2010. dec. 15. 18:04
szerintem itt senki sem csak KIZÁRÓLAG táppal eteti a kutyáját...vagy hol van az a megnyilvánulás,amiből erre lehet következtetni???
1162. bordó körömlakk (válaszként erre: 1161. - Xaabika)
2010. dec. 15. 14:49

Kedves Hozzászóló!


Nem tudom, mi szomorít el, de ha ennyire nem tetszik valami, akkor vagy konkrétan írd le vagy meg se említsd. Azért írnak a legtöbben a fórumra mert vagy tanácsokat szeretnének kérni olyanoktól akik gyakorlottabbak vagy csak érdeklődnek. Nem értem hogy ebben mi a zavaró?

1161. xaabika
2010. dec. 15. 10:35
en uj vagyok it-de elszomorit amit itt olvasok!!Tappal titteket kenne tartani nem a kutyat!!!lassam dicsekednetek egymasnak ????
1160. Lizagazdi (válaszként erre: 1159. - Bordó körömlakk)
2010. dec. 10. 19:30

Köszönöm!

Próbálkozunk!

Amúgy kap mindenfélét, most valami olyan tápot vettünk neki, ami szójamentes.

Hát majd meglátjuk, ha pár napon belül nincs változás, akkor irány a doki!

2010. dec. 9. 06:45
Azt majdnem elfelejtettem megkérdezni hogy mit eszik a kutya? Lehet hogy a tápjában levő színezőanyagra, vagy vmelyik fehérjére allergiás. Próbáld ki hogy vmeddig csak csirke, ha még mindig vakarózik, akkor az. Nálunk a bűzmiriggyel van mindig a gond.
1158. bordó körömlakk (válaszként erre: 1155. - Lizagazdi)
2010. dec. 8. 19:50

Szia Lizagazdi!


Az biztos hogy nem tesz jót neki ez a hideg-meleg váltakozás. Lehet hogy csak unalmában vakarja magát. Nálunk az is szokott lenni, h nyalogatja magát. Ilyenkor mindig elviszem a dokihoz a kutyut, mert ez a bűzmirigy begyulladását jelzi. Szerintem nézesd meg azt a dokival.

1157. záporvirág01 (válaszként erre: 1156. - Kissrozi)
2010. dec. 8. 17:26
Nalátod,ez aztán az eredmény..ez a kor meghatározó neki!:-)és az is,hogy kitől mit kap!
1156. kissrozi (válaszként erre: 1154. - Záporvirág01)
2010. dec. 8. 11:32

Szia záporvirág01,

Neked is köszönöm a jó tanácsokat. Kicsit azért kezd javulni a helyzet,minden reggel tőlem kapja a reggelit és minden este a vacsit. Sétálunk nagyokat, ismerkedünk egymással, és az esti elalváshoz mindig kap jó adag simogatást is. Most már hozzám bújik, és annyira örül mikor megérkezem hozzá. A rágcsálást megoldandó vettem neki egy jó nagy cupákot. Most kezdem belátni hogy jó nagy adag türelemmel és szeretettel bármi elérhető.

1155. Lizagazdi
2010. dec. 8. 09:48

Üdv mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni.

Két éves lakásban tartott kutyink az őrületbe vakarózza magát, főleg most így ősszel, télen, a fűtési szezonban - nyáron is csinálja, de nem ennyire intenzíven. Már nekem fáj és engem idegesít, ahogy állandóan vakaródja, harapdálja magát - mindenhol.

Semmi más tünete nincs, nincs kisebesedve sehol, nem hámlik, nem vedlik jobban, mint normálisan, nem korpásodik, nincsenek bolhái, láthatóan nem allergiás semmire - a doki szerint a fűtés, ezáltal a kinti-benti hőmérséklet különbség az oka, meg a száraz levegő (pedig párologtatunk miden helyiségben), de semmit nem mondott, hogy lehetne ezt orvosolni. Kérdésem, találkozott-e már valaki hasonlóval, vagy van-e ötlet, mit tegyünk a kutyival, mert attól félek, előbb-utóbb becsavarodik szegénykém.

Köszönöm!

1154. záporvirág01 (válaszként erre: 1151. - Kissrozi)
2010. dec. 5. 07:58

Szia!


Szerencsére még nincs veszve semmi,elég kicsi kutyáról beszélünk.Persze már most kezdi megalapozni az életét nálatok,vagy ahol éppen van.

Az igazi nevelést késöbb kapja,ugyan már ennyi idősen is lehet irányítgatni,sőt,valamilyen szinten már nevelést kezdeményezni.

A viselkedésmódosulását az is okozhatta,hogy egyszerűen megkeveredett...Először Veled volt,Te másképp álltál hozzá,most pedig anyósodéknál van,ahol szintén másféle légkörbe csöppent..Azt javaslom,menj át hozzájuk,és figyeld meg a kutyádat,miként reagál az ott élők dolgaira..Tőlük elogadja az ennivalót?Őket nemharapdálja?stb..

A durvulással vigyázni kell,de ezt most szerintem a fogai is okozhatják,viszket az ínye,és ezért Ő is vadabbul próbálja enyhteni a fájdalmát.

Már az elején "el kell kapnod" a kis betyárt,és felállítani,megmutatni neki a Ti szabályaitokat.

Ha teheted több időt légy vele,ez most megatározó nála,hogy kit is tekintsen gazdájának..A németjuhász egygazdás kutya.Ezt is érdemes tudnod...és ha egy mód van rá,Te legyél a gazdája,Téged tekintsen annak,ne anyósodat!Sok sikert!

1153. kissrozi (válaszként erre: 1152. - Bordó körömlakk)
2010. dec. 2. 14:36

Szia,

Köszönöm a hozzászólásod  Tudom, hogy nem szabad türelmetlennek lennem, és 2 hét múlva úgy is velem fog élni. A párom is azt mondja hogy ő még kicsi legyek hozzá türelmesebb. Sajnos anyós nem fogadja el hogy én szeretném nevelni, tanítgatni, gondozni, kértem hogy ne ajnározza egész nap..

Megpróbálok minél több időt tölteni vele, sajnos a rossz idő miatt az esti sétáltatások elmaradnak. Azt hogy nem engedem be a lakásba nem tehetem meg, van egy nagyobb kutya is a háznál, aki ugyan elfogadja de a játékuk néha eldurvul. Nem kicsi ő még ehhez, hogy esetleg kint altassuk a kennelben??? Kutya suliba vagy oviba mindenképpen szeretném majd elvinni. Amúgy egy tündéri, nagyon okos, de igazán akaratos kiskutya. Már most imádom.

1152. bordó körömlakk (válaszként erre: 1151. - Kissrozi)
2010. dec. 2. 13:53

Szióka!


Ne légy elkeseredve, az nem vezet semerre sem. Nekem már több mint 10 év telt el azóta, hogy a kutyusom 2 hónapos volt (Úristen de régen volt, szó szerint egy évtizede). Lehet hogy úgy van vele a kutyu, aki a legtöbbet foglalkozik vele, az a gazdi. Őszintén nem is csodálom. Azt tanácsolom neked, hogy ha vadul viselkedik, tanítsd meg neki az "elég" parancsot. A szót fogad, akkor jutalmazd meg (jutalomfalatokkal). Addig gyakorold, amíg nem megy bele. Az helytelen dolog, ha veréssel bünteted. A helyedben nem engedném be a lakásba, mert az a ti szférátok, s így azt hiheti, hogy bármit megtehet. Azt tanácsolom neked, hogy ha teheted, minden szabadidődet töltsd vele, ne érezze úgy hogy elhanyagolod.


Ja és még valami: legyél nagyon türelmes, mert a kutyanevelés sok időd, türelmet és kitartást érdemel. Ha anyagiak is engedik, érdemes lenne majd kutyaiskolába is járnotok így össze is tudnátok szokni.


Bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolok!

1151. kissrozi
2010. dec. 2. 12:21

Sziasztok,

Egy 2 hónapos németjuhász kutyusom van, aki 2 hete van nálunk. Az első héten rendben volt vele minden, de most a napokban a játék során egyre vadabban játszik, harapdál, ha rászólók veszettül ugat, bemászik, az ágy alá onnan csipked, egy idő után pedig hátat fordít. Az, az igazság hogy napközben más vigyázz rá, én csak este 5 után tudok vele foglalkozni. Az első 1 hetet végig velem töltötte, most viszont attól félek, hogy nem engem tart a gazdinak. 2 -3 hét múlva költözünk majd az új házunkba, addig sajnos anyósék vigyáznak rá. A héten már az enni valót sem fogadja el tőlem. Vagy csak válogatós lett nem tudom. Kicsit el vagyok keseredve, mert annyira vártam őt. Ha valakinek van valami ötlete szívesen fogadom.

Köszönöm!

2010. dec. 1. 08:20

Kedves Állatbarátok!


Felhívnám figyelmeteket, hogy nemsokára itt van a Mikulás és a Karácsony! Éppen ezért vállalok horgolt illetve hímzett jutalomfalatok hímzését! Remek ajándék lenne kedvenceiteknek, s nem kellene azon izgulni még az ünnepek utolsó napjain, hogy "Jézusom, mit vegyek a kutyának"?


Szóval, akit érdekel, kérem jelentkezzen minél hamarabb! :)

1149. záporvirág01 (válaszként erre: 1146. - Pamukilaci)
2010. nov. 29. 18:35

szia!


üdv a németjuhászosok között!


Előszöris:próbáld meg kicsit kiismerni a kutyát.Sétáltatás alkalmával,miként reagál más kutyákra,emberekre,finoman jelezhetsz neki bizonyos feladatok végrehajtására is.De csak finoman.

Mindenképpen hagyj egy kis időt,mire megismered.Megfigyelheted,milyen pl etetéskor.Egyből ráront az elé rakott élelemre,vagy vár,amíg eléteszed,és engedélyt adsz neki.Egyszóval a kutya eddigi "életvitelére",tanítottsági szintjére,és természetére enged következtetni sok apró jel.Azt javaslom,ne egyből kezd tanítani.Persze mondhatsz neki parancsszavakat(általánosakat),és figyeld a reakcióját.Szerintem 1-2 héten belül rálátásod lesz a kutya intelligencia-szintjére is.Demost előbb magad próbáld elfogadtatni vele,és azt tudatosítani benne,hogy Te vagy a gazdája.Felnőtt kutyával ugyan nehezebb,maga a tanítás is,de értelmes fajta lévén nem hiszem,hogy nagy problémát fog okozni.Sok sikert!

1148. pamukilaci (válaszként erre: 1147. - Bordó körömlakk)
2010. nov. 27. 17:59

Köszönöm a válaszod,majd még biztosan lesz kérdésem.

A legnagyobb bajom az,hogy kevés az időm.

1147. bordó körömlakk (válaszként erre: 1146. - Pamukilaci)
2010. nov. 27. 08:03

Szióka!


Üdv a fedélzeten! :)


Először is azt tanácsolnám, hogy fokozatosan tanítsd meg neki a gyakorlatokat. Szóval a legelején csak a leülést gyakorold vele, majd fekszik, marad stb. helyzeteket. Azt viszont jól jegyezd meg, hogy mellébeszélés ne legyen, pl: "üljél már le te nagyon rosszcsonti!" Szóval egy szó legyen az utasítás, de az határozott legyen hogy tudja a kutyus ki a főnök.

Aztán nagyon fontos a napirend. Ugyanakkor legyen mindennap az etetési ideje, ne össze-vissza, így kb. ő is tudni fogja mennyi lehet az idő. A nassolást persze mellőzd, édességet tilos neki adni!

A harmadik legfontosabb a mozgás. Mivel még fiatal kutyusod van, ezért több mozgást is igényel. Sokszor vidd el sétálni (persze pórázon), vagy ha annyira nem bír magával a kutya, akkor biciklivel is lehetne futtatni. De ne akkor amikor fúj a szél!


További kérdéseidre szívesen válaszolok, röviden ennyi jutott most az eszembe!


U.i.: nagyon örülök neki, hogy német juhász van a háznál, mert nem lehet őt nem szeretni! :)

2010. nov. 23. 21:50

Üdv Mindenkinek!

Hozzáértő ember válaszát várnám.

Nem rég vásároltunk házat,s vele együtt megörököltünk,egy szép németjuhász kankutyát is.

A korát pontosan nem lehet tudni,de a szomszéd azt mondja 1-1.5 éves lehet.

A kérdésem az lenne,hogy ilyenkor lehet e még tanítani,ha igen hogyan?

Az a gondom,hogy felugrál,dörgölödzik,nem fogad szót.Nem várok nagy dolgokat töle,csak fogadna szót,meg nem bánnám ha mérgesebb lenne az idegenekkel.

Szerintem nagyon szép kutya,megtetszett és szeretnék vele foglalkozni.A válaszokat előre is köszönöm.

1145. DoGGy-AnGel (válaszként erre: 1144. - _gazdi_)
2010. nov. 5. 19:15

Nem tudom mennyi idős a kutyusod, de nálunk 1 éves németjuhászt úgy "vadítottak" be, hogy az oktató odaédesgette magához, a kutya (úgy ahogy írtad) farokcsóválva, nagy örömmel ment hozzá, megsimogatta, és utána úgy pofánverte, hogy csak zengett. Nah akkor a kutya meglepődött, de a következő édesgetsére már vicsorgással válaszolt. :) Lehet így is. Bár ez két élű fegyver. Egy kicsit félősebb kutyát még félősebbé tehet, de egy magabiztosat megvadít.

Nah meg hát egy németjuhász legyen jámbor az utcán, de kemény őrző-védő ha a házról és a gazdáról van szó. Legalábbis én így gondolom.. :)

Volt kiskorában mellette másik kutya, aki esetleg taníthatta volna?

Egyenlőre még ha hívják, akkor ő is farkcsóválással és nyekergéssel válaszol (nem nagyon örülök neki), de hát még csak most lesz 4 hónapos, még van ideje komolyodni.

Persze, mindenki szereti a kutyáját, akármilyen legyen. :) Különben nem vetted volna magadhoz.. :) És kutyasuliba nem is próbáltak meg tenni azért, hogy a kutyát kicsit bevadítsák?

1144. _gazdi_ (válaszként erre: 1140. - DoGGy-AnGel)
2010. nov. 4. 21:08

sajnos az én kutyám is elég jámbor egyenlőre az idegenekkel szemben....

a kutyasuliban azt tanácsolták a "zsenik", hogy várjak türelemmel, majd automatikusan kialakul benne ez a természetes reflex, hogy kell fellépnie egy idegennel szemben!

engem nem nyugtattak meg 100%-ig, szerintem ő nem lesz emberevő soha....

pedig én is házőrzés céljából hoztam....

nem panaszkodom, félre ne érts, mert imádjuk a kutyát és nem cserélném el semmi pénzért egy vérmesebbre mostmár!

csak nagyon nagy a szórás egy almon belül is, mert van egy tesója itt a közelben és az egy nagyon kemény juhász: embernek, állatnak nekifeszül keményen!

az enyém pedig egy kis játék reményében, farokcsóválva várja az idegeneket a bejárati ajtó felől.

egyik kedvence a postás néni....

hát ilyen is van!

1143. _gazdi_ (válaszként erre: 1141. - Bordó körömlakk)
2010. nov. 4. 20:55

szia!

a porckopás ilyen idős korban (és természetesen ennél a fajtánál)sajna előfordul, ez kivédhetetlen.....

viszont a bűzmirigy kérdésben megoszlanak a vélemények: [link]

én is azt javaslom, hogy a műtét legyen a legutolsó, ami szóba jöhet megoldásként!

2010. nov. 4. 15:17

Szia!


Kivetetni nem lehet? Én úgy hallottam ki lehet műtetni belőle (de lehet hülyeséget mondok). És akkor talán jobb lenne neki is. :)

2010. nov. 4. 08:15

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni. Van egy 10 és fél éves németjuhász szukám, aki nélkül nem tudok élni. Annyira muki! Sajnos artrózist diagnosztizáltak nála, s mostanában egyre többet kell kinyomni a bűzmirigyét. Aki hasonló szituációban volt már, vagy csak van tapasztalata az idős kutya gondozásában, az kérem írjon nekem, s lásson el hasznos tanácsokkal. Köszönöm!

2010. nov. 3. 22:14

Én is szoktatom a sétáltatáshoz, nem is keveset viszem, mert nem szeretném, hogy felnőtt korában lusta disznó legyen. :D A szomszéd rotija az utca végéig nem bírt elmenni fiatal korában (az állandó kennel élet miatt). Ha sétálunk viszem a csivavákat is, imádnak futkározni a mezőn. :D Édesek együtt. :D:D

Bicikli mellett majd én is szeretném futtatni, bár már ő is nekimenne mindennek ami mozog (és még csak most lesz 4 hónapos), úgyhogy nem tudom később mi lesz.

Mindegy, hogy ember vagy állat, beleköt és ha kell meg is harapja. De maximum rászólok, ilyenekért én sem akarom bántani.

Egyszer vagy kétszer vertem a fenekére, azért mert képes volt megenni a lócitromot útközben, akkor kicsit meglepődött. De hát nem akarom, hogy összeszedjen valamit. :S

Kutyasuliba mi is szeretnénk járni (régen imádtam odajárni a többiekkel), de majd csak 8 hónapos korától szeretném, addig nem.

Múltkor voltunk kutyaoviba, de nem nyerte el a tetszésemet. Megmondom őszintén, utálom amikor idegenek taperolják a kutyámat, attól tartok, hogy így mindenkihez hozzászokik és a végén még segít pakolni a betörőnek.

Te hogy látod ezt a kérdést? Bár kicsit félek attól is, hogy a végén nem lesz normális (hiszen már most is támadólag lép fel, próbálgatja magát).

Vélemény?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook